Connect with us

Magazina

I prene floket me baluke dhe nuk u penduan/ Keto jane vajzat VIP qe guxuan me kete model

Published

on

Nga një vështrim i shpejtë në rrjetin social Instagram, gjetëm plot vajza VIP që kanë prerë flokët me baluke qoftë në kohet e dundit edhe më herët por që ama i shkojnë aq shumë sa po na bindin për të shkruar në sallonin më të afërt të bukurisë e për të prerë baluket. Nuk e di ju, por unë ama e zgjodha modelin tim të preferuar në mesin e modeleve më poshtë:

Baluke të shkurtra, mbi vetull

Nëse keni vetulla të plota e me formë për t’u admiruar mos ia fshihni botës. Mund të keni edhe baluke edhe vetulla të ekspozuara pa pasur frikë se aseti i fytyrës do të humb rëndësinë

Baluke të shkurtra për flokë të shkurtër

Portreti i blogeres Krista Merkoçi nuk mund të ishte më i pikturuar se kaq me baluket dhe këtë prerje flokësh që i shkon aq shumë.

Baluke mesatare, të ndara në mes

Nëse adhuroni stilin francez, baluket e Bridget Bardot apo baluke të gjatësisë mesatare urdhëroni shembujt e Arminës, Elitës dhe frymëzohuni për atë se çfarë duhet të bëni me flokët tuaj.

Baluke të çregullta, flokë me onde natyrale

A mund t’i kem baluket si të Nora Istrefit?! Janë kaq stil dhe këngëtares i sugjerojmë që të mbajë këtë model që shfaqi në klipin e fundit “Mke mungu” se duket yll!

Baluke ‘zonjash’ të hedhura mënjanë

Nëse puna e zyrës ju dikton në stilin tuaj atëherë hidhini një sy modelit tipik të balukeve që mban prej kohësh tashmë politikania Majlinda Bregu e që e identifikojnë imazhin e saj. Manjola Nallbani është një tjetër artiste që ka gjetur veten te ky model balukesh e që i japin në pamje kaq rinore.

Baluke me ngjyrë

Ka diçka që është më cool se baluke të thejshta? Po, janë baluket me ngjyrë rozë, njëkohësisht stil dhe të bukura

Baluke ‘mbi sy’

Soni Malaj rr ëmbeu qindra komplimente kur i tregoi botës modelin e ri të flokëve që i shkonte aq shumë. Por këto baluke i shkojnë po aq shumë edhe portreteve si Dojna Mema, blogerja Jona Haderi, aktorja Monika Lubonja.

Baluke kaçurela

Kaçurelat karakteristike që i shkojnë aq shumë modlees dhe aktore së “Duplex” Arta Elezaj duken kaq bukur sa nëse njihni dikë më këtë ‘tipar të veçantë të look-ut sygjerojini të provojë baluket sepse do duket super cool.

Amarda Toska

Xhemi Shehu

Arbana Osmani e vecante e para qe e ka provuat.

Miriam Cani

Almeda Abazi

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending