Connect with us

Aktualitet

”Mesoni nga me te mirat”, 5 hile makeup-i nga princeshat angleze qe i bejne ato kaq simpatike

Published

on

Ndoshta nuk kemi lindur në një familje mbretërore dhe nuk kemi gjak blu, por mund të dukemi si princeshat, falë grimit dhe flokëve.

Të krijosh një look princeshash nuk është aq e vështirë sa mund ta kishit menduar. Këshillat nga makeup artistja Mary Greenwell, e cila ka punuar me Princeshë Diana-n dhe me Meghan Markle

Mund t’ju ndihmojnë shumë, nëse doni që grimi juaj të duket si ai i princeshave.

Qëndroni në ngjyrat rozë ose nude për sa u përket buzëve

Mund t’ju pëlqejnë ngjyrat e guximshme, por nëse doni një pamje princeshash qëndroni te ngjyrat neutrale. Për natën mund t’ia lejoni vetes tonet e errëta, siç kanë bërë princeshë Diana dhe Meghan Markle, por gjatë ditës zgjidhni një grim të lehtë.

Vendosni një fondatinë të lehtë

Mos përdorni fondatinat e rënda ose matt qe krijojnë efektin e një lëkure të dytë. Në vend të tyre zgjidhni një fondatinë të lehtë likuide. Në zonat ku keni nevojë, përdorni korrektorin.

Përdorni formulat likuide dhe kremoze

Përdorni këto lloj formulash edhe kur bëhet fjalë për blushin apo produkte të tjera. Ashtu si Greenwell, përhapini me dorë, në vend të furçave.

Bëni një ‘smoky eye’ natyral

Trendet e guximshme të make up-it mund të jenë shumë në modë, por asnjë eufori grimi nuk lejohet brenda mureve të Pallatit Mbretëror. Përdorni ngjyrën kafe dhe atë gri për të krijuar një efekt smoky për sytë tuaj.

Mos harroni shkëlqimin

Përdorni highlighterin për t’i dhënë pamjes suaj pak shkëlqim, por pa e tepruar. Vendosni një sasi të vogël highlighteri në kockën e vetullës dhe në mollëza. Shmangni përdorimin e tij në zona të tjera nëse doni të krijoni një pamje natyrale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending