Connect with us

Sot

Nje person do ju zhgenjeje/ Astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e yjeve për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Disa fjalë të pavërteta mund të bien në veshin tuaj sot. Kur të mendoni për këtë, do të kuptoni se ajo që keni dëgjuar e kundërshton logjikën e vërtetë dhe duket mjaft qesharake. Sidoqoftë, personi që jua thotë mund të jetë aq dinamik dhe bindës sa do ta besoni për pak kohë. Mos harroni të kontrolloni faktet në situata të tilla.

Demi

Sot do të ndjeni se duhet të merreni me financat, të paguani faturat dhe të bëni një plan buxheti për muajin e ardhshëm. Por mendja juaj është më tepër e interesuar në projekte interesante. Nëse doni të bëni planin e buxhetit me detyrim, nuk do të jeni në gjendje të përqendroheni, prandaj do të jetë humbje kohe. Nuk do të ndodhë asgjë nëse prisni disa ditë.

Binjakët

Zakonisht, ju keni fuqi tepër të mira fokusimi dhe përqendrimi. Por ditën e sotme do të duket sikur këto fuqi do të zhduken. Puna mund të jetë e vështirë dhe ju do të gjeni veten duke u përballur me zhgënjimet e së kaluarës. Do të tentoni të kuptoni përse ju shfaqen këto kujtime pikërisht në këtë moment.

Gaforrja

Sot mund të takoheni me një person të çuditshëm që e prezanton veten si lexues mendjeje. Ky person do të të thojë disa gjëra, pjesa më e madhe e të cilave nuk bazohen aspak në realitet. Besojini intuitës tuaj.

Luani

Qëllimet tua financiare mund të duken të paqarta dhe të pasigurta në këtë moment. Ndoshta ju përballeni me një udhëkryq në jetën tuaj sa i përket të ardhurave, dhe nuk jeni të sigurt se çfarë duhet të bëni. Kjo ndoshta nuk është dita që të përpiqeni të merrni ndonjë lloj vendimi. Prisni një ose dy ditë sa të qetësohet situata.

Virgjeresha

Motivet e një kolegu mund të duken të këqija sot. Ky person ka një axhendë të caktuar dhe nuk shqetësohet aspak për ndjenjat e të tjerëve, prandaj nuk duhet ti besoni. Mos e justifikoni sjelljen e tij ose të saj. Veprimi më i mirë në këto momente është të qëndroni jashtë dhe të mbroni veten.

Peshorja

Sot mund t’ju shfaqen dyshime rreth një disa koncepteve që kanë qenë pjesë e mendimeve tuaja për një kohë të gjatë. Mos lejoni që kjo të shkaktojë një krizë. Mund të jetë thjesht një pjesë normale e rritjes suaj të brendshme. Gjithçka duhet të bëni është të vazhdoni të lexoni librat e vjetër që keni filluar, dhe pastaj përpiquni të kërkoni për ide të reja.

Akrepi

Disa ëndrra shqetësuese mund të shkaktojnë dyshime për dikë që e konsideroni mik. Ky person mund të ketë vepruar në mënyrë të çuditshme, ndaj do ju lindë pyetja se sa do të zgjasë miqësia juaj. Është e rëndësishme të kuptoni çfarë ju shfaqet në ëndrra dhe çfarë shenje po ju japin. Ndoshta ju thonë diçka për mikun tuaj.

Shigjetari

Disa intriga po ndodhi në vendin tuaj të punës. Ju mund të ofendoheni nga kjo dhe të shqetësoheni nëse pozicioni juaj është i kërcënuar. Atëherë mund të merrni parasysh atë që po ndodh, nëse po bëhet ndonjë një lloj organizimi. Këto konflikte të brendshme mund të tregojnë nevojën për t’u përqendruar në realitet dhe për të dalluar saktësisht atë që doni të bëni.

Bricjapi

Sot mund të ndiheni sikur nuk jeni të përqendruar dhe do e keni të vështirë të përqendroheni në punë. Mos u shqetësoni. Është thjesht psikologjike dhe do të kalojë. Mund të ndjeni nevojë për të pirë kafe gjithë ditën për të qëndruar “zgjuar”. Mundohuni të bëni disa kufizime për këtë, pasi mund të jetë joproduktive.

Ujori

Dyshimet e ditës së sotme dhe pasiguritë mund të dëmtojnë lidhjen e dashurisë. A ka partneri/partnerja të njëjtin pasion si ju? A është i/e sinqertë me ju? A ka kjo marrëdhënie të ardhme? Mënyra e vetme për ti dhënë fund këtyre dyshimeve është të provoni secilën prej tyre dhe të shikoni rezultatet.

Peshqit

Një anëtar i familjes tuaj po kalon kohë të vështira dhe mund të ndikojë në gjendjen tuaj emocionale. Mendoni me kujdes atë që vërtet duhet t’i thoni. Ndonjëherë duhet t’ja thoni njerëzve të vërtetën në sy për ti zgjuar.

6 Comments

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending