Connect with us

Sot

Binjaket te paret, Dashi i fundit/ Astrologia Meri zbulon renditjen e shenjave me FAT te muajit MAJ

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I MUAJIT MAJ

Muaji Maj do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm i pranverës, pasi do të varet i gjithë viti. Renditja e shenjave për muajin Maj do të jetë si më poshtë:

12-Dashi

Do ta vuajnë procesin e rikthimit mbrapa të disa ofertave në lidhje me karrierën, punën dhe ligjin. Do të ndihen më të frenuar për sa i përket ecurisë dhe veprimtarisë së tyre gjatë muajit Maj. Disa të drejta që i kishin fituar do fillojnë t’ju kthehen mbrapa do të ketë rishikime të kontratave, bisedave, marrëveshjeve që mund të kenë bërë. Në jetën personale çfarë kanë deklaruar deri tani duhet t’i marrin mbrapa, sepse janë treguar më emocionalë, më shumë ndjenja, por do futen në një kolaps sentimental. Në çështjet ekonomike nga mesi i Majit do kenë probleme, për shëndetin nuk do të kenë probleme.

11-Peshqit

Kanë qenë mirë në periudhën e karantinimit sa i përket familjes, nga mesi i muajit Maj do të kenë probleme në bashkëjetesë, shoqëri dhe marrëdhëniet erotike. Me njerëzit e afërt në biznes do të kenë probleme ekonomike. Në dashuri duhet të kenë kujdes.

10-Bricjapi

Në jetën personale do kenë kthime mbrapa, do kthehen në stilin e Nëntorit, do të tronditen. Në ekonomi ka lajme të mira, do kemi dy punësime, por kujdes në marrëdhëniet erotike në punë. Njohjet do iu ngatërrojnë gjithë qëllimet e tyre sa i përket punës. Në shëndet duhet të kenë kujdes për sëmundjet kronike, në dashuri kujdes lidhjet në punë.

9-Demi

Të papritura, ndryshim në mënyrën e të ushqyerit. Probleme ekonomike në kredi, kontaktet me jashtë, biznes, do jetë e pamundur një hapje e re për ata. Nga ana shëndetësore nuk do të jenë keq, vetëm problemet kronike mund të rikthehen. Në dashuri kemi lidhje të fshehta, thashetheme që mund të sjellin pasoja negative tek lidhjet në çift.

8-Gaforrja

Konflikte, rrëmujë në marrëdhëniet në çift. Do të kenë kthime të stresit, një furtunë, paqartësi do ketë për këtë shenjë. Mund të bëjnë marrëveshje të fshehta për të përfituar para. Nga ana shëndetësore mund të kenë probleme. Duhet të tregohen të kujdesshëm në dashuri.

7-Shigjetari

Paratë që nuk i kanë marrë deri tani do duhet të luftojnë për çështjet ekonomike, do kenë kontrata dhe propozime, por kujdes në firmosjen e tyre pasi nga mesi i Majit mund të jenë problematike. Në dashuri do kemi njerëz që do kenë interes.

6-Luani

Do merren shumë me ligjin, rregullat në punë, do jenë strikt dhe do lodhen shumë në punë. Nga ana shëndetësore mund të rikthehen problemet. Ankthi dhe stresi mund t’i dëmtojnë. Në dashuri do të kenë njohje të mira, por duhet të tregojnë kujdes.

5-Virgjëresha

E kaluara rikthehet përsëri, planet dhe projektet tuaja mund të rregullohen gjatë 2020-s. Një vit i mirë për shëndetin edhe dashurinë, e cila mund të celebrohet ose deklarohet tani, por kujdes jo pas mesit të muajit Maj.

4-Peshorja

Ekonomia është në një fazë ku duhet të rifitojnë pasuri, trashëgimi dhe janë në pritje të lajmeve të mira. Sa i përket jetës personale duhet të lidhen me dikë që jeton jashtë. Kujdes mos të marrin vendime për udhëtime dhe shpenzime. Nga ana shëndetësore duhet të kujdesen për të afërmit, ndërsa në dashuri nuk duhet të rikthehen tek ishët.

3-Akrepi

Kanë shumë plane, strategji, do rishikojnë projektet e tyre të rëndësishme pasi mund të bëhen lider. Të përfitojnë sa të munden, pasi mund të kenë ngatërresa ose problematika. Shëndeti do jetë mirë, por varet nga gjendja ekonomike. Dashuria do jetë pasionante, por do jenë të konfuzuar me njerëzit nga e kaluara.

2-Ujori

Dashuria do jetë shumë mirë për këtë shenjë. Fushatat dhe bamirësit që ju pëlqejnë do u kufizohen gjatë kësaj periudhe. Shëndeti dhe dashuria do jenë në qendër të vëmendjes për ta, pavarësisht çdo plani tjetër që kanë.

1-Binjakët

Komunikimi, informacioni dhe marrëdhënia me të tjerët, inteligjenca e kësaj shenje e pozicionojnë në vendin e parë. Data 22 Maj është shumë e rëndësishme. Gjithmonë kemi dy rrugë, dy mundësi, dy njerëz, dy partnerë. Zgjidhjet e thjeshta dhe praktike do na bëjnë të mahnitemi nga kjo shenjë. Shanset në jetën personale i kanë shumë të mira, por kujdes me ata që rikthehen në jetën e tyre.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending