Connect with us

Sot

Muaji MAJ sjell ndryshime te medha/ HOROSKOPI i detajuar mujor per cdo shenje

Published

on

Horoskopi i muajit maj:

Dashi

Dashuria: Në këtë muaj, ndjenjat kthehen të jenë protagoniste për dashin dhe marrëdhëniet e sapolindura mund të jenë të rëndësishme. Tashmë fillimi i majit, premton të jetë pozitiv me Hënën, Venusin dhe Mërkurin në shenjë. Ndoshta një deklaratë dashurie për ata që duan të forcojnë marrëdhënien, por më mirë të mos i detyrojnë gjërat dhe t’i lejojnë ato të ndjekin rrugën e tyre. Megjithatë, është e rëndësishme të ndaleni dhe të reflektoni dhe të dëgjoni zemrën tuaj. Saturni këshillon beqarët të shikojnë brenda përpara se të ndërmarrin hapin e parë. Megjithatë, yjet janë pozitive dhe dikush do të humbasë kokën pas jush dhe do të bini në dashuri!

Puna: Fillimi i muajit nis me disa pakënaqësi në punë dhe kjo për shkak të Saturnit që është në opozitë. Megjithatë, nuk duhet të lejoni të bllokoheni nga kjo ndjenjë dhe duhet të vazhdoni sepse ka ndryshime në rrugë, madje edhe ato shumë të favorshme. Disa propozime me të vërtetë mund të pranohen dhe me Venusin dhe Mërkurin në shenjë mund të rrisin fitimet. Kohë e mirë për të hequr një barrë ose për të vënë më shumë përpjekje në një projekt që është i dashur për ju. Situata është në rritje sidomos në fund të muajit, kur një lajm i mirë mund të vijë.

Demi

Dashuria: Është një muaj i rëndësishëm në dashuri për Demin, veçanërisht për ata që mendojnë të jetojnë së bashku ose të martohen. Ata që lindin nga shenja Dem që janë në çift do bëjnë plane për të ardhmen, ndërsa ata që ndjejnë ndjenjat për dikë që janë të angazhuar tashmë duhet të presin. Horoskopi këshillon beqarët të dalin përpara dhe të përfitojnë nga mundësitë për të mbajtur takime. Njohja e njerëzve të rinj do të jetë një mënyrë për të kuptuar nëse duan të lidhen apo jo me dikë. Deri në mes të muajit, Mërkuri ka një ndikim pozitiv.

Puna: Në vendin e punës është një muaj i nxehtë për ju dhe është e nevojshme të shfrytëzohen më shumë situata që ofron qielli. Çdo gjë varet nga mënyra se si vendosni veten në lojë dhe nëse lajmi i mirë arrin për ata që presin një kontratë. Hëna fillon të kthehet në drejtimin e duhur dhe është koha për të realizuar edhe dëshirat më ambicioze. Kushdo që mendon se meriton më shumë do të jetë në gjendje të bëjë disa kërkesa. Fundi i muajit është koha ideale për të marrë vendime të rëndësishme.

Binjakët

Dashuria: Në dashuri, binjakët që kanë përjetuar një kohë të vështirë mund ta kapërcejnë atë në këtë muaj, duke pasur parasysh qiellin e favorshëm. Por kushdo që ka një marrëdhënie të fortë në bazë të dashurisë fiton, ndërsa ata që përpiqen vetëm dëshira fizike do të djegin fazat dhe së shpejti do t’i japin fund asaj që dukej të ishte ndjenja e sinqertë. Sipas horoskopit ata që janë të vetëm mund të kenë më shumë vështirësi, sepse ndërmarrja e njohjeve të reja mund të jetë e komplikuar. Ndoshta tendenca është që t’i afrohemi njerëzve që nuk janë tërësisht të disponueshëm dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm për t’u besuar atyre që mund të mashtrojnë.

Puna: Në këtë muaj të majit binjakët në punë e gjejnë veten me kundërshtimin e Jupiterit. Ata që janë të pakënaqur duhet të durojnë, yjet na këshillojnë që të mos hedhim gjithçka në këtë moment të pavendosmërisë. Ata që kanë ndërmarrë përvoja të reja për disa kohë duhet të marrin në konsideratë nëse duhet apo jo të vazhdojnë. Ata që po presin për një konfirmim, edhe nëse gjërat po ngadalësohen, mund të jenë lajme të mira në dy javët e para të muajit. Është e mundur që disa vendas të vënë në pikëpyetje një bashkëpunim, sepse ata përpiqen për diçka më shumë.

Gaforrja

Dashuria: Në dashuri, ndjenjat vazhdojnë të jenë luhatëse dhe të komplikuara. Diskutimet nuk mungojnë përkundër disa momenteve të pushimit dhe madje edhe ata që jetojnë një histori të bukur dashurie nuk mund të përqendrohen ashtu siç dëshirojnë. Impulsi dominues është të kërkosh kënaqësi të tjera, por nganjëherë hedhja vetë do të thotë të marrësh edhe qoshe të vërteta. Megjithatë, konfliktet e brendshme sjellin këshilla dhe sjellin atë që ju dëshironi. Këtu atëherë ata që kanë në një histori serioze mund ta mbajnë atë dhe ata që janë vetëm të presin të takojnë dashurinë duke kaluar nga një pushtim në tjetrin!

Puna: Në këtë muaj Gaforret duhet të ndalen për një moment dhe të reflektojë në fazën e tyre të punës. Problemet që ndodhën në fillim të vitit tani vijnë në kokë dhe sipas horoskopit është e nevojshme të reagojnë dhe të largohen nga e kaluara për të filluar një jetë të re. Sidoqoftë, ju duhet të zgjidhni kohën e duhur dhe kushtet më të favorshme, në mënyrë që të mos gjeni veten duke filluar nga e para. Alternativa është të shtrëngoni dhëmbët dhe të ecni përpara, por jo të gjithë do të jenë të gatshëm ta bëjnë atë. Dhe pastaj, meditoni për çdo vendim, duke qenë të kujdesshëm që mos u besoni atyre që njihni për një kohë të shkurtër dhe që ndoshta vetëm parashikoni iluzione.

Luani

Dashuria: Ndjenjat po lulëzojnë për luanin në këtë muaj maj, falë pranisë së Venusit dhe Mërkurit. Mos e humbisni pasionin dhe ata që kanë një partner që duket i largët mund të afrohen duke transmetuar emocione. Ata që janë të vetëm në këtë kohë janë të vendosur për të filluar marrëdhënie të reja dhe nuk do të humbasin ndonjë mundësi. Edhe nëse rreth mesit të muajit mund të ketë disa ngjarje të paparashikuara, nuk duhet të hiqni dorë dhe ata që duhet të zgjedhin mes dy situatave duhet të pasqyrojnë mirë dhe të shmangin ndjekjen e personit të gabuar.

Puna: Pjesa e parë e muajit maj është e rëndësishme për punën, ata që duhet të flasin për një marrëveshje pune mund të përfitojnë nga ky moment, veçanërisht ai që bie në ditët e para të muajit. Në këtë periudhë ka shanse të shkëlqyeshme për të rinovuar marrëveshjet dhe bashkëpunimet dhe ata që tashmë janë testuar nuk do të kenë probleme. Me angazhim, ju mund të tregoni cilësitë tuaja dhe të merrni atë që dëshironi. Rreth fundit të muajit vijnë përgjigje të rëndësishme, të cilat kryesisht kanë të bëjnë me ata që synojnë një rol udhëheqës apo një njohje.

Virgjëresha

Dashuria: Ky muaj është shumë interesant për dashurinë dhe ata që lindin nga shenja mund të bëjnë takime fatale, veçanërisht nëse janë vetëm. Sa për ata që kanë pasur një marrëdhënie të gjatë, edhe nëse ka keqkuptime, gjithçka do të zgjidhet, me kusht që gjithçka të sqarohet. Mund të ketë probleme me një natyrë ekonomike, ose ndoshta me fëmijë, por duhet të kujdesemi për të shmangur keqkuptimet. Prandaj, duke folur qartë është zgjidhja më e mirë për të jetuar me qetësi më të madhe. Venusi, Marsi dhe Saturni janë në aspektin pozitiv dhe ftojnë të jenë më të disponueshëm.

Puna: Muaji i rimëkëmbjes në punë për virgjëreshat, veçanërisht për ata që ende kanë mosmarrëveshje të hapura. Ata që mbajnë një rol prestigjioz mund të marrin atë që duan ose të vendosin nëse do të vazhdojnë ose jo, pasi që i menaxhojnë gjërat. Në vend të kësaj, ata që kanë ngadalësuar duhet të gjejnë një zgjidhje për të arritur fundin. Megjithatë, perspektivat për fillimin e një projekti të ri janë të mira, ka kushte të favorshme për ta bërë këtë në lidhje me të kaluarën dhe qetësi më të madhe të brendshme për të përballuar gjithçka.LEXO EDHE  Astrologët tregojnë kush janë dy shenjat e horoskopit që menaxhojnë në mënyrë perfekte paratë

Peshorja

Dashuria: Në dashuri ju këtë muaj do të jeni të favorizuar. Në fakt, nga mesi i muajit ata do të jenë në gjendje të hapin diçka të re, ndërsa ata me një marrëdhënie afatgjatë mund të duhet të rishikojnë diçka. Për të mbajtur marrëdhënien gjallë, është thelbësore të komunikosh me qetësi dhe të adresosh çdo çështje me partnerin/en. Mund të ketë keqkuptime të vogla që nëse diskutohen menjëherë mund të kapërcehen. Qielli është i favorshëm për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të bëjnë takime të afta për të përjetuar emocione të forta.

Puna: Pas javës së parë muaji maj premton të jetë pozitiv në sferën e punës. Sipas horoskopit, në fakt, në këtë periudhë është e mundur të bëjmë zgjedhje të rëndësishme të punës, nëse vendosni të shkoni vetëm ose të vazhdoni të punoni nën varësi. Ka gjithashtu shumë mundësi për të marrë rrugë të reja, dhe nuk ka mungesë energjie për t’i ndjekur ato. Më të guximshmit do të marrin vendimet e nevojshme pa u ndikuar nga të tjerët. Ata që kanë pasur disa probleme në të kaluarën që kanë lënë pas dore këtë muaj do të jenë në gjendje ta zgjidhin atë në mënyrën më të mirë.

Akrepi

Dashuria: Periudha vendimtare për zbulimet, shumë e rëndësishme nga pikëpamja sentimentale dhe profesionale. Nuk përjashtohet që në maj shumë vendosin të formalizojnë një marrëdhënie dhe të kapërcejnë edhe vështirësitë fillestare. Ata që kanë disa keqkuptime do të duhet të kërkojnë sqarime për të qenë në gjendje të vazhdojnë pa vonesë. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mos veprohet me veprime të dukshme dhe shumë të drejtpërdrejta, në mënyrë që të mos krijohen tensione dhe ndoshta dikush do të duhet të ndryshojë qëndrimin. Moment i butë edhe për beqarët të cilët do të kenë vështirësi në vendosjen e miqësive, prandaj duke u larguar për të qenë të dyshimtë dhe një buzëqeshje gjithmonë të hapur!

Puna: Në punë në muajin maj, akrepi mund të marrë një hap të rëndësishëm, veçanërisht nëse ka bërë të njëjtën veprimtari me vite të tëra. Në fakt, dikush mund të vendosë të fillojë biznesin e tij dhe të përqëndrohet në fuqinë e tij për të ndërtuar një të ardhme. Ata që kanë ndryshuar aktivitetin e tyre tani duket se janë në rrugën e duhur dhe vazhdojnë karrierën e tyre. Horoskopi këshillon kundër idealeve të paarritshme dhe armatosjes me guxim kur ka pasiguri për t’u përballur. Në fund të majit do të jetë më e lehtë për të marrë vendime të rëndësishme.

Shigjetari

Dashuria: Familja dhe ndjenjat kthehen në vendin e parë për Shigjetarin. Muaj maj është një muaj konfirmimesh pozitive dhe nëse nga njëra anë ata që kanë vendosur të ndajnë do ta bëjnë këtë pa vështirësi, në anën tjetër ata menjëherë mund të marrin një dashuri të re. Momente jashtëzakonisht pozitive për çiftet që kërkojnë një fëmijë. Ata që janë të vetëm do të jenë në gjendje të takojnë dikë dhe të përjetojnë emocione të forta, edhe nëse ndoshta ata nuk bien në dashuri, por do të jenë ata që do të kapitullohen.

Puna: Në vendin e punës është koha e duhur për të përfunduar negociatat, veçanërisht nëse ka pasur vonesa dhe rrethana që nuk janë saktësisht të favorshme. Çdokush që ka punuar në muajt e fundit për dikë që nuk e ka njohur vlerën e tyre tani kërkon drejtësi. Megjithatë, është e mundur që disa prej shenjave të vendosin të braktisin bashkëpunimet në funksion të diçkaje më të mirë. Koha më e favorshme për lidhjen e marrëveshjeve është java e parë e muajit, megjithëse nuk përjashtohet që periudha e favorshme do të zgjatet.

Bricjapi

Dashuria: Muaji maj fillon me disa tensione të vogla në dashuri për Bricjapët, prandaj që nga fillimi është më mirë të shmangësh diskutimet me partnerin/en. Edhe nëse ka ditë veçanërisht të tensionuara, horoskopi fton çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë për të kërkuar bashkëpunim. Megjithatë, mendimet mund të adresohen diku tjetër dhe kjo mund të jetë shkak i heqjes. Dhe pastaj, duke kaluar më shumë kohë në intimitet mund të jetë një zgjidhje, ndoshta duke marrë një pushim ose një udhëtim jashtë qytetit, ose duke kaluar një mbrëmje romantike për të zgjuar harmoninë. Beqarët në këtë periudhë mund të fillojnë njohje të reja.

Puna: Në vendin e punës, Bricjapët jetojnë një muaj të përsosur për të qenë konkurrues dhe për të kapërcyer sfidat. Është gjithashtu koha e duhur për të menduar për një projekt që tani për tani ka mbetur vetëm në kokën e tij. Sipas horoskopit, situata konkrete mund të ndiqet për të arritur sukses dhe të përqendrohet në gjëra të reja në vend që të rimarrë ato të vjetra. Duke filluar nga dekada e parë, Mërkuri fillon një transit të bukur në shenjë, e cila do të vazhdojë deri në fund të muajit, pasi të gjitha situatat do të bëhen më të qarta.

Ujori

Dashuria: Në dashuri situata për Ujorët në këtë muaj është pak kritike, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që do të ketë një largim, përveç çifteve që kanë qenë në një krizë për njëfarë kohe. Sipas horoskopit, ata që lindin nga shenja do të kushtojnë më shumë kohë për të punuar dhe kjo do të ketë pasoja të pashmangshme në dashuri. Një situatë e parehati të madhe mund të ndodhë rreth mesit të muajit, kur mund të ketë tundime nga palët e treta. Beqarët do të duhet të përballen me tema të rëndësishme në pjesën e fundit të muajit, kur Hëna dhe Mërkuri janë në një aspekt pozitiv.

Puna: Do të ketë situata të pazgjidhura në vendin e punës, në lidhje me paratë ose një kontratë që do të ripërtërihet. Një situatë bllokimi mund të ngrejë shqetësime, por yjet këshillojnë të shtyjnë të gjitha vendimet e rëndësishme në fund të muajit, kur rrota fillon të rrotullohet. Shumë do të vendosin të lënë një situatë profesionale që nuk kënaq për të marrë rrugë të reja. Shkurtimisht, është një moment ndryshimi dhe ka nga ata që do të vendosin të bëjnë investime të reja, të cilat në çdo rast pritet të jenë pozitive. Jupiteri kthehet i favorshëm në dekadën e fundit dhe ndihmon në të gjitha aktivitetet.

Peshqit

Dashuria: Nga këndvështrimi sentimental do të ketë një ringjallje në gjysmën e dytë të majit për vendasit e peshqve. Çiftet që po përjetojnë një situatë të paqëndrueshme duhet të gjejnë një zgjidhje dhe ata që janë ndarë do të duhet të veprojnë sa më shpejt që të jetë e mundur para se konfliktet ti marrin përsipër. Efektet e një situate të ndërlikuar në dashuri gjithashtu mund të kenë pasoja në punë dhe për këtë arsye një vendim urgjentisht është i nevojshëm. Shumë ndryshime po vijnë, madje edhe për ata që duan të konfirmojnë një dashuri! Beqarët mund të bëjnë takime të mëdha dhe erosi, në sajë të ditëve më të shpeshta me diell, është në rritje të mprehtë.

Puna: Në këtë muaj maj, është më mirë që peshqit të shtyjnë projektet më të rëndësishme në kohë më të mira në lidhje me punën. Megjithëse nuk ka ardhur koha që të jetë një protagonist, do të ketë një lajm të mirë sidomos gjatë dekadës së parë të muajit, por gradualisht situata mund të përmirësohet më tej. Rreth fundit të muajit energjia do të jetë në maksimum dhe peshqit do të jenë në gjendje të rifitojë kontrollin e situatës. Prandaj nuk duhet të shqetësoheni për pengesat, është një periudhë fitimi sa i përket garave.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Gjerat do ndryshojne per mire kete periudhe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete javen me speciale

Published

on

Dashi

Puna

Mos u merrni me çështje që kërkojnë negociata të tepruara. Lëreni sepse nuk ia vlen në këtë periudhë , ose vendosni për rezultatin. Duhet të jeni më pragmatik nëse doni të jeni në kontroll dhe gjithashtu të keni disa suksese. Nuk mund të presësh që gjithçka të jetë e njëjtë si muaj më parë. Situatat evoluojnë.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku. Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre.

Financat

Do të zgjidhni disa nga problemet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime me vështirësi ose me më shumë tension.

Demi

Puna

Në thelb ju jeni duke bërë mjaft mirë, dhe edhe nëse duhet të vendosni për pak rezultate mediokre, ato do të jenë përsëri më mirë se ato që po predikoni. Është mirë që do të përmirësohesh, por nuk mund të jesh plotësisht jashtë fokusit.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të marrin shumë vendime, të cilat mund të ndikojnë në të ardhmen e afërt. Është një zgjedhje e mençur që do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënie. Beqarët nuk do të kenë shumë shanse në këtë periudhë, duke pasur parasysh situatën e përgjithshme, por mund të jeni të kënaqur me rrethin që tashmë frekuentoni. Mund të ketë disa njerëz interesantë që nuk janë konsideruar kurrë.

Financat

Ngjarjet e papritura këtë javë do të përfshijnë para ose sende. Ndoshta jo gjithçka do të zhvillohet sipas pritjeve apo dëshirave tuaja. Bëni kujdes në gjithçka që ka të bëjë me paratë ose një dokument.

Binjakët

Puna

Shpërbleni veten tuaj në çdo mënyrë këtë javë. Ju do të duhet të mbështeteni në veten dhe forcën tuaj pak më shumë nëse doni ta kaloni këtë periudhë të padëmtuar . Nuk është e lehtë për askënd që të përshtatet.

Dashuria

Çiftet do të kenë momente alternative, por do të jenë në gjendje t’i menaxhojnë më mirë, falë ndërgjegjësimit që kanë pranë tyre dikë që i do vërtet. Beqarët sigurisht që nuk do të marrin vendime që bien ndesh me ata që kanë bërë deri më tani. Ka momente që nuk duhen nënvlerësuar, të cilat mund të evoluojnë së shpejti.

Financat

Kjo do të jetë një javë shumë e mirë përsa i përket financave. Përpiquni të kurseni sa më shumë që të mund të realizoni ato që keni planifikuar.

Gaforrja

Puna

Ende nuk keni ndonjë plan për javën, pasi ndiheni të humbur dhe të mbingarkuar nga ato që ju rrethojnë. Është normale që ndonjëherë të keni reagime të ngjashme.

Dashuria

Çiftet do të kenë gjithmonë disa arsye për të grindur, por nuk do të jetë aq e rëndësishme sa të minojnë marrëdhënien. Thelbësore është të jesh në dispozicion ndaj tjetrit. Beqarët do të përballen këtë javë me shumë guxim, pavarësisht nga fakti se ka disa dyshime që do t’i sulmojnë , veçanërisht në lidhje me një person që është shumë i interesuar.

Financat

Kjo javë do të jetë e favorshme për arritjen e suksesit të vërtetë në punën ose biznesin me të cilin jeni angazhuar. Kjo do të sjellë të ardhura të mira për ju. Vazhdoni kështu!

Luani

Puna

Ju dëshironi që gjërat të bëhen sipas standardeve tuaja, përndryshe nuk do t’i pranoni ato, por nganjëherë thjesht nuk mund të keni një qëndrim të ngjashëm, veçanërisht kur nuk keni punuar aq shumë sa t’i përballoni ato.

Dashuria

Çiftet do të duan ta bëjnë më të lehtë dhe të shkëmbejnë gjeste të vogla të papritura. Kjo do të rrisë bashkëpunimin dhe do të rrisë marrëdhënien . Niceshtë mirë të jesh në gjendje të mbështetesh te njëri-tjetri, pa shtypje. Beqarët do jenë pak të pakujdesshëm dhe pak të shqetësuar. Ajo u luftua nga dëshira për të dalë dhe për të takuar njerëz . Sidoqoftë, ekzistojnë alternativa teknologjike, nëse vërtet nuk mund të merrni takim.

Financat

Gjatë javës, do të duhet të shpenzoni para; kjo mund të krijojë shqetësime të përkohshme.

Virgjëresha

Puna

Të punosh shpesh është gjëja që po të kënaq më shumë në këtë periudhë, pasi nuk mendon për çështje të tjera dhe përqendrohesh në atë që është e dobishme dhe e prekshme. Vazhdoni kështu.

Dashuria

Çiftet duhet të bëjnë disa hapa mbrapa, para së gjithash duke u përpjekur të kuptojnë se çfarë dëshiron njëri-tjetri. Nëse jeni në gjendje të flisni, pa kritika dhe gjykime, atëherë do të arrini në një pikë. Beqarët thjesht nuk mund të presin që dikush t’u japë përgjigje. Ata janë llojet që shkojnë për t’i marrë ato. Ata nuk do të arrijnë shumë duke i bërë presion dikujt. Ndoshta një ekzaminim i ndërgjegjes do të ishte më i përshtatshmi.

Financat

Në përgjithësi, këtë javë do të duhet të kontrolloni mirë burimet tuaja financiare dhe të mendoni me kujdes për secilin shpenzim.

Peshorja

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Prandaj çiftet do të kenë diçka për të diskutuar, pasi partneri ndjen ndarjen tuaj dhe nuk e kupton pse. Do të ishte mirë nëse do të ishit në gjendje t’u tregonit atyre për këtë, pa pasur frikë se mos talleshin me ju. Beqarët nuk do të jenë shumë të interesuar për jetën shoqërore , por nuk do të humbin kohë kur të kenë rastin . Ndoshta ata nuk do të zhvillojnë marrëdhënie të shkëlqyera, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të argëtoheni.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të vlerësoni humbjet dhe dështimet që keni përjetuar gjatë vitit. Bëni kujdes kur punoni ose nënshkruani një dokument financiar ose kontratë.

Akrepi

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Çiftet do të kërcejnë shumë nga një diskurs në tjetrin, pa vazhdimësi dhe pa zgjidhur asgjë, duke shënuar vetëm një frakturë. E madhe apo e vogël varet si e vlerësoni ju. Ju madje mund ta bëni atë të shëndetshëm nëse jeni të sinqertë. Beqarët nuk do duan të ecin me askënd, por në të njëjtën kohë ata do të dëshironin që të kërkoheshin. Qëndrimi tipik i atyre që nuk dinë se çfarë duan. Mos u shqetëso, përsëri do të jesh i kënaqur!

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz që mund të kenë problemet e tyre financiare ose nevojat financiare. Këto gjëra mund të kenë një efekt negativ në marrëdhëniet tuaja.Gjatë kësaj jave mund të përjetoni gëzimin e një dhuratë, blerjeje, apo të merrni para dhe më shumë. Disa njerëz dinë si t’ju bëjnë të lumtur dhe do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të vendosur humorin tuaj gjatë javës.

Shigjetari

Puna

Ju mund të kujdeseni për çështje dytësore, nëse gjërat që po bëni tani ju vështirësojnë dhe nuk dini si t’i menaxhoni mirë . Merrni kohën tuaj për një herë.

Dashuria

Çiftet kanë nevojë për pak shtytje shtesë për të filluar një projekt të ri, ose thjesht për të vazhduar të jenë një. Sigurisht që nuk mund të ndodhë nga jashtë, prandaj duhet të jemi më të vetëdijshëm.Beqarët sigurisht që nuk do të zgjedhin diçka ndryshe, krahasuar me atë që është bërë javët e fundit, kështu që do të duhet të prisni të njëjtin rezultat!

Financat

Është mirë të dini se financiarisht java do të kërkojë më shumë vetëkontroll dhe më shumë vëmendje.

Bricjapi

Puna

Mos mendoni se kjo javë mund të jetë plotësisht vendimtare për ju. Ju ndoshta nuk jeni distancuar ende nga qëndrime të caktuara , prandaj është e drejtë të përpiqeni të orientoheni më shumë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të mbështeten te njëri-tjetri, por në kuptimin e vërtetë të fjalës . Ju nuk mund të prisni që gjithçka të shkojë normalisht, por kini kujdes që nuk jeni vetëm, të paktën nuk duhet.

Beqarët do kenë disa dyshime fillimisht , veçanërisht ndaj atyre personave që premtojnë, por zakonisht nuk i mbajnë. Mund të ketë një përjashtim, por do të duhet të zbulohet.

Financat

Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por mosmarrëveshjet ose konfliktet në lidhje me paratë nuk përjashtohen.

Ujori

Puna

Më në fund do të jeni në gjendje të merrni një pozicion në punë dhe kjo mund të jetë pika e kthesës që keni pritur. Ju mund të siguroheni që të gjithë janë dakord me ju dhe se ata vërtet ju vlerësojnë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të jenë më konkretë, edhe në lidhje me ndjenjat. Në këtë periudhë keni mundësinë të kuptoni shumë gjëra, kështu që nuk do të ketë justifikime! Beqarët do të gjejnë mënyra për të ngritur veten dhe për të besuar përsëri në dashuri, por jo para se të kenë kaluar një periudhë izolimi, e cila gjithsesi do të shkojë mirë.

Financat

Shpenzime të papritura ose pagesa të humbura janë të mundshme, të cilat do të duhet të bëni këtë javë ose në fillim të dhjetorit.

Peshqit

Puna

Tani më në fund mund të hiqni dorë nga piedestali dhe të kuptoni arsyen e disa sjelljeve në punë nga kolegët tuaj. Jo gjithmonë gjithçka është siç duket.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku.Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të ketë lajme pavarësisht.

Financat

Do të prisni konfirmimin e një lajmi ose oferte. Shumë prej jush do të jenë të lumtur të marrin para. Situata do të jetë e ndryshme, sepse janë pikërisht burimet monetare ose të ardhurat e pritshme që do të jenë shkaku i konflikteve dhe mosmarrëveshjeve.

Continue Reading

Sot

Do ju hapen portat e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 23 NENTOR 2020

DYSHIME NE DREJTIMIN QE DUHET TE MARRIM

E Hene dt 23 Nentor dhe rrugetimi yne ka takimin e Neptunit ne Peshk me dy asteroid perball tij Me asteroidin Apollo 1862 dhe asteroidin Atlantis 1198

Apollo eshte i vecante nga te gjithe Perendite e Olimpit .Eshte Bjond me sy boje qielli dhe super Verior
Ai sjell Driten por nga ana sentimentale eshte gjithmone i plagosur nga zgjedhjet qe bene

Atlandis ka te beje me Qyterimin e zhvilluar dhe te humbur per shkak te perdorimit ne menyre te keqe te shkences dhe te teknologjise

Atlanda ishte nje vend i perkryer ku shume Ushtarake te fuqishem donin ta zoteronin duke sjelle si perfundim shkaterrimin

Duket se rrugetimi jone sot i ka te dyja mundesite edhe Dashurine edhe qyterimin por gjithmone ajo cfarre ka mbetur nga perdorimi i keq si i ndjenjes ashtu edhe i shkences dhe zhvillimit

Ku duhet te vemi? Cfarre duhet te zgjedhim ?

Dashi

Sot do jeni enderrimtar te fuqishem dhe natyrisht do merrni nje drejtim apo rruge per nje bashkepunim apo marreveshje te rendesishme

Demi

Sot duhet te keni vemendjen e duhur per vendimet qe do merrni ne jeten tuaj erotike Ka momente ku mendoni qarte por ndikimi i fantazise i zbukuron detajet dhe mund te beni zgjedhjen e gabuar

Binjaket

Per momentin ne vendin ku jetoni apo ne punen qe beni nuk po shikoni te ardhme dhe as enderrime e qetesi Prandaj do kekroni te zhvendoseni apo beni nje ndryshim vendi apo pune

Gaforrja

E ardhmja ne nje projekt apo ceshtje te rendesishme duket e mire dhe ju keni bere maksimalen Por kjo sot nuk varet vetem nga ju Do jeni ne pritje te lajmeve qe vijne nga te tjeret

Luani

Do ta perdorni forcen tuaj ekonomike per te permbushur nje ender ne lidhje me sigurine dhe te ardhmen tuaj Por sot mundesia te beni nje gabim ne rrugen qe do zgjidhni eshte e madhe

Virgjeresha

Do jepnit gjithcaka per nje partner romantik te dashur dhe qe tju nxirte sado pak nga realiteti Cdo gje qe keni bere dhe sakrifikuar do ti jepnit pa mendyshje

Peshorja

Cdo ndjenje e pasigurt apo plan i pasigurt nuk do mund tju prishi qetesine dhe harmonine qe keni vendosur ne perditeshmerine tuaj Do ti fusni ne frigorifer ndjenjat dhe projektet e dyshimta

Akrepi

Dashuria duket sikur ka marre rrugen per te kaluar shkrtetetiren e per te dal ne breg te deshirave tuaja Kjo mbart riskun qe te mos harrij asnjehere tek ju Por mjafton perpjekja

Shigjetari

Duhet te shikoni pak me jashte se shtepia juaj apo vendi juaj i frekuentimit dhe punimit Ka gjera qe duhet te perfeksiononi qe te merrni rol drejtues apo te pershtateni me kushtet e reja teknologjike

Bricjapi

Ka dy menyra qe sot te ndjeheni me te realizuar apo te kompletoheni E para do gjeni dike qe ju pershtatet ne dashuri apo duhet ta pranoni me kushtet e tij apo saj dhe e dyta duhet te ndryshoni punen

Ujori

Teknologjia ju ka prishur pak qetesine pasi e donit ne lartesi me te mire per nivelin tuaj Por gjithmone do jene parate ato qe do mbushin boshlleqet tekonologjike sot

Peshqit

Keni mundesi te filloni nje pune qe ka te veje me inxhinjerite shkencen apo teknologjine Do ishte vendimi me i mire nese ju dilte perpara per nje zgjedhje

Continue Reading

Sot

Do te keni ndryshime te papritura ne cift/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 NENTOR 2020

RENDESIA E DYFISHTE E FUQISE

Sot Dy Planete perfundojne rrugetimin e tyre ne shenjat ku ishin Behet fjale per Diellin qe perfundon me shenjen e Akrepit dhe futet ne Shigjetar dhe Aferdita qe del nga Peshorja dhe Futet ne Akrep

Ne diten e Fundit te Diellit ne Akrep Do takohet me Yjesine e Qendrueshme Bungula Bungula eshte nje yll i bardhe dhe portokalli i dyfishte qe ndodet ne kemben e majte te yjesise se Kentaurit

Bungula eshte nje pike e veshtire e Zodiakut Kalimi i Diellit ne kete Yjesi ka rendesi te dyfishte

Nje version sjell fuqi pasuri fame dhe njohje mbas nje beteje dhe Versioni tjeter krijon armiqesi xhelozi humbje apo sakrifica

Ne marredheniet personale ,pavaresisht joshjes se personalitetit mund te sjell ndryshime te papritura sherre dhe ndarje

Dashi

Pavaresisht se jeta mund tju kete futur ne nje rruge me te sigurt shpirterore dhe ekonomike Krimbi i brendshem do vazhdoj tju gryej ne nje ceshtje xhelozie personale te paperfunduar

Demi

Nje marrdhenie e bukur bashkeshortore mund te prishte papritur ndonese ne pamje te pare cdo gje dukej e bukur e rregullt dhe teper premtuese

Binjaket

Do arrini nje fitore ne pune e cila mund te zgjase fare pak per shkak te nje antixhelozie apo nje personi qe do permbysi gjithcka nga inati

Gaforrja

E veshtire do jete fakti qe ne mendjen tuaj jeni te bindur se keni partnerin e duhur lidhjen e duhur dhe papritur cdo gje te shkembehet me nje ndarje

Luani

Sot fillon nje dite e re per ju por duhet nderkohe te mbyllni disa llogari te mirefillta familjare te cilat ju lane lidhur kembet si me zinxhirr

Virgjeresha

Iken ditet e nje ndikimi te madh qe mund te kishit tek personat qe kishin nevoj te thelloheshin me jeten e psikologjine apo te sheroheshin Nga sot mendoni per vete pasi keni ndryshime te papritura ne sitlin dhe vendin e jeteses

Peshorja

Keni kaluar nje faze te bukur me deshira dhe tani ka ardh momenti qe disa nga keto te behen realitet Ju filloni te mendoni per bazen materiale qe nga sot

Akrepi

Aferdita sot futet ne shenjen tuaj Dashuri te forta emocione te forta dhe tradheti te forta Por ne fund furia e lumit iken dhe ngelet vetem rruga apo gjurmet e nje marrdhenie shkaterimtare Mos lejoni te ike askush

Shigjetari

Me ne fund Dielli po ndricon ne shenjen tuaj Kjo ju sjell ne mendje ditet e bukura me Diell dhe shkelqim Personalisht do arrini te dilni nga burgu Por shpirterisht ju doni te futeni perseri ne burgun e nje marrdhenie torturuese shume pasionante

Bricjapi

Duket sikur asgje nuk ju bene pershtypje per momentin me mendimin se i keni leshuar qente dhe dordolecet tju mbrojne arrat dhe kufijte Por sot fillon dita e fluturimeve Ju vjen nga ajri jo nga Toka

Ujori

Nje permiresim i papritur i jetes suaj personale dhe i nje afati qe lidhet me karrieren qe ju deklaron ne nje pozicion te veshtire por te qendrueshem Kujdesuni te beni edhe udhetime

Peshqit

Nje ndryshim ne menyren se si e shikoni boten do ndodh qe nga dita e sotme Ky ndryshim do lidhet edhe me nje ndryshim pune apo partneriteti ne bashkepunim edhe ne jete

Continue Reading

Trending