Connect with us

Sot

Nuk ka me dyshime/ Keto jane 10 Shenja psikologjike se ai po ju tradheton

Published

on

Ideja se partneri juaj mund t’ju tradhëtojë, me siguri qe edhe ju ka shkuar në mendje. Por si mund ta kuptoni nëse realisht partneri juaj po tregohet jo besnik ndaj jush?

Si fillim duhet të qartësojmë, se shenjat që partneri apo partnerja juaj ju tradhëton,janë të ndryshme në çdo marrëdhënie, pasi njerëzit individualisht janë të tërë të ndryshëm nga njëri tjetri.

Por në mesin e këtyre ndryshimeve, gjenden ato faktorët psikologjikë, të cilët janë tregues se diçka nuk shkon në marrëdhënien tuaj, dhe se parneri juaj nuk është më vetëm i juaji.

Këto faktorë janë :

1- Pamje e përmirësuar.

Nëse papritur partneri apo partnerja juaj fillon të ndryshojë mënyrën e saj të jetesës, të paraqitjes apo të ushqimit, kjo mund të jetë një shenjë e mirë sigurisht, por ndonjëherë, nëse bashkohet dhe me faktorë të tjerë, kjo bëhet diçka shqetësuese.

Nëse partneri juaj papritmas fillon palestrën,  ndryshon mënyrën e të ushqyerit në një mënyrë më të shëndetshmë, ndryshon rrobat e tij dhe blen rroba të reja, apo i pëlqen të parfumoset kohët e fundit më shpesh se normalisht, ai sigurisht mund t’i bëjë të tëra këto për ty, por mund t’i bëjë edhe për dikë tjetër.

2- Përdorimi i fshehtë i telefonit dhe ruajtja e tij.

Nëse partneri juaj ka diçka për te fshehur ose po ju tradhëton, ata  kanë tendencë të përdorin telefonat dhe kompjuterët e tyre më shpesh se më parë dhe t’i mbrojnë ata sikur jeta e tyre të varet nga kjo. Nëse telefoni dhe laptopi i partnerit tuaj kurrë nuk kërkonin një fjalëkalim më parë, dhe tani ata e bëjnë, kjo nuk është një shenjë e mirë.

Nëse partneri juaj papritmas fillon të fshijë tekste dhe të pastrojë historinë e shfletuesit të tyre çdo ditë, kjo nuk është një shenjë e mirë.

Nëse partneri juaj kurrë nuk heq dorë nga posedimi i telefonit të tyre, madje edhe duke e marrë atë në banjë kur bejne dush, kjo nuk është një shenjë e mirë.

3- Periudhat ku partneri juaj është i  paarritshëm.

Nëse partneri juaj po ju mashtron, ata kanë më pak të ngjarë të përgjigjen në thirrjet tuaja dhe t’u përgjigjen teksteve tuaja.

Ju mund të dëgjoni justifikime sikur ishin në një takim, apo duke i dhënë makinës, apo nuk kishte valë.

Nëse partneri juaj është i paarritshëm ndërsa punon vonë, ose në një udhëtim pune, kjo është një shenjë e keqe.

4- Më pak, ose më shumë, në marrëdhënien tuaj.

Të dy nivelet e ulura dhe të rritura të aktivitetit se ksual në marrëdhënien tuaj mund të jenë një shenjë e pabesisë. Më pak se ks ndodh sepse partneri juaj është i përqendruar te dikush tjetër, ndodh më shumë se ks sepse ata po përpiqen ta mbulojnë atë.

Një tjetër shenjë e mundëshme e mashtrimit është se gjatë se ksit ju dhe partneri juaj po ndjeheni më pak të lidhur emocionalisht. Megjithatë, një shenjë tjetër e mundshme është që partneri juaj po prezanton teknika dhe aktivitete të reja në jetën tuaj se ksuale.

Është e mundur që ata po mësojnë hile të reja jashtë marrëdhënies tuaj.

5-Partneri juaj është armiqësor ndaj jush dhe marrëdhënies tuaj.

Mashtruesit kanë tendencë të racionalizojnë sjelljen e tyre (në mendjen e tyre). Një mënyrë se si ata e bëjnë këtë është të shtyjnë fajin mbi ju. Ata i thonë vetes se nuk dukesh ashtu siç ishit kur u martuan me ty, ose nuk je aq aventureske në dhomën e gjumit, ose nuk i vlerëson të gjitha gjërat e mrekullueshme që bëjnë për ty, kështu që ata meritojnë të kenë pak argëtim diku tjetër.

Shpesh, arsyetimet e tyre të brendshme për rrjedhjen e mashtrimit dhe tradhëtisë, bëjnë që ata të sillen  me gjykim të ashpër  drejt teje dhe marrëdhënies suaj.

Nëse papritmas ju duket sikur asgjë nuk bëni është e drejtë, ose që gjërat që dikur nuk e shqetësonin partnerin tuaj befas tani e shqetësojnë, kjo mund të jetë një tregues i fortë i tradhëtisë.

6.Ndryshim planesh.

Kur partneri juaj i cili kurrë nuk ka punuar vonë – papritmas duhet të punojë vonë, dhe kjo fillon të ndodhë gjithnjë e më shpesh, ata mund të gënjejnë. Nëse bashkëshorti juaj nuk ka qenë kurrë larg në një udhëtim pune dhe papritmas gjen një nevojë për të udhëtuar për punë, kjo mund të jetë një shenjë se ata po bëjnë pushime fundjave me një partner aferë.

Gomat e sheshta, bateritë e vdekura, bllokimet e trafikut, kalimi i kohës shtesë në palestër, dhe justifikime të ngjashme për të qenit vonë ose në mungesë krejtësisht, gjithashtu mund të sinjalizojnë pabesi. Një partner mashtrimi mund të jetë papritmas i harruar për marrjen e fëmijëve, ditëlindjet dhe ngjarjet e tjera të rëndësishme, etj.

7-Miqtë e tij/saj nuk ndihen rehat në prezencën tuaj.

Shpesh herë gjatë një tradhëtie ju, partneri i tradhtuar, jeni pothuajse gjithmonë personi i fundit që e zbuloni.

Miqtë e tradhëtarit shpesh e dinë për pabesinë që nga fillimi. Kjo zakonisht bën që këta individë të ndjehen në siklet  përreth jush. Miqtë e partnerit tradhëtar mund të përpiqen të të shmangin ose të jenë tepër të këndshëm me ty.

8-Shpenzime të pashpjegueshme.

Nëse ka pagesa të çuditshme në kartat e kreditit të partnerit tuaj, ose papritmas ai ka më pak para Kjo është një shenjë e mundshme e pabesisë. Nëse e pyetni partnerin tuaj për këto shpenzime dhe përgjigjet e tyre duken të pavërteta, ka të ngjarë që ato të jenë të pavërteta.

Tradhëtia kushton para: dhurata, udhëtime, verë dhe darka, dhoma hoteli, etj. Kostot e mashtrimit mund të shtohen shumë shpejt. Nëse shihni tërheqje të mëdha parash ose dëshmi të blerjeve nga vendet që rrallë ose kurrë nuk frekuentohen, kjo nuk është një shenjë e mirë.

9-Intimiteti emocional është venitur.

Pas disa vitesh, asnjë marrëdhënie nuk është aq intensive sa ishte në muajt e parë. Thënë kështu, ne priremi të mësohemi t’i besojmë njëri-tjetrit me sekretet tona, dëshirat tona dhe aspektet e tjera të rëndësishme të jetës sonë. Ky proces njihet si ndërtimi i intimitetit emocional. Dhe intimiteti emocional është ajo që na mban të lidhur me tjetrin tonë të rëndësishëm.

Kështu që, nëse partneri juaj befas duket më pak i prekshëm emocionalisht me ju ,ky është një tregues i fortë që përqendrimi i tyre është zhvendosur – ka shumë të ngjarë të një partner tjetër.

10-Kur pyetni për mashtrim, partneri juaj devijon dhe shmang.

Nëse partneri juaj po ju mashtron, gjëja e fundit absolute në botë që ata duan të bëjnë është të flasim për këtë me ju.

Kështu që kur prezantoni këtë temë në bisedë, ata mund të përpiqen të devijojnë dhe shmangin. Me pak fjalë, partneri juaj do të bëjë gjithçka që është e mundur për t’ju drejtuar në një temë tjetër, ose ata do të zhvendosin fajin për ato që mendoni dhe ndjeheni mbi ju. Nëse e keni përballur partnerin tuaj për pabesi dhe jeni kundërshtuar, mbase me një mesazh si, “Nëse do të më besonit pak më shumë, ndoshta gjërat do të ishin më mirë midis nesh”.

Ju lutemi vini re: Partnerja apo partneri juaj mund të shfaqë të gjitha këto 10 shenja dhe mund të mos ju tradhëtojë. Por këto mbeten tregues se diçka nuk është në rregull në jetën e tyre ose në  marrëdhënien tuaj.

Mund të mos jetë tradhëti, por ka pothuajse me siguri diçka që ju duhet të flisni me njëri tjetrin. Në të njëjtën kohë, ai/ajo nuk mund të shfaqë asnjë nga këto dhjetë shenja dhe sërisht të tradhëtojë.

Sido që të jetë, lajmi i mirë është se të mësuarit për pabesinë nuk sinjalizon automatikisht fundin e marrëdhënies tuaj. Thjesht do të thotë që partneri juaj ka shumë punë për të bërë nëse ata duan të rivendosin besimin në marrëdhënie, t’i bëjnë gjërat si duhet dhe të rivendosin intimitetin emocional dhe sek sual.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Gjerat do ndryshojne per mire kete periudhe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete javen me speciale

Published

on

Dashi

Puna

Mos u merrni me çështje që kërkojnë negociata të tepruara. Lëreni sepse nuk ia vlen në këtë periudhë , ose vendosni për rezultatin. Duhet të jeni më pragmatik nëse doni të jeni në kontroll dhe gjithashtu të keni disa suksese. Nuk mund të presësh që gjithçka të jetë e njëjtë si muaj më parë. Situatat evoluojnë.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku. Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre.

Financat

Do të zgjidhni disa nga problemet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime me vështirësi ose me më shumë tension.

Demi

Puna

Në thelb ju jeni duke bërë mjaft mirë, dhe edhe nëse duhet të vendosni për pak rezultate mediokre, ato do të jenë përsëri më mirë se ato që po predikoni. Është mirë që do të përmirësohesh, por nuk mund të jesh plotësisht jashtë fokusit.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të marrin shumë vendime, të cilat mund të ndikojnë në të ardhmen e afërt. Është një zgjedhje e mençur që do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënie. Beqarët nuk do të kenë shumë shanse në këtë periudhë, duke pasur parasysh situatën e përgjithshme, por mund të jeni të kënaqur me rrethin që tashmë frekuentoni. Mund të ketë disa njerëz interesantë që nuk janë konsideruar kurrë.

Financat

Ngjarjet e papritura këtë javë do të përfshijnë para ose sende. Ndoshta jo gjithçka do të zhvillohet sipas pritjeve apo dëshirave tuaja. Bëni kujdes në gjithçka që ka të bëjë me paratë ose një dokument.

Binjakët

Puna

Shpërbleni veten tuaj në çdo mënyrë këtë javë. Ju do të duhet të mbështeteni në veten dhe forcën tuaj pak më shumë nëse doni ta kaloni këtë periudhë të padëmtuar . Nuk është e lehtë për askënd që të përshtatet.

Dashuria

Çiftet do të kenë momente alternative, por do të jenë në gjendje t’i menaxhojnë më mirë, falë ndërgjegjësimit që kanë pranë tyre dikë që i do vërtet. Beqarët sigurisht që nuk do të marrin vendime që bien ndesh me ata që kanë bërë deri më tani. Ka momente që nuk duhen nënvlerësuar, të cilat mund të evoluojnë së shpejti.

Financat

Kjo do të jetë një javë shumë e mirë përsa i përket financave. Përpiquni të kurseni sa më shumë që të mund të realizoni ato që keni planifikuar.

Gaforrja

Puna

Ende nuk keni ndonjë plan për javën, pasi ndiheni të humbur dhe të mbingarkuar nga ato që ju rrethojnë. Është normale që ndonjëherë të keni reagime të ngjashme.

Dashuria

Çiftet do të kenë gjithmonë disa arsye për të grindur, por nuk do të jetë aq e rëndësishme sa të minojnë marrëdhënien. Thelbësore është të jesh në dispozicion ndaj tjetrit. Beqarët do të përballen këtë javë me shumë guxim, pavarësisht nga fakti se ka disa dyshime që do t’i sulmojnë , veçanërisht në lidhje me një person që është shumë i interesuar.

Financat

Kjo javë do të jetë e favorshme për arritjen e suksesit të vërtetë në punën ose biznesin me të cilin jeni angazhuar. Kjo do të sjellë të ardhura të mira për ju. Vazhdoni kështu!

Luani

Puna

Ju dëshironi që gjërat të bëhen sipas standardeve tuaja, përndryshe nuk do t’i pranoni ato, por nganjëherë thjesht nuk mund të keni një qëndrim të ngjashëm, veçanërisht kur nuk keni punuar aq shumë sa t’i përballoni ato.

Dashuria

Çiftet do të duan ta bëjnë më të lehtë dhe të shkëmbejnë gjeste të vogla të papritura. Kjo do të rrisë bashkëpunimin dhe do të rrisë marrëdhënien . Niceshtë mirë të jesh në gjendje të mbështetesh te njëri-tjetri, pa shtypje. Beqarët do jenë pak të pakujdesshëm dhe pak të shqetësuar. Ajo u luftua nga dëshira për të dalë dhe për të takuar njerëz . Sidoqoftë, ekzistojnë alternativa teknologjike, nëse vërtet nuk mund të merrni takim.

Financat

Gjatë javës, do të duhet të shpenzoni para; kjo mund të krijojë shqetësime të përkohshme.

Virgjëresha

Puna

Të punosh shpesh është gjëja që po të kënaq më shumë në këtë periudhë, pasi nuk mendon për çështje të tjera dhe përqendrohesh në atë që është e dobishme dhe e prekshme. Vazhdoni kështu.

Dashuria

Çiftet duhet të bëjnë disa hapa mbrapa, para së gjithash duke u përpjekur të kuptojnë se çfarë dëshiron njëri-tjetri. Nëse jeni në gjendje të flisni, pa kritika dhe gjykime, atëherë do të arrini në një pikë. Beqarët thjesht nuk mund të presin që dikush t’u japë përgjigje. Ata janë llojet që shkojnë për t’i marrë ato. Ata nuk do të arrijnë shumë duke i bërë presion dikujt. Ndoshta një ekzaminim i ndërgjegjes do të ishte më i përshtatshmi.

Financat

Në përgjithësi, këtë javë do të duhet të kontrolloni mirë burimet tuaja financiare dhe të mendoni me kujdes për secilin shpenzim.

Peshorja

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Prandaj çiftet do të kenë diçka për të diskutuar, pasi partneri ndjen ndarjen tuaj dhe nuk e kupton pse. Do të ishte mirë nëse do të ishit në gjendje t’u tregonit atyre për këtë, pa pasur frikë se mos talleshin me ju. Beqarët nuk do të jenë shumë të interesuar për jetën shoqërore , por nuk do të humbin kohë kur të kenë rastin . Ndoshta ata nuk do të zhvillojnë marrëdhënie të shkëlqyera, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të argëtoheni.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të vlerësoni humbjet dhe dështimet që keni përjetuar gjatë vitit. Bëni kujdes kur punoni ose nënshkruani një dokument financiar ose kontratë.

Akrepi

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Çiftet do të kërcejnë shumë nga një diskurs në tjetrin, pa vazhdimësi dhe pa zgjidhur asgjë, duke shënuar vetëm një frakturë. E madhe apo e vogël varet si e vlerësoni ju. Ju madje mund ta bëni atë të shëndetshëm nëse jeni të sinqertë. Beqarët nuk do duan të ecin me askënd, por në të njëjtën kohë ata do të dëshironin që të kërkoheshin. Qëndrimi tipik i atyre që nuk dinë se çfarë duan. Mos u shqetëso, përsëri do të jesh i kënaqur!

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz që mund të kenë problemet e tyre financiare ose nevojat financiare. Këto gjëra mund të kenë një efekt negativ në marrëdhëniet tuaja.Gjatë kësaj jave mund të përjetoni gëzimin e një dhuratë, blerjeje, apo të merrni para dhe më shumë. Disa njerëz dinë si t’ju bëjnë të lumtur dhe do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të vendosur humorin tuaj gjatë javës.

Shigjetari

Puna

Ju mund të kujdeseni për çështje dytësore, nëse gjërat që po bëni tani ju vështirësojnë dhe nuk dini si t’i menaxhoni mirë . Merrni kohën tuaj për një herë.

Dashuria

Çiftet kanë nevojë për pak shtytje shtesë për të filluar një projekt të ri, ose thjesht për të vazhduar të jenë një. Sigurisht që nuk mund të ndodhë nga jashtë, prandaj duhet të jemi më të vetëdijshëm.Beqarët sigurisht që nuk do të zgjedhin diçka ndryshe, krahasuar me atë që është bërë javët e fundit, kështu që do të duhet të prisni të njëjtin rezultat!

Financat

Është mirë të dini se financiarisht java do të kërkojë më shumë vetëkontroll dhe më shumë vëmendje.

Bricjapi

Puna

Mos mendoni se kjo javë mund të jetë plotësisht vendimtare për ju. Ju ndoshta nuk jeni distancuar ende nga qëndrime të caktuara , prandaj është e drejtë të përpiqeni të orientoheni më shumë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të mbështeten te njëri-tjetri, por në kuptimin e vërtetë të fjalës . Ju nuk mund të prisni që gjithçka të shkojë normalisht, por kini kujdes që nuk jeni vetëm, të paktën nuk duhet.

Beqarët do kenë disa dyshime fillimisht , veçanërisht ndaj atyre personave që premtojnë, por zakonisht nuk i mbajnë. Mund të ketë një përjashtim, por do të duhet të zbulohet.

Financat

Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por mosmarrëveshjet ose konfliktet në lidhje me paratë nuk përjashtohen.

Ujori

Puna

Më në fund do të jeni në gjendje të merrni një pozicion në punë dhe kjo mund të jetë pika e kthesës që keni pritur. Ju mund të siguroheni që të gjithë janë dakord me ju dhe se ata vërtet ju vlerësojnë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të jenë më konkretë, edhe në lidhje me ndjenjat. Në këtë periudhë keni mundësinë të kuptoni shumë gjëra, kështu që nuk do të ketë justifikime! Beqarët do të gjejnë mënyra për të ngritur veten dhe për të besuar përsëri në dashuri, por jo para se të kenë kaluar një periudhë izolimi, e cila gjithsesi do të shkojë mirë.

Financat

Shpenzime të papritura ose pagesa të humbura janë të mundshme, të cilat do të duhet të bëni këtë javë ose në fillim të dhjetorit.

Peshqit

Puna

Tani më në fund mund të hiqni dorë nga piedestali dhe të kuptoni arsyen e disa sjelljeve në punë nga kolegët tuaj. Jo gjithmonë gjithçka është siç duket.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku.Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të ketë lajme pavarësisht.

Financat

Do të prisni konfirmimin e një lajmi ose oferte. Shumë prej jush do të jenë të lumtur të marrin para. Situata do të jetë e ndryshme, sepse janë pikërisht burimet monetare ose të ardhurat e pritshme që do të jenë shkaku i konflikteve dhe mosmarrëveshjeve.

Continue Reading

Sot

Do ju hapen portat e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 23 NENTOR 2020

DYSHIME NE DREJTIMIN QE DUHET TE MARRIM

E Hene dt 23 Nentor dhe rrugetimi yne ka takimin e Neptunit ne Peshk me dy asteroid perball tij Me asteroidin Apollo 1862 dhe asteroidin Atlantis 1198

Apollo eshte i vecante nga te gjithe Perendite e Olimpit .Eshte Bjond me sy boje qielli dhe super Verior
Ai sjell Driten por nga ana sentimentale eshte gjithmone i plagosur nga zgjedhjet qe bene

Atlandis ka te beje me Qyterimin e zhvilluar dhe te humbur per shkak te perdorimit ne menyre te keqe te shkences dhe te teknologjise

Atlanda ishte nje vend i perkryer ku shume Ushtarake te fuqishem donin ta zoteronin duke sjelle si perfundim shkaterrimin

Duket se rrugetimi jone sot i ka te dyja mundesite edhe Dashurine edhe qyterimin por gjithmone ajo cfarre ka mbetur nga perdorimi i keq si i ndjenjes ashtu edhe i shkences dhe zhvillimit

Ku duhet te vemi? Cfarre duhet te zgjedhim ?

Dashi

Sot do jeni enderrimtar te fuqishem dhe natyrisht do merrni nje drejtim apo rruge per nje bashkepunim apo marreveshje te rendesishme

Demi

Sot duhet te keni vemendjen e duhur per vendimet qe do merrni ne jeten tuaj erotike Ka momente ku mendoni qarte por ndikimi i fantazise i zbukuron detajet dhe mund te beni zgjedhjen e gabuar

Binjaket

Per momentin ne vendin ku jetoni apo ne punen qe beni nuk po shikoni te ardhme dhe as enderrime e qetesi Prandaj do kekroni te zhvendoseni apo beni nje ndryshim vendi apo pune

Gaforrja

E ardhmja ne nje projekt apo ceshtje te rendesishme duket e mire dhe ju keni bere maksimalen Por kjo sot nuk varet vetem nga ju Do jeni ne pritje te lajmeve qe vijne nga te tjeret

Luani

Do ta perdorni forcen tuaj ekonomike per te permbushur nje ender ne lidhje me sigurine dhe te ardhmen tuaj Por sot mundesia te beni nje gabim ne rrugen qe do zgjidhni eshte e madhe

Virgjeresha

Do jepnit gjithcaka per nje partner romantik te dashur dhe qe tju nxirte sado pak nga realiteti Cdo gje qe keni bere dhe sakrifikuar do ti jepnit pa mendyshje

Peshorja

Cdo ndjenje e pasigurt apo plan i pasigurt nuk do mund tju prishi qetesine dhe harmonine qe keni vendosur ne perditeshmerine tuaj Do ti fusni ne frigorifer ndjenjat dhe projektet e dyshimta

Akrepi

Dashuria duket sikur ka marre rrugen per te kaluar shkrtetetiren e per te dal ne breg te deshirave tuaja Kjo mbart riskun qe te mos harrij asnjehere tek ju Por mjafton perpjekja

Shigjetari

Duhet te shikoni pak me jashte se shtepia juaj apo vendi juaj i frekuentimit dhe punimit Ka gjera qe duhet te perfeksiononi qe te merrni rol drejtues apo te pershtateni me kushtet e reja teknologjike

Bricjapi

Ka dy menyra qe sot te ndjeheni me te realizuar apo te kompletoheni E para do gjeni dike qe ju pershtatet ne dashuri apo duhet ta pranoni me kushtet e tij apo saj dhe e dyta duhet te ndryshoni punen

Ujori

Teknologjia ju ka prishur pak qetesine pasi e donit ne lartesi me te mire per nivelin tuaj Por gjithmone do jene parate ato qe do mbushin boshlleqet tekonologjike sot

Peshqit

Keni mundesi te filloni nje pune qe ka te veje me inxhinjerite shkencen apo teknologjine Do ishte vendimi me i mire nese ju dilte perpara per nje zgjedhje

Continue Reading

Sot

Do te keni ndryshime te papritura ne cift/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 NENTOR 2020

RENDESIA E DYFISHTE E FUQISE

Sot Dy Planete perfundojne rrugetimin e tyre ne shenjat ku ishin Behet fjale per Diellin qe perfundon me shenjen e Akrepit dhe futet ne Shigjetar dhe Aferdita qe del nga Peshorja dhe Futet ne Akrep

Ne diten e Fundit te Diellit ne Akrep Do takohet me Yjesine e Qendrueshme Bungula Bungula eshte nje yll i bardhe dhe portokalli i dyfishte qe ndodet ne kemben e majte te yjesise se Kentaurit

Bungula eshte nje pike e veshtire e Zodiakut Kalimi i Diellit ne kete Yjesi ka rendesi te dyfishte

Nje version sjell fuqi pasuri fame dhe njohje mbas nje beteje dhe Versioni tjeter krijon armiqesi xhelozi humbje apo sakrifica

Ne marredheniet personale ,pavaresisht joshjes se personalitetit mund te sjell ndryshime te papritura sherre dhe ndarje

Dashi

Pavaresisht se jeta mund tju kete futur ne nje rruge me te sigurt shpirterore dhe ekonomike Krimbi i brendshem do vazhdoj tju gryej ne nje ceshtje xhelozie personale te paperfunduar

Demi

Nje marrdhenie e bukur bashkeshortore mund te prishte papritur ndonese ne pamje te pare cdo gje dukej e bukur e rregullt dhe teper premtuese

Binjaket

Do arrini nje fitore ne pune e cila mund te zgjase fare pak per shkak te nje antixhelozie apo nje personi qe do permbysi gjithcka nga inati

Gaforrja

E veshtire do jete fakti qe ne mendjen tuaj jeni te bindur se keni partnerin e duhur lidhjen e duhur dhe papritur cdo gje te shkembehet me nje ndarje

Luani

Sot fillon nje dite e re per ju por duhet nderkohe te mbyllni disa llogari te mirefillta familjare te cilat ju lane lidhur kembet si me zinxhirr

Virgjeresha

Iken ditet e nje ndikimi te madh qe mund te kishit tek personat qe kishin nevoj te thelloheshin me jeten e psikologjine apo te sheroheshin Nga sot mendoni per vete pasi keni ndryshime te papritura ne sitlin dhe vendin e jeteses

Peshorja

Keni kaluar nje faze te bukur me deshira dhe tani ka ardh momenti qe disa nga keto te behen realitet Ju filloni te mendoni per bazen materiale qe nga sot

Akrepi

Aferdita sot futet ne shenjen tuaj Dashuri te forta emocione te forta dhe tradheti te forta Por ne fund furia e lumit iken dhe ngelet vetem rruga apo gjurmet e nje marrdhenie shkaterimtare Mos lejoni te ike askush

Shigjetari

Me ne fund Dielli po ndricon ne shenjen tuaj Kjo ju sjell ne mendje ditet e bukura me Diell dhe shkelqim Personalisht do arrini te dilni nga burgu Por shpirterisht ju doni te futeni perseri ne burgun e nje marrdhenie torturuese shume pasionante

Bricjapi

Duket sikur asgje nuk ju bene pershtypje per momentin me mendimin se i keni leshuar qente dhe dordolecet tju mbrojne arrat dhe kufijte Por sot fillon dita e fluturimeve Ju vjen nga ajri jo nga Toka

Ujori

Nje permiresim i papritur i jetes suaj personale dhe i nje afati qe lidhet me karrieren qe ju deklaron ne nje pozicion te veshtire por te qendrueshem Kujdesuni te beni edhe udhetime

Peshqit

Nje ndryshim ne menyren se si e shikoni boten do ndodh qe nga dita e sotme Ky ndryshim do lidhet edhe me nje ndryshim pune apo partneriteti ne bashkepunim edhe ne jete

Continue Reading

Trending