Connect with us

Sot

8 Vajzat VIP qe u dobesuan ne menyre drastike/ Dieta e Rudina Dembacaj eshte me e mira

Published

on

Problemi me peshën trupore është një nga ato betejat më të ashpra me veten. Sidomos kur të njohin të gjithë sepse ke angazhime publike për shkak të profilit dhe punës që bën, transformimet fizike janë të parat që bien në sy.

Ndër vite, kanë qenë të shumtë të famshmit shqiptarë që na kanë befasuar me ndryshimet e tyre në pamjen e jashtme, por disa syresh prej tyre kanë dalluar më tepër për një detaj: dobësimin drastik dhe rrëzimin e shumë kilogramëve brenda një periudhe të shkurtër kohore.

Sekreti i tyre? Dieta, palestër, regjim strikt ushqimor, aktivitet fizik, në intervista e dalje të ndryshme publike, secili prej tyre ka zbuluar “recetën” e suksesit për një super trup, tashmë. Pa kilogramë shtesë, por në komoditetin e peshës ideale, me linja të tonifikuara dhe një super fizik. Le t’i zbulojmë bashkarisht se për cilët VIP-a bëhet fjalë…

Linda Halimi

Një nga historitë e rralla dhe frymëzuese që ka për protagoniste këngëtaren Linda Halimi. Ajo ka mundur të rrëzojë plot 50 kilogramë nga pesha trupore, madje transformimi i saj u bë objekt mediatik edhe në mediat amerikane, ku në revistën “People” Linda u etiketua si një histori suksesi se si një vajzë mundi të dobësohet në mënyrë kaq drastike.

Sekreti i saj? Stërvitje në palestër, një regjim i rregullt dhe i shëndetshëm ushqimor, konsumimi i 1.4 litrave ujë në ditë. Ndërkohë që vetë Linda, zbuloi se ka pesë vite pa ngrënë një copë picë. Rezultatet janë fort të dukshme.

Vedat Ademi

Këngëtari i njohur që prej vitesh jeton mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një zë i dashur për publikun. Por, veçmas muzikës që ai bën, transformimi i dukshëm fizik që Vedat Ademi ka pësuar kohët e fundit është një detaj që nuk mund të kalojë pa u vënë re. Ai ka pohuar se është dobësuar 15 kilogramë duke shkuar pikërisht në peshën e tij ideale. Sport, regjim ushqimor i përzgjedhur, ai tregon sekretin e dobësimit të tij:

“Sigurisht që mundohem të mbaj regjim dhe vazhdoj të merrem me palestër. Si fillim kam bërë gjashtë ditë në javë palestër, kurse tani katër ose pesë ditë, varet edhe nga angazhimet që kam. Zakonisht konsumoj peshk dhe pulë, sallatë, sigurisht edhe ushqime të përgjithshme. Më rrallë pasta e brumëra në mënunë time ditore”.

Sara Hoxha

Sot, ajo ka statusin e mamasë së dy djemve dhe është sërish në një formë të shkëlqyer fizike. Trashëgimtarja e pasur e Top Channel, Sara Hoxha i tregoi të gjithë ndjekësve të saj virtual, por edhe fansave të shumtë vendimin që mori për të ndryshuar përgjithmonë fizikun e saj duke “rrëzuar” shumë kilogramë peshë trupore.

Përmes një postimi në Instagram, Sara rrëfeu vendimin e saj për të ngushtuar stomakun dhe ndjesinë pas kësaj ndërhyrjeje.

“1 vit pas by pass-it. Sinqerisht, mund të them se ka qenë vendimi më i mirë i jetës sime, por nuk do t’ia rekomandoja dikujt që do të humbasë peshë. Ka vajza që më shkruajnë çdo ditë dhe që duan të humbasin peshë, por unë nuk dua t’i bëj reklamë një kirurgjie të tillë.

Kush jam unë që t’ju jap këshilla. Unë nuk munda të humbisja peshë nëpërmjet një jete të shëndetshme”, shkroi asokohe ajo. Gjithsesi, Sara Hoxha duket shkëlqyeshëm me fizikun e saj aktual.

Rudina Dembacaj

Aktorja e njohur e humorit e ka treguar “fitoren” e saj me kilogramët e tepërt, si një nga arritjet e rëndësishme në jetë, në momentin sidomos kur kupton që nuk ndihesh rehat me trupin tënd. Rudina Dembacaj, gjatë një interviste televizive u shpreh se mundi të rrëzojë plot 35 kilogramë, vetëm tre muaj pas lindjes së vajzës.

“Kur isha studente në Shkodër isha 89 kile. Shoqet më thoshin që duhet të dobësohem, motra po ashtu. Nuk u konsultova me dietologë, u kujdesa për veten time.

Fillova të lexoja për karbohidratet dhe proteinat, bëhesh vetë doktor i vetes. Mua më pëlqente dhe alkooli atëherë. Ulesha me xhaxhanë dhe pija raki. Për dy muaj nuk i kisha thënë askujt se po mbaj dietë. Këtë gjë i besova vetes dhe rashë 35 kile për tre vite.

Njerëzit surprizoheshin. Kishte njerëz që ju vinte gjynah për mua”, u shpreh artistja. Dhe ndryshimi është i dukshëm. Ajo duket në super formë fizike dhe shumë e kënaqur me veten e saj.

Anxhela Peristeri

Për të është një trofe nga ata të rëndësisë së veçantë, që ka lidhje direkt me mirëqenien fizike. Anxhela Peristeri ka pasur prej vitesh le ta quajmë një “luftë” të heshtur me peshën e saj. Shëndoshje e dobbësim dhe më në fund erdhi vendimi i shumëpritur: këngëtarja u dobësua 16 kilogramë për shtatë muaj. Sekreti?

“Kam eleminuar në mënyrë drastike brumërat, sidomos bukën”, tha ajo gjatë një intervistë në televizion. Dhe ja ka dalë më së miri! Ajo është e kënaqur me fizikun aktual dhe në asnjë moment nuk resht së postuari foto e video të ndryshme që i ekspozojnë edhe më shumë linjat e saj.

Big Mama

Ajo njihet jo vetëm për muzikën dhe hitet e saj, por edhe për batutat dhe mënyrën origjinale të të thënit të gjërave. Big Mama, sot, përtej artit që bën është mirfilli një histori suksesi përsa i takon dobësimit dhe transformimit fizik.

Besojmë se e mbani mend versionin e këngëtares së shëndoshë disa vite të shkuara. Pas një operacioni të vështirë që zgjati plot tetë orë siç ka rrëfyer këngëtarja, pas ndërhyrjes që bëri në stomak, Big Mama e ka vijuar procesin e dobësimit duke ndjekur një dietë rigoroze. Nuk ha bukë, nuk konsumon ëmbëlsira. Prej disa vitesh regjimi i saj ditor ushqimor përmban vetëm sallatë dhe mish. Dhe ajo duket kaq mirë fizikisht. 

Monika Kryemadhi

Një nga gratë më aktive të politikës në vend, njëherësh edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duket se përtej politikës, një nga sfidat më të qenësishme dhe të pranuara edhe në publik ka pasur atë me kilogramët e tepërt. Ajo pohon se vendimin për t’u dobësuar e mori pikërisht ditën kur konstatoi se ishte dyfishi i peshës së bashkëshortit të saj, Ilir Meta. Sekreti i dobësimit? Ka kufizuar ushqimin dhe ndjek një dietë të rregullt dhe të shëndetshme ushqimore. Rezultati është më shumë se i dukshëm. Monika është në super formë fizike.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending