Connect with us

Sot

Muaji MAJ vjen me te papritura/ Astrologu Paolo Fox jep parashikimin e detajuar per horoskopin mujor

Published

on

Dashi

Në këtë muaj, ju që keni lindur nën shenjën e Dashit, do të duhet të luani me dinakëri. Ka shumë situata në pritje që duhet të zgjidhen shumë shpejt. Mbështetjet janë vërtet të shkëlqyera, por do të duheet të punoni, mbase edhe më shumë nga sa jeni mësuar të bëni.

Tashmë keni një ngarkesë të madhe, shmangni marrjn e angazhimeve të tjera, përndryshe nuk do të ishit në gjendje të menaxhonit asgjë siç duhet. Ju duhet të zvogëloni ambiciet tuaja nëse synoni të bëni biznes të rëndësishëm. Nuk është gjithmonë e mundur të bëni gjithçka së bashku. Do të shihni që, në këtë muaj të majit, do të keni mundësi të përfundoni projekte të reja dhe kjo gjithashtu do t’ju lejojë të rigjeni humorin e humbur.

Në dashuri jeni akoma shumë të hutuar dhe të pavëmendshëm dhe kjo tashmë ka bërë që partneri juaj të largohet. Ndoshta ju duhet të përpiqeni të jeni vetëm e t’u jepni të gjithëve lirinë që të veprojnë ashtu siç e gjykojnë të arsyeshme.

Demi

Qëndrimi juaj ndonjëherë edhe mendjemadh, nuk njeh terren të mesëm. Pothuajse duket se ka diçka fëmijërore që ka mbetur tek ju, që ju pengon të jeni në gjendje të vendosni veten në një gjendje tjetër. E gjithë kjo do të ketë një ndikim negativ në maj.

Dhe edhe nëse qielli po tregon sinjale të mira, qëndrimi juaj meriton të rishikohet. Ju nuk mund të vazhdoni në rrugën tuaj duke menduar se gjithçka duhet të jetë ashtu siç thoni. Nëse në këto muajt e mëparshëm keni vuajtur nga problemet e punës, do të shihni që gjërat do të përmirësohen për më mirë në maj.

Natyrisht përpiquni të moderoni përgjigjet tuaja ndaj kolegëve, në mënyrë që të ketë një mbështetje të vlefshme.

Binjakët

Të dashur miq të Binjakëve, keni pasur disa muaj vërtet të vështirë dhe tani më në fund mund të shijoni një moment paqeje. Diçka dukej s ekishte ngecur, por tani rruga është e hapur, edhe nëse vazhdoni me një ritëm më të ngadaltë, do të ketë situata të papritura që do t’ju testojnë.

Gjithashtu do të jetë shumë e rëndësishme për ju të kuptoni se cilën strategji të përdorni. Në fushën profesionale ju jeni mjaft të përgatitur në përpjekjen për të optimizuar kohën dhe për të arritur rezultate të jashtëzakonshme. Ju keni mësuar të mos merrni asgjë të mirëqenë.

Mësoni, në këtë muaj të majit, të njiheni më mirë me njëri-tjetrin për të marrë përgjigje për problemet që nuk mund të zgjidhen. Në dashuri do të ndiheni mjaft të imponuar. Partneri do të përpiqet të sqarojë disa çështje të pazgjidhura. Do të jetë më mirë që ju të kënaqeni dhe gjithmonë të jepni përgjigjet më të mira që prisni, për të mos filluar një polemikë të gjatë.

Gaforrja

Do të filloni këtë muaj mjaft të menduar, disa gjëra ende nuk janë zgjidhur dhe tani është koha që e gjithë kjo të marrë fund. Ju dëshironi të veproni dhe të bëni gjëra sipas asaj që ju dikton zemra. Eeshtë shumë e vështirë ta lejoni veten të drejtohet nga instinkti. Vlerësoni çdo rrethanë dhe do të shihni që do të keni mundësi të dilni mirë prej saj.

Mund të ndodhë që në shumë situata, ju nuk do të jeni në gjendje të merrni rezultatet e dëshiruara, por do të jeni të kënaqur të provoni. Në këtë mënyrë do të ndjeheni të kënaqur nga përpjekja e bërë. Problemet e vogla nuk mungojnë dhe janë në rendin e ditës. Ju duhet të përpiqeni të jeni profesionistë dhe të keni vazhdueshmëri, sepse projektet janë me të vërtetë të shumta.

Nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie të qëndrueshme romantike, përpiquni të kuptoni qëllimet e partnerit. Mund të mos jetë plotësisht në marrëveshje me ju dhe për këtë arsye së shpejti të marrë një drejtim tjetër. Do të shihni që gjërat mund të zgjidhen por kërkon angazhim nga të dy.

Luani

Ju keni provuar të hiqni dorë gjatë javëve të kaluara, sepse përpjekja e punës ka qenë me të vërtetë intensive, por keni qenë në gjendje të vazhdoni pa vonesë. Ju besoni shumë në projekte të reja dhe e dini se vetëm me një angazhim, përkushtim dhe pasion të vazhdueshëm gjërat mund të marrin rrugën e duhur.

Nëse kohët e fundit keni takuar një person, e dini se ka diçka që ju shtyn ta njihni më mirë atë. Ju jeni tërhequr nga personi në fjalë dhe doni të përpiqeni ta kuptoni më mirë. Ju vetëm e dini se kjo ju jep energjinë e duhur për të mos hequr dorë, shpërblimet kanë ardhur dhe ju keni një nivel më të lartë të vetëdijes.

Kjo ju lejon të bëni projekte të ndryshme. Nëse, nga ana tjetër, po kërkoni punë, do të shihni që do ta gjeni të sigurt këtë muaj. Dashuria për ju tani mund të rrijë në pritje, sepse do të jeni të përqendruar në diçka tjetër.

Virgjëresha

Në këtë muaj maj, shumë kujtime do t’ju kthehen dhe ju do të jeni gati për të hapur zemrën tuaj. Kjo vetëm do t’ju bëjë më konfuzë. Ju nuk do të dini saktësisht se cilin drejtim duhet të merrni dhe dëshironi të keni kohë për të kuptuar.

Puna duket që jep shumë kënaqësi dhe kjo është një mbështetje e rëndësishme për ju. Gjatë kësaj periudhe ju gjithashtu mund të takoni një person që mund të jetë një ndihmë e vlefshme profesionale. Një person në dispozicion për t’ju dhënë këshilla dhe sugjerime. Kjo do t’ju ndihmojë të përmirësoheni veten.

Në këtë muaj nuk do të jetë e lehtë të arrish të jesh pranë jush, por partneri juaj ka qëllime të mira. Partneri apo partnerja duhet të ndiejë mbështetje dhe ju nuk do ta bëni. Gjërat në këtë mënyrë do të çojnë në mënyrë të pashmangshme në probleme. Jepini vetes kohë të kuptoni, përpara se të merrni vendimet tuaja përfundimtare.

Peshorja

Ju duhet të përpiqeni të përfitoni sa më shumë nga ky muaj. Ju duhet të keni më shumë saktësi dhe kjo sigurisht që mund ta garantojë atë. Ju keni mundësinë për të filluar disa projekte, por mos harroni se ato edhe duhet të ndiqen.

Mundohuni të vazhdoni në rrugën tuaj në mënyrë që të merrni sa më shumë të jetë e mundur para ardhjes së verës. Mundohuni të ndërhyni në marrëdhënien tuaj e cila është mesatarisht e qëndrueshme dhe ka nevojë për një hap përpara.

Ju duhet të konsolidoni disa gjëra, si mundësia e bërjes së planeve për të ardhmen. Beqarët nuk do favorizohen dhe prandaj për momentin është më mirë të mos ndërmerrni asnjë histori. Disa prej jush mund të jenë ngecur në një histori që nuk po vazhdon, kështu që do të ishte e përshtatshme të gjeni një zgjidhje brenda një kohe të shkurtër.

Akrepi

Në këtë muaj maj duhet të përpiqeni të shfrytëzoni sa më shumë nga të gjitha mundësitë që do t’ju ofrohen. Ju me siguri duhet të shkëputeni dhe t’i lejoni gjërat të ndjekin rrugën e tyre.

Ju keni njerëz afër jush që kujdesen veçanërisht për ju dhe kjo do t’ju lejojë të mos ndiheni vetëm, në fakt, ju mund të kalonit momente shumë të vështira dhe do të ketë nga ata që do t’ju japin rehati. Nëse punoni në zyrë, përpiquni të korrigjoni grindjet me kolegët të cilët vetëm mund të krijojnë probleme të mëtejshme.

Në dashuri, gjërat me siguri nuk po ecin mirë, sepse secili nga ju ka nevojë për hapësirën e vet. Jepini vetes kohë dhe mos u bëni kokëfortë sepse nuk do të mund të zgjidhni asgjë sido që të jetë.

Shigjetari

Eshtë për ju muaji i kuriozitetit dhe shtyheni përpara nga një dëshirë e papërmbajtshme për zbulim. Ju dëshironi të veproni por do të duhet të përpiqeni të merrni udhëzime. Ajo që ka rëndësi tani është të përpiqeni të gjesh bukuri në gjithçka.

Ju me siguri nuk do të mërziteni sepse axhenda juaj do të jetë gjithmonë plot. Bëni hapësirë ​​për projekte biznesi dhe përpiquni të gjeni pozicionin tuaj. Dalëngadalë do të keni sukses por do të shihni rezultatet dhe do të jeni të kënaqur me to.

Duhet të jeni të durueshëm dhe të gjejmë një ekuilibër të mirë. Ndoshta nëse keni menduar se mund t’i merrni gjërat lehtësisht, keni gabuar. Në dashuri do të ketë shumë momente të lumtura sidomos për çifte dhe marrëdhënia do të intensifikohet.

Bricjapi

Në këtë muaj ju ndjeni nevojën e veçantë, tipike për shenjën tuaj, për të gjetur strehë në vetmi. Kjo për të zhvilluar momente krejtësisht personale për t’iu përgjigjur pyetjeve pa përgjigje.

Ju jeni akoma duke menduar se çfarë të bëni këtë muaj sepse idetë i keni mjaft konfuze. Puna nuk po vazhdon ashtu siç dëshironi, edhe nëse po shkon mirë. Ju jeni aq ambiciozë, sa duhet të keni gjithmonë një rezultat të shkëlqyeshëm. Për shumë prej jush do të ketë skenarë të rinj dhe për këtë arsye do të duhet të përshtateni në situata të ndryshme.

Në dashuri keni arritur një marrëdhënie të mirë dhe kjo do t’ju lejojë të shijoni një marrëdhënie përmbushëse deri në fund të verës. Mos mendoni se është gjithmonë faji i fatit nëse diçka nuk shkon mirë, mund të jetë edhe problemi juaj.

Ujori

Një maj shumë interesant po vjen për ju, ju keni mësuar të jeni më të qetë dhe kjo ju bën të ndjeheni të relaksuar. Tani mund ta kuptoni vlerën që kanë gjërat e thjeshta. Vlerësoni gjithçka që do t’ju ndodhë, gjithmonë duke u përpjekur të shikoni në anën e ndritshme.

Mos lejoni që dikush të frenojë dëshirën tuaj për të ecur përpara e për të arritur qëllime të reja. Do të ketë nga ata që do të përpiqen të vendosin shkopinj në rrotat tuaja, por do të jeni aq të mençur sa të shmangni problemet. Në punë gjërat mund të kenë ndonjë problem, për shkak të afateve që janë shtyrë.

Falë dozës tuaj të energjisë do të mendoni të rikuperoni gjithçka. Do të gjeni dëshirën për të jetuar dashurinë tuaj dhe ta bëni atë me qetësinë e duhur. Muajt ​​e vështirë kanë kaluar, tani ju mund të planifikoni të ardhmen tuaj.

Peshqit

Ju keni zgjedhur të vini veten në provë, tani një muaj shumë intensiv ju pret, ku do të duhet të përpiqeni të gjeni strategjinë e duhur. Do të ketë sfida që nuk i prisnit kurrë. Këtu është një mënyrë e mirë për të provuar veten dhe për t’ju dhënë kurajo.

Do të rrethoheni nga të dashurit që ju duan shumë dhe që janë të gatshëm t’ju mbështesin. Mundohuni të mos humbni vëmendjen ndaj qëllimit tuaj përndryshe rrezikoni të mos e arrini atë. Në dashuri marrëdhënia juaj do të shkojë shumë mirë, por do të duhet të përballeni me disa pyetje nga partneri.

E kaluara mund të sjellë disa dyshime dhe më pas të kërkoni për siguritë e nevojshme. Ju duhet të gjeni përgjigjet më të mira për të shmangur debatet. Jini të kthjellët dhe të kujdesshëm në lidhje me atë që dëshironi të komunikoni, në mënyrë që gjithçka të shkojë mirë. / meb.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending