Connect with us

Keshilla

Na gjeti belaja/ Keto jane 10 veshjet qe meshkujt nuk i pelqejne fare te femrat

Published

on

Janë disa lloje veshjesh që meshkujt nuk duan t’i shohin të veshura te partnerja e tyre, por në përgjithësi as te femrat e tjera. Për të qenë të saktë, as nuk i kuptojnë, as nuk i shpjegojnë arsyet pse nuk i pëlqejnë. Por ka diçka që ata nuk duan ta kenë në qendër të vëmendjes, ose diçka që e konsiderojnë si jo delikate.

“Bright Side” ka analizuar disa forume, nisur edhe nga revista të ndryshme mode, dhe ka krijuar një listë me veshjet që meshkujt nuk i durojnë dot.

Veshjet me shkëlqim

Si një formë dekori që shumë vajza pëlqejnë të sjellin në veshjet e tyre, xixat nuk janë të preferuara për meshkujt. Ata mendojnë se ato janë vetëm pjesë e fëmijërisë, ndaj i kanë bezdi t’i gjejnë të femrat këto veshje, aq sa u duket sikur do jetë e frikshme t’i prekësh.

Pantallonat me printe dhe streçet

Ndryshe nga ajo që besohet në përgjithësi, meshkujt nuk i kanë qejf femrat që veshin pantallona me lule. Është një lloj stili që ata nuk e pëlqejnë, edhe streçet po ashtu. Për ta këto lloj veshjesh e deprimojnë një femër nga misteri që i takon.

Veshjet e grisura

Një gjë tjetër që meshkujt nuk e kuptojnë: xhinset e grisura dhe të gjitha të tjerat që duken të rrëmujshme. Kështu, nëse i dashuri nuk është fans i tyre, është mirë të mos e testosh shijen e tij për “fashion”.

Ugg

Ugg kanë marrë një nam të keq vetëm nga meshkujt. U japin shumë volum këmbëve dhe në sytë e tyre nuk janë aspak elegante për këmbët e femrave.

Bluzat si fustan dhe fustanet si bluza

Kur meshkujt shohin një vajzë që vesh diçka të tillë, fillojnë të pyesin çfarë është: fustan apo një bluzë e madhe? Dhe e dyta, pse nuk ke veshur pantallona? Ndërkohë, ky është një stil që u shkon shumë vajzave dhe i preferuar nga ato.

Pantallona të shkurtra mbi geta

Ky është një stil për të cilin pyet shumica e meshkujve që nuk e kuptojnë. Ndoshta pantallonat e shkurtra mund të jenë diçka më shumë se një veshje vere për femrat, por për meshkujt ato nuk shkojnë me çizme dhe me kapelë.

Frudhat

Nëse të pëlqejnë frudhat apo palat, atyre jo, ndaj është mirë që t’i shmangësh nëse ke ndonjë takim me rëndësi.

Minifundet

Surprizë në fakt, por edhe kjo është e vërtetë. Minifundet janë antiseksuale për meshkujt, sepse ata nuk i kuptojnë asnjëherë veshjet që nuk fshehin asgjë.

Çizmet me taka të larta dhe me platformë

Për sytë e meshkujve janë shumë agresive dhe të gjitha këpucët e këtij stili, jo më pak.

Barbie pink

Mund të duket e çuditshme që meshkujt nuk pëlqejnë ngjyrën më të dashur të të gjitha femrave në botë, por është e vërtetë. Pink ka shumë nuanca, ndaj edhe ata janë të lodhur me këto ngjyra që çdo vajzë i ka patjetër në gardërobë, rozë, pudër dhe të gjitha variantet pink.

Po çfarë i tërheq?

Në përgjithësi, veshjet që janë trendy: skinny jeans me një T-shirt të thjeshtë, veshjet e mbrëmjeve, fundet me bel, këmishët, dhe çdo lloj veshjeje tjetër që nuk është krijuar për të nxitur imagjinatën mashkullore. Me pak fjalë, të gjitha veshjet që duken të shtrenjta dhe që u rrinë mirë të gjitha femrave.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: kardinal stick

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nese i dashuri juaj ben 1 nga keto 5 gjera atehere duhet te ndaheni menjehere

Published

on

Edhe sikur njeriu perfekt te ekzistonte me siguri qe ne nuk do e donim. Ne dashurohemi me njerez me defekte dhe virtyte por duhet te tregoni gjithmone kujdes me keto sjellje qe do te lexoni me poshte:

Ai bëhet i dhunshëm, edhe pse nuk të qëllon

Ky veprim nuk eshte i pandergjegjshem. Nje djale eshte nje shkaterrues marrdheniesh edhe nese thyen objekte pasi mund te te tremb e nese nuk te godet. Ti nuk e di asnjehere se si mund te degradohen veprimet e tij dhe asnje marrdhenie nuk mund te ndertohet mbi frike.

Ai tradhton

Akti i tradhetise edhe pse nuk mund te jete shkaterrues eshte besim i humbur dhe mungese respekti.Nuk eshte mire qe te kalosh jeten me dike qe vendose deshirat e ti para nevojeve te tua sic jane besimi dhe siguria.

Ai nuk të pranon dhe nuk të prezanton

Eshte koha per te ikur nese del me nje burre prej 6 ose 9 muaj dhe ai nuk te ka bere pjese zyrtare te jetes. Jeni thjeshte duke harxhuar shume kohe nga jeta e cila eshte shume e rendesishme. Ai duhet te te pranoje dhe te te prezantoje nese ai e di qe ti vlen.

Vuan nga varësite

Nje grua qe i qendron prane partnerit nese kohl te veshtira duhet te marri shume vleresime. Kini kujdes nga varesite qe partneri juaj ka pasi ai mund te bej cdo gje per t’i realizuar ato dhe madje dhe ne kurriz te atyre qe quan.

Ai të manipulon

Nje burre do te vazhdoje te luaje me mendjen tende dhe te tregohet i pandershem nese gjate nje diskutimi perdor taktikat e tij manipulative. Lere menjehere nese ke pasur mundesine qe te kuptosh qe ai te ka bere pjese te lojes.

Continue Reading

Keshilla

Maske per floket e dekoloruar dhe te demtuar

Published

on

Pothuajse te gjitha femrat e dine sesa e veshtire eshte qe te kujdesesh per floke te dekoloruar. Dekolorimi eshte nje cngjyrosje e flokut e cila arrihet fale perberseve kimike. Ne ju keshillojme qe te aplikoni dy maskat e meposhtme nese nuk doni qe te shihni floke te ashper apo qe keputen.

Maske me vaj ulliri dhe vaj kokosi

Kombinimi i vajit te ullirit dhe atij te kokesit jane shume dobiprures. Vaj i ullirit eshte i pasur me vitamine E dhe antioksdiante te cilat forcojne floket ndersa vaji i kokosit eshte i pasur me triglyceride te cilat depertojne deri ne thellesi te skalpit te kokes.

Ne nje ene vendosni dy luge gjelle vaj kokosi ne trajte te ngrire, dy luge gjelle vaj ulliri dhe me pas vendoseni ne zjarr per disa minuta. Me ndihmen e nje furce lyeni floket ne gjithe gjatesine e tyre dhe masazhoni me levizje rrethore majat e flokeve dhe skalpin. Lereni masken e pergatitur te qendroje per 3 minuta dhe do te shikoni qe floket tuaj do te jene me te bute.

Maske me veze dhe leng qepe

Kjo maske parandalon keputjen e flokeve, i forcon ata dhe gjithashtu ushqen rrenjen. Veza ka ne permbajtjen e saj Vitamine E e cila ndihmon qe floket te rriten ne menyre te shendetshme. Ndersa qepa permban antioksdante te cilet i mbrojne floket nga veprimi i radikaleve te lira dhe parandalojne keputjen e tyre. Si fillim ne 300 ml uje hidhni 2 kokrra qepe te cilat duhet t’i ndani ne 4 pjese dhe vendosni qe te ziejne. Me pas kullojeni lengun e qepes e lereni derisa te ftohet. Pasi lengu te jete ftohur shtoni 2 luge gjelle vaj ulliri dhe 2 te verdha vezesh. Masken e pergatitur aplikojeni mbi floke dhe lereni te qendroje per 30-40 minuta. Floket tuaj do te jene me te bute dhe me te forte pas perdorimit te pare te kesaj maske.

Continue Reading

Keshilla

Meshkujt nuk i pelqejne keto 10 gjera te vogla te femrat

Published

on

Meshkujt i verejne gjithmone pakujdesite apo gabimet tek femrat. Ndaj ne kete artikull ne kemi sjelle per ju 10 gjera qe meshkujt nuk i pelqejne aspak :

1. Makeup i rende

Kur vendosni make up lekura juaj do te duket me e bukur pasi ju do te mund te fshihne defektet e vogla qe mund te keni. Por mos e teproni sepse meshkujt nuk e pelqejne aspak nje make up te rende.

2. Nje model flokesh i nderlikuar

Meshkujt gjithmone preferojne modele te thjeshta dhe natyrale. Ata mendojne se modelet e nderlikuara te flokeve jane te pershtatshme per diten e karnavaleve.

3. Grimi i renduar i syve

Nese doni te dukeni me terheqese dhe me e bukur atehere duhet te perdroni nje grim te lehte dhe te thjeshte per syte.

4. Vetullat e rena

Tipari kyc ne fytyren e nje femre jane padyshim vetullat. Perdorni nje furce te vecante nese doni qe te keni vetulla te persosura. Pamja juaj do te duket me mire dhe syte do te duken magjike.

5. Kujdesi ndaj depilimit

Ju gjithmone duhet te kujdeseni per nje depilim te perkryer pasi meshkujt duan qe lekura e femres te jete e bute dhe e paster.

6. Lekura e thate

Te prekesh nje lekure te thate nuk eshte nje ndjesi e kendshme. Perpiquni qe te perdorni krem hidratues per trupin here pas here.

7. Dhembe te zverdhur

Per meshkujt dhembet e zverdhur nuk jane aspak terheqes. Nese keni dhembe te zverdhur atehere duhet qe patjeter ti jepni zgjidhje ketij problemi.

8. Buzekuqi

Duhet te jeni te kujdesshme per buzekuqin qe duhet te perdorni nese planifikoni te dilni. Meshkujt pelqejne ngjyrat e lehta te cilat jane afersisht si lekura juaj.

9. Arome e rende parfumi

Keshillohet qe te zgjidhni nje arome e cila ju ben misterioze dhe terheqese per meshkujt.

10. Te grimoheni ne publik

Meshkujt nuk preferojne qe ju te grimoheni ne publik. Mos harroni qe grimin duhet ta realizoni vetem ne shtepi.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!