Connect with us

Magazina

U martuan pa dasme/ Keto jane 7 vajzat VIP qe nuk u veshen asnjehere nuse me fustan te bardhe

Published

on

Ceremonia e dasmës së një personazhi të njohur shqiptar apo të huaj, shkakton zhurmë në media.

Portalet mbushen me lajme nga më të ndryshmet kur një çift i famshëm vendos t’i japë fund beqarisë. Ka nga ata VIP-a, që bëjnë dasma madhështore, në mënyrë që e gjithë bota ta marrë vesh që ata u martuan. Gjithashtu, ka edhe nga ata që nuk bëjnë aspak zhurmë, por me një ceremoni të thjesht, i thonë “PO”, njëri-tjetrit, ndoshta përjetë.

Për grupin e dytë të VIP-ave do të shkruajmë sot në fakt. Ata janë martuar dhe jetojnë të lumtur së bashku, por nuk kanë realizuar ende një dasmë të madhe. Ndoshta nuk do ta bëjnë asnjëherë një të tillë, pasi nuk i pëlqejnë ceremonitë me shumë njerëz.

Gjithsesi, se çfarë do të vendosin në të ardhmen, nuk i dihet. Prandaj, sot do’ju tregojmë VIP-at shqiptarë që nuk kanë bërë ende një dasmë të madhe.

1

Tuna dhe Patrisi

Ata janë bërë prindër përpara një viti, por nuk kanë realizuar ende një dasmë. Çifti po jeton një histori dashurie intensive, dhe me siguri dasma e madhe do të jetë në planet e së ardhmes.

2

Zaimina dhe Klodi

Edhe Zaimina me Klodin janë prej shumë vitesh së bashku, dhe së fundmi janë bërë prindër për herë të parë. Çifti nuk ka bërë ende një ceremoni martese.

3

Arbana dhe Arditi

Arbana Osmani kishte një histori të gjatë dashurie, me ish bashkëshortin e saj, Arditin. Ish Çifti nuk preferoi të bëjnë një dasmë, por gjithmonë e kanë shijuar dashurinë e tyre në privatësi.

4

Albani dhe Miriami

Prej 10 vitesh bashkë, Albani dhe Miriami, kanë kaluar shumë ngjarje në jetë së bashku. Ata janë bërë prindër të një vajze, po dasmë prej tyre nuk kemi parë akoma.

5

Floriana dhe Enesi

Është bërë diçka e zakonshme tashmë që të bëhesh me fëmijë dhe pastaj të martohesh. Floriana dhe Enesi, pasi janë bërë me një vajzë në mars, dhe me siguri shumë shpejt do të shohim një dasmë nga çifti.

6

Adelina Ismaili dhe Vali

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Adelina Ismaili duket çmendurisht e dashuruar me bashkëshortin e saj, Valin. Mirëpo, çifti deri më sot nuk e kanë parë të arsyeshme të bëjnë një dasmë të madhe.

7

Adelina Tahiri dhe Servjova

Adelina Tahiri po jeton ditë të lumtura në jetën e saj. Këngëtarja nga Shkupi së shpejti do të bëhet nënë e një djali. Ajo u martua papritur disa kohë më parë në një ceremoni private, ku të ftuar ishin vetëm familjarët e çiftit. Këngëtarja ka paralajmëruar se do të bëjë një dasmë të madhe, pas lindjes së djalit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!