Connect with us

Sot

Mos lini nam/ Keto jane 10 gabimet me veshjen qe na bejne te dukemi si mos me keq

Published

on

Të gjithë ne, kur vjen puna tek veshjet, bëjmë disa gabime, pa i ditur që ka ekzistojnë mënyra të tjera për t’i mbajtur dhe ruajtur. Për një grua është shumë e vështirë menaxhimi i kohës, veçanërisht kur është edhe në punë.

Një pakujdesi në larjen e një veshjeje, mund të bëjë që ajo të humbasë elasticitetin dhe ngjyrën. Prandaj ndiqni këshillat e mëposhtme të Dritare.net për të pasur një veshje gjithmonë si të re, sikur sapo e keni blerë.

Provoni t’i rregulloni vetë veshjet tuaja

Edhe nëse blini një veshje të re nga dyqani, mos mendoni se nuk kanë nevojë për ndonjë rregullim të vogël. Dyqanet zakonisht i shesin produktet e tyre në masa standarde, por jo të gjitha ne kemi trupa si të manekinit. Prandaj mësoni të qepni dhe përshtatni veshjet tuaja, sipas trupit.

Gjithmonë kontrolloni etiketat

Lexoni gjithmonë udhëzimet për larjen dhe kujdesin e rrobave, kur i blini ato. Duke vepruar kështu, do keni një veshje jetëgjatë dhe që duket si e re, pasi është vërtetë për të ardhur keq kur fustani juaj i preferuar prishet, kur fare mirë mund të ishit kujdesur sipas udhëzimeve të përcaktuara në etiketë, shkruan Dritare.net.

Të dukesh apo të mos dukesh seksi

Të vishesh seksi është një detyrë e vështirë. Të vendosësh se sa të shkurtër ta veshësh një fustan, apo sa dekolte të shfaqësh, është një zgjedhje shumë personale. Si fillim, varet sa konfidente jeni me vetveten, por rregulli kryesor thotë se duhet të vishni ose një fustan të shkurt, ose dekolte të hapur. Kështu që duhet të shmangni zgjedhjen e të dyjave.

Çantë të mbushur plot

Natyrisht, kush nuk do donte t’i merrte të gjitha me vete, por nuk ka gjasa që çanta t’i mbajë ato. Mundohuni ta mbushni çantën me gjërat më të domosdoshme dhe jo plot, aq sa të shtrembëroni kurrizin dhe të prishni posturën e përsosur.

Zgjedhja e takave të larta

Ndoshta ndjeheni të bukur dhe rehat me taka të larta kur shkoni në një festë, por a do ndjeheshit njësoj sikur t’i mbanit ato taka për 12 orë në punë? Nuk e besojmë. Për ditët e zakonshme të punës, mundohuni të zgjidhni këpucë me taka normale, që të dukeni bukur, por edhe rehat, shkruan Dritare.net.

Të brendshmet e gabuara

Ky është një rregull absolutisht që nuk duhet pranuar. Pavarësisht se mund të keni veshur një fustan apo bluzë të bukur, nëse keni veshur poshtë recipetat e gabuara, e gjitha paraqitja juaj do jetë një dështim. Sigurohuni të zgjidhni stilin e duhur të recipetave sipas veshjes që keni zgjedhur të vishni, shkruan Dritare.net.

Mos u përpiqni të ndiqni modën

Ndonëse na pëlqen të ndjekim modën, kjo nuk do të thotë se gjithçka na shkon. Këshilla kryesore është të ndiqni modën sipas trupit dhe stilit tuaj. Nëse rendni pas modës, por ndërkohë nuk ndjeheni rehat me atë çfarë keni veshur, të jeni të bindur se do duket që ndjeheni në vështirësi.

Mos u vishni si adoleshentë

Nëse vishni xhinset që keni përdorur dikur, për nostalgji, është një rikthim i këndshëm, që ndoshta na bën të mendojmë se nuk kemi ndryshuar në peshë. Por nëse jeni duke i veshur gjithmonë, në përpjekje për t’u dukur të rinj, hiqni dorë menjëherë dhe filloni të ndryshoni gardërobën.

Mos e teproni me aksesorët

Duhet të ndiqni këshillën e ikonës së modës, Coco Chanel. Ajo sugjeronte të bëni një rrotullim para pasqyrës, përpara se të dilni nga shtëpia. Por mos harroni, se shumë aksesorë, nuk do të thotë se ngjani bukur.

Dhe e fundit, mos u fshihni poshtë rrobave të gjera

Edhe nëse jeni disa kile mbi peshë, mos mendoni se veshjet e gjera do ju mbulojnë, përkundrazi, do ju bëjë të dukeni edhe më e shëndoshë

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: Auto Glass replacement advertising ideas

  2. Pingback: 쿠쿠티비

  3. Pingback: replica uhren

  4. Pingback: buy dmt online bulk orders

  5. Pingback: http://phyllissmathews.iwopop.com/

  6. Pingback: cheap fake id

  7. Pingback: msg-20552#Keanu Reeves CBD Gummies Reviews

  8. Pingback: nova88

  9. Pingback: DevOps as a service

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending