Connect with us

Sot

Nuk ka me dyshime/ Keto jane 10 Shenja psikologjike se ai po ju tradheton

Published

on

Ideja se partneri juaj mund t’ju tradhëtojë, me siguri qe edhe ju ka shkuar në mendje. Por si mund ta kuptoni nëse realisht partneri juaj po tregohet jo besnik ndaj jush?

Si fillim duhet të qartësojmë, se shenjat që partneri apo partnerja juaj ju tradhëton,janë të ndryshme në çdo marrëdhënie, pasi njerëzit individualisht janë të tërë të ndryshëm nga njëri tjetri.

Por në mesin e këtyre ndryshimeve, gjenden ato faktorët psikologjikë, të cilët janë tregues se diçka nuk shkon në marrëdhënien tuaj, dhe se parneri juaj nuk është më vetëm i juaji.

Këto faktorë janë :

1- Pamje e përmirësuar.

Nëse papritur partneri apo partnerja juaj fillon të ndryshojë mënyrën e saj të jetesës, të paraqitjes apo të ushqimit, kjo mund të jetë një shenjë e mirë sigurisht, por ndonjëherë, nëse bashkohet dhe me faktorë të tjerë, kjo bëhet diçka shqetësuese.

Nëse partneri juaj papritmas fillon palestrën,  ndryshon mënyrën e të ushqyerit në një mënyrë më të shëndetshmë, ndryshon rrobat e tij dhe blen rroba të reja, apo i pëlqen të parfumoset kohët e fundit më shpesh se normalisht, ai sigurisht mund t’i bëjë të tëra këto për ty, por mund t’i bëjë edhe për dikë tjetër.

2- Përdorimi i fshehtë i telefonit dhe ruajtja e tij.

Nëse partneri juaj ka diçka për te fshehur ose po ju tradhëton, ata  kanë tendencë të përdorin telefonat dhe kompjuterët e tyre më shpesh se më parë dhe t’i mbrojnë ata sikur jeta e tyre të varet nga kjo. Nëse telefoni dhe laptopi i partnerit tuaj kurrë nuk kërkonin një fjalëkalim më parë, dhe tani ata e bëjnë, kjo nuk është një shenjë e mirë.

Nëse partneri juaj papritmas fillon të fshijë tekste dhe të pastrojë historinë e shfletuesit të tyre çdo ditë, kjo nuk është një shenjë e mirë.

Nëse partneri juaj kurrë nuk heq dorë nga posedimi i telefonit të tyre, madje edhe duke e marrë atë në banjë kur bejne dush, kjo nuk është një shenjë e mirë.

3- Periudhat ku partneri juaj është i  paarritshëm.

Nëse partneri juaj po ju mashtron, ata kanë më pak të ngjarë të përgjigjen në thirrjet tuaja dhe t’u përgjigjen teksteve tuaja.

Ju mund të dëgjoni justifikime sikur ishin në një takim, apo duke i dhënë makinës, apo nuk kishte valë.

Nëse partneri juaj është i paarritshëm ndërsa punon vonë, ose në një udhëtim pune, kjo është një shenjë e keqe.

4- Më pak, ose më shumë, në marrëdhënien tuaj.

Të dy nivelet e ulura dhe të rritura të aktivitetit se ksual në marrëdhënien tuaj mund të jenë një shenjë e pabesisë. Më pak se ks ndodh sepse partneri juaj është i përqendruar te dikush tjetër, ndodh më shumë se ks sepse ata po përpiqen ta mbulojnë atë.

Një tjetër shenjë e mundëshme e mashtrimit është se gjatë se ksit ju dhe partneri juaj po ndjeheni më pak të lidhur emocionalisht. Megjithatë, një shenjë tjetër e mundshme është që partneri juaj po prezanton teknika dhe aktivitete të reja në jetën tuaj se ksuale.

Është e mundur që ata po mësojnë hile të reja jashtë marrëdhënies tuaj.

5-Partneri juaj është armiqësor ndaj jush dhe marrëdhënies tuaj.

Mashtruesit kanë tendencë të racionalizojnë sjelljen e tyre (në mendjen e tyre). Një mënyrë se si ata e bëjnë këtë është të shtyjnë fajin mbi ju. Ata i thonë vetes se nuk dukesh ashtu siç ishit kur u martuan me ty, ose nuk je aq aventureske në dhomën e gjumit, ose nuk i vlerëson të gjitha gjërat e mrekullueshme që bëjnë për ty, kështu që ata meritojnë të kenë pak argëtim diku tjetër.

Shpesh, arsyetimet e tyre të brendshme për rrjedhjen e mashtrimit dhe tradhëtisë, bëjnë që ata të sillen  me gjykim të ashpër  drejt teje dhe marrëdhënies suaj.

Nëse papritmas ju duket sikur asgjë nuk bëni është e drejtë, ose që gjërat që dikur nuk e shqetësonin partnerin tuaj befas tani e shqetësojnë, kjo mund të jetë një tregues i fortë i tradhëtisë.

6.Ndryshim planesh.

Kur partneri juaj i cili kurrë nuk ka punuar vonë – papritmas duhet të punojë vonë, dhe kjo fillon të ndodhë gjithnjë e më shpesh, ata mund të gënjejnë. Nëse bashkëshorti juaj nuk ka qenë kurrë larg në një udhëtim pune dhe papritmas gjen një nevojë për të udhëtuar për punë, kjo mund të jetë një shenjë se ata po bëjnë pushime fundjave me një partner aferë.

Gomat e sheshta, bateritë e vdekura, bllokimet e trafikut, kalimi i kohës shtesë në palestër, dhe justifikime të ngjashme për të qenit vonë ose në mungesë krejtësisht, gjithashtu mund të sinjalizojnë pabesi. Një partner mashtrimi mund të jetë papritmas i harruar për marrjen e fëmijëve, ditëlindjet dhe ngjarjet e tjera të rëndësishme, etj.

7-Miqtë e tij/saj nuk ndihen rehat në prezencën tuaj.

Shpesh herë gjatë një tradhëtie ju, partneri i tradhtuar, jeni pothuajse gjithmonë personi i fundit që e zbuloni.

Miqtë e tradhëtarit shpesh e dinë për pabesinë që nga fillimi. Kjo zakonisht bën që këta individë të ndjehen në siklet  përreth jush. Miqtë e partnerit tradhëtar mund të përpiqen të të shmangin ose të jenë tepër të këndshëm me ty.

8-Shpenzime të pashpjegueshme.

Nëse ka pagesa të çuditshme në kartat e kreditit të partnerit tuaj, ose papritmas ai ka më pak para Kjo është një shenjë e mundshme e pabesisë. Nëse e pyetni partnerin tuaj për këto shpenzime dhe përgjigjet e tyre duken të pavërteta, ka të ngjarë që ato të jenë të pavërteta.

Tradhëtia kushton para: dhurata, udhëtime, verë dhe darka, dhoma hoteli, etj. Kostot e mashtrimit mund të shtohen shumë shpejt. Nëse shihni tërheqje të mëdha parash ose dëshmi të blerjeve nga vendet që rrallë ose kurrë nuk frekuentohen, kjo nuk është një shenjë e mirë.

9-Intimiteti emocional është venitur.

Pas disa vitesh, asnjë marrëdhënie nuk është aq intensive sa ishte në muajt e parë. Thënë kështu, ne priremi të mësohemi t’i besojmë njëri-tjetrit me sekretet tona, dëshirat tona dhe aspektet e tjera të rëndësishme të jetës sonë. Ky proces njihet si ndërtimi i intimitetit emocional. Dhe intimiteti emocional është ajo që na mban të lidhur me tjetrin tonë të rëndësishëm.

Kështu që, nëse partneri juaj befas duket më pak i prekshëm emocionalisht me ju ,ky është një tregues i fortë që përqendrimi i tyre është zhvendosur – ka shumë të ngjarë të një partner tjetër.

10-Kur pyetni për mashtrim, partneri juaj devijon dhe shmang.

Nëse partneri juaj po ju mashtron, gjëja e fundit absolute në botë që ata duan të bëjnë është të flasim për këtë me ju.

Kështu që kur prezantoni këtë temë në bisedë, ata mund të përpiqen të devijojnë dhe shmangin. Me pak fjalë, partneri juaj do të bëjë gjithçka që është e mundur për t’ju drejtuar në një temë tjetër, ose ata do të zhvendosin fajin për ato që mendoni dhe ndjeheni mbi ju. Nëse e keni përballur partnerin tuaj për pabesi dhe jeni kundërshtuar, mbase me një mesazh si, “Nëse do të më besonit pak më shumë, ndoshta gjërat do të ishin më mirë midis nesh”.

Ju lutemi vini re: Partnerja apo partneri juaj mund të shfaqë të gjitha këto 10 shenja dhe mund të mos ju tradhëtojë. Por këto mbeten tregues se diçka nuk është në rregull në jetën e tyre ose në  marrëdhënien tuaj.

Mund të mos jetë tradhëti, por ka pothuajse me siguri diçka që ju duhet të flisni me njëri tjetrin. Në të njëjtën kohë, ai/ajo nuk mund të shfaqë asnjë nga këto dhjetë shenja dhe sërisht të tradhëtojë.

Sido që të jetë, lajmi i mirë është se të mësuarit për pabesinë nuk sinjalizon automatikisht fundin e marrëdhënies tuaj. Thjesht do të thotë që partneri juaj ka shumë punë për të bërë nëse ata duan të rivendosin besimin në marrëdhënie, t’i bëjnë gjërat si duhet dhe të rivendosin intimitetin emocional dhe sek sual.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending