Connect with us

Sot

HOROSKOPI javor 4-10 MAJ sipas PAOLO FOX, ky eshte parashikimi i detajuar per cdo shenje

Published

on

Dashi: Muaji maj premton surpriza të shumta për të lindurit e kësaj shenje. Do të jeni të favorizuar nga Saturni, Venusi dhe Marsi. Përgatituni që këtë javë të përjetoni emocione të forta, sidomos ditën e premte dhe të shtunë.

Bëni kujdes të hënën dhe të martën, kur Hëna armike e shenjës suaj për këto ditë do t’ju shkaktojë nervozizëm për shkak të një situate të mbushur me vështirësi apo bllokime në aspektin profesional.

Demi: Mërkuri vazhdon të jetë i kthyer nga shenja juaj, i gatshëm për t’ju dhënë një shtysë për sa i takon komunikimit dhe marrëdhënieve me të tjerët.

Saturni dhe Marsi në pozicion të pafavorshëm vazhdojnë të jenë një pengesë për projektet tuaja dhe t’ju shkaktojnë një gjendje lodhjeje. E mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë të vështira, sepse dhe Hëna nuk ju ndihmon. Të dielën pritet që situata të përmirësohet.

Binjakët: Edhe gjatë kësaj jave do të keni fat në aspektin e ndjenjave. Venusi në shenjën tuaj do t’ju bëjë më pasionantë në çift. E hëna dhe e marta do të jenë ditë veçanërisht interesante, pasi Hëna do të jetë e kthyer nga shenja juaj. Në fundjavë do të ndiheni paksa nervozë për shkak të debateve në familje. Marsin do ta keni aleat dhe do t’ju dhurojë energji.

Gaforrja: Kjo periudhë aspak e lehtë mund të rezultojë më e rëndësishme nga ç’mund ta imagjinoni. Në përpjekje për të përballuar vështirësitë do të gjeni dhe rrugën e duhur që duhet të merrni. Atë rrugë që ende nuk e kishit zbuluar dhe nuk e kishit gjetur guximin për ta shkelur. Çasti i ndryshimit po afron. Ditë veçanërisht me fat, sidomos për sa u përket marrëdhënieve me miq e familjarë, do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

Luani: Pozicionimi i pafavorshëm i Marsit dhe Saturnit në shenjë vazhdon t’ju rëndojë si një gur, duke e vështirësuar situatën tuaj. Duket se ju jeni nga ata njerëz që nuk dorëzohen kurrë dhe që janë vazhdimisht energjikë. Nuk ka asgjë të keqe nëse për një moment vendosni ta lëshoni veten dhe të lejoni që të dalë në pah ana juaj e dobët. Së shpejti gjithçka do të rregullohet dhe Venusi do të kthehet nga shenja juaj, duke bërë të mundur që të keni në krah një njeri të veçantë.

Virgjëresha: Jeta juaj sentimentale gjatë këtyre kohëve do të jetë disi e turbullt. Disa prej jush kanë vënë në dyshim marrëdhënien me partnerin dhe kjo përforcohet edhe nga fakti që Venusin e keni kundërshtar, duke jua shtuar pakënaqësitë dhe tensionet. Për fat, Mërkuri do t’ju ndikojë pozitivisht. Pritet që ditën e mërkurë dhe të enjte të merrni lajme të mira dhe Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Java do të fillojë shumë e mbarë me dy ditë me fat dhe me Hënën në shenjën tuaj. Gjatë kësaj periudhe yjet do t’ju favorizojnë si në aspektin e ndjenjave dhe në atë profesional. Edhe Venusin do ta keni mbështetje, i gatshëm për t’ju dhuruar emocione dhe pasion, kurse Marsi do t’ju japë forcën e nevojshme për të përballuar vështirësitë që kanë lidhje me punën. Të dielën mund të ndiheni disi nervozë.

Akrepi: Kjo nuk është një periudhë e lehtë për të lindurit e kësaj shenje, të cilët janë vënë në provë më shumë se të tjerët, sidomos në aspektin profesional. Do t’ju duhet të përballeni me kundërshtimin e Mërkurit, Marsit dhe Saturnit. Këta planetë do t’ju shkaktojnë zvarritje në sferën profesionale, bllokime apo dhe kriza. Ditët me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja, kur Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar fat.

Shigjetari: Kriza sentimentale që ka pllakosur shenjën tuaj, me Venusin në pozicion të pafavorshëm, pritet që të zgjatë dhe për disa kohë. Për momentin po i shmangeni problemit, por herët apo vonë do t’ju duhet të përballeni me të dhe ndoshta ta kërkoni fajin te vetja. E premtja dhe e shtuna janë ditët  më të përshtatshme për të bërë një bisedë të sinqertë me partnerin, pasi Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Me Mërkurin dhe Jupiterin të kthyer në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, nuk do të mungojnë rastet e mira në frontin e punës, edhe pse kjo është një periudhë e vështirë. Ju të shenjës së Bricjapit do ta gjeni gjithmonë mënyrën për të çuar përpara projektet tuaja. Të mërkurën ose të enjten pritet që të merrni një lajm të mirë. Kurse ditën e diel, Hënën do ta keni në shenjë dhe gjithçka do të shkojë më së miri në sektorin e ndjenjave.

Ujori: Është e pamundur që t’ju ndalësh në këtë periudhë, pasi ndiheni më energjikë se kurrë. Marsi dhe Saturni në shenjë ju bëjnë të pamposhtur, të gatshëm për të gjetur zgjidhje dhe në situatat më të vështira. Venusi i kthyer nga shenja juaj ju premton fat në sferën e ndjenjave. Bëni kujdes të mos keni keqkuptime me partnerin gjatë ditëve të mërkurë dhe të enjte, kur edhe do të ndiheni paksa nervozë.

Peshqit: Duket se dhe gjatë kësaj jave nuk do të shpëtoni nga zënkat në çift. Që prej një muaji Venusi është vendosur në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj dhe vetëm dialogu dhe mirëkuptimi reciprok mund t’ju ndihmojnë të rigjeni qetësinë. Në aspektin profesional do të merrni lajme të mira, sidomos të mërkurën dhe të enjten, sepse Mërkuri dhe Jupiteri ju favorizojnë. E premtja do të jetë një ditë e tensionuar.

9 Comments

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending