Connect with us

Magazina

U martuan ne fshehtesi/ Keto jane 11 DASMAT VIP qe nuk i mori vesh njeri

Published

on

Martesat e çifteve të njohur të showbizit shqiptar kanë tërhequr gjithmonë vëmendjen e publikut, duke u bërë kryefjala e mediave për ditë me radhë e duke u përfolur edhe muaj pas dasmës. Teksa shumica prej tyre kanë vendosur të ndajnë me të gjithë momentet më magjike gjatë kurorëzimit të dashurisë, disa të tjerë kanë preferuar të martohen në fshehtësi, në prani të rrethit të ngushtë shoqëror e familjar.

1. Rona Nishliu

Këngëtarja u martua dy ditë më parë në një ceremoni të fshehtë me partnerin e saj, Florisin. Ishte grimieri i cili e bëri nuse, Arbër Bytyqi, ai që zbuloi lajmin e martesës, duke publikuar një foto të Ronës me fustan nusërie dhe buqetën me lule në dorë.

2. Sezgin Curri

Vokalisti i grupit ‘Offchestra’ u kurorëzua me martesë mbrëmjen e kaluar me partneren e tij, Teutën. Çifti e organizoi dasmën në Prishtinë dhe ishin personazhet e njohur shqiptarë të ftuar në dasëm ata të cilët bënë të ditur fillimisht lajmin e martesës.

3. Gjergj Leka

Kantautori i njohur Gjergj Leka dhe regjisorja Erisela Marko në vitin 2014 shpallën fejesën e tyre nëpërmjet një statusi në Facebook. Mirëpo vetëm një vit më parë, Gjergji deklaroi në emisionin ‘Rudina’ se çifti ishin celebruar në bashki disa kohë më parë. Ai u shpreh se nuk kishin bërë dasmë dhe muaj mjalti, pasi nuk kishin dashur të bënin zhurmë me martesën e tyre.

4. Blerina Braka

Teksa konkuronte në Këngën Magjike, këngëtarja e njohur Blerina Braka ndau me të gjithë lajmin e bukur të shtatzënisë. Ajo ishte veshur me një fustan stil zhupon, i cili i mbulonte barkun e fryrë. Pas lajmit të ëmbël, Blerina dha një tjetër lajm të bukur në profilin e saj në Instagram. Ajo publikoi ku shihen duart e saj dhe të partnerit me unazat e martesës, duke treguar se është zyrtarisht e martuar.

5. Najada Konomi (Noçja)

Ish-banorja e Big Brother, Najada Konomi, të cilën të gjithë e kanë njohur si Noçja, ka preferuar të qëndrojë larg syrit të mediave, mirëpo ka qenë aktive me fansat e saj në Instagram. Ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me bion në profilin e saj, ku ka shkruar “E martuar” dhe ka vendosur një unazë dhe një emoji me sytë me zemra, duke lënë të kuptohet se është martuar por këtë lajm nuk e dinte askush.

6. Armando Sadiku

Këtë vit, futbollisti i njohur i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, u fejua në fshehtësi të plotë me një ceremoni shumë private. Megjithëse e ka bërë zyrtare lidhjen e tij prej kohësh, ai nuk ka publikuar asnjë foto me vajzën që i ka rrëmbyer zemrën. Partnerja e tij quhet Elona dhe është me origjinë nga Drenica e Kosovës. Çifti janë njohur në Zyrih, duke qenë se ajo është lindur dhe rritur në Gjermani.

7. Sara Hoxha dhe Ledion Liço

Më 11 gusht të këtij viti, Sara Hoxha dhe Ledion Liço kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre, duke mbajtur një ceremoni madhështore buzë liqenit të Comos në Itali. Çifti u tregua mjaft diskret duke mos publikuar asnjë foto nga dasma dhe duke e mbajtur atë në fshehtësi të plotë, megjithatë të ftuarit e pranishëm bënë publike disa pamje nga ceremonia e tyre e martesës.

8. Oriana Cama

Aktorja e njohur e spektaklit të humorit ‘Portokalli’, Oriana Cama, e njohur për rolin e saj si ‘Dona’, është kurorëzuar me martesë në një ceremoni të fshehtë në Bolonja të Italisë. Vetëm pas martesës ajo ka publikuar në profilin e saj në Facebook një foto ku shfaqet e veshur nuse, krah babait të saj.

9. Eliza Dushku

Aktorja e njohur Eliza Dushku është martuar në fshehtësi me partnerin 17 vite më të madh, Peter Palandijan. Një vit më parë çifti shpalli fejesën dhe vetëm një muaj më parë mbajtën një ceremoni të fshehtë martese larg syrit të mediave. Lajmin e zbuloi fotografi i njohur Fadil Berisha, mirëpo fotot që ai publikoi u fshinë menjëherë më pas.

10. Joleza Koka

Ish drejtuesja e FRESSH, Joleza Koka, është martuar në fshehtësi me partnerin e saj prej shumë vitesh, Laert Kolën. Verën e kaluar çifti u martua me një ceremoni në Las Vegas.

11. Eridiona Shuli

Ish-banorja e edicionit të tretë të Big Brother, Eridiona Shuli, me profesion si gazetare, vitin e kaluar lidhi kurorë me të dashurin e saj francez.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending