Connect with us

Aktualitet

Planet tuaja do te realizohen/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 9 DHE 10 MAJ.

DUKE BERE PLANE PER TE ARDHMEN

E Shtune dhe e Djele pak para hapjes se shume bizneseve Merkuri ne Dem takohet bukur me Jupiterin ne Bricjap

Merkuri eshte planeti qe tregon marredheniet tregtare ne Biznes
Duke qene ne shenje toke si Demi dhe ne lidhje me Jupiterin ne Bricjap prape ne shenje toke planet dhe qellimet jane realiste dhe konkrete

Do kete shume shanse perparimi te mira
Thjesht duhet te organizojme sa me mire hapat e metejshem

Dashi

Do filloj nje rigjenerim ne jeten dhe punen tuaj nese mereni me tregeti apo me pune qe lidhen me token dhe natyren ne pergjithesi Do keni takime interesante dhe mbi baze realiteti ne jeten personale

Demi

Do arrini ne nje komunikim dhume te mire sidomos nese bashkepunoni edhe me jashte vendit apo keni ndonje njohje marredhenie appo kualifikim jashte

Binjaket

Nje plan sekret do behet burrimi juaj i mundesive apo nje pune qe do ju sjelli fitimi jashte asaj egzistueses Do favorizohet takimet dhe bisedat e fshehta per pune

Gafprrja

Do gjeni mbeshtetje dhe perkrahje nga miqte dhe te afermit si edhe do arrini te mbyllni biseda te mira per bashkepunime apo lidhje martesore

Luani

Do keni nje lajm te mire qe lidhet me karrieren ku do pozicionoheni shum erealisht ne nje pune e cila do jete e qendrueshme dhe realiste

Virgjeresha

Ne shenjen tuaj do kete perparesi ne planet e jetes personale ku ndoshta pasioni nuk do jete kriteri baze per te ecur perpara por bashkepunimi konkret ne nje pune

Peshorja

Realisht duhet te beni shkembime shume te rendesishme tregetare ne kete
periudhe dhe te keni biseda shume te vlefshme per ceshtjet monetare

Akrepi

Mundesite dhe afetesit tuaja tani do merren parasysh dhe do vleresoheni ne nje bashkpunim te rendesishem apo do mbyllni me sukses bisedat per nje martese

Shigjetari

Do keni kontakte dhe udhetime te shkurtra te cilat do jene kryesisht per punen dhe tashme do keni gjetur punen me fitimprurese per ju

Bricjapi

Argetimi dhe dashuria do jene pjese e jetes suaj kete fundjave por gjithmone me nje plan konkret i cili ka baza reale per tu realizuar

Ujori

Do dilni nga mbyllja psikologjike me te forte se asnjehere tjeter dhe do mendoni si mund te beni nje ndryshim te mire ne ambjentin ku jetoni apo te filloni nje bashkejetese

Peshqit

Ju duhet te komunikoni me njerzit qe ju japin besim dhe qe konkretisht kane nje pergjigje pasi keto dite nuk kane te bejne me fanatazine por me gjera konkrete

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: buy glock

  2. Pingback: หลังคาชิงเกิ้ลรูฟ

  3. Pingback: automated testing tools

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending