Connect with us

Uncategorized

Buze te plota dhe mishtore/ Ja si te zmadhoni volumin e buzeve pa operacione dhe nderhyrje

Published

on

E kemi fjalën për buzë si ato të Angelina Jolie dhe Priyanka Chopra, të cilat duken shumë seksi dhe të themi të drejtën, na ngjallin pak zili.

Buzët e plota dhe mishtore nuk ka pse të jenë diçka që ka kosto dhe dhimbje, pasi ekzistojnë përbërës si kanella të cilët e grarantojnë këtë efekt për mrekulli. Vaji cassia i gjendur tek kanella, nuk e dëmton lëkurën, por shkakton një fryrje të membranës së mukusit të buzëve tuaja.

Ruajini qe ti keni gjithmon kete 4 receta BIO

Ja disa receta që mund të provoni:

Kanellë + vazelinë

Vazelina ndihmon  t’i mbani buzët të hidratuara, kurse kanella i bën të duken mishtore. Për të përgatitur këtë recetë, merrni gjysmë lugë caji vazelinë dhe një lugë çaji kanellë pluhur ose vaj. Përzieni të dy përbërësit dhe masazhojini në buzët tuaja. Lërini për disa minuta. Më pas fshijeni përzierjen dhe aplikoni balsam buzësh.

Kanellë + vaj ulliri + kripë

Ky trajtim në formë skrabi heq qelizat e vdekura nga buzët tuajandërsa kanella i bën buzët të duken mishtore. Ju duhet një lugë çaji kripë, një lugë gjelle vaj ulliri dhe një lugë çaji kanellë pluhur. Përzieni mirë kanellën dhe vajin para se të shtoni kripën. Më pas aplikojeni përbërjen tek buzët dhe masazhojini ato për disa minuta. Shpëlajeni përzierjen dhe thajini buzët butësisht. Mos harroni të aplikoni lip balm.

Kanellë + shkëlqyes buzësh

Në këtë recetë ju duhen dy përbërës: shkëlqyesi i preferuar i buzëve dhe 2-3 pika vaj kanelle. Shtoni vajin e kanellës tek shkëlqyesi i buzëve dhe mund ta përdorni në çdo kohë.

Kanellë + sodë buke

Një tjetër eksfoliues për buzët është përzierja e kanellës me sodën. Ju duhet një lugë gjelle vaj kokosi ose vaj ulliri, kanellë pluhur dhe gjysmë luge çaji sodë buke. Përziejini përbërësit në një tas të vogël derisa të homogjenizohen. Aplikojeni përzierjen tek buzët dhe bëjini skrab për disa minuta. Më pas pastroni buzët. Prëveçse heq qelizat e vdekura, kjo përzierje, i bën buzët të mëdha dhe mishtore.

Kanellë + mente

Kombinimi i kanellës me menten është një nga përzierjet më të mira për buzë të mëdha e të bukura. Bashkoni disa pika vaj menteje dhe gjysmë lugë çaji kanellë pluhur. Kombinoni të dy përbërësit dhe aplikojeni masën në buzë. Masazhojini për disa minuta dhe më pas fshijeni atë. Aplikoni balsam buzësh në fakt.

36 Comments

36 Comments

  1. Pingback: Bilad Alrafidain University |Bilad |Alrafidain |college students

  2. Pingback: slot999

  3. Pingback: How Many Pillows to Put on the Bed in the Bedroom?

  4. Pingback: หุ้นnova87

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uncategorized

24-30 Maj,kjo jave fillon me fat per kete shenje/Astrologia Meri Shehu parashikon dhe jep lajme te mira per kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Gjatë javës nga data 24 deri në 30 MAJ do të keni më shumë takime apo kontakte me miq që janë më të rinj se ju dhe që pavarësisht moshës do të kenë diçka për t’ju mësuar ose do t’ju japin informacion dhe njohuri të dobishme. Veçanërisht interesante dhe të dobishme për ju do të jenë marrëdhëniet miqësore ose profesionale me njerëzit e lindur nën shenjat e ujit. Gjatë kësaj jave mund të lindë një keqkuptim, i cili mund të përshkallëzohet në mosmarrëveshje apo konflikt me një grua. Në përgjithësi, përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopit do t’i nënshtrohen më shumë stresit në kryerjen e detyrave të tyre të përditshme. Java do të mbahet mend me disa lajme të pakëndshme, të cilat mund të lidhen me punën apo ndonjë institucion. Momenti i pakëndshëm do të lidhet me faktin se më parë keni pasur pritshmëri më optimiste për zhvillimin e situatës ose marrëdhënies specifike.

Gjatë javës shmangni konfliktet apo kundërshtimet e kolegëve dhe menaxherëve. Do të merrni lajme gjatë javës që do t’ju bëjnë të trishtuar ose të zhgënjyer. Djemtë dhe vajzat do të duhet të investojnë më shumë energji dhe vëmendje në shkollë, universitet apo aktivitete dhe përgjegjësi profesionale. Këto gjëra duhet të jenë prioriteti juaj me çdo kusht. Mund të keni takime ose biseda për çështje të rëndësishme për zhvillimin, arsimimin dhe karrierën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jo çdo detyrim, punë apo përgjegjësi do të jetë e këndshme për ju, por emocionet e mira do të vijnë kur t’i përmbushni me sukses. Meshkujt do jenë shumë aktivë këtë javë, sepse do të ketë shumë dinamikë sa i përket kontakteve tuaja sociale dhe profesionale. Ngjarjet e ndryshme në vendin ku jetoni do të jenë shumë më dinamike dhe interesante. Gratë do të kalojnë momente të ndryshme paniku, frike, pasigurie, më shumë prej ndikimit të njerëzve të tjerë sesa për shkak të situatave reale. Komentet e njerëzve të lindur nën shenjat e zjarrta mund të kenë një efekt shumë negativ tek ju. Surprizat gjatë javës do jenë interesante, por edhe më interesante do të jenë reagimet tuaja lidhur me to.

Demi

Do të keni një qartësi ose ide më të madhe se si t’i zgjidhni problemet tuaja të vjetra ose si të hiqni nga jeta njerëzit që i krijojnë ato për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë besim në veprimet dhe vendimet tuaja, dhe kjo do t’ju bëjë të palëkundur në ndjekjen dhe zbatimin e tyre. Megjithatë, java mund të tërheqë vëmendjen tuaj me probleme të vjetra shëndetësore që ju prekin juve personalisht ose një anëtar tjetër të familjes. Ngjarjet do të kërkojnë trajtim të kujdesshëm ose të përhershëm, pavarësisht nga frika juaj. Këtë javë, surpriza, ngjarje dhe eksperienca të këndshme do të lidhen me familjen. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një fejesë, martesë, përvjetor apo mbledhje të tjera të veçanta familjare. Java do jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, madje disa prej jush mund të befasohen këndshëm nga paratë e papritura. Tendencat e mira gjatë javës nuk duhet t’ju bëjnë të shkujdesur. Përfitoni nga çdo situatë e favorshme dhe qëndroni të sinqertë dhe të sinqertë me njerëzit përreth jush. Djemtë dhe vajzat do të duhet të marrin parasysh shumë njerëz dhe rrethana të ndryshme. Shëndeti juaj gjithashtu mund të jetë i paqëndrueshëm dhe t’ju shkaktojë disa shqetësime, edhe nëse jeni i ri. Do të ketë më shumë shqetësime apo probleme për djemtë sesa për vajzat, për shkak të emocionalitetit dhe ndjeshmërisë tuaj më të madhe gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat pritet të marrin disa lajme ose rezultate nga veprimet e tyre të mëparshme këtë javë. Ngjarjet do të zhvillohen më shpejt nga sa prisni dhe kjo ndonjëherë mund të krijojë stres të padëshiruar. Nga ana financiare nuk priten probleme, por të rëndësishme do të jenë edhe vendimet dhe veprimet tuaja. Gratë do të kenë takime me njerëz të vështirë ose do t’ju duhet të komunikoni me ta, gjë që do të krijojë tension të brendshëm dhe parehati. Këta njerëz mund të shfaqen në shtëpinë tuaj, në punë ose në një vend publik. Mund të përjetoni surpriza nga personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës. Lajmet e këqija mund të shqetësojnë seriozisht disa prej jush.

Binjakët

Shmangni angazhimin në zgjidhjen e çështjeve pronësore, pasi ka gjasa që të gaboni në diçka ose dikush t’ju gënjejë qëllimisht. Nëse duhet të bëni blerje të rëndësishme dhe të shtrenjta, kontrolloni me kujdes çmimin dhe cilësinë, si dhe se cili shtet është prodhuesi i produktit. Nëse do të merrni pjesë në një mbledhje në një rast të veçantë, që do të kërkojë blerjen e një dhurate, përpiquni të jeni origjinal për të mos u zhgënjyer. Gjatë kësaj jave në jetën tuaj do të ketë prani të shumë personave në raste të ndryshme, si në shtëpi ashtu edhe në punë apo në evente të ndryshme publike. Kjo do t’ju kërkojë të komunikoni me kujdes dhe të përshtateni me humorin dhe pritshmëritë e një sërë njerëzish. Gjatë javës, dashuria do të jetë burim emocionesh të këndshme, veçanërisht nëse keni arritur të ruani harmoninë dhe mirëkuptimin në marrëdhënien tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për marrjen e vendimeve të rëndësishme që lidhen me angazhimin serioz, si krijimi i familjes, ngjizja e një fëmije e të tjera. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shqyrtoni me kujdes mundësinë e aplikimit për kredi, për të blerë një send apo pronë me këste. Do të kuptoni se ky është një vendim serioz dhe do t’i jepni vetes kohë të mjaftueshme për të menduar dhe kontrolluar detajet e një kontrate të tillë përpara se të hidhni një hap. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë emocionesh të ndryshme, në disa raste që lidhen me ngjarje në jetën e një vajze. Java nuk premton ndonjë sukses të rëndësishëm në jetën tuaj, por do të keni kohë të mjaftueshme për të parë rreth e rrotull për detyrat ose premtimet tuaja të papërfunduara. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në ndihmën ndaj njerëzve më të vegjël se ju. Shmangni kërkimin e burimit të një intrige apo informacioni të rremë, sepse nuk do t’ju çojë askund. Keni një javë të fortë dhe pozitive në të cilën do t’ju duhet të investoni energji në gjëra që janë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Disa ngjarje do të zhvillohen me shpejtësi dhe në mënyrë të papritur gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të kalojnë një javë komunikimi dinamik me persona të ndryshëm për shkak të zhvillimit të ngjarjeve të rëndësishme në familjen, punën apo shoqërinë ku jetoni. Mund të lindin shqetësime të papritura, frika për ngjarje që do të lindin çuditërisht. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zjarrta të zodiakut do të kërkojë vëmendje, veçanërisht nëse duhet të zgjidhni ndonjë problem me ta.

Gaforrja

Do të përjetoni një surprizë që do të lidhet me lajmet e mira. Me shumë mundësi, do t’ju japë informacion të dobishëm që do të përcaktojë planet tuaja për të ardhmen e afërt. Kjo mund t’ju vendosë në një humor të mirë këtë javë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni marrëdhënie të rëndësishme me njerëz nga rrethi juaj i kolegëve ose mbështetësve në një kauzë publike ose politike. Do t’ju duhet të takoheni me njerëz të caktuar ose të vizitoni autoritetet për të diskutuar ose zgjidhur çështjet tuaja financiare. Do të keni një javë të favorshme për zgjidhjen e keqkuptimeve në lidhje me paratë, pagesat, kreditë etj. Java do jetë e qëndrueshme financiarisht dhe do mund të prisni të ardhura specifike financiare. Java do jetë më emocionale në marrëdhënien tuaj me një person që do të ketë dëshirën për të sunduar, për të përcaktuar veprimet e njerëzve që e rrethojnë. Nëse jeni prindër të fëmijëve të rritur, do të keni angazhime me ta në lidhje me shtëpinë e tyre, fëmijët e tyre, blerjen e një makine të re për ta dhe jo vetëm. Ju mund të jeni bujarë këtë javë, por qëndroni vigjilentë. Veprimet e nxituara marrë mbi baza emocionale do t’ju krijojnë probleme në javët në vijim. Do të një kohë romantike, për sa kohë nuk jeni kapriçioz dhe nuk e manipuloni partnerin për gjëra që nuk i pëlqejnë. Për disa prej jush, java sjell një përvojë që lidhet me një incident të pakëndshëm. Ka të ngjarë të ndikoheni shumë nga veprimet dhe vendimet e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Djemtë dhe vajzat do ndryshojnë planet dhe synimet e tyre si pasojë e lajmeve të ndryshme që do të merrni gjatë javës. Ndonjëherë mund të keni një frikë ose ankth të pashpjegueshëm për të panjohurën që keni përballë, por do të gjeni forcë ose arsye të mjaftueshme për të qetësuar veten. Gjatë javës do të shijoni një bisedë apo eksperiencë në lidhje me një person të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit. Burrat do të mërziten nga sjellja e një gruaje këtë javë, e cila do të dëshirojë të jetë në qendër të vëmendjes ose do të dëshirojë që të tjerët të ndjekin vetëm dëshirat e saj. Do të ketë shumë provokime këtë javë për durimin tuaj. Nuk përjashtohen reagime të zemëruara nga ana juaj. Gratë do të duhet të balancojnë mirë detyrat e tyre profesionale, sepse do të keni shumë detyra dhe përgjegjësi në të dyja fushat. Gjatë javës do t’ju kërkohet të planifikoni një buxhet të ri familjar, më praktik për shkak të kostove më të larta të ardhshme.

Luani

Do t’ju duhet të përqendroheni në zbatimin e rreptë dhe korrekt të përgjegjësive tuaja familjare dhe shtëpiake. Pavarësisht nga mosha juaj, shumë nga të afërmit do të mbështeten në ndihmën tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një fejesë, martesë apo ngjarje të tjera të rëndësishme familjare për ata që kanë plane të ngjashme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për të ardhmen e të afërmve. Këto vendime mund të lidhen me vendbanimin e tyre, terapinë mjekësore dhe veprime apo situata të tjera specifike. Kjo do të jetë një javë e favorshme për zhvillimin e një procesi gjyqësor lidhur me divorcin, një lloj ndarjeje apo zgjidhjen e marrëdhënieve të tjera ndërpersonale. Gjatë këtyre shtatë ditëve shpesh do të ndjeni se keni përfituar në një farë mënyre nga fati, se jeni me fat, por kjo nuk duhet t’ju bëjë arrogantë apo të lëndoni të tjerët me komente të pahijshme apo sarkastike. Një rol të rëndësishëm dhe pozitiv në jetën tuaj gjatë javës do të kenë personat e lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve, me të cilët keni një lidhje familjare apo miqësi të vjetër. Gjatë javës mund të përjetoni shqetësime të papritura për paratë apo një dokument financiar. Surpriza të ndryshme mund t’i presin djemtë dhe vajzat këtë javë. Ndonjëherë do t’i shijoni, ndonjëherë do t’ju duhet kohë për të kuptuar nëse janë për të mirën tuaj apo jo. Në përgjithësi, kjo do të jetë një nga periudhat tuaja më të mira të vitit, kur nuk do të merrni asgjë falas, por të gjitha përpjekjet dhe puna juaj do të vlerësohen dhe shpërblehen siç duhet. Këtë javë, disa prej jush do të duhet të marrin vendime të rëndësishme për të ardhmen: një formë të re edukimi, trajnimi, karriere, specializimi, rikualifikimi dhe më shumë. Burrat do të jenë të suksesshëm nëse planifikojnë të udhëtojnë për arsye pune ose familjare. Ju mund të udhëtoni për të nënshkruar një dokument ose kontratë dhe është e mundur të merrni një ftesë për të vizituar dikë. Marrëdhëniet tuaja me meshkujt, veçanërisht ata që jetojnë në distancë nga ju, do të jenë të rëndësishme dhe interesante. Do të keni tema për të diskutuar, për të planifikuar aktivitete të ndryshme të përbashkëta apo veprime të tjera të rëndësishme për të dyja palët. Gratë do të përballen me probleme që i kanë shkaktuar vetes me sjelljen javët e fundit. Mund të jeni penduar për fjalët ose veprimet tuaja, por jehona e gjithë kësaj do të ndihet vetëm tani. Disa prej jush do të befasohen nga një lajm i keq për një person nga e kaluara. Kjo javë do të mbahet mend me ngjarje që mbartin mesazhe të ndryshme, ndonjëherë të kundërta dhe kjo mund të shkaktojë njëfarë konfuzioni ose ankthi tek ju.

Virgjëresha

Humori juaj do të ndryshojë midis emocioneve të forta pozitive dhe momenteve të stresit dhe panikut më të madh. Në përgjithësi, intuita do t’ju japë shenja të zhvillimit të një ngjarjeje ose një tjetër dhe gjithçka do të varet nga fakti nëse i besoni ose vazhdoni të luftoni “mullinjtë e erës”. Gjatë këtyre shtatë ditëve, nëse dëshironi, do të arrini të dilni shumë shpejt nga pesimizmi duke iu nënshtruar frikës apo manipulimeve të ndryshme. Java sjell zhgënjim ose një ngjarje të pakëndshme që lidhet me një person që e konsideroni mik të ngushtë ose person të veçantë në jetën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shijoni ngjarje apo lajme të ndryshme që lidhen me udhëtime apo njerëz nga distanca të ndryshme. Këto gjëra sjellin emocione shumë të forta. Kjo do të ndihet veçanërisht nga ata që kanë një partner intim. Java do jetë e favorshme për udhëtime, për një takim romantik dhe për eksperienca dashurie. Do të keni më shumë punë këtë javë dhe do të lindin angazhime të reja profesionale. Megjithatë, pranimi i tyre do t’ju kërkojë të keni biseda shtesë me njerëz që nuk i njihni ose nuk keni punuar më parë. Gjatë javës do të kënaqeni ose do të befasoheni nga lajmet që lidhen me karrierën apo të ardhmen e një të afërmi, me shumë mundësi nga familja juaj. Djemtë dhe vajzat do të përballen me vështirësitë e para serioze në muajin MAJ. Ato do të jenë aq të ndërlikuara sa do t’ju duhet të mbështeteni ose në fatin tuaj ose në ndihmën e njerëzve të dashur. Në të njëjtën kohë, java do t’ju sjellë mundësi të reja për të performuar, për të gjetur një punë që do t’ju sigurojë të ardhura të rëndësishme dhe jo vetëm. Gjatë këtyre ditëve do të keni disa takime apo biseda të rëndësishme, ose do të merrni pjesë në një mbledhje të rëndësishme, eksperienca që do të lënë gjurmë të ndritshme pas. Meshkujt do mund të arrijnë rezultate të mira në punë, në detyrat familjare apo në karrierë, por do të jetë mirë të kurseni veten nga tendosja më e madhe fizike apo mendore. Ju e dini shumë mirë se cilat janë opsionet tuaja, ndaj konsiderojini ato dhe mos shkaktoni probleme shëndetësore apo fizike. Ata që po luftojnë me një sëmundje ekzistuese do të kenë një javë të favorshme për trajtim dhe terapi. Momentet e tensionit do të lidhen me ndjenjat tuaja të brendshme të pasigurisë dhe frikës. Gratë do të kenë këtë javë pritshmëri për realizimin me sukses të planeve personale apo profesionale. Do të mbështeteni në premtimet apo mbështetjen e personave të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve.

Peshorja

Do të habiteni nga veprimet apo temat e bisedës që do të keni me personat e rrethit tuaj të miqve. Java parashikon ngjarje të rëndësishme dhe interesante me personat e lindur nën shenjat e ajrit ose tokës, me të cilët njiheni ose jeni miq prej shumë vitesh. Gjatë javës do të keni nevojë për vizita në një institucion shtetëror, bankar, tatimor apo gjyqësor. Këto ndoshta do të jenë veprime të planifikuara paraprakisht në lidhje me një bisedë të rëndësishme. Gjatë javës mund të prisni lajme të mira në shtëpi në lidhje me interesat tuaja financiare ose suksesin financiar të një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve. Gjatë javës do të keni mundësinë të rregulloni një dokument apo kontratë që do të jetë e rëndësishme për shtëpinë dhe familjen. Gjatë javës do të gjeni një zgjidhje të favorshme për problemet tuaja ose një situatë të ndërlikuar me dikë me të cilin mund të keni kontakte familjare ose profesionale. Disa prej jush do ta kujtojnë këtë javë me zgjidhjen e papritur të një situate në dukje të pashpresë. Djemtë dhe vajzat do të duhet të ndajnë informacion ose përvojë me njerëz me të cilët kanë aktivitete të përbashkëta, shokë klase, kolegë. Do t’ju duhet të flisni më shpesh në telefon me njerëz që do të jenë të rëndësishëm për zbatimin e mirë të planeve tuaja të përditshme. Këtë javë do të kaloni disa momente të rëndësishme konfuzioni, kur do të ndiheni në një udhëkryq, të shtyrë për të marrë vendime të rëndësishme ose për të bërë disa ndryshime. Jini të kujdesshëm me sendet ose informacionet personale. Burrat duhet të përgatiten për veprim në situata të pazakonta ose të papritura. Ditët nuk do të jenë njësoj dhe as nuk do të mund të planifikoni të nesërmen. Do të ketë shumë lëvizje në jetën tuaj këtë javë, por do t’ju duhet edhe shumë durim. Do të ketë diçka për të cilën të jeni të lumtur, diçka për të cilën do të jeni krenarë dhe të kënaqur, por mbi të gjitha keni shumë punë për të bërë. Gratë do të duhet të marrin në duart e tyre burimet financiare të familjes. Ka disa vështirësi ose kosto më të mëdha përpara që do të kërkojnë vëmendje, llogaritje dhe saktësi. Mund të keni detyra që lidhen me dokumente të ndryshme apo kontrata të natyrës financiare, por çfarëdo që të përfshiheni gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje tì përballoni. Një lajm i keq mund t’ju shqetësojë, pasi do të ketë lidhje me dikë që njihni.

Akrepi

Do të habiteni nga arsyet se përse do të lindin konflikte në familjen tuaj apo me të afërmit. Do të ketë patjetër gjëra që nuk kanë qenë të rëndësishme në marrëdhënien tuaj deri më tani. Ka të ngjarë që pritshmëritë joreale për një ngjarje ose veprim të caktuar të jenë në rrënjë të këtyre përplasjeve të pakëndshme. Gjatë javës do të keni më shumë shpenzime dhe kjo mund të sjellë një shqetësim për buxhetin familjar. Kini kujdes me dokumentet financiare që keni (si kartat bankare etj.) që mund të përvetësohen dhe përdoren pa pëlqimin tuaj. Java transmeton lajme interesante që lidhen me njerëzit që jetojnë larg jush. Shumë do t’i përdorin këto shtatë ditë për të vendosur ose zgjidhur detaje të rëndësishme rreth udhëtimit të ardhshëm. Nuk do të habiteni nga një ftesë për të vizituar shtëpinë e miqve apo të afërmve që jetojnë në një fshat, qytet apo vend tjetër. Gjatë javës, do të kërkohet vëmendje për veprimet që lidhen me përmirësimet ose riparimet e sendeve në shtëpi ose në një lloj tjetër prone që familja juaj zotëron. Janë të mundshme veprime të gabuara ose të nxituara, të cilat do të sjellin vonesa, por në përgjithësi situata të tilla do të kenë një përfundim të favorshëm. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën pamja e tyre, rehatia personale dhe vetëbesimi do të jenë shumë të rëndësishme dhe do të jenë prioriteti juaj. Nuk ka asgjë të keqe me këtë. Lëreni gjithçka në jetën tuaj të jetë e ekuilibruar. Burrat, pavarësisht se çfarë planesh kanë për këtë javë, arsye të ndryshme do t`i mbajnë më shumë brenda shtëpisë. Gratë do të duhet të kontrollojnë më rreptësisht dëshirën e tyre për të blerë këtë dhe atë, për të përkëdhelur pamjen e tyre me gjëra që nuk do të kenë rëndësi nesër. Jini të bukur, por jo ekstravagante. Fatkeqësisht, disa prej jush mund të përballen me një shpenzim, i cili do të jetë një barrë për buxhetin e familjes. Marrëdhëniet kontraktuale me të huajt do të kërkojnë vëmendje. Prania në jetën tuaj e njerëzve të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të jetë e vështirë këtë javë për shkak të disa tipareve të karakterit të tyre.

Shigjetari

Do të vizitoni institucione, vende apo njerëz të ndryshëm. Këto veprime do të lidhen me shpenzimet apo veprime të tjera financiare që do të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve. Fatkeqësisht, kjo javë do t`ju trishtojë shumë me lajme të pakëndshme për zhvillimin e një problemi shëndetësor të një personi që njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kaloni një kohë të mirë për të organizuar ose për të bërë një udhëtim me të dashurin ose familjen tuaj, kështu që nuk keni pse të keni ndonjë rast të veçantë. Është e mundur të vizitoni vende interesante. Këtë javë do të kënaqeni me lajme nga larg, lidhur me një person të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Jeta juaj këtë javë do të jetë e mbushur me një sërë kontaktesh sociale, profesionale dhe miqësore, me njerëz të interesave, kombësive apo feve të ndryshme. Djemtë dhe vajzat do kalojnë disa probleme shëndetësore që lidhen me infeksione të ndryshme, ftohje, tension për shkak të stresit më të madh apo për shkak të ndonjë sëmundjeje kronike, gjenetike. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të udhëtuar, pavarësisht shqetësimeve që mund të lindin. Marrëdhëniet tuaja miqësore do të zhvillohen në mënyrë harmonike, veçanërisht nëse në vitin 2021 keni arritur të zgjidhni mirë miqtë tuaj. Burrat do të kenë raste të vogla, por të larmishme për gëzim. Vëmendje të veçantë do t’i kushtoni dokumenteve për të cilat duhet të angazhoheni në javën e re. Kjo javë sjell një eksperiencë emocionale për ju lidhur me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit. Gratë do të lëvizin me shpejtësi maksimale pothuajse gjatë gjithë javës. Gjithmonë do të keni shumë detyra, shumë njerëz do të mbështeten tek ju dhe koha do të fluturojë pa ju dhënë kohë të mjaftueshme për të pushuar. Lajmet do të vijnë nga afër ose larg, nga burime të ndryshme dhe me informacione të ndryshme (pozitive ose të pakëndshme).

Bricjapi

Do t’ju duhet t’i shikoni më realisht problemet që keni në marrëdhënien tuaj romantike. Në asnjë rrethanë nuk duhet të mbështeteni tek premtimet apo rutina që keni krijuar në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni arrogantë, ose nëse injoroni përpjekjet e partnerit për të ndryshuar marrëdhënien tuaj, kjo javë mund t’ju habisë me një situatë të pakëndshme. Është e mundur të përjetoni një situatë tjetër në të cilën marrëdhëniet e qëndrueshme do të sulmohen nga intrigat ose veprimet keqdashëse të të tjerëve. Në çdo rast, mos i nënvlerësoni ngjarjet që do të ndodhin në jetën tuaj personale gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës do të keni raste të ndryshme për biseda të veçanta me miqtë. Në shumicën e rasteve, këto gjëra do të lidhen me momente të rëndësishme në jetën e njerëzve që jetojnë në një distancë prej jush. Do të ishte mirë të pranonit në fillim të javës faktin që shumë pak nga pritshmëritë tuaja paraprake për javën do të ndodhin ashtu siç i planifikoni. Gjithmonë do të ketë diçka që do t’i ndryshojë, ose që do t’i bëjë të ndodhin me shumë stres ose panik. Gjatë javës shmangni përballjet me fëmijët apo të rinjtë që duan të realizojnë një ide apo qëllim. Nëse mendimi juaj është se ata do të bëjnë një gabim të madh, përpiquni të ndikoni tek ta me argumente të arsyeshme. Përndryshe, le të përjetojnë atë që u është dhënë nga fati. Djemtë dhe vajzat do të tregojnë një tipar të ri të karakterit të tyre: dëshirën për të mbrojtur pozicionin e tyre me çdo kusht. Kjo mund të jetë sjellja e duhur, por mund të jetë gjithashtu një shenjë se ka ende diçka për të mësuar rreth marrëdhënieve njerëzore. Përballja me një burrë të moshuar do t’ju tregojë saktësisht se çfarë duhet të mësoni. Gjatë javës do të keni ëndrra që lidhen me njerëz që nuk i keni parë kurrë në jetën tuaj ose me ata që tashmë kanë ikur në Botën Tjetër. Meshkujt do të duhet të kërkojnë një mënyrë diplomatike për të kapërcyer një konflikt të drejtpërdrejtë me dikë që njohin, i cili nuk ka ndjenja të mira për ju. Kjo do t’ju kërkojë të rimendoni sjelljen tuaj ndaj njerëzve të caktuar. Do bëni plane interesante për të ardhmen dhe do jeni optimistë për mbështetjen që keni.

Ujori

Do t’ju duhet të shmangni stresin dhe panikun, pasi shkaku i gjendjeve të tilla do të jetë në kokën dhe imagjinatën tuaj, më shumë sesa në realitet. Arsyeja për situata të tilla mund të jetë emocionaliteti juaj i tepërt, i cili mund të shkaktojë konflikte të papritura ose të pakëndshme. Nëse arrini të mbroni veten nga përvoja të tilla, do të keni një javë përpara, në të cilën në një mënyrë apo tjetër do të ndiheni të mbrojtur nga fati. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të flisni për ngjarje nga e kaluara ose do të ktheheni te miqtë dhe të njohurit tuaj të vjetër për shkak të lajmeve të ndryshme që lidhen me to. Në mënyrë të papritur do të dalin në dritë disa të vërteta apo sekrete që nuk do t’ju pëlqejnë, edhe pse rëndësia e tyre nuk është aq e madhe. Gjatë javës do të përjetoni momente tensioni emocional në familje apo në shtëpinë tuaj. Mundohuni të përshtateni me ngjarjet dhe njerëzit me të cilët do të jeni në kontakt gjatë këtyre shtatë ditëve. Jini të qetë dhe të përulur, të durueshëm dhe diplomatë. Kjo është koha për të treguar nëse keni mençuri të mjaftueshme për të mësuar dhe drejtuar të tjerët. Java mund të mbahet mend nga disa prej jush me momente të veçanta në dashuri. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të kërkuar një partner të ri. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë interesante dhe përgjithësisht pozitive në të cilën do të keni shpresa më të mira për të ardhmen tuaj. Do të jeni më të pëlqyer nga të tjerët ose do të jeni në gjendje të paraqiteni më mirë para njerëzve të rëndësishëm për ju. Aftësia juaj për të komunikuar me të tjerët dhe për të qenë dëgjues të mirë do të jetë shumë e rëndësishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë që përfshin një grua, me shumë mundësi më e madhe se ju. Njohjet e reja do të jenë interesante, por mos nxitoni t’u ktheni shpinën miqve tuaj të vjetër. Së shpejti do t’ju duhen sërish…. Meshkujt do të ndiejnë mungesën e energjisë së mjaftueshme, ndaj duhet të kryejnë detyra të rëndësishme këtë javë. Sëmundje të lehta, siklet fizik ose shqetësime të tjera janë të mundshme. Detyrat tuaja të shtëpisë do të kërkojnë vëmendje të veçantë. Shëndeti i një personi të dashur do të ketë nevojë për kujdes. Gratë do të kenë plane dhe angazhime të përbashkëta me gra të tjera, të cilat mund të jenë pjesë e familjes, mikesha, kolege etj. Detyrat dhe përgjegjësitë e shtëpisë dhe familjes do të jenë gjithashtu prioritet për ju gjatë javës. Angazhimet në lidhje me trashëgiminë, pasurinë e të afërmve të moshuar, rinovimin e planeve apo ideve të vjetra janë të mundshme.

Peshqit

Do të diskutoni me miqtë ose të afërmit për të ardhmen e një djali ose një burri në rrethin tuaj të të afërmve. Jeni gati të merrni vendime të rëndësishme që do të ndikojnë jo vetëm tek ju, por do të reflektojnë në një farë mënyre edhe te njerëzit që ju rrethojnë. Këtë javë mund të habiteni nga lajmet që lidhen me lindjen e një djali. Gjatë javës tregohuni të kujdesshëm për atë që blini për shtëpinë ose punën tuaj, veçanërisht pajisjet dhe gjërat që janë të shtrenjta. Shikoni detajet më të vogla në mënyrë që të mos habiteni nga prodhuesi ose cilësia. Gjatë javës do t’ju pëlqejë të kaloni më shumë kohë me miqtë, fqinjët apo njerëzit me të njëjtin mendim. Kjo ndoshta për faktin se ju mund të zgjidhni kontaktet tuaja në këtë mënyrë, ndërsa me të afërmit është ndryshe. Gjatë javës, prisni një zhvillim të mirë të angazhimeve dhe planeve tuaja profesionale. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar një punë të re, për të filluar një biznes të ri ose për të filluar një karrierë të re. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë në të cilat do të mund të arrijnë progres dhe avancim real në çështje të rëndësishme për të ardhmen e tyre: arsim, karrierë, familje. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme ose të bëni ndryshime në jetën tuaj. Do ta pranoni në mënyrë të favorshme ndikimin e një personi të lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit, veçanërisht në momentet kur do t’ju duhet të merrni vendime për të ardhmen tuaj. Nëse keni një arsye për të kontaktuar një institucion gjyqësor ose ligjor, nuk ka gjasa që të ketë ndonjë surprizë për ju. Jini të kujdesshëm dhe ndihmoni më të rinjtë se ju, veçanërisht nëse janë pjesë e familjes suaj. Meshkujt do të duhet t’i marrin më seriozisht detyrat dhe përgjegjësitë e tyre të reja. Është e mundur të angazhoheni për diçka për të cilën nuk keni përvojë të mjaftueshme, por gjithmonë mund të mësoni diçka të re ose të kërkoni ndihmë nga njerëz më me përvojë se ju. Jeta juaj e dashurisë do jetë një faktor i rëndësishëm në humorin dhe vetëvlerësimin tuaj, veçanërisht nëse jeni në grupin e beqarëve. Gratë do të kenë angazhime të reja. Në përgjithësi, pritshmëritë janë për një javë të qetë, pa trazira të mëdha.

Continue Reading

Uncategorized

10 ditet e fundit te muajit Maj/Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do e mbyllin muajin Maj me fat dhe sukses,sipas Meri Shehut

Published

on

Dashi

Fillim i ngadaltë për Dashin. Do të duhet durim për të parë që më në fund të ndodhin ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Disa planetë nuk janë të butë me ju, papritur, disa vonesa janë të mundshme. Do keni disa situata të sikletshme. Ka diçka pozitive; me gjithë këto buzëqeshja juaj do të mbetet e paprekur. Asgjë nuk do ta zbehë. Shumë shpejt gjithçka do të jetë në rregull. Që nga java e tretë vështirësitë e vogla do të zhduken. Do të keni një shtysë për projektet tuaja. Fati vjen në shenjën tuaj në fund të muajit. Tani ose kurrë, duhet të shfrytëzoni mundësitë. Marrëdhëniet tuaja do të jenë më të forta. Do krijohen lidhje të reja.

Dashi: Dashuria në përgjithësi maj 2022

Në dashuri nuk do të jeni të sigurt nga mosmarrëveshjet, megjithatë nga data 21 nën mbrojtjen e yjeve mund të komunikoni pa pasur frikë nga grindjet. Para fundit të muajit, gjithçka do të jetë më mirë në aspektin sentimental.

Dashi: Ata që janë në një lidhje

Ndonjëherë partneri juaj bëhet i padurueshëm. Po në vend që të ushqesh tensione, përpiqu të qetësosh situatën dhe kjo funksionon mjaft mirë.

Dashi: Ata që janë single

Është pranverë! Teksa takoni njerëz të rinj, në mendjen tuaj diçka është shumë e qartë; ju jeni në kërkim të dashurisë. Javën e dytë, keni mundësi për të krijuar lidhje të reja.

Dashi: Karriera / Financa Maj 2022

Dashi: Me ardhjen e Jupiterit në shenjën tuaj në datën 11, do të ndiheni shumë më mirë! Projektet tuaja papritmas do të marrin mbështetje nga njerëz me ndikim. Nga ana financiare, megjithëse situata është më euforike, planetët largpamës ju inkurajojnë të qëndroni të arsyeshëm. Dëgjojini ata.

Këshilla e muajit

Mos i merrni parasysh pengesat. T`i shohësh gjërat pozitivisht mbetet çelësi i një përmbushjeje të bukur.

Demi

Mund të themi se kjo është pranvera e suksesit i dashur Dem! Do duket që në fillim të muajit. Asgjë nuk mund t’ju destabilizojë. Në këtë pranverë familja zë një vend të rëndësishëm në përditshmërinë tuaj; ju përkuleni para të dashurve tuaj. Megjithatë rreth datës 14, në rrethin familjar do të duhet pak kujdes. Një kombinim rrethanash do të çojë në një keqkuptim dhe kjo do të krijojë disa tensione të pashmangshme. Buzëqeshja juaj e bukur do të zhduket. Lajmi i mirë është se nuk zgjat. Shpejt do riktheheni në qetësi. Është edhe muaji i ndryshimit, vërtet. Rreth jush ndodhin transformime.

Demi: Dashuria në përgjithësi maj 2022

Demi: Në dashuri mirësia dhe bujaria juaj në favorin tuaj. Nga data 16 ju pret një surprizë e këndshme; dashuritë tuaja marrin një dimension të ri. Ka ardhur koha për të bërë plane për të ardhmen. Guxoni, flisni për ëndrrat tuaja!

Demi në një lidhje

Në javën e dytë Afërdita ju jep dorën. Ju takon juve të merrni frenat. Besojini fatit, gjithçka do të jetë mirë.

Demi beqar

Keni vështirësi për të joshur dikë? Kjo është për shkak se nuk e vini zemrën në punë apo thjesht jeni dembel? Nga data 5 do ketë të reja.

Demi: Karriera / Financa Maj 2022

Këtë muaj, është koha për të lëvizur, nëse doni të dilni nga ky mosveprim që po ju dëmton. Shanset janë ende në anën tuaj deri në datën 11. Pra, në vend që të meditoni në të gjitha drejtimet ose të ankoheni për fatin tuaj, pranoni atë që ju ofrohet! Dëgjoni ata që ju shtyjnë të shfrytëzoni mundësinë tuaj në vend që të bëni sikur nuk dëgjoni.

Këshilla e muajit

I dashur Dem, ky muaj i bukur maji tingëllon si një rinovim, është muaji i transformimeve. Shikoni përreth, gjërat vijnë kur s`i pret.

Binjakët

Ju dëshironi qetësi dhe pushim për të rimbushur bateritë. Prioriteti kryesor është të bëni atë që doni. Nëse për të arritur atje duhet kohë, përvetësoni durimin. Ndërkohë, mund të shfrytëzoni sa më shumë ambientin tuaj të ngushtë, sa më shpejt që të jetë e mundur mund të shkëputeni duke ushtruar aktivitete të lira apo sportive, vetëm ose me miqtë tuaj. Nëse në fillim të muajit projektet janë pak të ngadalta për t’u konkretizuar, rreth datës 17 çdo gjë përshpejtohet. Nga 19 deri në 25 do keni ide të mira. Në dashuri shkëmbimet janë pasionante, ju rrezatoni. Dëshirat tuaja realizohen. Fundi i muajit në përgjithësi është mjaft i mirë.

Binjakët: Dashuria në përgjithësi

Nuk keni pse të ankoheni. Aspekti romantik po shkon mirë dhe asgjë nuk ju pengon gjatë muajit. Keni planifikuar të surprizoni personin e zemrës. Ka ardhur momenti i përshtatshëm. Marrëdhëniet janë konstruktive. Mund të filloni të bëni plane për të ardhmen. Angazhimet janë të forta, ndjenjat janë të sinqerta.

Binjakët që janë në një lidhje

Në datën 18 për t’ju garantuar një të ardhme të qetë, mund t’ju duhet të rregulloni një situatë që lidhet me marrëdhënien tuaj. Do jeni të qetë dhe kjo është ajo që partneri adhuron tek ju.

Binjakët single

Mund të bëni një takim. Nëse përpiqeni të mos emocionoheni shumë, një zë i vogël brenda vetes do t`ju shtyjë duke ju thënë se është personi i duhur. Merrni kohën tuaj, mos nxitoni në asgjë.

Binjakët: Karriera / Financa Maj 2022

Energjitë sipërmarrëse do t’i japin një shtysë asaj që keni shpresuar për muaj të tërë. Nga ana financiare duhet të jeni në gjendje të gëzoheni, falë lajmeve të mira që keni pritur prej kohësh.

Këshilla e muajit

Para se të merrni disa vendime, merrni kohën për të menduar. Këtë muaj plotësohen të gjitha kushtet për suksesin e projekteve tuaja. Mos merrni vendime të nxituara, lërini situatat të ndryshojnë duke i mbajtur shpresat tuaja gjallë.

Gaforrja

Gjatë javës së pare të majit, je ti shefi. Do ia dalësh ta prezantosh veten tek të tjerëve si pushtues i vërtetë. Qoftë në punë, qoftë në shtëpi, ti je shefi. Në datën 18 ndodh një ndryshim, më në fund hapet mendja për të tjerët dhe kupton që nuk ekziston vetëm ti. Ju duhet t’i vini cilësitë ose aftësitë tuaja në shërbim të të tjerëve, gjë që sjell një atmosferë të mirë në familje, në punë dhe në rrethin tuaj miqësor. Pak nga pak mëson të delegosh, të kesh besim. Shkëmbimet janë konstruktive.

Dashuria në përgjithësi

Shpesh shumë i vetëdijshëm për kërkesat që keni ndaj të tjerëve, ju vendosni të jeni më fleksibël. Ju nuk mund të duroni që të dashurit tuaj mund të kenë mungesë motivimi. Vendoseni veten dy sekonda në vendin e tyre, në vend që të gjykoni sjelljen e tyre. Ata presin jo më pak nga ju.

Gaforrja në një lidhje

Në marrëdhënien tuaj sa herë që vendosni të merrni pushtetin gjërat ndërlikohen. Përpara se situata të përshkallëzohet, kërkoni zgjidhjet më të mira për një marrëdhënie të ekuilibruar.

Gaforrja single

Nga data 14 çdo gjë bëhet e mundur. Falë Venusit, dëshira juaj mund të realizohet. Nën efektin e aspekteve të mira planetare, beqarët mund të gjejnë dashurinë. Nuk keni më përpjekje për të bërë, gjithçka është bërë!

Gaforrja: Karriera / Financat Maj 2022

Këtë muaj planetët po rregullojnë punët tuaja. Këto ndikime të dobishme krijojnë rrethana që favorizojnë evolucionin tuaj. Si bonus, ato e bëjnë jetën tuaj më të lehtë duke ju vënë në kontakt me njerëzit që janë të duhurit për ju. Në aspektin financiar, nëse keni nevojë të bëni një shpenzim të madh, mos e bëni sipas dëshirës.

Këshilla e muajit

Duke u treguar më pak të rreptë dhe më fleksibël me të tjerët do fitoni simpati dhe cilësia e marrëdhënies tuaj përmirësohet ndjeshëm. Jeni plot me qëllime të mira. Vazhdoni kështu, jeni në rrugën e duhur!

Luani

Muaji maj ju ofron disa surpriza të këndshme por edhe disa vështirësi të vogla. Tensionet shfaqen në marrëdhëniet tuaja që në javën e dytë, në vend që të përmbaheni, ju shpërtheni. Përballeni me vonesa të të gjitha llojeve, nuk ecni përpara, humbisni kohë pa pasur nevojë. Gjatë kësaj periudhe, aktivitetet tuaja dhe jeta juaj e dashurisë ngadalësohen. Përpara se të shihni një evolucion pozitiv të situatës suaj, do të duhet të prisni deri në datën 22. Eshtë e dhimbshme, por ju duhet më shumë kohë për t’u destabilizuar. Ju vazhdoni rrugëtimin tuaj pa ndryshuar asgjë në projektet tuaja. Në fund muaji do të jetë më i qetë, shqetësimet do të zhduken dhe do merrni frymë të relaksuar.

Dashuria në përgjithësi

Luani ka nevojë të argëtohet dhe të ndihet i gjallë. Që nga momenti kur arrini të shpërqendroni veten dhe të evakuoni stresin, gjithçka është në rregull. Kjo stinë pranvere ju bën të dëshironi të dilni nga rutina

Luani në një lidhje

Duhet të dilni nga rutina dhe nga përditshmëria, përndryshe do të mbyteni. Shfrytëzoni pista të reja, aktivitetesh, hobish. Punët tuaja ju marrin gjysmën e kohës. Përfitoni sa më shumë nga koha e kaluar bashkë.

Luani beqar

Në këtë muaj të mrekullueshëm maji keni mundësi reale takimi, megjithatë duhet të prisni deri në datën 20. Ka kaluar shumë kohë që nuk je ndjerë kaq i lumtur.

Luani: Karriera / Financat Maj 2022

Nga data 3 fati fillon t’ju buzëqeshë. Falë valëve të mira, rrota fillon të kthehet në favorin tuaj. Nëse keni kërkuar ndryshimin prej muajsh, jini të qetë! Dëshira juaj është realizuar këtë muaj! Nga ana financiare, stabiliteti dhe evolucioni varen nga zgjedhjet që bëni. Dëgjoni intuitën tuaj dhe jini pragmatikë edhe nëse ju duket e mërzitshme diçka.

Këshilla e muajit

Në fillim të muajit shqetësimet dhe disa tensione bëjnë që atmosfera të jetë e vështirë. Nuk do mund të qëndroni të qetë. Për fat të mire, një evolucion i dobishëm është i pranishëm rreth datës 20. Qëndroni optimist. Vështirësitë ju bëjnë më të fortë.

Virgjëresha

Gjithçka duhet të kornizohet në mendjen tuaj. Nuk i lini vend të papriturave, përveç që këtë muaj, e papritura është pjesë e përditshmërisë suaj. Do të përshtateni me ndryshimet. Pranvera ju sjell lajme të mira, por edhe disa ndryshime. Fusha e punës po evoluon vazhdimisht. Ka ardhur koha e gjërave të reja. Nuk keni pse të keni frikë nga vështirësitë. Prezencë dhe mirësi në familje, mbështetje në dashuri, jeni të përmbushur. Motivimi juaj është gjithmonë i rëndësishëm në punë, ndaj merrni rezultate të mira. Nga fillimi i muajit deri në fund të muajit dashuritë janë shpërthyese.

Virgjëresha: Dashuria në përgjithësi

Një panoramë e bukur dashurie po duket këtë muaj. Planet për të ardhmen po bëhen. Ndiqni rrugën tuaj pa asnjë pengesë. Marrëdhëniet janë pasionante. Keni besim të zbuloni një aspekt tuajin që pak njerëz e njohin. Afërdita nuk jua lëshon dorën. Shijoni kënaqësitë e vogla të jetës.

Virgjëresha në një lidhje

Si çift, pa dyshim, mund ta shihni shumë qartë, marrëdhënia juaj po ecën me shpejtësi përpara. Projektet e ardhshme që keni, si një martesë apo shtatzëni, mund t`i ndërmerrni pa frikë. Partneri juaj është në të njëjtën gjatësi vale si ju, ju lëvizni në të njëjtin drejtim. Një atmosferë e mirë noton mbi kokën tuaj.

Virgjëresha single

Në një punë, ka impulse pasionante, premtime dhe projekte të bukura. Pranvera është e bukur. Ju keni të gjithë motivimin e nevojshëm. Afërdita rindez shenjën tuaj.

Virgjëresha: Karriera / Financat Maj 2022

Puna juaj është e sigurt. Megjithatë, mund t’ju duket e mërzitshme dhe rutinë. Këtë muaj, dhe falë një sërë rrethanash, gjërat mund të marrin jetë papritur. Pa bërë asgjë të veçantë, aktiviteti juaj mund të marrë një kthesë më dinamike, ose mund të merrni më shumë përgjegjësi. Nga ana financiare këtë muaj priten të ardhura të papritura.

Këshilla e muajit

Nuk mund të kërkoni asgjë më të mire. Gjithçka është në rregull për ju. Qëndrimi pozitiv është thelbësor për suksesin tuaj. Kini besim tek vetja!

Peshorja

Ky është muaji i stabilitetit. Në maj vjen një periudhë e bukur dhe shpërblyese. Momenti është i përshtatshëm për biznesin tuaj dhe për punën; sfera personale, emocionale dhe e dashurisë është gjithashtu e qetë. Yjet ju inkurajojnë për të gjitha vendimet e mira që do të merrni. Mund të tundoheni nga përvoja të reja. Pas gjysmës së dytë të muajit do të keni një zgjedhje për të bërë në lidhje me familjen. Fuqia juaj do të jetë e paparë, veçanërisht gjatë tre javëve të para, pastaj energjia juaj bie pak, por ju vazhdoni me të njëjtin ritëm. Nëse për të rregulluar një situatë e keni të vështirë të vendosni, planetët ju lënë afat deri në datën 25.

Peshorja: Dashuria në përgjithësi

Me dashuri veprimet tuaja japin fryte. Komplimentet ju bëjnë të ndiheni jo rehat, preferoni të qëndroni modest. Para fundit të muajit do të shihni një evolucion të këndshëm. Privatësia juaj ju përmbush.

Peshorja në një lidhje

Pa presion, partneri juaj zgjedh të lëvizë me ritmin tuaj. Jeni vendosur në të njëjtin ritëm dhe ju përshtatet shumë. I vëmendshëm për mirëqenien tuaj, bashkëshorti/ja kujdeset për ju. Për t’u ndjerë mirë duhet të jeni në ekuilibër.

Peshorja single

Duhet të rrethoheni me njerëzit e duhur. Në vend që të bëni takime jointeresante, bëni takime konstruktive. Nëse doni të bëni njohje të reja, merrni kohën tuaj, asgjë nuk ju nxiton.

Peshorja: Karriera / Financat maj 2022

Nëse rastësisht një koleg apo shefi juaj ju bën presion, qëndroni të qetë. Mos u mundoni të bëni më shumë seç duhet, sepse nuk do t’ju jepte rezultatet e pritura. Ky muaj paralajmëron disa ndryshime të vogla që mund t’i kaloni pa problem. Nga ana financiare, nuk është se do bëheni të pasur, por do arrini të respektoni buxhetin tuaj pa pasur nevojë të bëni përpjekje rraskapitëse.

Këshilla e muajit

Mund të mbështeteni tek të tjerët, afër dhe larg, për të ndarë idetë dhe përvojat tuaja. Ju duhet të ndjeni se jeni i rëndësishëm për njerëzit që ju interesojnë. Këtë muaj ndiheni të llastuar.

Akrepi

Nuk mund të themi se po i dëgjon të tjerët, por pretendon se i dëgjon sepse të shkon të mos marrësh pjesë në debate që i konsideron të parëndësishme. Këtë muaj, duke qenë se nuk keni asnjë minutë për të marrë frymë, preferoni të mos e humbni kohën me thashetheme. Deri në datën 17 do jeni të stresuar. Në përpjekje të realizuar projektet tuaja profesionale, po bëheni me nerva. Në datën 20 nuk do të keni zgjidhje tjetër veçse të hidhni një sy në mundësitë e reja. Takimet e pranverës do të çojnë në histori dashurie, ose miqësi të qëndrueshme. Mos harroni t’i jepni vetes pak momente për veten për t’u shkëputur nga jeta juaj plot tension.

Akrepi: Dashuria në përgjithësi

Jeni të privilegjuar, pranvera ju bën të dukeni mirë. Ju u jepni besimin njerëzve që doni, pa pritur asgjë në këmbim. Një mjedis i ri (një udhëtim, një festë …) krijon një atmosferë festive, do të magjepseni. Që në momentin që je i lumtur, i harron ziliqarët.

Akrepi në një lidhje

Në maj do ta lini veten të dozërohet në atmosferën e butë të pranverës. Ju vendosni t’i besoni fatit, por edhe forcës së marrëdhënies suaj. Disa ngjarje duken mjaft të favorshme për marrëdhënien tuaj.

Akrepi single

Një përparim i bukur ju çon në rrugë të reja. Jeta juaj emocionale merr një kuptim të papritur. Jeni në kërkim të një ekuilibri emocional. Këtë muaj do ta gjeni. Përpjekjet tuaja nuk janë të kota, përkundrazi, jeni të pushtuar nga një optimizëm i mirë. Një surprizë e bukur ju pret rreth datës 13.

Akrepi: Karriera / Financat Maj 2022

Nëse ende hezitoni për një propozim që ju është bërë kohët e fundit, nuk keni më kohë për të medituar për aq kohë sa dëshironi. Nëse doni që idetë ose talentet tuaja të jenë fitimprurëse, tani është koha për t’u future në valle! Për të pasur sukses në këtë mrekulli të vogël, injoroni mendjet pesimiste dhe sinjalet e tyre. Besojini intuitës tuaj dhe ajo që do të bëni do të jetë e përsosur. Nga ana financiare, ky sektor po forcohet papritur përmes një mundësie që do t’ju garantojë të ardhura të konsiderueshme dhe të rregullta.

Këshilla e muajit

Falë mundësive që yjet krijojnë në rrugën tuaj, ju rifitoni besimin në të ardhmen. Mos ndryshoni asgjë. Këtë muaj do të përfitoni nga energjitë e mira. Promovoni talentet tuaja dhe besoni tek vetja.

Shigjetari

Ky muaj shenjohet nga takime të bukura. Ju ndërtoni lidhje të forta. Nëse ambiciet tuaja mbeten në një cep të kokës, dëshira juaj më e madhe është të keni sukses në jetën tuaj familjare. Në planin personal, intuitat tuaja rrallë ju mashtrojnë, pavarësisht nga pengesat që vendosni përpara. Deri më 19 maj keni fushë të lirë. Asgjë nuk ju pengon. Mund të veproni me besim. Në biznes, të jesh i kujdesshëm do të thotë të mbrohesh nga problemet e mundshme. Duke luajtur me siguri ju shmangni disa vështirësi. Në maj do të ndiqni qëllimet tuaja.

Shigjetari: Dashuria në përgjithësi

Në dashuri ju përparoni në një terren të njohur, i cili ju jep të gjitha armët për të parashikuar situatat e ardhshme. Jeni shumë të dashur. Ju pëlqen të rimbushni bateritë tuaja me njerëzit që doni. Ky është burimi juaj i rinisë. Ju kaloni shumë kohë me të dashurit tuaj. Atmosfera familjare është qetësuese.

Shigjetari në një lidhje

Ju keni testuar ndjenjat dhe pritshmëritë e partnerit tuaj, prandaj jeni kaq të sigurt. Keni plane të mëdha për të ardhmen. Marrëdhënia juaj është solide. Do të jetë edhe më e fortë nëse vendosni të angazhoheni zyrtarisht. Mos kini frikë. Filloni. Këtë muaj jeni nën mbrojtje.

Shigjetari beqar

Në fillim të muajit pritet një fat i vërtetë. Nuk do t’u besoni syve. Nëse nuk prisni ndryshime rrënjësore, surpriza do të jetë e madhe. Dashuritë tuaja po fluturojnë drejt horizonteve ende të paeksploruara. Qielli juaj astral është i pastër, asnjë re nuk qëndron mbi kokën tuaj.

Shigjetari: Karriera / Financat Maj 2022

Ky sektor është nën mbrojtjen e planetëve largpamës dhe të arsyeshëm. Do t`ju duket sikur nuk kalon koha, pasi nuk do të keni shumë ngarkesë. Transferimi i Jupiterit te Dashi mund të ndihmojë biznesin (punën) tuaj duke i sjellë atij dinamizmin që ju mungon shumë. Pra, nëse shfaqet një mundësi, kapeni atë! Nga ana financiare, nuk ka probleme! Buxheti juaj është gjithashtu nën mbrojtjen e një planeti që ju kursen shpenzime të panevojshme.

Këshilla e muajit

Shenja juaj është nën kujdesin e mirë. Jeni në duar të sigurta. Kjo pranverë shënon rikthimin e dashurisë. Jeni gati për të fluturuar.

Bricjapi

I dashur Bricjap, ju jeni në rrugën e suksesit. Kjo do të jetë motoja juaj këtë muaj. Jeni në sulm. Rreth datës 11 maj ju do fitoni kudo ku angazhoheni. Idetë tuaja janë shpërthyese. Mendja po ju zien. Ju jeni aq në ankth sa keni frikë se gjithçka ndalet menjëherë, por nuk keni pse të shqetësoheni se do të zgjasë. Ndikimet pozitive ju shtyjnë përpara. Vetëm duhet ta lini veten të lirë.

Bricjapi: Dashuria në përgjithësi maj 2022

Nëse ndjeni nevojën për të provuar ndjenjat tuaja, do të ketë disa mundësi. Jeni aq i rezervuar saqë kur vendosni të zbuloni diçka, ju shikojnë si alien. Në maj, do ndjeni nevojën për të thënë më shumë për emocionet tuaja. Mos vononi të deklaroni diçka, sepse shumë shpejt mund të ndryshoni mendje.

Bricjapi në një lidhje

Duhet një sqarim i vogël për çiftet, një histori që mendonit se ishte e rregulluar për një kohë të gjatë, kthehet papritur. Për fat të mirë planetët vijnë për të rivendosur një farë rregulli në jetën tuaj sentimentale. Pranvera i pajton zemrat. Nga data 14 vjen rikthimi në qetësi. Një surprizë e bukur ju pret në datën 19.

Bricjapi beqar

Falë një mundësie të madhe do të dilni nga rutina juaj. Nga 16 maji dëshirat tuaja plotësohen. Yjet ju nxisin dashurinë. Periudha e pranverës duket e dobishme. Mendoni vetëm për të ardhmen.

Bricjapi: Karriera / Financat Maj 2022

Transferimi i Jupiterit te Dashi mund të komplikojë jetën tuaj. Për arsye të paqarta, mund të jeni më të stresuar se zakonisht. Ose, mund të vendosni synime që do t’ju bëjnë presion. Jupiteri ju motivon dhe ka të drejtë. Nga ana financiare, ky sektor është nën ashpërsinë e Saturnit. Shfrytëzojeni mundësinë për të gjeneruar para, për të blerë atë që ju pëlqen.

Këshilla e muajit

Muaji maj nis mbarë. Ka diçka që do t`ju bëjë të kënaqur. Sentimentalisht gjërat po përshpejtohen. Bëhuni gati, ka një ndryshim. Nëse axhenda juaj është shumë e ngarkuar jepini vetes kohë për pushime, qoftë edhe dy ditë.

Ujori

Maji është muaji i ndryshimeve dhe transformimeve. Profesionalisht, emocionalisht, gjithçka lëviz dhe ju nuk qëndroni në vend. Pranvera është një kohë e mirë për të filluar një projekt ose për të ndjekur një qëllim. Që nga data 11, veprimet tuaja janë premtuese. Ju gjithmonë e krahasoni veten me të tjerët. Kujdes xhelozitë e vogla do të ndërhyjnë në jetën tuaj të përditshme. Ju keni gjëra më të mira për të bërë sesa t’i kushtoni vëmendje thashethemeve. Rreth datës 19 po afron një situatë e re dashurie, keni të drejtë, duhet ta besoni.

Ujori: Dashuria në përgjithësi

Ndjenjat tuaja vijnë dhe shkojnë. Një erë e vogël lehtësie fryn mbi dashuritë tuaja. Deri në datën 15 ju e merrni jetën rastësisht, herë pas here është mirë ta lini veten të rrëmbehet. Edhe nëse shqetësoni disa njerëz, ju vendosni të jetoni momentin pa bërë një plan. Kënaqeni me miqtë tuaj, familjen tuaj; muaji maj është i bukur.

Ujori në një lidhje

Yjet ju shtyjnë të finalizoni disa projekte. Nëse i keni pasur të dyja këmbët të lidhura, është koha për të ndryshuar gjithçka. Nuk jeni vetëm. Partneri juaj ju mbështet.

Ujori beqar

Energjia e pabesueshme ju lejon të shkoni te të tjerët pa asnjë turp. Jeni të hapur për takime të reja shumë të ndryshme nga njëra-tjetra. Në datën do 21 takoni një person shumë simpatik.

Ujori: Karriera / Financat Maj 2022

Përmirësimi që prisni vjen më 11 maj. Lumturia nuk vjen kurrë vetëm. Këtë muaj, aktiviteti yt ditor është rikthyer në rrugën e duhur. Ajo që ju dukej e dhimbshme po kthehet gjithnjë e më pak. Ju fitoni në shpejtësi. Gjeni buzëqeshjen dhe dëshirën për të krijuar dhe për të ndërmarrë. Në anën financiare, nëse menaxhoni llogaritë tuaja nuk do keni probleme!

Këshilla e muajit

Pse të mos përfitoni nga kjo kohë pranvere për të vendosur synime apo sfida të reja? Nuk keni pse ta bëni gjithçka shpejt. Duhet të mendoni seriozisht për këtë. Harrojini rivalitetet.

Peshqit

Që nga fillimi i muajit gjendja juaj shpirtërore është e çliruar nga të gjitha detyrimet. Pastaj gradualisht ndryshon, rreth 18-ës, dukesh më i shqetësuar, më pak i relaksuar. Duhet të tërhiqesh shumë shpejt. Mos e lër veten të kapërcehesh nga emocionet. Në punë, një situatë bëhet realitet. Mund të lidhni një kontratë. Drejt datës 22 mund të zyrtarizoni një ndryshim. Do të keni pak vështirësi në marrjen e ritmit tuaj të përditshëm, megjithatë do të jetë e nevojshme, mbi të gjitha mirëqenia juaj. Familja është e rëndësishme. Keni nevojë që të dashurit të jenë pranë jush.

Peshqit: Dashuria në përgjithësi

Pranvera ju bën të doni të dashuroni. Keni nevojë për butësi, vëmendje. Jeni të mbushur me qëllime të mira. Nëse ndonjëherë mendoni se të dashurit tuaj nuk i plotësojnë pritshmëritë tuaja, mund të jetë se kërkoni shumë. Jini të lumtur me atë që keni tashmë.

Peshqit në një lidhje

Me partnerin do keni keqkuptime të vogla. Nuk jeni në të njëjtën gjatësi vale. Përveç disa tensioneve të parëndësishme, shpejt e gjeni zgjidhjen e problemit. Nuk do t`i lini konfliktet të vazhdojnë përgjithmonë. Keni inteligjencën për të shkuar përtej.

Peshqit beqar

Po sikur të ndryshoni profilin e partnerit? Është një mënyrë e vërtetë për t’i kthyer shpinën të shkuarës. Yjet ju inkurajojnë. Muaji maj sjell surpriza të këndshme.

Peshqit: Karriera / Financat Maj 2022

Me praninë e tij në shenjën tuaj, Jupiteri sjell një fillim të mbarë. Nëse keni një mundësi të minutës së fundit që ju intereson, pranojeni pa hezitim. Nëse keni pyetje dhe bashkëbiseduesit nuk ju përgjigjen, mos u frikësoni, do ta bëjnë në fund të muajit. Për sa u përket financave, do të keni mundësi të papritura dhe shpërblyese.

Këshilla e muajit

Në përgjithësi, maji është një muaj i mirë; nuk ke pse ankohesh. Pavarësisht nëse ka mundësi takimi profesionalisht ose personalisht, shfrytëzoni mundësitë që ju ofrohen.

Continue Reading

Uncategorized

Java e katert e muajit Maj/Astrologia Meri Shehu rendit shenjat, nga Dashi me 4 yje deri te Peshqit me 3 yje, zbulo shenjen tende

Published

on

Parashikimi Astrologjik Javor per dt 22 deri ne dt 29 Maj 2022

Dashi – 4 yje

Do marrin energji të mirë nga Jupiteri dhe fati i ndihmon me paranë e dashurinë, si dhe nga Afërdita që ndodhet në shenjën e tyre. Të kenë kujdes në komunikim me njerëzit e afërt. Mërkuri i kundërt shpreh një komunikim të ngatërruar, pengesa dhe mesazhe jo të mira për ta.

Demi – 1 yll

Janë në një nga momentet më të vështira për ta. Jupiteri hyn në Dash, do bëhen pak të mbyllur e paranojakë në planet e projektet e tyre. Shëndeti e puna duhen parë me kujdes. Çështjet ekonomike do vijnë në regres dhe duhet ta mendojnë mirë këtë javë. Është vera më e pasigurt për ta.

Binjakët – 3 yje

Jupiteri iu jep një jetë sociale shumë të mirë, por Mërkuri i kundërt do i ngatërrojë me veten. Do japin mesazhe të gabuara e nuk do munden të jenë të sinqertë. Do ketë ndërlikime në jetë ndaj kujdes me vendimet që do marrin.

Gaforrja – 4 yje

Jupiteri dhe Afërdita në shenjën e Dashit do t’i ngrejë në karrierë e famë, do bëjnë gjëra të rëndësishme dhe do kenë para. Por Mërkuri i kundërt në Binjak për disa Gaforre të lindura në 10-ditëshin e parë mund të rezultojë i keq, me prapaskena dhe probleme me punën e pushtetin. Pavarësisht se çfarë jep Jupiteri në kauzën e madhe, kauzat e vogla i komplikojnë gjërat.

Luani – 5 yje

Jupiteri në Dash iu jep sharm, energji, hapen portat e parave për ta. Të kenë kujdes nga Mërkuri i kundërt në shoqëri sepse rikthehen disa persona nga e kaluara dhe ndërlikojnë jetën e tyre. Do merren me persona të së shkuarës ku mund të ngecin.

Virgjëresha – 2 yje

Mërkuri, planeti i tyre kthehet i kundërt në Binjak dhe tregon lidhjet me punën, shtetin, marrëveshjet, kontratat ku duhet të jenë të kujdesshëm. Mund të surprizohen në disa rrëmuja e pengesa dhe duhet t’i shtyjnë pak me kokë këto keqkuptime. Jupiteri në Dash sjell ekonomi, para të papara ose biznes me të tjerët.

Peshorja – 1 yll

Jupiteri përballë tyre do i bëjë ta marrin në konsideratë fjalën e të tjerëve, ofertën por vjen dikush më egoist dhe i vendosur se ata e ia përmbledh disi duke i futur në jetën e tyre. Bashkëpunime të mira, oferta, martesa e fejesa do jenë në horizont.

Akrepi – 2 yje

Kujdes nga Mërkuri i kundërt se fillon një proces ekonomik i ndërlikuar: do marrin para, do futen në marrëveshje të reja, do iu rikthehen punë nga e kaluara por do kenë disi pengesa ose paqartësi. Do lodhen shumë nga puna për shkak të intensitetit që sjell Jupiteri në Dash. Të kenë kujdes edhe me shëndetin.

Shigjetari – 4 yje

Jupiteri iu jep famë, energji pozitive e sportivitet siç e duan jetën që iu pëlqen të luajnë e përkëdhelen, sidomos me Luanët. Mërkuri i kundërt sjell probleme në çift e bashkëpunime të rëndësishme ndaj të kenë kujdes ata të lindur në 10-ditëshin e parë.

Bricjapi – 2 yje

Mbarësi në familje por jeta e përditshme mund të kthehet në rrëmujë të vërtetë. Çdo plan mund t’iu kthehet mbrapsht, do marrin lajme konfuze dhe do kenë një rrëmujë komunikimi e pengesash në jetën e përditshme.

Ujori – 4 yje

Hapen rrugët e komunikmit, rrugë të reja mesazhesh, Jupiteri në Dash iu jep flakën që i mungon dhe do bëhen më guximtarë, do çajnë përpara. Do kenë lajme shumë të mira në lidhje me çështjet erotike dhe do qartësojnë ndjenjat e paqarta për të stimuluar një jetë më të mirë romantike.

Peshqit – 3 yje

Do marrin indirekt energjinë e Jupiterit në Dash dhe do ndiejnë një boshllëk, por do merren me çështje ekonomike. Mërkuri i kundërt sjell probleme familjare ndaj të kenë kujdes me shtëpitë, ndërtimet, rregullimet e marrëdhëniet

Continue Reading

Trending