Connect with us

Sot

U njohen ne internet/ Ja kush jane 4 Vipat shqiptar qe e gjeten dashurine ne chat

Published

on

Dikur kishte shkëmbime shikimesh, mandej ndonje fjalë e hedhur, ndonjë sinjal përmes shoqeve, një fishkëllime tek dritarja, një letër poshtë derës… e të tjera të tilla romantizma, tejet ‘vintage’ për ditët në te cilat jetojmë!

Sikundër miqësitë virtuale sot janë të shumta lidhjet e dashurisë apo martesës që kanë lindur në rrjetet sociale!

Armando Sadiku dhe Elona

Historia më e freskët  e dashurisë që lindi ‘online’ dhe është zyrtarizuar pak ditë më parë me daljen e tyre të parë publike është ajo e futbollistit të Kombëtares sonë Armand Sadiku! Ai u shfaq në eventin ODA, teksa shoqërohej nga e fejuara e tij, e menjëherë u publikua edhe gjeneza e kësaj historie!

Elona, e fejuara ka qenë fanse e zjarrtë e futbollistit dhe i dërgonte shpesh mesazhe e komente në Facebook derisa i ra në sy Sadikut e që nga aty filluan komunikimet në privatë. Lidhja e tyre u mbajtë e fshehtë njësoj si edhe fejesa e dyshes që u mbajt larg vëmendjes publike.

Por ky nuk është as çifi i parë e as i fundit që u njoh e celebrua në martesë në Facebook!

Rudina Magjistari dhe Xhavit Bajrami

Rudina Magjistari ndoshta s’do e kishte menduar ndonjëherë se do të njihte dashurinë e jetës së saj në rrjetet sociale. Por kot nuk thonë, të ndodh asjo që nuk e pret! Prezantuesja e njohur e pasdites dhe sportisti nisën njohjen e tyre pas një mesazhi që mbërriti në inbox-in e Rudinës në Facebbok nga Xhavit Bajrami, të cilën ajo nuk e njohte asokohe.

Do të ishte fillimi i 2011-ës koha kur ish-kickboksieri i dërgoi jë mesazh përshëndetjeje nga Tokio moderatores duke e intriguar së tepërmi për shkak të kuriozitetit që Rudina ka pasur për kulturën aziatike.  Pikërisht kjo ishte shtysa që Rudina të ftonte Xhavitin në emison dhe që nga aty pak nga pak çifti nisi një histori dashurie që fillimisht u mbajt sekret. Sot Rudina dhe Xhaviti janë bashkë prej 7 vitesh dhe në 31 tetor të 2015-ës u bënë prindër për herë të parë të një vazjë që e quajtën Mia.

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi

Të dy ishin të famshëm por ama nuk njiheshin personalisht derisa i njohu Instagrami. Prezantuesja në një intervistë të dhënë pak kohë më parë ka treguar se njohja e çiftit ka nisur nga Instagrami. “Në fillim kemi pasur kontakte nga puna pornuk jemi njohur aty si Marina dhe Geti. Kontakti jonë filloi nëpërmjet Instagramit. Geti më shkruante mua në fillim, më shihte në emision dhe më dërgonte foto ku ishte duke më parë derisa erdhi një moment dhe më tha: Duhet të takohem me ty”, tregon Marina. Sot 5 vite nga njohja e tyre dyshja ka kurorëzuar dashurinë në martesë në një cermeoni gjigande buzëdetit në 10 shtator të  2017-ës.

Blendi Salaj dhe Anora

Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Salaj është një tjetër personazh publik që dashurinë e jetës së tij, Anorën, e ka njohur në rrjetin sociale Facebook dhe ‘sebep’ për këtë është bërë “1 like” i thjeshtë. Kaq u desh që Blendi, i cili jetonte atë kohë në Amerikë dhe Anora të vijonin bisedat e gjata dhe komunikimin virtual për 2-3 muaj deri në momentin e takimit të parë. Kjo lloj njohjeje nuk ishte aspak e çuditshme për Salaj-n i cili besonte te lidhjet online. Dashuria e çiftit pak kohë më vonë u kurorëzua në martesë ndërsa tashmë kanë një djalë 7 vjeçar të quajtur Brian.

128 Comments

128 Comments

 1. Pingback: DevOps

 2. Pingback: ให้เช่าตู้ล่าม

 3. Pingback: Tami Johnson on LinkedIn: Joy Organics - Premium, Organic CBD Oil Products

 4. Pingback: 야플릭스

 5. Pingback: газовый котел купить

 6. Pingback: online canadian pharmacies

 7. Pingback: canadian-pharmacies0.yolasite.com

 8. Pingback: online pharmacies canada

 9. Pingback: Anonymous

 10. Pingback: safe canadian online pharmacies

 11. Pingback: Northwest Pharmacy

 12. Pingback: discount canadian pharmacies

 13. Pingback: kerntyas.gonevis.comthe-mafia-guide-to-online-pharmacies

 14. Pingback: canadian pharmacies

 15. Pingback: kspods.com

 16. Pingback: canadian prescriptions online

 17. Pingback: canadian online pharmacies

 18. Pingback: online canadian pharmacies

 19. Pingback: northwest pharmacy canada

 20. Pingback: canadian mail order pharmacies

 21. Pingback: psilocybin mushroom shop near me Texas

 22. Pingback: canadian prescriptions online

 23. Pingback: canada drugs

 24. Pingback: psikholog

 25. Pingback: site

 26. Pingback: stats

 27. Pingback: UKRAINE

 28. Pingback: Ukraine-war

 29. Pingback: movies

 30. Pingback: gidonline

 31. Pingback: mir dikogo zapada 4 sezon 4 seriya

 32. Pingback: web

 33. Pingback: film.8filmov.ru

 34. Pingback: canada drug pharmacy

 35. Pingback: discount canadian pharmacies

 36. Pingback: video

 37. Pingback: canada pharmacies online

 38. Pingback: film

 39. Pingback: pharmacy canada

 40. Pingback: canada drug pharmacy

 41. Pingback: hkwerf.micro.blog

 42. Pingback: https://lasevs.estranky.cz/clanky/pharmaceuticals-online-australia.html

 43. Pingback: https://canadapharmacy.teachable.com/

 44. Pingback: liusia-8-seriiaonlain

 45. Pingback: smotret-polnyj-film-smotret-v-khoroshem-kachestve

 46. Pingback: cleantalkorg2.ru

 47. Pingback: filmgoda.ru

 48. Pingback: rodnoe-kino-ru

 49. Pingback: stat.netstate.ru

 50. Pingback: http://lasweb.iwopop.com/

 51. Pingback: more info here

 52. Pingback: legitimate canadian mail order pharmacies

 53. Pingback: Dom drakona

 54. Pingback: JGXldbkj

 55. Pingback: aOuSjapt

 56. Pingback: ìûøëåíèå

 57. Pingback: psikholog moskva

 58. Pingback: Usik Dzhoshua 2 2022

 59. Pingback: Dim Drakona 2022

 60. Pingback: TwnE4zl6

 61. Pingback: psy 3CtwvjS

 62. Pingback: reallygoodemails.comonlineviagra

 63. Pingback: lalochesia

 64. Pingback: https://disqus.com/home/forum/canadian-pharmaceuticals-online/

 65. Pingback: film onlinee

 66. Pingback: pharmacy canada

 67. Pingback: programma peredach na segodnya

 68. Pingback: legitimate canadian mail order pharmacies

 69. Pingback: canada pharmacies online

 70. Pingback: stromectol cvs

 71. Pingback: stromectol dosage table

 72. Pingback: what is stromectol used for

 73. Pingback: psycholog-v-moskve.ru

 74. Pingback: psycholog-moskva.ru

 75. Pingback: 3qAIwwN

 76. Pingback: buying stromectol online

 77. Pingback: video-2

 78. Pingback: sezons.store

 79. Pingback: socionika-eniostyle.ru

 80. Pingback: psy-news.ru

 81. Pingback: stromectol for head lice

 82. Pingback: 000-1

 83. Pingback: 3SoTS32

 84. Pingback: 3DGofO7

 85. Pingback: northwest pharmacies

 86. Pingback: stromectol purchase

 87. Pingback: stromectol nz

 88. Pingback: buy stromectol online fitndance

 89. Pingback: wwwi.odnoklassniki-film.ru

 90. Pingback: top rated online canadian pharmacies

 91. Pingback: online canadian pharmacies

 92. Pingback: canada drugs

 93. Pingback: best canadian pharmacies online

 94. Pingback: rftrip.ru

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending