Connect with us

Magazina

Divorcet VIP dhe dashurite e reja/ Keto jane 5 Ciftet VIP qe dolen hapur me lidhjet e reja

Published

on

Nuk janë të paktë vipat që kohët e fundit i kanë dhënë fund martesave dhe shumë shpejt kanë ri-gjetur sërish dashurinë.  Por ka edhe nga ata që janë ndarë, ose të paktën nuk i kanë gjerat mirë në aspektin e dashurisë.

1-Arbana Osmani

Pas rreth 16 vitesh martesë, Arbana Osmani u divorcua nga burri i saj Ardit Kero. Fryt i martesës së gjatë të parë është një djalë me emrin Jon. Eduart Mishaj është dashuria e re Arbana Osmanit, të cilën nuk ngurron ta shfaqë edhe në rrjetet sociale. Ajo po shijon një romancë të re.

Arbana Osmani dhe Eduarti

2-Jonida Maliqi

Jonida Maliqi dhe burri i saj Gent Prizreni u ndanë pas 17-vitesh lidhjeje. Nga martesa e parë Maliqi ka një djalë me emrin Dan. Një lajm i mirë na ka ardhur së fundmi nga këngëtarja. Ajo tashmë është në një lidhje Romeo Veshajn, me të cilin është shfaqur edhe publikisht.

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj

3-Bora Zemani 

Pas divorcit me burrin e saj Vin Velin, me të cilin ka edhe një djalë, Bora Zemani është lidhur sërish. Moderatorja e njohur është në një lidhje dashurie me Donald Veshajn. Tashmë ajo është kunatë me Jonida Maliqin.

Bora Zemani dhe Donald Veshaj

4-Kejsi dhe Stresi

Kohët e fundit lidhja mes Keisit dhe reperit Arkimed Lushaj i njohur ndryshe si Stresi ka marrë një tjetër drejtim. Bazuar në disa pastime të bëra në profilet e tyre në rrjetet sociale, dyshja po përfliten se i kanë dhënë fund lidhjes së tyre, pak ditë pasi reperi doli nga burgu. Ata shfaqeshin shumë të dashuruar por mesa duket gjërat kanë ndryshuar.

Kejsi dhe Stresi

Piro Çako 

Pirro Çako dhe e dashura e re

Kantautori i njohur Pirro Çako  pas ndarjes nga sopranoja Inva Mula, ka gjetur sërish dashurinë. Çako është lidhur me një  punonjëse të gjykatës së Tiranës dhe ajo është rreth  20 vite më e re se ai.  Pirro u shfaq për herë të parë në publik me të gjatë drekës që organizoi producenti Ardit Gjebrea në jug të Shqipërisë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!