Connect with us

Sot

Te veshura si nuse por jo ne dasmen e tyre/ Keto jane VAJZAT VIP qe u veshen me fustan te bardhe pa bere dasem

Published

on

Fustani i bardhë i nusërisë është ëndrra e çdo femre. Disa nga personazhet publike shqiptare e kanë përjetuar këtë ndjesi kaq të bukur e disa të tjera jo.

Por edhe ato që nuk e kanë provuar vellon e bardhë në altar, e kanë përdorur në daljet e tyre skenike. RevistaWho.Com, ju kujton përmes këtij artikulli disa prej tyre:

14328886_10207286016491994_1120494833_n

Valbona Selimllari – Zonja më e bukur në Shqipëri, me një familje të konsoliduar, e ka provuar të bëhet nuse vetëm në sfilatën e ‘Geraldina Sposa’, ku është prezantuar si ylli i mbrëmjes.

rudina-magjistari-0008-geraldinasposa-700-asnpz

Rudina Magjistari – Figura më e dashur e pasditeve shqiptare, e ka provuar gjithashtu vetëm si modele ekskluzive në sfilatë ndjesinë e fustanit të bardhë…

arbana-osmani-010b-nuse-500
14365402_10207286016171986_48237779_n

Arbana Osmani – Një nga prezantueset më të preferuara për shqiptarët është shprehur se nuk do të bëjë kurrë dasmë, por edhe ajo ka qenë ‘Nusja e nderit’ në një nga eventet e ‘Geraldina Sposa’.

miriam-cani

Miriam Cani – Ndonëse ajo dhe partneri i saj, Alban Skënderaj kanë vite që bëjnë plane për t’u martuar, as ajo nuk është veshur ende nuse në jetën reale. E ëmbla e skenës shqiptare është përzgjedhur si imazh i ‘Lili Sposa’ dhe kjo ka qenë arsyeja pse e ka veshur fustanin e bardhë.

leonora-jakupi-nuse

Leonora Jakupi – Bukuroshja e skenës, këngëtarja e suksesshme nga Kosova e ka veshur fustanin e bardhë vetëm për t’i ardhur në ndihmë një numri humoristik që ka luajtur në një prej programeve festive të fundvitit në televizionet kosovare.

550005_10200854186180685_164911170_n

Rozana Radi – Këngëtarja e njohur e ka provuar më shumë se një herë ndjesinë e fustanit të bardhë, si pasojë e fotosesioneve që ka realizuar për butikun e saj të nusërisë, që e ka zotëruar kohë më parë.

14371922_10207286016051983_1147580946_n

Anbeta Toromani – Balerina e famshme shqiptare, Anbeta Toromani e ka provuar përmes “Geraldina Sposa” ndjesinë e të qenit nuse nderi.

cover-2-eranda1

Eranda Libohova – Këngëtarja e dashur e skenës shqiptare ka qenë gjithashtu e ftuar nga kompania e njohur e organizimit të dasmave “GS” për të parakaluar si e ftuara speciale në pasarelën e tyre të përvitshme.

8240538095_d628158ce0_b

Floriana Garo – Edhe moderatorja e “Jo Vetëm Modë” bën pjesë në listën e vajzave që e kanë provuar më shumë se një herë fustanin e bardhë, duke qenë për disa vjet modele në sfilatën e “Geraldinës”.

eg0yejhwmti_o_adelina-tahiri-ft-elgit-doda-mjaft-official-video

Adelina Tahiri – Këngëtarja nga Maqedonia e ka veshur fustanin e bardhë në videoklipin e këngës “Mjaft”.

n33

Albana Osmani – Moderatorja e njohur gjithmonë ka qenë e rezervuar përsa i përket jetës personale, por atë e kemi parë të veshë fustanin e nusërisë në një nga puntatat e programit “Fiks Fare”.

261c8e2cae1a61e0b744ba59058d2f14

Orinda Huta – Këngëtarja dhe moderatorja simpatike ka qenë gjithashtu për disa vjet rresht imazh i sfilatës së “Geraldinës”, ndonëse dasmën e saj me Turjan Hyskën e ka planifikuar për vitin e ardhshëm.

viola-spiro-001b-by-anjezadyrmishi

Viola Spiro – Bukuroshja bionde edhe pse është në një lidhje serioze nuk është shprehur për ndonjë martesë të mundshme. Gjithsesi ajo është bërë nuse në eventet e ‘Geraldina Sposa’.

14355931_10207286094093934_637402289_n
14384096_10207286094213937_4178662_n

Ingrit Gjoni dhe Çiljeta Xhilaga – Asnjëra nga dy këngëtaret seksi nuk është martuar, por ato janë veshur nuse në xhirimet e videoklipit “Mike dhe rivale”.

0a945f42a22e757685c1a7c41c3efba3

Aurela Hoxha – Modelja është bërë nuse vetëm për të promovuar fustanet e nusërisë të linjës së saj personale “Aurela Couture”.

2821659180_1

Dafina Zeqiri – Një foto e vjetër e këngëtares së hiteve “Na”, “Tonight”, “Time Out”, etj, e shfaq atë nën vellon e bardhë të nusërisë, por ne nuk jemi në dijeni të asnjë martese nga ajo…

ros

Rosela Gjylbegu – Edhe Rosela e ka provuar ndjesinë e të bardhës në një set fotografik…

aferdita-dreshaj-0046-nuse-550-avip

Afërdita Dreshaj – Modelja dhe këngëtarja nga Mali i Zi ka pozuar për kopertinën e një reviste nusërie.

14388912_10207286016291989_162276865_n

Hueyda El Saied – Megjithëse nënë e një djali bukurosh, çokollata e ekranit shqiptar e provoi fustanin e bardhë vtëm në sfilatën e “Geraldina Sposa”.

14383392_10210608254261897_804451783_n

Angela Martini – Bukuroshja nga Shkodra ka pozuar gjithashtu me fustanin e nusërisë për sallonin “Lili Sposa”.

Edhe miss-et e modelet e njohura, Irsa Demneri, Niki Delijorgji, Xhesika Berberi, Kristina Bakiu, Afroviti Goge, Françeska Jaçe, etj, janë veshur me të bardha për efekt të punës së tyre si modele, apo në sfilatat e miss-eve ku kanë marrë pjesë.

2009-home
0416d3e8cb7abca7b2018d8e65a9e638
14256365_10210529001080617_1496830194_n
070fb72daeaa13d142fb9bfdd838f404
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: 101 dumps with pin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending