Connect with us

Magazina

Luani me kokforti dhe Demi me besniku, ja karakteristikat e 12 shenjave te horoskopit…

Published

on

Dashi – Konsiderohet shenja më impulsive e horoskopit. Dashit nuk i pëlqen të marrë urdhëra, por do t’i bëjë gjërat, siç do vetë. Thotë dhe bën atë që dëshiron.

Nuk do të mërzitesh asnjëherë nën shoqërinë e një Dashi, por nuk duhet as ta ngacmosh kur është i qetë, sepse mund të bëhet shumë i egër, nëse e provokojnë.

Demi – Shenja më besnike e horoskopit. Nuk i pëlqejnë ndryshimet, pasi dëshiron një rutinë të qëndrueshme. I pëlqen të flasë. Demi është tejmase analitik, i analizon gjithë fjalët që do të thotë, apo veprimet që do të bëjë shumë herë, duke menduar çdo anë pozitive dhe negative të tyre.

Kalon shumë vështirësi, por ia del të ketë qëndrueshmëri në jetën e vetë.

Binjakët – Janë tepër komunikues. Është një nga shenjat më inteligjente të horoskopit. Binjakët kanë dhuntinë të menaxhojnë detyra të ndryshme në të njëjtën kohë.

Kanë gjithashtu veçorinë se mund të përshtaten në ambiente të ndryshme dhe me persona të ndryshëm. Ata zotërojnë aftësi të mira për t’i bindur të tjerët se janë persona të besueshëm.

Gaforrja – Është shenjë empatike, shumë e dhënë pas miqve dhe familjes së vet. Gaforrja është ekstremisht e lidhur me të shkuarën dhe e mendon shpesh atë.

Është edhe e lidhur shumë me familjen dhe i ruan me fanatizëm traditat familjare. Personat që janë pjesë e kësaj shenje janë tepër të ndjeshëm dhe romantikë.

Luani – Është ndër shenjët më kokëforta të horoskopit. Ka një natyrë të tillë që dëshiron të jetë kudo një lider.

Luani është një shenjë tepër luftëtare që i pëlqen të luftojë për gjërat që dëshiron të arrijë në jetë, pavarësisht pengesave që i shfaqen. Njerëzit e kësaj shenje janë tepër krenarë dhe duan të jenë përherë në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha – Konsiderohet si shenja më perfekte e horoskopit. Njerëzit e kësaj shenje ndihen të lumtur, kur e gjejnë një mënyrë për të ndihmuar të tjerët.

Arrijnë të kapin edhe detaje, të cilat të tjerët mund të mos arrijnë t’i kuptojnë në kohë. Janë njerëz ekstremisht analitikë dhe kritikë, por edhe besojnë shumë në anën e mirë të çdo qenieje njerëzore.

Peshorja – Konsiderohet si shenja më elegante dhe më e ekuilibruar e horoskopit. Peshorja ka një sens të lartë drejtësie, por ka një të metë. Është tepër e pavendosur, sidomos kur vendoset në një udhëkryq për të vendosur mbi dy zgjedhje që i ofrohen.

Njerëzit e kësaj shenje kanë një aftësi të veçantë. Ata arrijnë t’i kuptojnë shumë lehtë të tjerët, edhe nëse ata nuk thonë asgjë për problemet që po kalojnë.

Akrepi – Është shenja më tërheqëse e horoskopit. Njerëzit e shenjës së Akrepit zotërojnë një personalitet vërtet të fortë. Janë misteriozë dhe tepër analitikë.

E keqja është se mërziten shumë lehtë dhe nëse u bën diçka që ata i mërzit, u mbetet qejfi dhe mund të hakmerren ndaj teje, edhe pse mund të kenë raporte tepër të ngushta me ty.

Shigjetari – Është shenja më aventuriere e horoskopit. Njerëzit e shenjës së Shigjetarit janë ekstremisht optimistë dhe të lumtur, aq sa lumturia e tyre mund të shndërrohet edhe ngjitëse tek personat përreth.

Është një nga shenjat më të sinqerta që tërhiqet lehtësisht nga sfidat, por edhe nuk i pëlqen shumë mjediset e zhurmshme. Preferon më tepër një jetë të qetë.

Bricjapi – Është shenja më e vendosur dhe më e përgjegjshme e horoskopit. Njerëzit e kësaj shenje zotërojnë një kujtesë tepër të fortë dhe janë mjaft të kujdesshëm me çdo gjë që thonë apo bëjnë, por janë edhe tepër kokëfortë, sidomos për diçka që mendojnë se kanë të drejtë.

Janë të vendosur dhe nuk heqin dorë lehtë nga gjërat dhe njerëzit që duan. Nuk i ngatërrojnë asnjëherë problemet profesionale me ato personale.

Ujori – Konsiderohet si shenja më e pavarur e horoskopit. Ujori është një shenjë tepër e paparashikuar në opinionet që paraqet dhe veprimet që bën. Thuhet se janë njerëz me sytë nga e ardhmja, pasi çdo veprim që bëjnë, e bëjnë duke menduar për të ardhmen.

Nuk janë aspak pranues të padrejtësive, paragjykimeve dhe injorancës. Ujori e jeton jetën pa e vrarë shumë mendjen për opinionet e të tjerëve.

Peshqit – Konsiderohen shenja më ëndërrimtare dhe romantike e gjithë horoskopit. Janë tepër të zgjuar, por edhe të ndjeshëm në të njëjtën kohë.

Njerëzit e kësaj shenje kanë një zemër të madhe për të ndihmuar këdo që ka nevojë, sepse beson tek mirësia e çdo personim ndaj dhe ka plot persona që abuzojnë me mirësinë e tyre. Janë persona të lidhur shumë pas çdo forme të artit që shpreh emocione.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Te forta per femijet/ Ja kush jane 13 super MAMAT VIP qe po i rrisin femijet te vetme

Published

on

By

Jo gjithmonë marrëdhënia mes dy personave funksionon siç duhet dhe për arsye nga më të ndryshmet, çiftet marrin vendimin për t’u ndarë, megjithëse mes tyre mund të ketë fëmijë.

Pavarësisht ndarjes, nënave u duhet të bëhen të forta për fëmijët e të vazhdojnë jetën të vetme, duke u kthyer në heroina që përballen vetëm me çdo vështirësi.

Xing sjell sot për ju 13 super nënat e showbizit shqiptar, që e kanë vazhduar jetën pas ndarjes të vetme me fëmijët e tyre.

Fjolla Morina

Fjolla Morina është nënë e dy vajzave, Lediana dhe Alaya, baballarët e të cilave ka preferuar t’i mbajë larg syrit të publikut.

Megjithatë, sherri me babain e Alayas, Kushtrim Gecin, bëri bujë të madhe në media dhe kudo u përhap lajmi se Fjolla i dha fund marrëdhënies vetëm 2 muaj pas ardhjes në jetë të vogëlushes. Tashmë Fjolla është single dhe në profilin e saj në Instagram tregon se kalon shumë kohë me vajzat e saj.

Bora Zemani

Dy vite më parë, moderatorja e njohur Bora Zemani i dha fund marrëdhënies së saj me dj-n e njohur Vin Velin, me të cilin ka një djalë të quajtur Arbor.

Adrola Dushi

Dy vite më parë, bëri bujë të madhe në media lajmi i ndarjes së modeles së njohur, Adrola Dushit, me partnerin e saj, Adis Patushin. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Troi dhe kanë treguar se bëhen gjithmonë bashkë kur bëhet djalë për Troin.

Jonida Maliqi

Një vit më parë bëri bujë të madhe divorci i këngëtares Jonida Maliqi nga bashkëshorti, Gent Prizreni. Artistja dhe biznesmeni i dhanë fund martesës 17-vjeçare, ndërkohë që janë prindër të një djali të quajtur Dan.

Eneda Tarifa

Në janar të vitit të kaluar, këngëtarja e njohur Eneda Tarifa i dha fund martesës 18-vjeçare me partnerin Erjon Zaloshnja. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Aria.

Graciela Pashaj

Këngëtarja Graciela Pashaj, e njohur si ish-bashkëshortja e Stines, u nda me këtë të fundit në dhjetor të vitit 2018. Ishte Stine ai që lajmëroi ndarjen nëpërmjet një statusi, duke treguar se ruanin ende respekt mes tyre. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Estia, transmeton “Xing.al”.

Anjeza Branka

Në vitin 2009, këngëtarja Anjeza Branka deklaroi publikisht ndarjen nga partneri, Leonard Kodheli, me të cilin ka një djalë të quajtur Leanzo.

Hygerta Sako

6 vite më parë, prezantuesja e njohur sportive, Hygerta Sako, i dha fund martesës me biznesmenin Artur Aligjoni, me të cilin ka një vajzë të quajtur Anais.

Ingrit Gjoni

Pas një lidhjeje 9-vjeçare dashurie e cila pasoi me bashkëjetesë, Ingrit Gjoni humbi partnerin e saj, biznesmenin me origjinë nga Shkodra, Arian Selimin. Prej lidhjes së tyre erdhi në jetë një vajzë që u pagëzua me emrin Coco Antonel.

Erjona Sulejmani

Pas 2 vitesh martesë, në nëntor të vitit 2017, modelja Erjona Sulejmani dhe futbollisti Blerim Xhemaili i dhanë fund lidhjes së tyre. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Luan.

Xhesika Ndoj

Në moshën 23-vjeçare, Xhesika Ndoj u bë nënë e një vajze nga lidhja e saj me të dashurin, identitetin e të cilit e ka mbajtur të fshehtë nga publiku. Megjithëse ai nuk e dëshironte një fëmijë, Xhesika ishte e vendosur t’a sillte në jetë vajzën, të cilën po e rrit e vetme, pasi zbuloi se partneri i saj kishte një familje tjetër dhe i dha fund gjithçkaje mes tyre.

Grida Duma

Në mars të këtij viti, ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, u divorcua nga bashkëshorti Ilir Shqina, pas një martese 21-vjeçare. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Darjel.

Alberie Hadërgjonaj

Në moshën 15-vjeçare, këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj u martua me Mentor Hadërgjonaj, me të cilin ka dy vajza, Agnesa dhe Anxhelina. Megjithatë, marrëdhënia e tyre përfundoi për shkak për problemeve të shumta dhe tashmë çifti ruan një marrëdhënie korrekte.

Eli Fara

Këngëtarja e njohur Eli Fara i dha fund martesës me bashkëshortin Lul Kapurani kur vajza e tyre, Marina, ishte vetëm disa muajshe. Marina mban mbiemrin e të atit dhe ligjërisht në gjendjen civile është regjistruar me emrin Roxhensa Kapurani.

Hueyda El Saied

Në nëntor të vitit 2017, Hueyda El Saied i dha fund martesës me francezin Michael Tamisier, me të cilin ka një djalë të quajtur Gabriel

Continue Reading

Magazina

Xhensila dhe Ajka bejne ”XING” me njera tjetren/ Mami dhe bija vishen njelloj dhe duken kaq bukur

Published

on

By

Kengetarja e nohur Xhensila Myrtezaj eshte munduar ta mbaje sa me larg syrit te mediave vogelushen e saj Ajka. Ajo eshte treguar gjithmone shume e kujdesshme dhe rastet kur kemi pare ndonje foto te Ajkes jane te rralla

Kohet e fundit, Xhensila ka publikuar me shpesh foto me te voglen e saj dhe na ka kenaqur syrin.
Ajka eshte bere nje zonjush e vogel e cila rritet cdo dite e me shume.

Kengetarja e njohur na ka dhene dozen e sheqerit teksa ka publikuar nje foto me te bijen.
Krah pozes se tyre qe na dha kaq pozivitet sot, Xhensila shkrua: “Shoqja me e mire e mamit.Ajka qumeshtorja”.

Ato shfaqen te veshura njesoj teksa jane duke perqafuar njera-tjetren. Xhensila ka treguar shpesh sesa shume e ka ndryshuar Ajka jeten e saj.

Pak kohe me pare,kengetarja e njohur beri dhe nje tatuazh shume te vecante dedikuar se bijes.

Continue Reading

Magazina

Bieta Sulo ben ”XING” me veshjen/ Keto jane xhinset qe ajo nuk i heq nga trupi

Published

on

Moderatorja e njohur Bieta Sulo eshte nje figure e rendesishme ne ‘Top Chanel’.Ajo eshte ne trasmetim cdo pasdite me emsionin e saj ‘Ftese ne 5’.

Perpos angazhimeve te shumta Bieta eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj. Ne cdo foto apo video te publikuar moderatorja shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet e veshur sportive me nje bluze shumengjyreshe, me xhinse dhe atleta sportive.

Keto xhinse nuk ishin aspak te panjohura per ndjekesit e moderatres. Vetem pak kohe me pare, Bieta ka publikuar foto me po te njejtat xhinse.

Me sa duket moderatores i pelqejne shume dhe ndihet shume rehat me to.

Per Bieten nuk qenka aspak problem qe te postoj foto me te njejten veshje!

Continue Reading

Trending