Connect with us

Magazina

Vila dhe shtepi luksoze/ Ja kush jane 5 VIPAT shqiptare qe kane shtepite me te bukura

Published

on

VIP-at shqiptarë shquhen gjithmonë për pushimet e tyre super luksoze, makina luksoze, veshje dhe aksesorë të shtrenjtë. Por kur bëhet fjalë për shtëpitë e tyre si janë ato?

Vitet e fundit duket se artistët shqiptarë janë futur në një garë se kush do të blejë shtëpinë më të shtrenjtë dhe në zonën më të mirë. Por si i kanë arreduar ato?

Nga jashtë është e lehtë t’i dallosh këto shtëpi, por nga brenda jo të gjithë janë të gatshëm të tregojë ambjentet dhe arredmin e tyre.

Orinda dhe Turi hapën dyert e shtëpisë së tyre të re për të na treguar arredimin e tyre të veçantë. Nga ajo që shohim në foto ngjyrat mbizotëruese në shtëpinë e çiftit të ri janë grija, portokallia dhe e zeza.

Mbi të gjitha bie në sy një super kënd, që siç ka treguar Orinda ky kënd iu ka dhënë fund edhe zënkave mes saj dhe Turit se kush do rrinte në pozicionin e dëshiruar. Oxhaku ësht një dashuri më vete në shtëpinë e tyre.

Dhe këngëtarja Maja hapi dyert e shtëpisë së saj për emisionin “Rudina”. Këngëtarja ka blerë një vilë brenda kompleksit “Long Hill”, në një prej zonave më të shtrenjta të Tiranës.

Beni bashkëshorti i Majës është ai që është kujdesur për çdo detaj, meqë profesioni i tij është arkitekt. Ajo ka rrëfyer se pavarësisht se beson në shijet e burrit të saj, përsëri kanë pasur mjaft raste kur dëshirat dhe shijet e saj nuk përkisnin me tendencat më të fundit që donte të realizonte ai.

Duke nisur që nga hyrja kryesore, salloni, dhoma e gjumit, këndi i punës, ballkoni e gjithçka rreth e rrotull është e kuruar me shumë kujdes. Është e dukshme që është shtëpi artistësh, por edhe shtëpi vlonjatësh. Mes simboleve, pikturave apo detajeve të tjera që kanë histori, gjendet edhe kjo pikturë nga Llogaraja dhe pisha flamur. Një çift nga Vlora s’mund të mos kishte në shtëpi një shenjë nga vendlindja.

Një figurë tjetër e njohur e ekraneve shqiptare, gazetari Blendi Fevziu, na ka zbuluar së fundmi një pjesë të oborrit gjigant të vilës së tij. Një oborr madhështor që na çon në oborret e filmave Hollywood-an. Nëpërmjet fotove që ai ka postuar së bashku me vajzat e tij, apo në raste festash kemi arritur të zbulojmë një pjesë të vogël të ambienteve të brendshme të shtëpisë së tij.

Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi janë pronarë të një super vile gjithashtu në zonën e vilave “Rolling Hills”. Shtëpia e çiftit të famshëm të showbizzz-it shqiptar ka kushtuar 500 mije euro. Një oborr dhe një pishinë gjigande e rrethon vilën e tyre, që të gjithë do ta donim.

Kuriozë jemi të futemi edhe brenda shtëpisë së tyre, por që kemi arritur ta shohim vetëm nëpërmjet fotove që ata publikojnë me miqtë e tyre të ngushtë apo më djalin, Joelin.

Ngjyra mbizotëruese në shtëpinë e tyre është e bardha. Luksi është i pranishëm në çdo detaj.

Këngëtari Ermal Fejzullahu ka blerë një shtëpi përrallore me vlerë 300 mijë euro. Një shtëpi e cila është ëndërr për shumë kënd, por e pamundur për t’u blerë nga të gjithë.

Një familje e madhe si e Ermalit natyrisht që do një shtëpi super të madhe.

Këngëtarja Genta Ismaili zotëron gjithashtu një shtëpi gjigande. Shtëpia e Gentës gjendet në Prishtinë rrugës për Gjilan dhe ajo jeton vetëm ndërsa sa i përket arredimit të brendshëm, ajo duket me shumë shije, pasi çdo gjë është e kuruar në detaj. Edhe pse Genta na tregoi vetëm një cep të shtëpisë ku banon, ne kuptuam shijen e saj dhe pasionin për muzikën që e tregon përmes pianos.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending