Connect with us

Magazina

Me shume se 10 vite bashke/ Keta jane 5 ciftet VIP qe i kane rezistuar kohes

Published

on

Showbizi shquhet për çifte më marrëdhënie të paqëndrueshme, por ka edhe raste kur vipat kanë treguar të kundërtën.

Më poshtë janë disa nga çiftet që duhet të jenë shembull në lidhje me marrëdhënien e tyre në çift.

Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi

Dashuria mes tyre indi në skenën e spektaklit të “Portokallisë”.

Ato u njohën në vitin 2005 dhe pas pesë vitesh Ami dhe Ermali vendosën të martohen në një ceremoni të mbajtur më më 10 Shtator 2010.

Tani janë prindër të dy fëmijëve, Joel dhe Sia.

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj 

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë njohur në një stacion treni në Zvicër.

Ata kanë 13 vite bashkë dhe verën e kaluar zhvilluan ceremoninë e dasmës.

Miriami dhe Albani sapo janë bërë prindër për herë të dytë të një djali, Duam dhe kanë një vajzë të quajtur Ameli.

Orinda Huta dhe Turjan Hyska

Janë njohur para më shumë se 11 vitesh, në kohën kur të dy ishin të apasionuar pas muzikës.

Ata celebruan dashurinë me martesë në vitin 2017.

Julka dhe Andi Gramo- 

Julka dhe Andi kanë plot 20 vite bashkë. Nga historia e gjatë e dashurisë kanë sjellë në jetë dy djem dhe momentalisht janë përkushtuar në karrierën e tyre.

Ermal dhe Ariana Fejzullahu- Ariana dhe ErmalI janë ndër çiftet më jetëgjatë. Ata i kanë dhënë fund beqarisë në një moshë të re, kur ishin rreth të njëzetave dhe tani janë prindër të katër fëmijëve.

Xhensila dhe Besi

Ata janë njohur krejt rastësisht shumë vite më pare kur Xhensila ishte vetëm 17 vjeç.

Pas një historie të gjatë dashurie, Besi dhe Xhensila kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë më 1 Shtator të vitit 2017.

Tani janë prindër të një vogëlusheje të quajtur Ajka.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Arbana zbulon dhuraten qe i ka bere Xhemi / Kjo eshte dhurata me e bukur qe mund ti bente

Published

on

Moderatorja e njohur Xhemi Shehu menjehere pasi femija i pare i Arbanes dhe Eduartit erdhi ne jete nxitoi t’i suprozonte.

Ajo ishte prane tyre edhe ne kete moment special te dyshes. Ne foton e publikuar Xhemi shfaqej bashke me nje arush te madh te cilin e kishte dhurate per Diellin.

Arbana ka zbuluar nje tjeter dhurate nga Xhemi vetem pak minuta me pare me nje postim ne ‘Instastory’. Xhemi i ka dhuruar moderatores nje byrzylyk qe ka te shenuar ne nje pllake shenjen e diellit dhe rrezet e tij.

Kjo dhurate nga mikja e saj me e mire mesa duket e ka emocionuar shume Arbanen e cila e ka etiketuar Xhemin ne kete postim bashke me nje emoji zemre.

Urimet per Arbanen dhe regjisorin e njohur Eduart Grishaj kane qene te panumera nga ndjekesit dhe koleget duke i uruar sa me shume lumturi familjes dhe jete te gjate bebit.

Continue Reading

Magazina

Na e zbukuroi diten/ Eduarti publikon foton e embel te Arbanes dhe Diellit nga materniteti

Published

on

Moderatorja Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj u bene prinder te nje djali vetem nje dite me pare.

Duket qe regjisori eshte ne qiellin e shtate dhe ishte ai vete qe e dha lajmin e bukur dje nepermjet nje postimi ne “Instagram”.

Eduarti publikoi nje foto me vogelushin teksa e mbante ne krah dhe bashkengjitur fotos shkruante “Lindi Dielli”. Duke na faluar te gjitheve disa doza dashurie per fillimin e kesaj te marte edhe mengjesin e sotem ai e ka nisur prane tij.

“Miremengjes” shkruan Eduarti ne nje foto te postuar ne “Instastory” teksa shihet se ka kapur doren te birit.
Arbana pati treguar se emri i djalit do te jete shqiptar megjithate zgjedhja e ciftit ishte nje suprize per te gjithe.
Ndersa moderatorja shkruajti “Nje Diell i vogel na shnderriti sot” ne foton ku shiheshin duart e saj dhe Eduartit te kapura me duart e Diellit.

Continue Reading

Magazina

U be baba per here te pare/ Ja cfare eshte duke bere Eduarti, bashkeshorti i Arbana Osmanit

Published

on

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj jane nje nder ciftet me te pelqyer per publikun shqiptar. Diten e sotme ata kane mirepritur djalin e tyre te pare se bashku.

Lajmin e dha vete Eduarti kur ka postuar foton e pare me te vogelushin.Regjisori i njohur ka publikuar nje video ne “Instastory” ku shfaqet me vajzat e emisionit “Dua te te bej te lumtur” dhe me aktorin e njohur te humorit Gaz Paja.

“Ja jam duke marr ca keshilla prinderimi” shprehet Eduarti teksa shihet shume i buzeqeshur dhe i lumtur.
Arbana dhe Eduarti kane vendosur qe vogelushin e tyre ta quajne Diell.

Kujtojme se regjisori i njohur gjate intervistes ne “Pushime On Top” zbuloi se do te ishte nje emer tipik shqiptar ndersa per dasmen tha se do te ishte ne Boge por akoma nuk ka nje date.

Continue Reading

Trending