Connect with us

Uncategorized

Do te hapet nje rruge e re perpara jush/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

DUKE KUNDERVEPRUAR NDAJ TE PASIGURTES

E Hene dhe java fillon me Marsin ne Ujor ne lidhje katerkendshe shumete fuqishme me Merkurin ne Dem

Eshte nje dite e fuqishme perda i perket veprimit Ideve dhe zgjedhjeve

Por kerkohet qetesi pasi fillon te mbizoteroj nervozizmi nga oret e pasdites

Kjo per arsye se Merkuri ndodhet ne graden e fundit te Demit ne zonen e

Pleiadhes ku mbizorteron e paqarta dhe pasiguria

Trishtimi ne kete zone mund te na coj ne rruge te gabuar apo ne pasiguri

Dashi

Shume dite e ngarkuar me veprime takime dhe ide te cialt permbysin njera tjetern Kujdes me shpenzimet apo me tendencen vetem per te fituar

Demi

Personalisht do jeni te gatshem per bisedime dhe mirekuptime por duke mos levizuar asnje hap nga idtet tuaja apo vendimet tuaja Kjo do sjelle kundershtime dhe perballje

Binjaket

Nje sulm i furrishem i jauaji do beje qe te tjeret te tremben apo te marrin masa per ato qe ju mund te deklaroni apo te sulmoni Kujdes se mund te bini preh e nervozizmit tuaj edhe vete ju

Gaforrja

Sot nuk do bini dakort ne nje ceshtje te rendesishme ekonomike me nje mik apo bashkepuntor dhe kjo do sjell paqartesi ne punen dhe jeten tuaj personale pak konflikt

Luani

Jeni perball nje antagonizmi te madh keshtu qe duhet ta keni mire te pakten me ata te familjes apo te rregulloni ceshtjet tuaja familjare te mbetura pezull

Virgjeresha

Nje ceshtje pune dhe ligjore do komlikohen se bashku duke e bere te paqarte ecurine e puneve dhe zhvillimet ne te ardhmen Kujdes me shendetin dhe nxitimin e tepruar

Peshorja

Do shpenzoni per te rene me shume ne sy sot dhe kjo per te ngritur moralin paksa te rnene ne nje ceshtje errotike Mund te tentoni edhe te merrni fatin e dikujt tjeter nga inati

Akrepi

Nje situate shperthyese sidomos ne ceshtje qe i mendoni te sigurta por qe duhen bere disa ndrsyhime revoluconare Ne cift nuk duket sikur do kete harmoni keto dite

Shigjetari

Duhet te veproni shpejt ne nje ceshtje pune te ngecur dhe te merrni ju ne dore situatetn para se te tjeret te behen pengese per ecurine tuaj Shkurt duhet ti bini edhe murit me koke

Bricjapi

Shume shpenzime dhe deshire per te fituar ne te njejetn kohe per te mbajtur veten ne lartesine e duhur sidomos ne nje ceshtje errotike qe tashme duket dikur po ju therret

Ujori

Marsi ne shenjen tuaj do ndryshoj mundesit tuaja per te hapur nje rruge te re ne lidhje me karrieren Do vijne ndryshime qe ju favorizojne plotesisht

Peshqit

Nje problem me veten dhe nervozizem te berndeshem qe do prishi edhe planet e qendrueshme apo edhe marredheniet e sigurta qe kishit ngritur deri tani Kujdes

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uncategorized

Horoskopi i detajuar i dates 22 Qershor 2021/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin. Investimet do të duhet të monitorohen: konsultohuni me një ekspert të kësaj fushë. Do të bëni blerje interesante në librari.

Demi

Do të përshkoheni nga ndjenja e të qenit zotërues, ndoshta më shumë një qëndrim sesa një nevojë e thellë: një ekip ju pëlqen të theksoni se ai ose ajo është tashmë pronë private. Do t’i pëshpëritni në vesh partnerit gjëra konfidenciale. Flitet më bukur për dashurinë në intimitetin e shtëpisë suaj.

Binjakët

Ana e mirë e Merkurit dhe Neptunit garanton frymëzimin krijuese dhe udhëtime në intimitetin e shpirtit. Do t’ju vijnë mesazhe romantike nga larg. Do të keni harmonia në vendin e punës. Nuk do të keni rivalitet me kolegët: shpirti i skuadrës është në interes të grupit.

Gaforrja

Do të keni frymëzim të shkëlqyer dhe intuita të denja për një detektiv! Instinkti do t’ju japë udhëzimet e duhura për të arritur pa shumë përpjekje drejt suksesit. Do të përjetoni gjallërinë e miqësisë dhe dashurisë dhe si edhe puna do të ecë, më në fund po filloni të fitoni.

Luani

Do të jetë një ditë e ndërlikuar, nën tërheqjen e Hënës. Edhe çiftin Merkur-Neptun e keni kundra, duke krijuar zënka në marrëdhënie. Bëni kujdes nga ata, që të bindur se mund t’ua mbushin mendjen, duke ju premtuar qiellin dhe tokën, sepse nga pas ka një kleçkë.

Virgjëresha

Nëse kërkoni për persona idealë, nuk duhet të shikoni shumë larg, ndoshta e keni në krah ose jeni në rrugë për ta takuar. Jepini hapësire argëtimit dhe lëvizjes së mbrëmjes së ditës së nesërme, duke pranuar ftesë e miqve që ju kërkojnë.

Peshorja

Do të keni krijimtari të rafinuar. Arti, fotografia dhe muzika nuk janë thjesht hobi, por mund të kthehen mundësi profesioni. Çifti Merkur-Neptun ju mbështet. Do të keni shumë energji, pasion dhe besim në aftësitë tuaj krijuese.

Akrepi

Udhëtime dhe lëvizje të shumta e gjallërojnë ditën tuaj: mund të jeni në tren, aeroplan ose thjesht në makinë, ndoshta për të shkuar të takoni miq të largët. Partneri është kokëfortë dhe tekanjoz, tregoni diplomaci duke u treguar dakordësi dhe pastaj bëni si të keni dëshirë.

Shigjetari

Pavarësisht të gjithave, Hëna ju flet për të punuar. Për fat të mirë, çifti Mërkur-Neptun ju mbështet me një përzierje të mrekullueshme të arsyesh dhe intuitës. Një bisedë e këndshme, ku ndjenjat shprehen hapur, ndihmon në marrëdhëniet në çift.

Bricjapi

Nuk do të jeni në jeni në humor të mirë nga ndikimi i Hënës. Çiftit Merkur-Neptun do të jetë armiqësor, ndërsa perceptimet dhe fantazitë ju nxjerrin jashtë rrugës së qëllimit kryesor. Rreziku, në dashuri, është të synosh për shumë lartë, sidomos nëse jeni ende beqarë.

Ujori

Çifti Pluton-Uran që ju mbështet ju dhuron intuitë të jashtëzakonshëm. I perceptoni dëshirat e njerëzve dhe u dilni përpara me entuziazëm. Në negociata dhe komunikim vazhdoni të keni mbarësi: kontakti me publikun stimulon ide të reja.

Peshqit

Në kontakt me publikun jeni gjithmonë të preferuar, buzëqeshja juaj lehtëson barrën dhe shkrin pakënaqësitë e atyre që janë në pritje. Do të kaloni një mbrëmje shumë të bukur dhe argëtuese në shtëpinë e miqve tuaj.

Continue Reading

Uncategorized

Data 21 Qershor eshte dite e vecante/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do bekohen nga fati

Published

on

Zyrtarisht fillon sot, 21 qershor, këtë verë. Dita më e gjatë e vitit është e hëna dhe le të shohim se çfarë mund të thotë kjo për secilën shenjë.

Dashi-Është koha për t’u çlodhur. Ju meritoni pak pushim dhe tani që fillon vera është koha ta shijoni. Këtë verë, lini mënjanë përgjegjësitë për një kohë dhe jepni përparësi familjes dhe miqve tuaj.

Demi-Nëse kohët e fundit keni qenë duke e bërë thashetheme, më mirë ndaloni. Ju qëndroni prapa kur merreni me të tjerët, ndërsa mundësitë janë para jush dhe ju presin.

Binjakët-Në vitin e fundit ju jeni larguar shumë nga miqtë tuaj. Tani është koha për një grumbullim të vogël (gjithmonë i sigurt). Edhe meqenëse Jupiteri është retrograd në shenjën tuaj të horoskopit, përpiquni të shihni disa nga miqtë tuaj të vjetër.

Gaforrja-Më në fund, kujdesuni për veten tuaj. Shikoni brenda vetes, mësoni nga e kaluara, përqafoni të tashmen dhe ëndërroni për të ardhmen.

Luani-A është koha të merreni pak me anën tuaj shpirtërore? Çlirohuni nga e kaluara dhe përqafoni ndjenjat tuaja.

Virgjëresha-Pikëpamja juaj për jetën po ndryshon. Ndoshta doni të ndryshoni pamjen, kështu që disa blerje do t’ju ndihmonin. Por gjithsesi, një frymë e re po vjen në jetën tuaj.

Peshorja-Koha për të pastruar si shtëpinë ashtu edhe mendjen tuaj. Filloni në shtëpi, pasi një mjedis i rregullt do t’ju ndihmojë të rregulloni mendimet tuaja.

Akrepi-Ju ishit zhytur në mendimet tuaja vitin e kaluar. Është koha të afrohemi pak me natyrën. Kujdesuni për bimët, kopshtin, vazot tuaja. Ecni në fshat dhe lani jetën.

Shigjetari-Jeni lodhur nga evolucioni i jetës tuaj? Pse të mos bëni një listë të asaj që dëshironi të ndryshoni? Është koha ta hedhim atë dhe të shkojmë tutje.

Bricjapi-Ju do t’i jepni më shumë rëndësi marrëdhënieve tuaja. Ju mund të ndjeni se ka ardhur koha për të investuar më shumë. Flisni me njeriun tuaj ose partnerin tuaj dhe jetoni romancën në maksimum.

UjoriA jeni gati për rinovim? Solstici i verës shënon ndryshime në hapësirën tuaj dhe hapa që ju afrojnë më shumë me natyrën. Shëtitjet në natyrë do t’ju ndihmojnë të lidheni më shumë me botën tuaj të brendshme.

Peshqit-Nëse ana juaj krijuese ishte letargjike, tani është koha ta përqafoni atë. Bëni bizhuteri, krijoni art, shkruani muzikë, por mos lejoni që koha juaj krijuese të shkojë dëm.

Continue Reading

Uncategorized

Horoskopi i detajuar javor 7-13 Qershor 2021/ Kjo eshte shenja me FAT e javes qe po vjen

Published

on

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dielli vazhdon të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të familjes, duke ju kërkuar që t’i kushtoni vëmendje ndjenjave të caktuara që shfaqen në lidhje me ato me të cilat jetoni. Prapavajtja e kthimit të Neptunit mund të hedhë dritë mbi gjërat që mund të keni humbur, dhe potencialisht dikush që mund të mos ketë qenë i sinqertë. Në mesjavë, Venus zhvendoset në sektorin tuaj të komunikimit, duke e bërë një kohë të mirë për të zgjidhur këto çështje familjare.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Neptuni kthehet në mënyrë prapavajtëse në shtëpinë tuaj të miqësive, duke ju kërkuar që të bëni një vështrim më të afërt me miqtë që mund të mos jenë siç duket. Afërdita kthehet direkt në zonën tuaj të parave, kështu që për fat të mirë ato çështje të parave do të korrigjohen. Së fundmi, Marsi në Dashi lëviz në zonën tuaj shpirtërore, Demi. Është koha për t’u përqëndruar në atë që ju mban mbrapa.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Neptuni lëviz nëpër qëllimet tuaja dhe zonën e karrierës tani, Binjak. Bllokimi i qëllimeve tuaja është mënyra më e mirë për t’u siguruar që mjegullja e këtij planeti nuk të arrin tek ju. Afërdita kthehet drejtpërdrejt në shenjën tuaj këtë javë; disa të vërteta të pazbuluara mund të zbulohen. Më në fund, Marsi zhvendoset në zonën tuaj sociale, duke ju kërkuar të shoqëroheni, të shoqëroheni, të shoqëroheni.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Prapavajtja e Neptunit po kthehet në sektorin tuaj shpirtëror, Gaforre. Dhe gjersa Afërdita kthehet drejtpërdrejt në zonën tuaj shpirtërore, kjo pjesë e grafikut tuaj po goditet nga drejtime të ndryshme. Besoni instinktet tuaja kur bëhet fjalë për atë që është më e mira për ju dhe lejoni vetes të shërohet nga plagët e vjetra.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Prapavajtja e Neptunit lëviz nëpër një zonë emocionale në tabelën tuaj. Kështu që ndërsa ju mund të jeni më shumë besim tani, Luan, mos harroni se gjërat janë të gjitha pak të mjegullueshme. Venera po kthehet drejtpërdrejt në zonën tuaj të miqësisë të Mërkurën, duke parë të gjitha llojet e tubimeve dhe ngjarjeve shoqërore për ju (edhe nëse ato janë në internet).

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Ju mund të zbuloni se dikush po përfiton nga ju, Virgjëreshë. Prapavajtja e Neptunit po e sjell këtë në një pamje shumë të qartë. Fatmirësisht, Afërdita kthehet drejtpërdrejt në zonën tuaj të synimeve, kështu që ju do të jeni në gjendje të përqendroheni në atë që mund të bëni për të shtyrë veten përpara.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Prapavajtja e Neptunit po zhvendoset në zonën tuaj të jetesës. Ju mund të ndiheni sikur të gjitha gjërat që po bëni ju vetëm ju shtyjnë prapa. Pasi Afërdita të ecë përpara më vonë gjatë javës, tensioni do të hiqet. Ju mund të merrni disa mundësi të reja për të ringjallur ndjenjën tuaj të vetvetes. Përqafoni atë, Peshore.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Neptuni po kthehet në mënyrë prapavajtëse në sektorin tuaj të kohës së lirë dhe romancës. Ju e doni dashurinë, Akrep. Por për fat të keq, ky tranzit po ju bën pak më pak të prirur për të vendosur ato kufij. Marsi, sundimtari juaj, po kalon në zonën tuaj të jetesës. Kjo kërkon që të riktheheni shëndetin tuaj në rrugën e duhur.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Neptuni lëviz tani nëpër zonën tuaj të shtëpisë, duke ju bërë të ndjeheni të shqetësuar në shtëpi me familjen. Mund të ketë një tension. Mënyra më e mirë për të pastruar ajrin, Shigjetar, është të filloni të flisni për parehatinë. Me Marsin në Dash duke kaluar në zonën tuaj të kohës së lirë, një aventurë e vogël nuk do të dëmtonte asnjë.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Neptuni po kthehet në mënyrë prapravajtëse në zonën tuaj të komunikimit, Bricjap. Bëhuni gati që fjalët të ngjiten. Mënyra më e mirë për të përdorur këtë energji është të kanalizoni mendimet tuaja në heshtje përmes gazetarisë ose shkrimit. Venus zhvendoset në zonën tuaj të jetesës – një kohë ku do të zbuloni se më lehtë bashkoheni me bashkëmoshatarët dhe miqtë.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Prapavajtja e kthimit të Neptunit në zonën tuaj të parave ju bën të kuptoni se sa i bashkangjitur jeni me pasurinë materiale. Mund të jetë gjithashtu më e vështirë të mbani shënime të parave tuaja. Gjithashtu këtë javë, Afërdita kthehet në sektorin tuaj të romancës. Përgatituni për të parë ndërprerjet në romancë, Ujor… Për shembull, gjërat mund të përfundojnë për ju dhe një partner.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Neptuni kthehet në mënyrë të përsëritur në shenjën tuaj deri në 28 qershor. Është një kohë e shkëlqyeshme për t’u lidhur përsëri me intuitën tuaj. Ky tranzit ju ndihmon të lidhni lidhjen tuaj shpirtërore në mënyrë që të jeni në gjendje të prekni gjërat që mund të shkojnë keq përpara se ato të bëhen. Afërdita kthehet mesjavë të drejtpërdrejtë, duke i bërë çështjet e shtëpisë më të dukshme. Është koha për t’i vendosur gjërat në tryezë ose për t’i ndjekur me disa ndryshime që dëshironi të bëni.

Continue Reading

Trending