Connect with us

Sot

U lidhen me cuna me te rinj se vetja/ Keto jane 6 vajzat VIP qe nuk i rezistuan dot dashurise

Published

on

Asnjëherë nuk e dimë se si dhe sa do të zgjasë një histori dashurie, ndonëse për secilin prej nesh dëshira për një dashuri përrallash ku ‘ata jetojnë të lumtur përgjithmonë’, është e madhe.

Me gjithë ngjyrat që ka një martesë apo marrëdhënie dashurie, dikur vjen një moment kur ajo që është ndërtuar ndoshta për vite me radhë, apo edhe dekada thjesht nuk funksionon më, e në një rast të tillë vetmja dhe më e mira zgjidhje është ndarja…

Disa prej vajzave të njohura të ekranit e showbiz-it shqiptar janë përballur me divorcin, kanë lënë pas krahëve një martesë, a marrëdhënie dhe kanë vazhduar jetën….me një dashuri të re, partner të ri, dhe për koncidencë zhgënjimi duket se i hodhi Arbana Osmanin, Jonida Maliqin, Bora Zemanin, Teuta Krasniqin, apo edhe Dua Lipën në krahët e meshkujve shumë më të rinj në moshë se ato…

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj

Në fillim të këtij viti mediat online përhapën me shpejtësi lajmin se moderatorja ikonike e Top Channel i ka dhënë fund martesës me bashkëshortin e saj prej 16 vitesh Ardit Kero, me të cilin ka një djalë.

Vetëm pak javë më vonë,  një tjetër lajm  do të dilte ‘në dritë’ nga jeta private e Arbanës, e cila duket se prej disa kohësh po shijon një romancë me regjisorin e programit “Dua të të bëj të lumtur”. Një rastësi e bukur për çiftin eshte se ata festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë më 7 maj, ndonëse Arbana 37 vjeçare është katër vite më e madhe se Eduarti i cili është 33 vjeç.

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj

Një tjetër divorc që ‘tronditi’ jo pak portalet qe ai i këngëtares Jonida Maliqi dhe biznesmenit Gent Prizreni, me të cilin këngëtarja kishte një lidhje 17 vjeçare. Pothuajse tre vite nga divorci i bujshëm, duket se Jondida është e qetë në krahët e një tjetër mashkulli, aktorit të humorit Romeo Veshaj.

Prej muajsh po qarkullojnë zëra se dyshja janë në një lidhje, dhe në forma indirekte edhe ata vetë e kanë pranuar. Jonida ka një diferencë jo fort të vogël me partnerin e saj të ri, pasi Veshaj është vetëm 23 vjeç, ndërsa Maliqi 36 vjeç, por ky fakt nuk i ka penguar aspak çiftin të shijojnë romancën e tyre. Dhe mirë bëjnë!

Bora Zemani dhe Donald Veshaj

Edhe ‘fati’ binjakut tjetër duket se ishte të dashurohej me një vajzë më të madhe në moshë se ai. Bora Zemani është bukuroshja që i ka rrëmbyer zemrën Donaldit dhe çifti ka një diferencë 5 vjeçare në moshë, duke qenë se moderatorja është 28 vjeç, ndërsa aktori 23 vjeç.

Teuta Krasniqi dhe Adonis Morina

Pesë vite më parë aktorja kosovare Teuta Krasniqi i dha fund martesës me këngëtarin Blero Muharremi, ndërsa vetëm pak javë më vonë u bë publik lajmi se Teuta kishte nisur një romancë me atë që sot është bashkëshorti i saj Adonis Morina. Trajneri i fitnesit është pak vite më i vogël se bashkëshortja e tij, ndërsa marrëdhënia  e tyre duket se shkon shkëlqyeshëm.

Dua Lipa dhe Awar Hadid

‘Me shpejtësinë e erës’ e krijoi lidhjen e re Dua Lipa. Vetëm ditë pas ndarjes nga partneri me të cilin kishte disa vite lidhje, artistja nga Kosova u hodh në krahët e një tjeër partneri. Bëhet fjalë për vëllain e modeleve të famshme Gigi dhe Bella Hadid, Anwar me të cilin Dua ka 4 vite diferencë në moshë duke qenë se ai është 20 vjeç.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: sex dolls cheap

  2. Pingback: Dark0de URL

  3. Pingback: Cybersecurity in banks

  4. Pingback: Glo Extracts

  5. Pingback: Smart Rack

  6. Pingback: อาหารหารเสริม Nona78

  7. Pingback: Henry Rifles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Horoskopi i datës 23 Tetor , ja cilat shenja përfitojnë në këtë ditë nga fati i tyre / Parashikimet nga Susan Miller

Published

on

Dashi

Në dashuri, nëse ka pasur diskutime së fundmi, këtë të diel do të jetë më mirë të mos i kapni gjërat majë më majë. Nga ana tjetër në punë vijnë lajme interesante, favorizohen kontaktet me qytete të tjera.

Demi

Horoskopi ju fton të shikoni përreth, veçanërisht nëse keni disa kohë që jeni vetëm. Megjithatë në punë nuk mungojnë angazhimet dhe ndonjëherë do të bënit mirë të delegoni disa detyra.

Binjakët

Yjet në këtë të diel ju ftojnë të tregoni maturi, përpiquni të mos krijoni polemika të panevojshme, por ndiqni rrugën e dialogut. Për sa i përket punës, kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Gaforrja

Dashuria rikthehet me protagonizëm në jetën tuaj dhe kush e di nëse në të vërtetë fshihet diçka tjetër pas një miqësie. Puna kërkon më shumë vëmendje, por ju po ktheheni në shtëpi të lodhur.

Luani

Qiell i bukur për ata që duan të nisin një projekt që është shtyrë prej disa kohësh, më shumë favorizohen çiftet në lidhje afatgjatë. Në punë megjithatë nuk mungojnë angazhimet, por kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Virgjëresha

Është një ditë horoskopi që flet për dashurinë, favorizon takimet! Mos u përfshini nga ankthet e panevojshme, por nëse jeni të interesuar për dikë, shkoni pas instiktit tuaj. Nga ana tjetër në punë është më mirë të mos e tërhiqni shumë litarin.

Peshorja

Rikuperim i mirë për ndjenjat, nuk e përjashtoj që çiftet aktualisht në lidhie afatgjatë të nisin një projekt të rëndësishëm. Lajme të reja vijnë në punë.

Akrepi

Horoskopi na fton të flasim qartë sidomos nëse së fundmi në çift ka pasur shumë mosmarrëveshje. Sakaq në punë ka shanse të përfundojë një negociatë, deri brenda javës së ardhshme.

Shigjetari

Yje interesante për zemrën, por kujdes mos e mbani këmbën në dy këpucë. Puna ju ka përthithur kohët e fundit, keni nevojë për një pushim.

Bricjapi

Në dashuri ka pak tension, mos i merrni gjërat shumë seriozisht. Në punë ka pasur disa ndryshime, por në fund gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi.

Ujori

Nëse jeni të interesuar për një person, mos hezitoni të ecni përpara, mund të shijoni surpriza të papritura. Puna ju ka përthithur kohët e fundit dhe shpesh shkoni në shtëpi të lodhur.

Peshqit

Yjësi intriguese për ndjenjat, ndaj kini kujdes që të mos përfshiheni nga xhelozia. Në punë ka ulje-ngritje, në këtë moment do t’ju duheshin më shumë garanci.

Continue Reading

Aktualitet

Marredhenia mes ketyre shenjave te horoskopit sipas parashikimeve te Susan Miller

Published

on

Marrëdhënia e Peshores dhe Shigjetarit në shumicën e rasteve është një lidhje e dobishme që u lejon këtyre partnerëve të zhvillojnë botën e tyre emocionale të brendshme dhe të ndërtojnë jetën e tyre pa ndikime negative. Sidoqoftë, ekziston një betejë arketipale mes tyre, sepse Saturni lartëson Peshoren dhe nuk kujdeset për të birin e tij, Jupiterin, sundimtarin e Shigjetarit. Kjo lehtë mund të çojë në një luftë për epërsinë dhe një betejë mes tyre për të arritur pozitën në pushtet. Kjo vjen si një vazhdimësi e diellit të Peshores, dhe një Shigjetar do të përshtatet në mënyrë të përkryer me nevojën për të dhënë çdo ndjenjë krenarie nga disa bindje fëmijërore. E vetmja mënyrë që ata të jenë të lumtur së bashku është ta respektojnë njëri-tjetrin plotësisht dhe ta lejojnë njëri-tjetrin të bëjë atë që duhet të bëjnë. Peshorja duhet t’i përmbahet marrëdhënieve dhe dashurisë së tyre, të sunduar nga Afërdita, ndërsa Shigjetari duhet t’i përmbahet bindjeve dhe gjerësisë së tyre, të sunduar nga Jupiteri, duke shumëzuar dashurinë e Peshores.

Besimi

Siç u tha më lart, sundimtarët e Peshores dhe Shigjetarit janë të lidhur ngushtë me Neptunin dhe sfida e besimit është një nga përvojat më të rëndësishme që jep kjo marrëdhënie. Ata të dy mund të shkojnë në ekstreme, ose duke pasur besim joreal në njëri-tjetrin ose duke mos u besuar çdo fjale dhe çdo veprimi që është bërë. Mënyra e vetme për të mbajtur imazhin e besimit për këto shenja duket të jetë gjithmonë qëndrimi në një gjendje përralle dhe jorealiste, dhe kjo është diçka që një Shigjetar nuk do të dëshirojë kurrë ta bëjë. Nëse e vërteta nuk është jetuar, asgjë në botë nuk është e bukur për një Shigjetar. Sapo të fillojnë kërkimin e tyre për diçka të ndryshme, Peshorja do të ndiejë ndryshimin dhe do të bëhet e hutuar nga paaftësia e tyre për të krijuar një lidhje me një partner që ata duan.

Komunikimi

Është e mrekullueshme të shikosh sa e dobët është Peshorja, duke harruar për Saturnin dhe përgjegjësinë e tyre, pasi që natyra fëminore e Shigjetarit shkrin zemrën e tyre. Edhe nëse kjo nuk është diçka me një të ardhme premtuese, sepse askush nuk mund të dalë nga natyra e tyre e vërtetë, kjo do t’i sjellë atyre gëzim dhe lumturi së paku për pak kohë. Partneri Peshore do të jetë në gjendje të relaksohet pranë dikujt që nuk gjykon, dhe partneri i Shigjetarit do të ndjehet sikur energjia e tyre është e fokusuar mirë tek dikush që ka nevojë për disa gjëra të reja, ngrohtësi, dritë, optimizëm dhe kreativitet në jetën e tyre. Për aq kohë sa ata nuk i fshijnë problemet e egos, komunikimi i tyre dhe pajtueshmëria intelektuale janë të dhëna. Problemi kryesor që do të paraqitet dhe duhet të trajtohet është në forcat e diellërave të tyre. Dielli i Peshores është i dobët dhe ata me lehtësi do t’i japin rrota dikujt tjetër që do të marrë vendime pozitive dhe do të lëvizë për ta. Shigjetari ka shumë energji të zjarrtë në Diellin e tyre, duke vepruar aktiv dhe gjithmonë i përgatitur për të dhënë diçka edhe nëse askush nuk e ka kërkuar atë në radhë të parë. Kjo mund të çojë në një situatë delikate, të fshehur, do të imponojë dhe një ndryshim të karakterit që do t’i lërë të dytë të plagosur për respekt mbi këtë çështje.

Emocionet

Ky është një nga çiftet më të pajtueshme kur është fjala për anën emocionale të marrëdhënies së tyre. Nuk është e lehtë për asnjërin prej tyre të gjejë dashuri dhe ta ndajë me dikë. Në fund të fundit, ato janë një shenjë ajrore dhe zjarri. Edhe pse Peshorja është e sunduar nga Afërdita, ajo është e lidhur me proceset mendore, përshtatjen shoqërore dhe komunikimin përmes elementit të saj, ndërsa Shigjetari ka ndjenja të pasionuara, por përdor kokën e tyre duke përhapur filozofinë e tyre më shumë se ndjenja e vërtetë. Kur ata lidhen së bashku, duket se janë në gjendje të gjejnë një ekuilibër në të cilin të dy përdorin vetëm kokat e tyre dhe i japin njëri-tjetrit hapësirë ​​të mjaftueshme për të lindur dashuria. Kjo është një lidhje që i jep të dy partnerëve mundësinë për të kuptuar se sa thellë mund të shkojnë emocionet e tyre, pasi sundimtarët e mirëfilltë krijojnë mundësinë që ndjenjat të shfaqen në një atmosferë mbështetëse. Edhe pse marrëdhënia e tyre nuk është gjithmonë e destinuar të jetë ajo që do të qëndrojë përgjithmonë, mund t’i përgatisë ata për një dashuri që ata kërkojnë, duke u dhënë atyre një paraqitje të shkurtër të asaj për të cilën janë të aftë.

Vlerat

Këta partnerë do të vlerësojnë forcën e mendjes në një mënyrë që është e kuptueshme vetëm për ta. Peshorja nuk duket si një person krijues për të tjerët, por një Shigjetar e sheh intelektin e tyre përmes komunikimit dhe i motivon ata që të tregojnë ngrohtësinë e tyre. Kjo çon në vlerën e përbashkët të të gjithë marrëdhënieve të tyre dhe një mirëkuptim intelektual që u jep atyre hapësirë ​​për të ndërtuar filozofinë e tyre të përbashkët. Edhe nëse nuk e fillojnë marrëdhënien e tyre në të njëjtin vend, ata do të kenë mundësinë për të ndërtuar vlera të ngjashme në kohë, duke i treguar njëri-tjetrit se çfarë është me të vërtetë e rëndësishme.

Edhe pse mund të supozojmë lehtësisht se Peshorja dhe Shigjetari do të kenë shumë gjëra për të bërë së bashku, ekziston mundësia që zgjedhjet e tyre të aktiviteteve të mos jenë aq të ngjashme. Peshorja dëshiron të qëndrojë në rutinën e tyre të zakonshme dhe të bëjë udhëtime për gjërat që i interesojnë nga koha në kohë. Shigjetari dëshiron të lëvizë nga çdo rutinë dhe të jetojë një jetë duke udhëtuar nëpër botë. Natyrisht, ekzistojnë përjashtime në këtë rregull, ka Peshore që do të dëshirojë të udhëtojë nëpër botë, aq sa ka edhe përfaqësues të Shigjetarit që duan të ndjekin një gjurmë të caktuar, duke fantazuar për realitetin e tyre. Megjithatë, në shumicën e rasteve, nevojat e tyre nuk do të përshtaten aq mirë dhe ata me siguri do të përballen me sfidën e betejës së tyre të zakonshme të egos ndërsa zgjedhin se çfarë duhet të bëjnë së bashku.

Continue Reading

Aktualitet

Ja shenjat qe i pershtaten njera tjetres sipas horoskopit / Parashikimet nga Susan Miller

Published

on

Binjakët dhe Luani mund të kenë aq shumë kënaqësi së bashku sa që mund t’i bëjnë ziliqarë pjesën tjetër të zodiakut. Ata të dy e konsiderojnë ditën e tyre më të mirë të shpenzuar në qeshje dhe nëse ata e ndajnë miq, ata mund të duken si një çift i përsosur. Sfida kryesore e tyre është ndryshimi në qasjen e tyre për ndryshim dhe të dytë duhet të bëjnë hapësira për përshtatje të vogla në sjelljen e tyre nëse duan që marrëdhënia e tyre të zgjat. Luani do të duhet të bëjë hapësirë ​​për më shumë lëvizje dhe të kuptojë atë që duket të jetë “guxim” i partnerit të tyre të ndryshueshëm Binjakëve, ndërkohë që Binjakët do të duhet të kuptojnë që Luani në fakt është duke i mbajtur ato së bashku për aq kohë sa ata kanë për qëllim të zgjasin. Respekti i tyre i ndërsjelltë zakonisht mund të kapërcejë çdo kufi, dhe ata duhet të vazhdojnë të argëtohen dhe të ndërtojnë marrëdhëniet e tyre mbi një bazë solide të gëzimit fëminor.

Besimi

Të dytë mund të jenë dëgjues të këqinj kur bëhet fjalë për nevojat e njerëzve të tjerë. Njëri prej tyre është i hutuar nga gjithçka dhe tjetri fokusohet vetëm në nevojat e tyre. Për shkak të kësaj, ata mund të përfundojnë në një situatë në të cilën marrëdhënia e tyre nuk ka besim dhe mund të duhet pak kohë për ta njoftuar, sepse ata nuk do ta pyesin njëri-tjetrin në fillim. Për shkak të natyrës së tyre, ata mund të humbasin, secili prej tyre duke përmbushur nevojat e tyre. Kjo do të çojë në të gjitha llojet e situatave që ata nuk duan të ndajnë me njëri-tjetrin, madje edhe kurorëshkelje. Është me rëndësi të madhe që ata të ndajnë dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin që në fillim, në mënyrë që të dy ata të jenë në gjendje të kënaqin nevojat e partnerit të tyre në vend që t’i lënë ata të largohen.

Komunikimi

Binjakët dhe Luani janë të dytë racionalë dhe të përqendruar në aktivitetin e tyre mendor. Luani ka një sfond të thellë emocional, por i kushton shumë vëmendje fjalëve dhe forcës intelektuale të partnerit të tyre. Kjo është ajo ku Binjakët kërcejnë si një ndjekës besnik për të admiruar partnerin e tyre Luan dhe për t’u mësuar atyre një gjë ose dy. Nëse ata gjejnë veten në një marrëdhënie emocionale me njëri-tjetrin, ndoshta do të flasin për gjithçka tjetër përveç ndjenjave të tyre. Luani mund të ketë nevojë, në përgjithësi, por partneri Binjakë lehtë do t’i joshë ata për të shkuar në një drejtim tjetër. Ata të dy nuk kanë shumë përdorim për biseda të ëmbla dhe nëse Binjakët përpiqen të përdorin mënyrën se si ata e kanë me fjalë, mund të punojë vetëm deri në një pikë ku fillojnë të tingëllojnë si të rremë. Nuk ka shumë vend për mbingarkesë, dhe të dytë ndoshta do të thonë gjënë e parë që u vjen në mendjen. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndërtuar besimin mes tyre nëse nuk gjykojnë njëri-tjetrin në proces dhe ndajnë disa emocione përgjatë rrugës.

Emocionet

Ngrohtësia që Luani është i gatshëm t’i japë partnerit të tyre të Binjakëve vështirë se do t’i lërë indiferentë, ndërsa hijeshia dhe natyra fëminore e Binjakëve do të shkaktojë emocione të mrekullueshme në Luan, ditë pas dite. Megjithëse cilësia e ndryshueshme e partnerit të Binjakëve nuk shkon mirë me cilësinë fikse të çdo shenje, me Luanin mund të jetë një ndeshje e përsosur për shkak të natyrës së tyre të ngrohtë, mbështetëse dhe respektuese. Nëse Luani ka durim të mjaftueshëm për të pritur që emocionet e Binjakëve të dalin në sipërfaqe, ata mund të fitojnë më shumë sesa që kanë arritur. Bukuria e marrëdhënies së tyre është ndërgjegjja e të dyve duke çuar në shfaqjen verbale të emocioneve, pasi që ata ndihen të sigurt me njëri-tjetrin. Nëse ata të dy e njohin dashurinë, kjo është një histori e mrekullueshme, dashuri e mbushur me mbështetje dhe respekt, diçka ku gjithmonë ka për të diskutuar.

Vlerat

Shumica e të gjithë atyre dy shenjave vlerësojnë inteligjencën dhe qartësinë. Si dy shenja të sunduara nga planetët përgjegjës për sjelljen tonë mendore dhe racionale, ata do t’i plotësojnë nevojat e njëri-tjetrit në mënyrë të përkryer. Binjakët vlerësojnë pavarësinë e partnerit të tyre dhe lirinë e tyre, dhe kjo është pikërisht ajo që Luani mund t’u japë atyre. Nga ana tjetër, Luani gjithmonë vlerëson fëmijën e brendshëm të partnerit të tyre dhe kjo është pikërisht ajo që ata do të marrin në Binjakët e tyre.

Continue Reading

Trending