Connect with us

Aktualitet

Ja kushtuan jetën fëmijëve; Ja kush jane MAMAT VIP që nuk u martuan më kurrë pas ndarjes!

Published

on

Për çdo çift të dashuruar premtimet ‘përgjithmonë’ bëhen me sigurinë dhe dëshirën e madhe që me të vërtetë ashtu do të ndodhë,,

Por shpesh jeta ka të papritura, kur një femër e gjen veten e vetme, me një, apo disa fëmijë për të cilët shpesh nënës i duhet të bëjë edhe rolin e babait.

Ashtu ka ndodhur edhe për disa prej të famshmëve shqiptare, të cilat ndonëse kanë patur një karrierë të suksesshme ata ja kushtuan jetën fëmijëve të tyre, e pas ‘zhgënjimit’ nga marrëdhënia me babain e fëmijëve, ato zgjodhën…të mos martohen më kurrë…

Monika Lubonja

Ishte vetëm 23 vjeç kur u bë nënë për herë të parë. Aktorja simpatike vetëm pas pak vitesh martesë me babain e vazjës së saj u divorcua, e që prej atëherë, ndonëse kanë kaluar shumë vite, ajo nuk lidhi kurorë me askënd tjetër. Sot në të 50-tat e saj, Monika Lubonja duket se ja kushtuar jetën e saj, vajzës tashmë 23-vjeçare, e sigurisht karrierës.

Megjithatë asnjëherë nuk është vonë; askush nuk mund të na sigurojë se për bukuroshen e teatrit dhe kinematografisë nuk do të vijë dikush që ta çojë atë drejt altarit!

Eli Fara

U divorcua kur vajza Marina ishte fare e vogël, e që atëherë këngëtarja nuk ka folur asnjëherë për babain e vajzës së saj.

Ndonëse kanë kaluar më shumë se dy dekada, që kur Eli mbante statusin e martuar, ajo ka zgjedhur që të paktën zyrtarisht të mbesë beqare. Duket se për Elin, vajza Marina dhe karriera e kanë plotësuar jetën e saj.

Rita Lati

Ajo mban ende sot mbiemrin e ish-bashkëshortit të saj, me të cilin u nda shumë vitë më parë, kur vajza Roza ishte ende një fëmijë.

Që prej atëherë, duket se fokusi I aktores së humorit do të ishte vajza e saj e vetme dhe karriera. Duke qenë se ish-bashkëshorti I Ritës është ndarë nga jeta, asaj I është dashur që për Rozën të bëjë edhe figurën e babait.

Albëria Hadërgjonaj

U martua në një moshë fare të re, kur ishte vetëm 16 vjeç kohë kjo kur solli në jetë vajzën e saj të parë Agnesën e mandej dy vite më vonë u bë sërish nënë  e një tjetër vajze, Anxhelinës. Por martesa e këngëtares Albërie Hadërgjonaj do të merrte fund disa vite më parë e siç edhe vetë Albëria ka rrëfyer; shkaku ka qenë tradhëtia nga ana e ish-bashkëshortit.

Sot ajo jeton në Amerikë, ndërsa ne nuk e dimë nëse është dikush në zemrën e Hadërgjonaj, ama për publikun ajo është nëna e dy vajzave bukuroshe dhe një këngëtare e zonja. Do ketë një tjetër martesë për Albërien?! Nuk e dimë; nëse ajo e dëshiron jemi të sigurt që kandidatët nuk do të mungonin.

Juli Xhokaxhi

Ajo na njeh me të rejat më të fundit nga vendi e bota në studion e lajmeve të ABC news ama për jetën e saj private deri para një viti publiku pothujase nuk dinte asgjë. E ftuar në programin “Rudina”, gazetarja Juli Xhokaxhi na njohu me një anë tjetër të jetës së saj private.

Ajo është një mami beqare e Orenit tashmë 20-vjeçar. Juli është e divorcuar ndërsa edhe për të fokusimi ka qenë rritja e djalit dhe karriera si spikere dhe gazetare.

Ermiona Lekbello

Ish-miss-i është mami i një vajze 20 vjeçare. Ermiona është ndarë nga babai i vajzës i saj që kur Elisa Julia ishte një bebe, e siç edhe është shpehur nëpër intervista, që atëherë ajo i ka shkëputur krejtësisht marrëdhëniet me ish-partnerin e saj.

Ndonëse në jetën e saj mund të ketë hyrë dikush tjetër, ajo ende deri më sot nuk ka bërë asnjë histori dashurie publike./bordo.al

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: buy magic mushrooms online

  2. Pingback: cc seller

  3. Pingback: Sexe Camera Chat

  4. Pingback: cam girls

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending