Connect with us

Magazina

Hena e re po vjen, astrologia Meri paralajmeron per ndryshime drastike per keto shenja…

Published

on

Pak para henes se re kemi oret me te errta te nates

Jemi ne pritje pasi hena po pergatit diten e re dhe ciklin e ri

Do shperbehet sjellja egocentrike e ndikuar nga DashiKriza e krijuar se fundmi po shkon drejt Fundit

Le te mos humbim kohe dhe te ndahemi nga e djeshma duke pritur agimin e dites se re me plane te reja dhe fillime te reja

Dashi

Sot hena vazhdon ne shenjen tuaj por pa ndricimin dhe mundesine qe te shikoni qarte rrugen Mundesia per te gabuar dhe per te mbetur tek e djeshmja eshte e madhe

Demi

Psikologjikisht mezi po prisni te qetesoheni dhe ndjeheni se diku keni shprese por akoma nuk e kuptoni nga ju vjen energja e brendshme per te bere ndryshime

Binjaket

Dita e sotme do ju kujtoj se vetem nese jeni ujk keni mundesi ta shfrytezoni pasi nga neser gjithcka do jete e qarte dhe nuk mund ti devijoni te vertetes

Gaforrja

Per ju dita e sotme eshte dita e fundit ku mund te luani me punen me jeten personale apo me pozicionin ne menyren qe te drejtoni gjithcka ne padijenine e te dukshmes Nga neser do ndryshoj cdo gje ne menyren e manaxhimit

Luani

Horizonit juaj duket i bllokuar dhe pa asnje mundesi per te pare ne te ardhmen Ka mundesi te mbeteni ne keto mendime te zymta ose te shpresoni se dicka e bukur po vjen

Virgjeresha

Duket sikur ne nje marredhenie personale po shkoni me sy mbyllur pa pare detajet dhe ngjyrimet e lidhjes Mos u nxitoni Prisni edhe pak per te marre vendime

Peshorja

Nje person i veshtire ne nje bashkepunim apo rivaleitet ju ka bllokuar ne talentet tuaja apo aftesite tuaja Ndoshta sot duhet te beni akoma kompromis

Akrepi

Duket sikur puna juaj po ecen ne mjegull pa nje drejtim te caktuar apo vleresim Nga neser gjerat do ndryshojne me zbardhjen e situatave

Shigjetari

Sot do jete nje dite e mbyllur dhe e erret ne ceshtjet ero tike prandaj mos u fiksoni dhe as mos u dekurajoni se perse nuk po e shihni sic duhet partnerin tuaj

Bricjapi

Nje ceshtje familjare duket pak e bllokuar sot dhe ju do ndjeheni te pafuqishem per te dhene nje mendim apo per te ndermarr nje inisiative

Ujori

Keni arritur ne nje pike shume te rendesishme te planeve dhe problemeve tuaja per zgjidhje Nje paqartesi apo keqkuptim mund tju nagterroj drejtimin

Peshqit

Ne erresiren e pamundesive do beni levizje aspak te matura ne jeten personale dhe ate ekonomike Do ishte mire te mos vepronit sot dhe te prisnit

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending