Connect with us

Sot

HOROSKOPI javor 27 Prill-3 Maj sipas astrologut Paolo Fox, ja shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Dashuria: Mjedisi sentimental i jetës tuaj duket se është e vetmja gjë e sigurt për ju për momentin. Në fakt, ju do të keni një partner nga ana juaj, të cilit mund t’i mbështeteni në çdo kohë. Megjithatë, për fat të keq, do të ketë disa vështirësi për t’u përballur, ndoshta për fëmijët ose çështjet familjare. Nëse jeni beqarë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së premtes dhe të shtunës, kur takimet do të shumohen.

Puna: Lajm i mirë për ata që kërkojnë një vend pune, mund të ketë disa propozime tërheqëse që do të tërheqin interesin tuaj. Sidoqoftë, ki kujdes që të mbash këmbët në tokë, jo gjithçka që propozohet është prej ari. Prandaj do të duhet të vlerësoni mirë kushtet e punës në mënyrë që të zgjidhni në avantazhin tuaj.

Demi

Dashuria: Këtë javë Venera do të ndalojë së qeni në opozitë dhe do ju duket se do të gjeni një qetësi që nuk e keni kuptuar për ca kohë. Marrëdhënia si çift do të lulëzoj dhe do të ndjeheni të kënaqur. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj shumë interesant. Por kini kujdes nga keqkuptimet, ato mund të krijonë shumë polemika dhe kritika.

Puna: Një javë disi monotone për ata që kanë lindur në shenjë, ditët kalojnë ngadalë dhe ju po kërkoni ndryshime. Ju mund të filloni të eliminoni gjithçka që nuk ju përshtatet, të tilla si lënia e një pune që nuk ju pëlqen të provoni dhe të bëni atë që dëshironi.

Binjakët

Dashuria: Në këtë javë mund të ndjeni nevojën për më shumë liri. Ata që kanë një lidhje në çift mund të ndjehen të mbytur nga partneri i tyre. Venera në kundërshtim do t’ju bëjë më të vetëdijshëm për dyshimet që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj. Beqarët që kërkojnë qetësi do të bëjnë mirë të marrin pjesë në kompani më pak kërkuese.

Puna: Në punë, përpiquni të mos jeni shumë impulsivë dhe të mos merrni shumë kapur në maninë e protagonizmit që shpesh ju veçon. Lini hapësirën që u meritojnë të tjerëve dhe gjithashtu provoni se jeni i aftë të merrni përsipër angazhime të mëdha. Horoskopi rekomandon që të vini veten në punë për të treguar cilësitë tuaja më të mira.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë do të jeni të zënë me zgjidhjen e disa çështjeve të dashurisë, të cilat nuk ju kanë dhënë ndërprerje për disa ditë. E mërkura mund të jetë dita e duhur për të marrë një vendim përfundimtar, i cili mund të ndryshojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk ka asnjë lajm të rëndësishëm për beqarët, por pritja nuk do të zgjasë shumë.

Puna: Ju mund ta keni të vështirë të realizoni projektet tuaja sepse ata rreth jush do të përpiqen t’ju pengojnë. Përballë Mërkurit do të komplikojë negociatat dhe prandaj do të jetë e vështirë të mbyllni marrëveshje të reja. Por përpiquni të qëndroni të vendosur dhe të vazhdoni të besoni në qëllimet tuaja. Kënaqësitë do të vijnë herët a vonë.

Luani

Dashuria: Hëna në lidhje me shenjën tuaj zodiakale këtë javë do të jetë në gjendje t’ju dhurojë emocione të bukura. Dashuria do të jetë protagonistja në këto ditë dhe falë Venusit do të gjeni një qetësi të caktuar në vatër shtëpie, por edhe një dozë të mirë pasioni me partnerin tuaj. Për ata që janë beqarë, marrëdhëniet e reja mund të lindin së shpejti.

Puna: Kjo do të jetë një moment shumë me fat për ju, veçanërisht të hënën dhe të martën. Ju jeni duke kërkuar stimuj të rinj për punë dhe do të gjeni mundësitë e duhura për të filluar një karrierë marramendëse. Do të keni mundësi ti bëni përshtypje eprorëve tuaj falë Jupiterit dhe Marsit, të cilët mbështesin të gjitha nismat tuaja.

Virgjëresha

Dashuria: Një javë shumë e qetë do të fillojë, në të cilën madje mund të ketë ditë të mërzitshme. Në sferën sentimentale, mund të lindin dyshime për partnerin dhe mund të lindin mosmarrëveshje. Do të keni kujdes që të mos i teproni fjalët nëse nuk dëshironi që situata të përkeqësohet. Sidoqoftë, për beqarët ka disa lajme të mira.

Puna: Në punë mund të bëni takime shumë interesante. Sidomos midis ditës së martë dhe të mërkurë do të ketë disa lajme të mira që mund të ndryshojnë patjetër të ardhmen tuaj profesionale. Edhe pse mund të ketë disa pengesa të vogla për tu kapërcyer, e ardhmja duket shumë fitimprurëse dhe plot plane.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë horoskopi shpall ditë qetësie për Peshoren, veçanërisht në sferën sentimentale. Me Hënën që hyn në shenjë do të ketë një lajm të mirë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Marrëveshja është në krye dhe ata që kërkojnë njohje të reja do të gjejnë bukë për dhëmbët e tyre. Një periudhë pasioni i madh do të vijë, e vështirë për tu kontrolluar.

Puna: Në këtë javë, ditët e vogla stimuluese në punë do të jenë kryesisht të hënën dhe të martën, megjithatë situata do të përmirësohet drejt fundit të javës. Ju jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja për shkak të dembelizmit dhe kjo do të shkaktojë një mbingarkesë në gjërat që duhet të bëjnë. Nëse e organizoni kohën tuaj më mirë, megjithatë do të gjeni kohën për të zgjidhur çështjet urgjente.

Akrepi

Dashuria: Po vjen një javë me periudha lëkundëse për ata që kanë lindur nga shenja. Kokëfortësia juaj është shpesh një arsye për diskutim me partnerin tuaj, në fakt ju doni të keni të drejtë me çdo kusht për gjithçka. Ky qëndrim komprometon dialogun dhe pastron mirëkuptimin. Ditët e para do të shoqërohen me diskutime të nxehta të cilat, megjithatë, do të shpërndahen me ardhjen e fundjavës. Beqarët janë duke pritur për takime të reja.

Puna: Këtë javë do të jeni të përmbytur me angazhimet e punës dhe me gjendjen shpirtërore që e gjeni veten do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka. Thjesht duhet të merrni ndihmë nga dikush që mendoni se i takon asaj. Mund të ketë disa përmirësime në mes të javës dhe ju ndoshta do të jeni më të gatshëm të përqendroheni më mirë në punë.

Shigjetari

Dashuria: Në fillim të javës mund të keni një qëndrim të paqartë ndaj të dashurit tuaj. Xhelozia mund të përkeqësojë mirëkuptimin dhe të ngjall dyshime për ndjenjat tuaja. Kush është beqar dhe së fundmi ka mbyllur një lidhje do të ketë shumë mundësi për të bërë miq të rinj.

Puna: Është një periudhë intensive për punë dhe shumë angazhime nuk ju lejojnë të shkëputeni. Për pjesën tjetër, java do të kalojë pa probleme dhe ngjarjet do të jenë të favorshme për të bërë marrëveshje dhe bashkëpunime. Do të keni gjithashtu fjalë respekti nga disa kolegë që do të vlerësojnë cilësitë tuaja.

Bricjapi

Dashuria: Në një mjedis dashurie, mund të jetë koha e duhur për të kaluar në fazën tjetër të marrëdhënies tuaj. Kush ka një histori të rëndësishme mund të ndërmarrë hapin e madh, ndërsa kush dëshiron një fëmijë do të jetë në gjendje ta përmbushë këtë dëshirë. Risitë janë në horizont edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të takojnë bashkëshortin e tyre ideal.

Puna: Java do të jetë pozitive në frontin profesional. Në punë do të ketë një risi të rëndësishme në lidhje me organizimin, i cili do t’ju sjellë disa avantazhe. Do të ketë mundësi të këndshme për të përfituar sa më shumë nga kjo. Do të jetë puna juaj të zgjidhni ato që do të ndryshojnë të ardhmen tuaj.

Ujori

Dashuria: Këtë javë do të përballeni me vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Sidomos nëse po përjetoni dy histori në të njëjtën kohë do të keni dyshime dhe nuk do të jetë e lehtë të bëni një zgjedhje. Sidoqoftë, horoskopi rekomandon të dëgjoni zemrën ose të shtyni vendimin. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot surpriza për beqarët.

Puna: Java mund të jetë e duhura për të realizuar projektet që ju interesojnë. Fati mund të jetë në anën tuaj falë energjisë së Jupiterit, kështu që do të jetë e vlefshme të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi. Do të jetë gjithashtu një javë ku planifikohen disa surpriza për ata që kryejnë një profesion të pandarë nga arti.

Peshqit

Dashuria: Nëse jeni të sigurt që keni personin e duhur javën tjetër, mund të bëni plane të rëndësishme. Nga ana tjetër, ata që kanë pasur një krizë në çift, ende nuk do të dinë se çfarë të bëjnë dhe gjendja shpirtërore do të pasqyrohet në mjedisin familjar. Sidoqoftë, gjërat do të jenë më të mira nga e mërkura, kur do të ketë takime interesante edhe për beqarët.

Puna: Këtë javë planetët shpallin lajme për sferën e punës, megjithatë me disponimin që e gjeni veten nuk do të keni mundësi të dalloni mundësitë më të mira për t’u rritur. Por mos e humbni zemrën dhe mbështetuni në vendosmërinë tuaj për të kapërcyer çdo vështirësi. Sidoqoftë, shmangni komunikimin me nervozizëm ndaj të tjerëve, mbajeni vetëm për veten tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Horoskopi javor 19-25 Tetor nga astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Dashëkëtë javë do të duhet të përqendroheni më shumë në çështjet me të cilat merreni çdo ditë pasi këto mund të fillojnë disa keqkuptime. Kundërshtimi i Afërditës në Virgjëreshë me Neptunin tek Peshqit në fillim të javës nuk do t’ju ndihmojë të qëndroni të përqendruar në gjithçka që duhet të bëni dhe do të jetë e lehtë të bëni gabime. Nëse doni të shmangni skenarin e mësipërm duhet t’i kushtoni vëmendje edhe punës më të thjeshtë ose detyrimeve ditore. Më 23/1 Dielli kalon në shenjën e Akrepit dhe do të ndihmojë veçanërisht jovetëm intuitën tuaj, por edhe demonin e biznesit tuaj! Eshtë e mundur të mendoni për një ide që do të ndihmojë gjëndjen tuaj ekonomike shumë.

Dashuria

Në ditët e para të javës duhet t’i kushtoni vëmendje bisedave që do të bëni me një person për të cilin jeni të interesuar pasi mund të nxirrni përfundime që nuk korrespondojnë me realitetin. Ndërsa ditët kalojnë, skenari i mësipërm do të fillojë të dobësohet, kështu që nëse doni të merrni vendime në lidhje me një çështje romantike, zgjidhni ta bëni atë në fund të javës. Nëse jeni tashmë në një lidhje, fundjava është ideale për t’u afruar me partnerin tuaj përmes bisedave që do të bëni dhe aktiviteteve që do të bëni së bashku.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duhet t’i afroheni me një gjendje shpirtërore “me këmbë në tokë” gjithçka që lidhet me punën të paktën gjatë ditëve të saj të para, e cila duket se është në gjendje t’ju joshë dhe të bëjë lëvizje të rrezikshme. Ndërsa ditët kalojnë, do të jetë më e lehtë për të zgjidhur disa çështje që kanë lindur në mjedisin tuaj të punës ose që kanë të bëjnë me një çështje pune. Në gjysmën e dytë të javës është e mundur të merrni shpërblimin ose një bonus që e keni pritur për një kohë të gjatë.

DEMI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Demi këtë javë duket se po përqendrohet në fushën romantike pasi Afërdita në shenjën e Virgjëreshës është veçanërisht e favorshme për gjithçka që lidhet me jetën tuaj personale.Kundërshtia që formohet me Neptunin nga Peshqit në ditët e para të javës bën përfundimet dhe vendimet përfundimtare, në lidhje me çështjen tuaj emocionale, “ndaluese”. Ndërsa ditët kalojnë do të jetë më e lehtë për ju të realizoni më mirë të dhënat që keni. Më 23/10, Dielli hyn në shenjën që Akrepi është para jush dhe tregon se në periudhën tjetër, marrëdhëniet dhe bashkëpunimet do të kenë përparësi! Në fakt, nuk përjashtohet që të paraqitet një propozim për një bashkëpunim të ri.

Dashuria

Këto dy ditët e para të javës kanë nevojë për vëmendje pasi kontrasti midis Afërditës dhe Neptunit do të jetë në fuqi, gjë që nuk do të ndihmojë gjykimin tuaj pasi duket se e turbullon atë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, gjysma e dytë e javës është e përshtatshme të kaloni kohë me të dhe partnerin tuaj pasi vipat që do të jenë atje do të jenë ideale! Nëse jeni përsëri të lirë, është e mundur të takoni një person që do të zgjojë interesin tuaj dhe kjo njohje duket se evoluon shpejt!

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve që lidhen me punën, pasi vëmendja juaj është “vjedhur” nga një sektor tjetër dhe ju mund të keni lënë punët profesionale në plan të dytë.Dy ditët e para të javës nuk janë të favorshme për diskutime dhe negociata për çështje profesionale dhe financiare, pasi ato mund të krijojnë pritje të mëdha tek palët dhe rrjedhimisht konkluzione të gabuara.Ajo që duhet të bësh këtë javë për tu mbuluar është të mbash shiritin të ulët, në rast se dëgjon deklarata me zë të lartë dhe fjalë të mëdha.

BINJAKËT JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Binjakët këtë javë me kontrastin midis Afërditës tek Virgjëresha dhe Neptunit tek Peshqit, duhet të përqendroheni në çështje profesionale në mënyrë që të mos ketë keqkuptim ose gabim në to.Dy ditët e para të javës janë veçanërisht të rëndësishme pasi Poseidoni ndikon në krizë dhe mund t’ju tërheqë në lëvizje të rrezikshme. Më 23/10 Dielli hyn në shenjën e Akrepit dhe tregon se në periudhën tjetër do të përqendroheni më shumë në jetën tuaj të përditshme. Tani është koha e duhur për t’i dhënë fund çështjeve ekzistuese dhe për ta bërë atë më miqësore me ju!

Dashuria

Aspekti i kundërt midis Afërditës dhe Neptunit do t’ju bëjë të zmadhoni gjithçka që është në jetën tuaj personale, qoftë e këndshme apo e pakëndshme. Për këtë arsye do të jetë e vështirë për të parë gjërat në vendin e duhur – të paktën për këtë javë – diçka që mund t’ju çojë të merrni vendime të gabuara. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm, veçanërisht në rast se jeni të lirë pasi mund të idealizoni një situatë dhe përfundimisht të mos jeni në gjendje të mendoni qartë.Gjatë gjysmës së dytë të javës, është e mundur të keni kontakt me një person nga e kaluara.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë gjithçka që lidhet me punën ka nevojë për vëmendje pasi pritjet dhe kërkesat e tepërta mund të krijohen ose nga ju ose nga njerëz që janë hierarkikisht më të lartë se ju në punë. Pavarësisht nëse ndodh apo jo skenari i mësipërm, do të ishte mirë të mbani një shportë të vogël në gjithçka që dëgjoni dhe duket shumë mirë që të jetë e vërtetë. Në fundjavë ia vlen t’i jepet përparësi disa detyrimeve të përditshme pasi energjia juaj do të jetë jashtëzakonisht e dobishme në këtë.

GAFORRJA JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Ju Gaforre këtë javë i kushtoheni jetës suaj personale pasi do të ketë një atmosferë të ngrohtë dhe romantike në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, e cila mund t’ju sjellë më afër një personi specifik. Afërdita në shenjën e Virgjëreshës formon një kontrast me Neptunin tek Peshqit që ëmbëlson atmosferën, por në të njëjtën kohë mund të krijojë iluzione, prandaj nevojiten lëvizje të kujdesshme, veçanërisht në çështjet që lidhen me fushën romantike. Nga 23/10 që Dielli do të jetë në shenjën e Akrepit do të krijojë mundësi për jetën tuaj personale nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një lidhje.

Dashuria

Një javë shumë e mirë fillon për ju në një nivel emocional dhe nëse jeni i lirë është e mundur të takoni një person me të cilin do të krijohen ndjenja të forta dhe të ëmbla. Për shkak të kontrastit Afërditë / Neptun, duhet t’i kushtoni vëmendje emocioneve që mund t’ju çojnë drejt lëvizjeve impulsive dhe deklaratave me zë të lartë. Nëse jeni tashmë në një lidhje, marrëdhëniet me partnerin dhe gjërat që doni së bashku, do të krijojnë një atmosferë shumë të mirë mes jush dhe tij.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se puna nuk do të jetë në përparësitë tuaja pasi do të ketë lëvizshmëri në çështje personale dhe emocionale. Sidoqoftë, duhet t’i kushtoni vëmendje detyrimeve specifike profesionale, pasi nuk do të jeni aq të përqendruar, diçka që duket se ndikon në zhvillimin e tyre. Gabimet rri në pritje dhe janë të mundshme këto ditë, kështu që duhet të shmangni sa më shumë që të mundni “lëshimin” e çështjeve tuaja profesionale.

LUANI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Leo këtë javë do ta kapni veten duke menduar më shumë për çështje që lidhen me sektorin financiar dhe gjithçka që lidhet me të ardhurat, shpenzimet dhe detyrimet e tjera do të dalë në pah. Afërdita është ende në Virgjëreshë, por në fillim të kësaj jave formon një rivalitet me Poseidon nga Peshqit, e cila do të krijojë një shkallë vështirësie në zgjidhjen e çështjeve financiare. Duhet të keni kujdes me lëvizjet tuaja pasi do të keni tendencë të jeni tepër optimist për parashikimet tuaja financiare! Nga data 23/10 që Dielli do të hyjë në shenjën e Akrepit, ju do të përqendroni vëmendjen tuaj në jetën tuaj familjare, si dhe në disa çështje në lidhje me vendin ku jetoni.

Dashuria

Këtë javë ka shumë të ngjarë që të keni një bisedë me një person për të cilin jeni të interesuar, por që do t’ju dërgojë mesazhe të gabuara ose mund t’i keqinterpretoni ato.Opozita Afërditë / Neptun mund të krijojë pritje të mëdha nga një marrëdhënie që tani po fillon. Nëse tashmë jeni në një lidhje në gjysmën e dytë të javës do ta keni më të lehtë të përqendroheni në të dhe të bëni gjëra me partnerin tuaj, pasi ditët e para të javës duket se do të ketë disa detyrime ditore, të cilat nuk do të ju lë kohën e lirë që ju nevojitet.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se do të përqendroheni në një detyrim / propozim profesional, i cili disi do t’ju sjellë fitim shtesë. Sigurisht nëse do të keni diskutime rreth çështjeve financiare gjatë këtyre ditëve duhet të jeni shumë të kujdesshëm – veçanërisht dy ditët e para të javës – pasi do të dëgjohen gjëra që do të jenë të vështira për t’u përmbushur. Preferoni të diskutoni çështje të rëndësishme biznesi dhe financiar gjatë gjysmës së dytë të javës, pasi atëherë do të jetë më e lehtë për t’i matur ato në mënyrë korrekte dhe për të nxjerrë përfundime.

VIRGJËRESHA JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Virgjëresha të dashura, këto ditë duket se jeni përqendruar në një marrëdhënie specifike personale ose profesionale dhe interesi juaj është i palëkundur. Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën tuaj të zodiakut dhe krijon favor në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, por në ditët e para të kësaj jave do të formojë një fytyrë kundërshtimi ndaj Neptunit tek Peshqit. Ky aspekt mund t’ju çojë në vlerësime të gabuara në lidhje me një person që është ose në mjedisin tuaj profesional ose personal. Nga 23/10 Dielli do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe do të jetë më e lehtë për ju të arrini njerëz që ju interesojnë.

Dashuria

Nëse jeni tashmë në një lidhje duhet t’i kushtoni vëmendje këtyre ditëve pasi ka shumë të ngjarë që do të dëgjoni por edhe të thoni gjëra që nuk do t’i thoni. Në gjysmën e dytë të javës duket se do të takoni një person që do të tërheqë interesin tuaj dhe punët tuaja romantike do të përmirësohen ndjeshëm. Nëse tashmë jeni në një lidhje përsëri, shmangni nxjerrjen e konkluzioneve për ndonjë çështje që e shqetëson atë gjatë gjysmës së parë të javës. Do të jetë më lehtë për ju të nxjerrni përfundimet e duhura pas të Mërkurës kur Afërdita do të largohet nga këndi i kundërshtimit që ajo kishte formuar me Neptunin.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet në lidhje me marrëdhëniet profesionale dhe bashkëpunimet ka të ngjarë të zhvillohen këtë javë dhe nuk përjashtohet që një propozim për një bashkëpunim të ri të vijë përmes tyre. Sidoqoftë, duhet të mbani një shportë të vogël në ditët e para të javës, pasi duket se do të dëgjohen gjëra që nuk do të jenë të lehta për tu realizuar. Shmangni rrezikimin e diçkaje që është e sigurt në fushën profesionale për diçka që tani po bën paraqitjen e saj.

PESHORJA JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Ju Peshore këtë javë do ta kapni veten duke menduar shumë për disa çështje të së kaluarës dhe këto mendime mund të çojnë në komunikim me njerëzit që keni dëgjuar për një kohë të gjatë. Kontrasti që Afërdita, e cila është në Virgjëreshë me Poseidonin në Peshqit, do të krijojë në fillim të javës, ju thotë të shmangni rihapjen e historive të së kaluarës pasi mund të josheni nga emocione të përkohshme. Më 23/10 hyrja e Diellit në shenjën e Akrepit tregon se fillon një periudhë gjatë së cilës nëse i kushtoni vëmendje sektorit financiar, do të jeni në gjendje të fitoni.

Dashuria

Komunikimi me një person që keni parë për një kohë të gjatë është një skenar shumë i mundshëm për këto ditë, por opozita Afërditë / Neptun turbullojnë situatën, kështu që shmangni nxjerrjen e konkluzioneve nga takimet që do të keni gjatë gjysmës së parë të javës. Nëse jeni tashmë në një lidhje, komunikimi me partnerin tuaj do të jetë shumë i rëndësishëm në mënyrë që të rregulloni disa punë të përditshme që keni ndërmarrë së bashku. Shmangni “ndërhyrjen” në një situatë prapa skenave për të fituar, pasi kjo mund t’ju ekspozojë më vonë.

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe gjithçka që lidhet me të do të luajë një rol të rëndësishëm në disponimin tuaj këtë javë pasi duket se nga sa punë dhe detyrime keni, do të varet nga sa mirë do të ndiheni! Ka shumë të ngjarë që të flirtoni me idenë e justifikimit të abstenimit tuaj nga disa detyrime profesionale, duke shpikur justifikime bindëse! Do të ishte mirë të shmangni skenarin e mësipërm pasi që ka shumë të ngjarë që ai të bëhet levizje mbrapa-para.

AKREPI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Akrepi këtë javë ka shumë të ngjarë të ndiejë fort nevojën për të komunikuar me sa më shumë njerëz dhe në fakt kjo nevojë mund të jetë arsyeja për të komunikuar me njerëzit që keni dëgjuar prej kohësh. Afërdita është në shenjën e Virgjëreshës dhe kundërshtimi që ajo krijon me Neptunin nga Peshqit në fillim të javës krijon romanca të reja dhe flirte të reja. Nga 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj të zodiakut, zyrtarisht fillon muaji i ditëlindjes tuaj! Tani është koha të hapni sfidën dhe të tregoni se kush jeni në të vërtetë. Në periudhën tjetër do të keni një mënyrë për të rënë në sy dhe për të fituar jo vetëm miq të rinj, por edhe tifozë të rinj.

Dashuria

Opozita e Afërditës / Neptunit që do të jetë në fuqi në ditët e para të javës nuk do t’ju lejojë të sqaroni situatën në një çështje emocionale, kështu që është më mirë të shmangni vendimet përfundimtare. Një njohje e re që ka perspektivë të zhvillohet është një skenar shumë i mundshëm, veçanërisht drejt fundjavës. Nëse jeni tashmë në një lidhje, gjysma e dytë e javës është ideale për komunikim efektiv me partnerin tuaj, nga i cili do të jeni në gjendje të bëni diskutime që do t’ju çojnë në përfundime të dobishme.

Puna dhe Ekonomia

Çdo gjë që ka të bëjë me punën ka nevojë për vëmendje të veçantë këto ditë pasi ka shumë të ngjarë që ju të bëni një vlerësim të gabuar të disa çështjeve profesionale, të cilat nga ana tjetër do t’ju çojnë në një vendim të gabuar. Nëse dëshironi të shmangni këtë skenar do të ishte mirë të shmangni vendimet përfundimtare gjatë gjysmës së parë të javës. Nga 23/10 që Dielli do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, do të vini re se do të tërhiqni vëmendjen e të tjerëve dhe nuk përjashtohet që të tërhiqni vëmendjen edhe të bashkëpunëtorëve të rinj.

SHIGJETARI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Shigjetari këtë javë duket se po përqendrohet më shumë në çështjet që lidhen me shtëpinë tuaj, anëtarët e familjes tuaj si dhe disa çështje në pritje në të. Kundërshtimi që Afërdita, e cila është në Virgjëreshë, do të formojë me Neptunin tek Peshqit në fillim të javës, ju tregon se përveç çështjeve familjare, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe fushës profesionale. Nëse përqendroheni vetëm në një fushë, ka shumë të ngjarë që do të ketë gjëra që nuk do të kalojnë pa u vënë re në tjetrën dhe kjo mund të krijojë një keqkuptim. Nga 23/10 Dielli do të bëjë hyrjen e tij në shenjën e Akrepit dhe do të jetë më e lehtë për ju që të rigrupoheni dhe të merrni vendime për çështje që ju shqetësojnë.

Dashuria

Këtë javë është e mundur të zhvilloni një diskutim me partnerin tuaj nga i cili do të jetë e vështirë të nxirrni përfundime që korrespondojnë me realitetin. Nëse ka çështje të rëndësishme për të diskutuar, preferoni t’i transferoni ato në gjysmën e dytë të javës, në mënyrë që të keni një pamje më të qartë të tyre. Nëse jeni përsëri të lirë, aspektet pozitive që Afërdita do të formojë me shumë yjet që ekzistojnë tek Bricjapi duket se sjellin një person pranë jush që do të forcojë vetëbesimin tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe gjithçka që lidhet me çështje profesionale kanë nevojë për vëmendjen tuaj këtë javë sidomos deri të Mërkurën 21/10 pasi ka shumë të ngjarë që të ketë informacion që do t’ju hutojë. Gjatë gjysmës së dytë të javës do të jetë më e lehtë për ju të nxjerrni përfundime në lidhje me një çështje biznesi ose një marrëdhënie biznesi. Në fakt, aspektet pozitive që Afërdita do të formojë me yjëzimin e shumfishtë tek Bricjapi tregojnë se diçka e mirë mund të ndodhë në aspektin ekonomik.

BRICJAPI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Ju Bricjapët këtë javë me siguri po mendoni shumë për një person që është në mjedisin tuaj miqësor ose një person që aktualisht është larg. Kontrasti midis Afërditës nga Virgjëresha dhe Neptunit tek Peshqit, tregon se bisedat që do të bëni me të tjerët mund t’ju çojnë në konkluzione të gabuara, veçanërisht nëse nuk ka kontakt gjatë jetës, por vetëm komunikim të largët. Mos nxitoni për në konkluzione pasi ditët e para të javës nuk do t’ju çojnë drejt. Nga 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit, komunikimi dhe marrëdhëniet me publikun do të kenë nderin e tyre, në fakt është e mundur që të ketë takime me njerëz që keni parë për një kohë të gjatë!

Dashuria

Kontakti që do të keni me një person specifik mund të krijojë një romancë të re këtë javë dhe kontrasti Afërditë / Neptun mund të zbukurojë çdo situatë në fushën romantike. Për këtë arsye ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe jo vetëm fjalëve, por edhe lëvizjeve të një personi që ka tërhequr interesin tuaj, në mënyrë që të jeni në gjendje të formoni imazhin që e pasqyron atë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, gjysma e dytë e javës do të jetë shumë e këndshme për ju dhe partnerin tuaj, pasi atmosfera që do të ekzistojë mes jush do të sjellë në sipërfaqe ndjenja të bukura.

Puna dhe Ekonomia

Puna mund të jetë një “dhimbje koke” për ju këtë javë dhe është e mundur që ka disa detyrime profesionale që kërkojnë vëmendjen tuaj. Gjatë gjysmës së dytë të javës do të jetë më e lehtë për të përfunduar disa prej tyre, por duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe ditëve të para të javës në mënyrë që të mos ketë gabime. Pas 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit, një propozim i ri profesional mund të vijë përmes një personi që është në mjedisin tuaj miqësor.

,

UJORI JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Ujorë këtë javë ka të ngjarë të keni mendjen tuaj për çështje të së kaluarës të cilat mund t’ju shkaktojnë pakënaqësi. Kundërshtimi i Afërditës në Virgjëreshë me Neptunin tek Peshqit do të ndodhë në fillim të javës dhe ju thotë të kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve që do të keni këto ditë, pasi ato ka të ngjarë të rriten edhe pa e kuptuar. Nga 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit, vlen të përqendroheni në sektorin profesional, pasi duket se do të ketë zhvillime në të ardhmen e afërt.

Dashuria

Një bisedë që bëni me një person që është në ambientin tuaj më të gjerë ose profesional ka shumë të ngjarë të krijojë një flirt midis jush. Do të jetë mirë të mbani një shportë të vogël në premtime të mëdha që mund të dëgjohen gjatë dy ditëve të para të javës, si dhe në lëvizjet mbresëlënëse që do të bëhen drejt jush! Gjatë gjysmës së dytë të javës do të jetë më e lehtë për të nxjerrë konkluzione në lidhje me një njohje të re ose të fundit. Nëse jeni tashmë në një lidhje fundjava parashikohet të jetë shumë e nxehtë dhe mund t’ju ??sjellë fjalë për fjalë dhe figurativisht pranë partnerit tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Puna do t’ju tërheqë interesin në gjysmën e dytë të javës, por deri atëherë do të ketë disa detyrime profesionale të cilat nuk duhet t’i lihen automatikut. Gabimet janë të fshehura në detaje, diçka që duhet ta keni parasysh gjatë dy ditëve të para të javës, pasi atëherë gabimet për shkak të pakujdesisë do të jenë një skenar shumë i mundshëm. Nga 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit, do të jetë më e lehtë për ju të përmbushni qëllimet profesionale dhe të tregoni aftësitë tuaja.

PESHQIT JAVOR

19/10/2020 TO 25/10/2020

Peshqë e dashur këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve që lidhen me marrëdhëniet personale dhe profesionale.Kontrasti i Afërditës në shenjën e Virgjëreshës me Neptunin në shenjën tuaj, tregon se imazhi i një marrëdhënie personale ose profesionale mund t’ju çojë në përfundime të gabuara. Mos u përqendroni vetëm te “paraqitja” por edhe tek “të qenit”, në mënyrë që të mos bëni vlerësime të gabuara. Zbukurimi i situatave është një efekt anësor i mundshëm i këtij aspekti. Më 23/10 me hyrjen e Diellit në shenjën e Akrepit, duket se fillon një periudhë për ju ku do të ketë ekstroversion, komunikim dhe mundësisht takime!

Dashuria

Çdo gjë që ka të bëjë me fushën romantike ka nevojë për vëmendje të veçantë këtë javë, veçanërisht gjatë gjysmës së saj të parë, pasi kontrasti Afërdita / Neptuni mund të zbukurojë një marrëdhënie ose një situatë që ekziston në jetën tuaj personale.Nga ana tjetër, kjo mund t’ju çojë t’i premtoni gjëra një personi që ju intereson, por që do të jetë shumë e vështirë për t’u mbajtur. Pas të Mërkurës 21/10 do të jetë më e lehtë për ju të nxjerrni përfundimet tuaja rreth një personi për të cilin jeni të interesuar. Nëse tashmë jeni në një lidhje, mbani çështjet që e shqetësojnë atë, pasi kjo do të jetë A dhe Z në mënyrë që të ketë paqe midis jush dhe partnerit tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Puna mund të mos jetë në fokusin e interesit tuaj këtë javë dhe kjo është ajo që mund t’ju bëjë të mos shihni disa detaje në lidhje me një çështje profesionale.Ju duhet të shmangni skenarin e mësipërm dhe t’i kushtoni vëmendje të madhe edhe detyrimeve rutinë profesionale, në mënyrë që të shmangni ndonjë gabim. Gjatë gjysmës së dytë të javës, komunikimi që do të keni me njerëzit në mjedisin tuaj profesional do të luajë një rol të madh në punën tuaj. Në fakt, nuk përjashtohet që të shfaqen njerëz, të cilët do t’ju tregojnë mbështetjen e tyre në praktikë.

Continue Reading

Sot

E bejne mashkullin te largohet nga ju/ Keto jane 6 sjelljet e femrave qe ata nuk i durojne

Published

on

Në një marrëdhënie ideale, ne do të lejojmë që personi i zemrës të shohë tek ne vetëm më të mirën, por në marrëdhënie të vërteta ne shpesh e lejojmë atë të shohë të dy anët tona: të mirën dhe të keqen.

Kjo është e kuptueshme! Kjo, pasi të jetosh me dikë, duke ndarë me të buxhetin dhe përgjegjësi të tjera, duke e parë atë 24 orë edhe në situata pak të bezdisshme, është me të vërtetë shumë e vështirë të jesh gjithnjë i përsosur. Shumë gra nuk e kuptojnë se si e shkatërrojnë marrëdhënien e tyre.

Ja cilat janë karakteristikat e sjelljes femërore që i bëjnë meshkujt të largohen:

Kur një grua po përpiqet të bëjë gjithçka vetë

Ajo dëshiron të kontrollojë marrëdhënien, të izololojë marrëdhënien dhe si përfundim vendos kundër partnerin. Edhe pse ajo mund të ketë qëllime të mira, duke i treguar partnerit se çfarë të bëjë gjithë kohës, kjo gjë është e gabuar dhe mund të jetë shqetësuese dhe e bezdisshme. Duke u përpjekur për të kontrolluar partnerin, minimizoni respektin e tij për veten, i vidhni maskulitetin.

Kur një grua sillet si një nënë

Një grua nënë në një marrëdhënie merr gjithçka mbi vete, gjithë ngarkesën e përgjegjësisë, duke marrë parasysh vetëm detyrën e saj për ta bërë marrëdhënien të funksionojë. Ajo vazhdimisht mendon për atë që ndjen dhe çfarë mund të bëjë më mirë. Problemi është se ky rol është i dyfishtë. Në radhë të parë, kjo sjellje çon në përtacinë e partnerit. Dhe së dyti, është e padrejtë që një grua ta trajtojë një burrë si një fëmijë të vogël.

Kur një grua vendos sek sualitetin e saj në vend të parë dhe e manipulon partnerin përmes se ksit

Nëse ajo dëshiron marrëdhënie intime, atëherë duhet të bëhet ajo që ajo dëshiron, por asnjë lidhje nuk do të mbijetojë nëse ka një sha ntazh.

Një grua që vuan përjetësisht

Në përgjithësi, peisazhi i përrallës nuk është i keq: djali takon një vajzë, e shpëton atë dhe në fund ata jetojnë përgjithmonë bashkë. Duket romantike, por nuk do të zgjasë shumë. Nëse një vajzë vazhdimisht duhet të shpëtohet, është shumë e lodhshme dhe joreale për një mashkull. Ai nuk ka nevojë për një femër të tillë.

Kur një femër vazhdimisht vë në lojë një mashkull, por nuk i jep atij atë që dëshiron

Dhe nuk është vetëm për se ksin, por mbi të gjitha për marrëdhëniet. Në fillim mund të jetë kënaqësi, por pastaj bëhet shumë e bezdisshme. Për shkak se kjo sjellje nuk të lejon të afrohesh, mashkulli ndihet i pakënaqur.

Kur një femër sillet si një princeshë, ajo dëshiron vetëm të admirohet dhe adhurohet

Ajo dëshiron të jetë trofeu i një mashkulli, por në këtë mënyrë ai privon veten dhe lumturinë e tij të vërtetë dhe njerëzve të rrethit më të ngushtë. E ka të pamundur të mbajë ekulibrin në jetën e tij!

Continue Reading

Sot

Hena e plote do te trondise keto 2 shenja horoskopi/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto shenja

Published

on

Dashi

1 tetori sjell një Hënë të plotë në Dash dhe megjithëse ajo nuk do të jetë në konflikt me Plutonin dhe Saturnin, dy titanë të zodiakut, Marsi, sundimtari juaj, do të shkojnë pas të dyve. Kjo tregon se brenda katër ditëve nga kjo Hënë e plotë, mund të hasni një pengesë të madhe. Plutoni dhe Saturni janë të dy të vendosur në shtëpinë prestigjioze të dhjetë të karrierës dhe nderimeve, e cila gjithashtu rregullon reputacionin. Mund të tundoheni të keni kontakt me një person të rëndësishëm në kompani ose me një klient, por thjesht mos – s’do të fitoni shumë.

Marsi do të jetë planeti i rëndësishëm në Hënën e plotë më 1 tetor dhe Afërdita do të bëjë gjithçka që mundet për të zbutur situatën. Kjo do të thotë që për sa kohë që nuk e humbni qetësinë dhe kontrolloni impulset, mund ta ktheni një situatë potencialisht shpërthyese në një gjendje të qetë.

Më vonë, mund të gjeni një mënyrë për të kthyer situatën në favorin tuaj. Kur Marsi është në harmoni me Afërditën, siç do të ndodhë në fillim të muajit, paqja dhe harmonia do të mbizotërojnë, por duhet t’i trajtoni gjërat me kujdes.

Kjo Hënë e plotë në Dash – e vetmja Hënë e plotë e vitit në shenjën tuaj – do të përqëndrohet te ajo çfarë është e rëndësishme për ju.

Keni ecur mirë në karrierën dhe kjo qasje do të vazhdojë deri më 19 dhjetor. Nga mesi i nëntorit deri në mes të dhjetorit do të jeni shumë produktiv për karrierën. Mos e humbni shpresën kur gjërat duket se shkojnë keq. Do të keni shumë mundësi gjatë muajit ku do të provoni veten.

Plutoni do të shkojë në prapavijë në 4 tetor, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni më shumë ndihmë nga njerëzit e rëndësishëm në karrierën tuaj.

Nëse jeni artist, punoni për të mbështetur karrierën e tyre, ose punoni në fushën e psikologjisë, fillimi i tetorit do të jetë pozitiv, pavarësisht vonesave të bezdisshme.

Ky muaj nuk do të jetë i lehtë, sepse Hëna e re më 16 tetor mund t’ju detyrojë që të merreni me një situatë, të cilën do të donit ta hiqnit qafe njëherë e përgjithmonë. Marsi do të kundërshtojë Hënën e re, Diellin dhe të gjithë planetët në shtëpinë tuaj të dhjetë të njerëzve të rëndësishëm. Jeta personale nuk do të ndikohet.

Për t’i bërë gjërat pak më të vështira, Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 tetori deri më 3 nëntor, brenda periudhës që Marsi do të mbetet në prapavijë, i cili filloi më 9 shtator dhe do të zgjatet deri në 13 nëntor. Mërkuri në prapavijë është një periudhë për të parë në të kaluarën.

Mund të pyesni veten se pse pa marrë parasysh se çfarë bëni, nuk shihni progres të shpejtë, veçanërisht në lidhje me diskutimet e partneritetit (në biznes ose në jetën tuaj personale). Meqenëse Marsi do të jetë në prapavijë deri në 13 nëntor, jini të durueshëm. Të gjithë, të gjitha shenjat, do të vërejnë ngadalësimin marramendës të Marsit në prapavijë.

Çdo vit kemi një surprizë të tetorit. Këtë vit do të ndodhë në Halloween – 31 tetor – kur Urani do t’i kundërvihet Diellit. Në këtë ditë, Urani në Dem do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin në Akrep, duke kaluar te shtëpitë e financave – një nga ato ditë kur duhet të jeni gati për gjithçka.

Efekti i Hënës së plotë të 31 tetorit për ju do të sjellë një shpenzim të madh, krejtësisht të papritur. Mund të ketë lidhje me një projekt krijues, me trajtimin e pjellorisë, ose kujdesin për një fëmijë.

Pavarësisht nga të gjitha këto gjëra që do të rrotullohen rreth jush, lëvizja e Afërditës në Peshore do të jetë një moment i rëndësishëm, duke filluar nga 27 tetori deri më 21 nëntor. Personat e martuar ose ata në një lidhje serioze do të përfitojnë më shumë. Qëndroni optimistë. Gjithçka do të përmirësohet në nëntor dhe dhjetor.

Demi

Muaji fillon me një Hënë të plotë shqetësuese, më 1 tetor, në Dash. Nëse dikush afër jush ka mbajtur të fshehtë një informacion, ai do të zbulohet shumë shpejt. Çështja ka shumë të ngjarë të përfshijë një projekt pune ose një pyetje shëndetësore që mund të kërkojë më shumë vëmendje.

Më shqetësues do të jetë kundërshtimi i Mërkurit ndaj Uranit më 7 tetor, kur lajmet e papritura do të sjellin një gamë emocionesh. Shumë vëmendje do të përqendrohet te marrëdhënia me një person të rëndësishëm në punë, por me Marsin dhe Plutonin në mosmarrëveshje më 9 tetor, duket se do ta trajtoni çdo situatë me stres.

Një pjesë pozitive e përplasjes së planetëve është se çështjet që janë injoruar do të ballafaqohen dhe adresohen tani. Megjithëse mund të supozoni se ky muaj është mban mjaft trazira, në të vërtetë ka një qëllim, sepse do të shfaqen të vërtetat që ju nevojiten.

Një Hënë e re do të ndodhë më 16 tetor te Peshorja dhe mundësisht do të sjellë një detyrë të re. Sidoqoftë, në një muaj ku asgjë nuk do të jetë e drejtpërdrejtë, mund të mos bini dakord me klientët/punonjësit e tjerë për shumë gjëra.

Marsi përsëri do të veprojë duke kundërshtuar drejtpërdrejt Hënën e re dhe Diellin – dikush mund t’ju kritikojë ose do të përpiqet të dalë mbi ju. Ose mund të ndodhë që një nga ndihmësit ose vartësit tuaj më të nevojshëm do të njoftojë papritmas një largimin.

Në sipërfaqe, duket se askush nuk po shkon mirë me askënd tjetër në këtë muaj të trazuar. Tetori do të nxjerrë në pah vështirësitë që kanë qenë gjithmonë aty, por që mbase nuk i keni vënë re kurrë. Do të duhet të bëni një hetim të thellë për të kuptuar se si të zgjidhni një çështje potencialisht komplekse.

Një partner në dashuri ose biznes mund të jetë burimi i zemërimit.

Gjatë kësaj kohe, kujdesuni për shëndetin dhe lërjani situatën kohës. Nëntori dhe dhjetori do të jenë muaj më të qetë dhe të gëzueshëm.

Continue Reading

Trending