Connect with us

Magazina

Pa make up dhe pa filtra/ Ja si duket VIPAT shqiptare sic i ka bere nena

Published

on

Jemi mësuar ti shohim gjithnjë me makeup, të kuruara, të zbukuruara, pa rrathë poshtë syve, pa puçrra apo defekte të tjera që na ndodhin të gjithë e në jetën e përditshme.

Të postojnë foto pa makeup në rrjete sociale ka ndodhur rrallë, megjithatë ato pak herë kur ka ndodhur, VIP-et shqiptare kanë tërhequr shumë vëmendjen duke u komentuar shumë për faktin si duken.

Disa prej tyre po ua tregojmë më poshtë, ku mund ta bëni vetë dallimin dhe të zgjidhni se kush duket bukur në të dyja versionet.

Shfaqja në ekran në krahasim me jetën e përditshme janë shumë larg njëra-tjetrës. Ndonjëherë femrat e ekranit shqiptar duken kaq perfekte kur i shohim saqë harrojmë që ato janë njerëz të zakonshëm si ne.

Genta Ismaili

vipat-1_1477504712-162367

Altuna Sejdi

vipat-2_1477504713-5228228

Miriam Cani

vipat-3_1477504713-9738309

Soni Malaj

vipat-4_1477504714-1590110

Vesa Luma

vipat-5_1477504713-1552125

Nora Istrefi

vipat-6_1477504713-9045017

Ronela Hajati

vipat-7_1477504713-2582687

Bleona Qereti

vipat-8_1477504713-7439241

Dafina Zeqiri

vipat-9_1477504713-9331225

Arbana Osmani

Xhemi Shehu

Alketa Vejsiu

Xhensila Myrtezaj

Amarda Toska

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Elvana Gjata dhe Aurela Hoxha bejne ”XING” me veshje e shtrenjte/ Kujt i shkon me shume veshja 2300 euro?

Published

on

hume prej personazheve te njohur te showbiz-it kane bere ‘xing’ me njeri-tjetrin duke u shfaqur me te njejten veshje. Asnjehere nuk kane munguar krahasimet edhe pse secili ka zgjedhur t’a kombinoje ne menyren e tij.

Vip-at jane vendosur shpesh perball njeri-tjetrit se cili eshte treguar me kreativ ne kombinim apo se kujt i shkon me shume veshja.

Kete here ishte kengetarja Elvana Gjata dhe modelja Aurela Hoxha te cilat kane bere ‘xing’ duke zgjedhur nje kombinim kemishe dhe pantallona te markes Loius Vuitton.

Pantallonat qe vajzat kane zgjedhur kushton 1130 euro ndersa kemisha 1200 euro.

Ishte Elvana ajo e cila ne postimet e publikuara ne rrjete sociale shfaqej e veshur me kete kombinim ndersa Aurela teksa ishte duke pozuar me te emen duke i uruar ditelindjen shfaqej me po te njejten veshje.

Te dyja vajzat e kane kombinuar me atlete te bardha dhe qe duken vertete shume bukur.

Continue Reading

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ”XING” me fustanin 3000 euro/ Kujt i shkon me shume veshja?

Published

on

Kengetarja e njohur Jonida Maliqi terhoqi vemendjen e te gjitheve teksa shfaqej me nje fustan te gjate ngjyre bezhe.

Jonida e kishte kombinar mjaft bukur me nje grim minimalist dhe me floket e kapur.

Gjithashtu fustani i nxirrte ne pah format e saj trupore.
Kengetarja e njohur e zgjodhi ta vishte kete fustan ne nje nga episode e emisionit ‘ADC’.

Por edhe Nora Istrefi ne nje nga fotot e postuara ne ‘Instagram’ u shfaq e veshur me po te njejtin fustan. Ajo duket shume elegante teksa e ka kombinuar me vathet me po te njejten ngjyre dhe me floket e leshuar me onde.

Kjo nuk eshte hera e pare ku personazhet e njohur te showbiz-it kane bere ‘xing’ duke zgjedhur te njejten veshje ne daljet e tyre televizive apo ne fotot e postuara.

Vajzat kane zgjedhur t’a kombinojne ne menyren e tyre por krahasimet asnjehere nuk mungojne.

Po ju si mendoni, kujt i shkon me shume?

Continue Reading

Magazina

Beri feste te madhe per ditelindje dhe u gjobit/ Reagon per here te pare Bes Kallaku pas asaj qe ndodhi

Published

on

Aktori shumë i dashur për publikun, Bes Kallaku dy ditë më parë festoi ditëlindjen me një festë të veçantë ku mblodhi familjarët e miqtë.

Mirëpo pas kësaj feste, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njoftoi se aktori Bes Kallaku të ftuarit dhe pronari i lokalit janë gjobitur, si rrjedhojë e shkeljes së masave të Koronavirusit.

Ndaj pronarit të lokalit është marrë masa administrative 1.000.000 lekë, ndërsa 30 të ftuarit janë gjobitur. Gjithashtu 6 punonjës të policisë janë pezulluar nga puna për moskryerje të kontrollit të territorit.

Pas këtij lajmi, Besi ka reaguar me një postim në Instastory ku shfaqet krah biznesmenit Nar Koka dhe shkruan me humor: Faleminderit që ishe edhe ti i pranishëm tek ditëlindja ime. Mos ma harroni këtë shokun. Ky do paguajë edhe gjobën e Ijes”.

Continue Reading

Trending