Connect with us

Magazina

Super HENA e 7 Majit ka nje mesazh per secilen shenje/ Kjo eshte shenja qe do preket me shume

Published

on

Duke nisur nga ora 12.40 e datës 7 maj kemi super hënën e plotë në Akrep. Kjo hënë e plotë është një moment për të menduar, për të zgjedhur dhe për të vlerësuar.

Në këto ditë energjia e saj do të nxitojë të përmirësohet, të shkojë përtej paragjykimeve, ekzagjerimeve, opinioneve dhe debateve.

Për fat të mirë, Mërkuri dhe Neptuni do të ndërhyjnë për ta bërë më të lehtë durimin dhe për të gjetur një kompromis. Efektet e kësaj hëne do të ndjehen nga të gjitha shenjat e horoskopit:

Dashi. Kjo hënë e plotë e majit ju thotë diçka: ngulitini sytë tek dikush që duket se po e tepron me shqetësimet, dyshimet dhe nxitimin për të vepruar. Folini dhe shpjegoijini që nuk duhet bërë. Do ta kuptojë.

Demi. Hëna e plotë flet drejtpërdrejt për marrëdhëniet tuaja, dashuritë, raportet. Disa situata dhe momente nuk duhet t’i gjykoni shumë thellë, provoni të doni, të jeni të qetë e të butë. Hapeni zemrën.

Binjakët. Në një farë mënyre Mërkuri, planeti juaj,  ju ndihmon të kontrolloni më mirë këtë energji kozmike. Mundohuni të përdorni butësinë tuaj për të menduar pozitivisht, prë të besuar se fati mund të jetë më i mirë nga sa thotë Hëna.

Gaforrja. Ju që jeni shenja më e ndjeshme ndaj fazave të hënës do t’i ndjeni efektet. Duhet të përpiqeni të jetoni të bukurën pa u nxituar, duke provuar të përqëndroheni në të tashmen, duke evituar të shihni shumë përpara. Besojini bonsensit të ideve, përqëndrohuni pak tek fantazia.

Luani. Superhëna e 7 majit mund t’ju shtyjtë të mos besoni shumë në vetvete, në gjërat më intime dhe personale. Gabim. Në të vërtetë nuk duhet absolutisht të ndiheni të gjykuar nga njerëzit ose situatat. Jini objektivë dhe xhentilë me limitet tuaja.

Virgjëresha. Duhet thjesht t’u demonstroni atyre që ju vëzhgojnë një optimizëm më të madh, solaritet, vetëvlerësim. Bëjeni jo për t’i bindur por për logjikë, sepse nuk ka motiv të jeni ndryshe.

Peshorja. Mos u mashtroni nga efektet e hënës së plotë: Mos besoni kurrë se nuk jeni në lartësinë e duhur në një situatë, ndaj një personi apo ndaj një dashurie. Ndoshta konsiderata juaj për kapacitetet që keni në këtë moment nuk është e mirë, është shumë pak objektive.

Akrepi. Kjo super hënë që shkëlqen pikërisht në shenjën tuaj rrezikon t’ju bindë të reagoni ndaj diçkaje kur në fakt, do të kishit nevojë të bënit një kompromis, të mendoheshit. Kërkoni gjithmonë një mendim, përdorni dialogun. Duhet pikërisht të ndiqni meditimin e hënës së plotë.

Shigjetari. Një pasiguri e juaja, ndoshta frika që s’do t’ia dilni dot mund të ushqente tek ju dyshime dhe pesimizëm të pajustifikuar. Reagoni duke e bindur veten se nuk jeni ju që po gaboni. Bëjeni këtë duke kërkuar ndihmë, dialog, këshilla nga dikush që ju duket më racional se ju.

Bricjapi. Mos ndaloni së kultivuari ëndrra dhe shpresa, nga të jetuarit e diçkaje të bukur vetëm sepse nuk ndiheni mjatueshëm të fortë dhe të vendosur sa duhet për ta imagjinuar. Lejojini vetes luksin e një jete të bukur që fillon me bonsens nga hëna e plotë e 7 majit.

Ujori. Keni nevojë të besoni më shumë në fat, të bëni paqe me të ardhmen, me karrierën dhe ambiciet. Ndiqni efektet e kësaj hëne në horoskop duke gjetur brenda vetes përgjigjet dhe pikat fikse që ju nevojiten për të zbuluar dritën dhe entuziazmin.

Peshqit. Jini më konstruktivë dhe optimistë për një aventurë që ju është propozuar apo një përvojë e re. Hëna e plotë e sotme do t’ju ndihmojë. Dikush do t’ju japë një dorë në këtë situatë

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending