Connect with us

Magazina

Do te merrni nje surprize te kendshme/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

Sot nje lidhje shume e rendesishme palnetare na shenonBehet fjale per Saturnin ne Ujor ne kundershtim me Asteroidin Varuna 2000

Saturni ne Ujor prek ceshtje te ujorit sic jane zbulimet shkencore dhe teknologjike si edhe revolta e revolucione apo kunderveprim te forte Varuna cilesohet me tipare shpirterore metafizike por me natyren e Jupiterit

Sot kemi nje shkendij te fuqishme drejt ideve revolucionare shpikjeve shkences dhe teknoligjise

DASHI

Sot dita ju rezervon nje surprize ne lidhje me nje ceshtje shoqerore a personale Do merrni nje inisiative te zgjuar ne lidhje me jeten errotike apo nje pune private

Demi

Kujdes nga shkendijat e debateve ne shtepi apo ne nje ambjent ku jeni familajrizuar si pune apo biznes Presupozohen revolta dhe sherre

Binjaket

Do merrni vemendjen e mohur deri tani me idete tuaja te zgjuara por do mbani disi nen kontrroll me fanatizem bashkepunimin me te tjeret

Gaforrja

Do gjeni menyra te zgjuara per te fituar para por ne te njejten kohe do gjeni edhe menyra shume revolucionare per ti shpenzuar pa kriter

Luani

Dita ju perket persa i perket energjise ideve fatit dhe mesazheve profetike qe ju vijne nga universi Perpiquni ti shfrytezoni ne rastin me te mire per shkence

Virgjeresha

Do ndjeni nevojen te beni nje lidhje shpirterore me nje person ide apo besim Keni nevoj per nje kontakt shpirteror dhe kontakt me universin

Peshorja

Do ndjeheni shume te favorizuar dhe te fuqishem te merrni persiper disa pune dhe te beni per vete shume miq e shoke ne ecurine e planeve dhe ideve Kjo dite sjell kontakte te mira ne jeten errotike

AkrepiNje ceshtje e rendeishme karriere dhe pune sidomos ne ceshtje politike e ligjore ju rikonfirmon si nje person me mundesi te larta ngritjeje

Shigjetari

Ne kontaktet me shanset te dyta ne jeten personale si njohje te mira dhe rregullim te marredhenieve te prishura rikonfirmohet ne diten e sotme nje ecuri shume pozitive

Bricjapi

Do mereni shume me ceshtjet e pazgjidhura ne mendjen dhe ne shpirtin tuaj dhe shume pyetje rreth jetes personale do ju mundojne derisa te kuptoni se vete e keni pasur gabimin ne shtyrjen e disa afateve

Ujori

Revolucioni do jete nje hap qe do ndermerni ne jeten tuaj duke ju bere ne kete moment personat qe do clironi energjine e penguar ne shume aspekte

Peshqit

Kjo dite do ju drejtoj ne nje kunderveprim te forte nga naa juaj ne ate qe besoni se duhet te beni ne lidhje me punen dhe jeten e perditshme Kujdes ne ceshtjet personale Sot dita ka perballje te forta

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending