Connect with us

Magazina

Duhet te prisni deri ne muajin Gusht/ Astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Sot ke një energji të mirë, por jo gjithçka shkon siç ke dëshirë pasi ka pak nervozizëm. Mundohu të mos shkatërrosh më tej raportet që kanë pasur vështirësi, me zënka të panevojshme. Në punë ka diçka që duhet parë.

Demi

Ka pak lodhje këto ditë. Përsa i përket dashurisë Hëna është në favorin tënd. Kujdes me paratë, buxheti mund të moj jetë në momentin e tij më të mirë. Është koha që të eliminosh gjithçka që është pa vlerë apo që të krijon probleme.

Binjakët

Venusi do të jetë pranë jush deri në gusht dhe në këtë moment mund të fitohet një dashuri nga e kaluara. Dikush mund të të mërzisë duke mos mbajtur fjalën e dhënë.  Në punë është një moment i mirë për të menduar për projektet.

Gaforrja

Në dashuri mund të ketë probleme, sidomos me Dashin dhe Peshoren, edhe për shkak të Hënës kundër. Në punë mund të ketë probleme, por mundohu të mos debatosh.

Luani

Nëse dikush nuk mendon si ti në gjithçka, nuk do të thotë se nuk të do! Në këtë periudhë je i zhytur në çështje pune, disa gjëra duhen sistemuar. Ka pak lodhje.

Virgjëresha

Hëna e favorshme të ndihmon të zgjidhësh keqkuptimet në dashuri. Është një ditë e mirë për të zgjidhur problemet e mbetura pezull nga e shkuara. Sot përqëndrimi është i ndërlikuar dhe je pak nervoz.

Peshorja

Ditë pak pa ngjyra, ke nevojë të rifitosh energji. Nëse ka pak që ke mbyllur një marrëdhënie, tani mund të kthehesh të duash. Kohët e fundit të është dashur të shpenzosh shumë, tani duhet të mundohesh të mirëorganizohesh.

Akrepi

Në dashuri gjërat po shkojnë më mirë dhe ndihesh veçanërisht i sigurtë në vetvete, por kujdes mos të dukesh arrogant. Në punë mos u duk shumë, më mirë të shmangësh vendimet e pamatura.

Shigjetari

Me Mërkurin kundër në lidhje duhet të tregosh shumë kujdes. Sot ndihesh pak i shqetësuar dhe humori nuk është në maksimum. Në punë ka lodhje, por ndonjë e re pozitive nuk përjashtohet.

Bricjapi

Në dashuri mund të ketë ndonjë të re të bukur pozitive. Energji në punë, pas një periudhe të ulët mund të paraqiten mundësi të reja.

Ujori

Venusi dhe Mërkuri janë nga ana jote, ke një energji pozitive. Mirë edhe dashuria, veçanërisht për dikë që ka një lidhje. Puna shkon më mirë, por ke akoma me vete probleme nga muajt e kaluar.

Peshqit

Mundohu të mos shkatërrosh qëndrueshmërinë në çifti me debate që mund të shmangen. Kjo është një ditë pa shumë energji, je i lodhur dhe nervoz. Në punë mund të shfaqen probleme të ndryshme që do të të duhet t’i zgjidhësh.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Elvana Gjata dhe Aurela Hoxha bejne ”XING” me veshje e shtrenjte/ Kujt i shkon me shume veshja 2300 euro?

Published

on

hume prej personazheve te njohur te showbiz-it kane bere ‘xing’ me njeri-tjetrin duke u shfaqur me te njejten veshje. Asnjehere nuk kane munguar krahasimet edhe pse secili ka zgjedhur t’a kombinoje ne menyren e tij.

Vip-at jane vendosur shpesh perball njeri-tjetrit se cili eshte treguar me kreativ ne kombinim apo se kujt i shkon me shume veshja.

Kete here ishte kengetarja Elvana Gjata dhe modelja Aurela Hoxha te cilat kane bere ‘xing’ duke zgjedhur nje kombinim kemishe dhe pantallona te markes Loius Vuitton.

Pantallonat qe vajzat kane zgjedhur kushton 1130 euro ndersa kemisha 1200 euro.

Ishte Elvana ajo e cila ne postimet e publikuara ne rrjete sociale shfaqej e veshur me kete kombinim ndersa Aurela teksa ishte duke pozuar me te emen duke i uruar ditelindjen shfaqej me po te njejten veshje.

Te dyja vajzat e kane kombinuar me atlete te bardha dhe qe duken vertete shume bukur.

Continue Reading

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ”XING” me fustanin 3000 euro/ Kujt i shkon me shume veshja?

Published

on

Kengetarja e njohur Jonida Maliqi terhoqi vemendjen e te gjitheve teksa shfaqej me nje fustan te gjate ngjyre bezhe.

Jonida e kishte kombinar mjaft bukur me nje grim minimalist dhe me floket e kapur.

Gjithashtu fustani i nxirrte ne pah format e saj trupore.
Kengetarja e njohur e zgjodhi ta vishte kete fustan ne nje nga episode e emisionit ‘ADC’.

Por edhe Nora Istrefi ne nje nga fotot e postuara ne ‘Instagram’ u shfaq e veshur me po te njejtin fustan. Ajo duket shume elegante teksa e ka kombinuar me vathet me po te njejten ngjyre dhe me floket e leshuar me onde.

Kjo nuk eshte hera e pare ku personazhet e njohur te showbiz-it kane bere ‘xing’ duke zgjedhur te njejten veshje ne daljet e tyre televizive apo ne fotot e postuara.

Vajzat kane zgjedhur t’a kombinojne ne menyren e tyre por krahasimet asnjehere nuk mungojne.

Po ju si mendoni, kujt i shkon me shume?

Continue Reading

Magazina

Beri feste te madhe per ditelindje dhe u gjobit/ Reagon per here te pare Bes Kallaku pas asaj qe ndodhi

Published

on

Aktori shumë i dashur për publikun, Bes Kallaku dy ditë më parë festoi ditëlindjen me një festë të veçantë ku mblodhi familjarët e miqtë.

Mirëpo pas kësaj feste, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njoftoi se aktori Bes Kallaku të ftuarit dhe pronari i lokalit janë gjobitur, si rrjedhojë e shkeljes së masave të Koronavirusit.

Ndaj pronarit të lokalit është marrë masa administrative 1.000.000 lekë, ndërsa 30 të ftuarit janë gjobitur. Gjithashtu 6 punonjës të policisë janë pezulluar nga puna për moskryerje të kontrollit të territorit.

Pas këtij lajmi, Besi ka reaguar me një postim në Instastory ku shfaqet krah biznesmenit Nar Koka dhe shkruan me humor: Faleminderit që ishe edhe ti i pranishëm tek ditëlindja ime. Mos ma harroni këtë shokun. Ky do paguajë edhe gjobën e Ijes”.

Continue Reading

Trending