Connect with us

Magazina

Trupin si ngjale dhe barkun te sheshte/ Keto jane 10 MAMAT VIP qe erdhen shpejt ne forme pas lindjes

Published

on

Ndonëse kanë bërë mjaft shumë për të ndërtuar një karrierë të bujshme muzikore, shumë prej artisteve shqiptare pas një kohe i kanë lënë anash angazhimet profesionale në mënyrë që të krijojnë një jetë të bukur edhe jashtë punës.

Pavarësisht asaj se mungesa për një kohë në skenë disa prej tyre mund t’iu kushtonte, kjo nuk i ka ndalur ato që të krijojnë familje dhe gjithë angazhimin ta zhvendosin në ndërtimin e saj.

Por, të krijosh familje si një figurë publike, jo rrallëherë ndodhë të fitosh vëmendje edhe më shumë nga ç’ke pasur.

Mediat rozë së fundmi po i kushtojnë vëmendje të madhe këtyre ngjarjeve duke nisur nga fejesa, martesa, shtatzënia, lindja e deri tek ardhja në formë, që konsiderohet të jetë goxha me rëndësi për yjet.

Janë Adelina Tahiri, Loredana Zefi, Elita Rudi, Linda Halimi dhe Diellza Kolgeci ato që fituan një vëmendje të madhe qysh nga lidhjet e tyre e deri tani në pikën kur janë bërë nëna.

Meqë gjatë periudhës së shtatzënisë secila grua fiton disa kilogram shtesë, të cilat në shumë raste edhe pas lindjes mund të rriten, ky lloj ‘problemi’ nuk duket të ketë qenë i pranishëm tek yjet e lartcekura.

Sot, secila prej tyre gëzon linja të përkryera trupore që pak kush i ka. Messa duket, të qenit nënë për to nuk është e vështirë sepse përveç për fëmijët e tyre, ato kanë kohë edhe për palestër.

Më poshtë iu sjellim disa imazhe të këtyre artisteve të cilat mund të konsiderohen si ‘nënat më joshëse të momentit’. 

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj më 12 korrik u bë nënë për herë të parë e një vajze, të cilën e pagëzoi me emrin e veçantë, Ajka. Vetëm 2 javë pas lindjes ajo publikoi në Instagram një foto ku shfaqet më në formë se kurrë duke na surpizuar të gjithë me pamjen e saj

This image has an empty alt attribute; its file name is 88000811_619199588921986_5878685960404729856_n.jpg

Ndërsa super mami i showbiz-it shqiptar mund të themi me plot bindje që është modelja me origjinë shqiptare Emina Cunmulaj. Më 22 qershor ajo u bë nënë për herë të dytë e një vajze, të cilën e pagëzoi me emrin Mia Soraya.

Ajo është tepër aktive në rrjetet sociale dhe çdo ditë ndan me fansat imazhe ku tregon se si duket trupi i saj pas shtatzënisë. Mirëpo shfaqja e saj për herë të parë me rroba banje pas lindjes i la të gjithë pa fjalë. Ajo duket në formë perfekte dhe më sek si se sa ka qenë edhe para shtatzënisë.

Amarda Toska rreth 5 muaj më parë u bë nënë e një vajze, e cila quhet Sia. Vetëm një muaj pas sjelljes në jetë të vajzës Ami publikoi një foto në Instagram ku shfaqej në super formë.

Gjatë muajve të verës ajo  ka qenë me pushime në Francë dhe së fundmi në Greqi, nga ku ka publikuar foto të shumta ku bien në sy linjat e saj sek si.

Moderatorja e njohur Jona Spahiu, e cila u bë nënë për herë të parë  na surprizoi të gjithë me shfaqjen e saj në super-formë vetëm 2 muaj pas lindjes së vajzës.

Edhe pse kanë kaluar vetëm pak javë nga sjellja në jetë e vogëlushit të saj, nëpërmjet fotove që ka postuar në rrjetet sociale Jona na ka treguar se duket më se ksi se kurrë më parë.

Këngëtarja Zaimina Vasjari u bë nënë për herë të parë më 30 janar të këtij viti. Ajo solli në jetë një vajzë bukuroshe, Khloe-s. Pa kaluar shumë kohë nga lindja e vajzës Zaimina na befasoi të gjithë me linjat e saj perfekte.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending