Connect with us

Sot

Do te jete periudhe delikate/ Horoskopi javor 27 Prill- 3 Maj i detajuar per punen dhe dashurine

Published

on

DASHI (21 Mars – 19 Prill)

Kjo jave do jete edhe me harmonike nga sa ju e keni menduar. Do mendoni ne çdo moment ta surprizoni personin qe keni ne krah dhe do ndiheni për mrekulli se bashku. Tradhtitë as qe do jene pjese e mendjes e jo me e realitetit. Beqaret gjithashtu do kenë një periudhe te begate dhe do kenë me dashuri me shikim te pare. Gjithçka do marre një tjetër drejtim për ta. Sektori i parave do varet nga mënyra sesi ju do silleni. Kujdes me shpenzimet e mëdha sepse situata mund te përkeqësohet edhe me shume nga sa e kishit menduar. Shëndeti ditët e para do jete delikat, por fale përkujdesit qe do bëni gjendja do përmirësohet. Jeta profesionale do ece ashtu si e kishit programuar deri me sot. Familja pa probleme.

DEMI (20 Prill – 20 Maj)

Shmangeni sa te mundni xhelozinë ne çift gjate kësaj dite sepse ajo mund t’iu shkatërrojë. Atmosfera ne lidhjen qe keni ndërtuar do varet tërësisht nga sjellja juaj. Beqaret duhet te tregohen disi te kujdesshëm sepse po gabuan jeta do ju marre drejtimin e gabuar. Mos i prishni pune vetes me dorën tuaj. Gjendja e financave do vazhdoje te jete gjithë kohës e qëndrueshme fale edhe masave qe keni marre se fundmi. Shëndeti mund te ketë disa probleme ditët e para, megjithatë ju nuk do e lini veten te sëmureni. Ne pune do keni shume besim tek vetja dhe do dini çfarë hapash te hidhni. Disa kolege gjithashtu do ju ndihmojnë te arrini ambiciet. Jeta familjare do jete e trazuar.

BINJAKET (21 Maj – 21 Qershor)

Do keni një raport te mire me partnerin tuaj gjate kësaj jave dhe do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje te vogla te se shkuarës. Beqaret do ndihen gati te bëjnë gjithçka me personin qe do i joshe vetëm e vetëm qe te mos kenë një jete rutine si deri me sot. Ne planin financiar do ndihmoheni gjithë kohës nga disa te afërm dhe nuk do keni aspak probleme. Shëndeti do jete disi delikat ditët e para. Mund te keni dhimbje koke, muskujsh apo edhe dhimbje shpine. Çlodhuni dhe merruni me pak aktivitet fizik. Ne pune tregohuni te arsyeshëm dhe mos kërkoni te bëni gjera te pamundura. Gjithçka është e shkruar se kur do te ndodhe. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

GAFORRJA (22 Qershor – 22 Korrik)

Jeta juaj ne çift do jete e mbrojtur dhe nuk do ketë aspak debate me partnerin. Do jeni me te arsyeshëm dhe do e respektoni mendimin e tjetrit. Beqaret do jene me sensuale dhe do marrin propozime pa fund. Pranojini pasi te jeni siguruar njëherë. Ne planin financiar mos prisni te filloni lotari qe ta përmirësoni buxhetin, por merrni masa dhe riorganizojeni gjendjen. Për shëndetin duhet te tregoheni sa me vigjilente qe te mundeni sepse lidhja dhe ngarkesa ne pune mund te kenë pasoja. jeta profesionale do jete e mrekullueshme. Do dini çfarë te bëni dhe gjerat do ju rrjedhin sipas planeve qe keni bere. Do merrni përgëzime dhe shpërblime. Me familjen nuk do keni probleme aspak.

LUANI (23 Korrik – 22 Gusht)

Pavarësisht te gjitha vështirësive qe do ju dalin këtë jave ne jetën tuaj ne çift, ju nuk do ndaleni dhe do bëni te pamundurën për te mos e shkatërruar atë qe keni ndërtuar deri me sot. Nga dita e premte e ne vazhdim do mundoheni te ndreqni gabimet dhe do kërkoni falje. Beqaret vetëm sa do afrohen me një person dhe do njihen me te, nuk priten ndryshime te statusit. Financat duhet t’i menaxhoni me kujdes dhe nuk duhet te ndërmerrni rreziqe. Gjendja shëndetësore do mbetet e mire. Do filloni edhe ndonjë diete për te rene disi ne peshe. Ne pune mos merrni vendime te nxituara sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne çdo moment. Jeta familjare do përmirësohet.

VIRGJERESHA (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo jave do jete fantastike për ata qe janë ne një lidhje. Do lidheni aq shume me partnerin saqë nuk do qëndroni dot asnjë moment larg tij. Beqaret duhet te përdorin te gjitha mjetet e mundshme ne mënyrë qe ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Me pak përpjekje dhe durim do ja dalin mbanë. Financat do kërkojnë një riorganizim. Pas te mërkurës gjendja do jete me e qëndrueshme. Shëndeti nuk do jete ne formën me te mire. Mund te vuani nga pagjumësia dhe krizat e nervave. Ne pune do hidhni hapat titanike dhe do i habisni te gjithë me arritjet. Ja qe asgjë nuk është e pamundur kur ekziston dëshira e mire. Marrëdhënia me familjaret do jete e qete.

PESHORJA (23 Shtator – 22 Tetor)

Këtë jave duhet t’i merrni gjerat me qetësi ju qe jeni ne një lidhje ne mënyrë qe çdo gjë t’iu ece si duhet. Ata qe kane pak kohe se bashku do e forcojnë edhe me tepër marrëdhënien. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ne fillim te javës. Shfrytëzojini sa te mundni! Gjendja e financave do vije dalëngadalë duke u përmirësuar dhe do mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër. Me shëndetin duhet pasur kujdes. Stresi dhe ankthi mund te shkaktojnë probleme te mëdha. Ne pune ambienti do jete shume i favorshëm për te filluar projekte te reja tejet te rëndësishme. Mund te bashkëpunoni edhe me disa kolege për te arritur me shpejt objektivin. Jeta familjare do jete e qëndrueshme.

AKREPI  (23 Tetor – 21 Nëntor)

Do jeni shume impulsive gjate gjithë kësaj jave ju qe jeni ne një lidhje dhe ka rrezik qe pa dashur te bëni gabime te pafalshme. Kujdes edhe flirtimet me persona te trete. Beqaret do e dine mire çfarë hapash te hedhin dhe kur duhet t’ia shprehin ndjenjat një personi. Ka mundësi qe pas te enjtes te ketë ndryshime për ta. Gjendja e financave do jete goxha e mire kështu qe mund te bëni ndonjë investim ose te hiqni disa para mënjanë për me vone. Gjendja fizike dhe ajo psikike nuk do kenë aspak probleme. Do ndeheni ne forme te shkëlqyer. Ne pune do jete periudhe e zakonshme dhe pa ndonjë çudi te madhe. Ecni ne baze te planeve te bëra.  Ne familje do kaloni një krize.

  • SHIGJETARI (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Do keni me shume besim se kurrë tek partneri juaj këtë jave dhe do ndiheni gati për te bere çdo lloj çmendurie me te. Gjithçka do jete me ndryshe nga disa kohe me pare, prandaj dhe emocionet do jene te shumëfishta. Beqaret nuk do mund t’i qëndrojnë dot indiferente një personi qe do ju qëndrojnë afër dhe mund te fillojnë shpejt me te një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar duhet t’i bëni mire llogarite para se te mendoni te kryeni shpenzime. Gjendja shëndetësore nuk do jete as e keqe, por dhe as perfekte. Mund te keni aksidente te vogla gjate gatimit ose gjate punës. Ne pune, te gjitha përpjekjet qe keni bere do japin rezultatet e shumëpritura. Me familjaret do ndiheni mire.

BRICJAPI (22 Dhjetor – 19 Janar)

Te gjithë planetët do ju ndihmojnë këtë jave dhe do e përmirësoni jetën tuaj ne çift. Do i kuptoni gabimet dhe nuk do tregoheni me kokëfortë si dikur. Beqaret do përballen me zhgënjime nëse do tregohen te pamatur e te paduruar. Gjithçka ka kohen e vet. Ne planin financiar duhet vetëm te kujdeseni me shpenzimet ne mënyrë qe gjendja te mbetet e mire. Shëndeti mund te ketë disa probleme ditët e para. Merrni masa dhe kujdesuni për ushqimin. Ne pune do luftoni fort për te arritur atë qe keni dashur prej kohesh dhe asgjë nuk do ju pengoje te bëni edhe sakrifica. Duke filluar qe nga dita e mërkurë shume gjera do marrin drejtimin e duhur dhe mund te merrni edhe disa shpërblime te majme. Energjia nuk do ju mungoje asnjë çast. Jeta familjare do jete e mire e pa probleme.

UJORI (20 Janar – 18 Shkurt)

Klima ujore do jete shume e ngrohte dhe e favorshme këtë jave për te gjitha ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni gjithë kohës mire dhe te dashuruar koke e këmbë me partnerin. Mbrëmjeve mund te keni edhe surpriza. Beqaret do ndihmohen nga Marsi dhe mund te takojnë disa persona me shume vlera. Njihuni mire me ta para se te vendosni çdo bëni. Financat do fillojnë te konsolidohen dhe kjo fale punës dhe perkudjesit tuaj. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, megjithatë mire është qe te mos e teproni me lodhjen dhe te merreni me aktivitet fizik. Do jeni me energjike. Ne pune do jeni me ambicioze dhe mete vendosur se kurrë. Do i dëgjoni edhe këshillat e kolegeve dhe do arrini sukses te madh. Me familjaret nuk do keni as probleme, por as ndonjë marrëdhënie perfekte.

PESHQIT (19 Shkurt – 20 Mars)

Do keni shume debate dhe probleme këtë jave ne jetën tuaj ne çift dhe disa do mendojnë te ndahen përgjithmonë nga personi qe kane ne krah. Beqaret do kenë ndryshime pozitive ne jetën sentimentale. Do njihen me persona vërtet interesante me te cilët do ja vleje edhe te fillojnë një lidhje. Ne planin financiar tregohuni gjithmonë te arsyeshëm sepse gabimi me i vogël mund t’iu sjelle goxha vështirësi me vone. Gjendja shëndetësore nuk do jete e mire. Here pas here do ju duket sikur zemra nuk do ju punoje si duhet dhe mezi do merrni fryme. Beni sa me shpejt një vizite tek mjeku. Për punën do jete një jave e mbushur me angazhime dhe lodhje. Ne familje mund te keni vështirësi. 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending