Connect with us

Magazina

Do ju shkojne gjerat vaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje per ndryshime te mira

Published

on

FRYMEMARJE E RE

E Marte 12 Maj dhe nje ndjenje e re ne menyren e shikimit te jetes fillon nga sot

Merkuri tashme eshte futur ne Binjak
SIMBOL I SHENJES SE BIJAKEVE JANE DY FEMIJE

KASTRO DHE PLIDHEKTIS Te dy jane te dashuruar me njeri tjeterin

Binjaket jane tipi rinor i Zodiakut
Merkuri ne Binjak do sjell perseri ndjesine e adoleshences ne jeten tone

Nje frymemarrje e fresket tashme ne jeten tone duke lene mbrapa veshtiresite vonesat ne cdo aspekt qe u prekem

DASHI

Nga nje skepticizem dhe bllokim me sigurine dhe ekonomine kjo dite do tju gjej me te hapur me komunikative dhe me me plane te lehta per tu realizuar

Demi

Do cliroheni nga fiksimet apo mendimet apsolute duke i hapur rruge zhvillimit dhe lehtesimi ne ceshtjet ekonomike te cilat mund te hapen ne dy drejtime

Binjaket

Me ne fund do cliroheni nga kushtezimet dhe pengasat psikologjike qe i kishit vene vetes apo te tjeret ju kishin detyruar te qendronit ne hije apo ne qoshe

Gaforrja

Tashme fillon nje perkudhe ku do flisni me shume me veten se me te tjeret I gjithe procesi behet brenda jush apo me njerzit tuaj shume te besuar

Luani

Do dilni me shume ne jeten sociale ne shoqeri apo ne kontakte te reja apo njohje te reja Ne planin errotik fillon nje periudhe shume flertuese

Virgjeresha

Tashme ka ardhur momenti tju degjohet me shume zri ne lidhje me ceshtje ligjore apo ne lidhje me eproret apo karrieren tuaj Do keni shume kontakte

Peshorja

Mund te filloni te enderroni apo te planifikoni udhetime e kontakte apo bashkepunime me jashte vendit Ne kete moment filonn jeta juaj te rigjenerohet

Akrepi

Ne jeten ekonomike dhe errotike do fillojn ete fryjne erera te mbara e te mira Mjafton te ndjeheni rinor dhe me deshiren per te levizur

Shigjetari

Do fillojn eofertat e reja dhe mundesite e dy varianteve ne jeten tuaj Dy bashkepunime apo dy partnere qe do ju bejen te ndjeheni se jeta ka larmishmeri

Bricjapi

Puna do marri drejtim dhe do perhapet e do zgjerohet Kontaktet ne lidhje me punen do jene te mira dhe errotike madje

Ujori

Ju do favorizoheni drejte per se drejti ne jeten errotike me shume deshire per argetim flerete dalje dhe projekete shume rinore

Peshqit

Nje ceshtje famijare do rregullohet por per kete duhet te beni nje ndryshim Ky ndryshim do jete i favorshem nese ndryshoni shtepi apo filloni te kontaktoni me njerez rinor e te beni udhetime

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending