Connect with us

Sot

Dashurojne me gjithe zemer, kjo eshte shenja me romantike dhe e dashur e horoskopit

Published

on

Na duhet vetëm shenja e tij/saj dhe pastaj analizojeni vetë!!

Dashi

Ju jeni plot me jetë dhe keni shumë energji. Jeni shumë të logjikshëm në çdo aspekt të jetës dhe një kokë e mirë për shpatullat tuaja. Si një lider i lindur, ju pëlqen të jeni nën kontroll të lidhjes tuaj dhe të mbani partnerin duke pritur. Kur të gjeni dashurinë, ju do të mendoni logjikisht ashtu si me gjithçka tjetër. Dashuria juaj është e qëndrueshme, e ngrohtë dhe e ndritshme si shenjë e zjarrit që jeni.

Demi

Ashtu si demi dhe ju do donit të kishit kontrollin, por ju jeni gjithashtu një pinjoll i kënaqësisë. Kur kimia fizike është pasionante dhe e nxehtë, ju keni tendencën të bini shumë shpejt. Jeni një person shumë i ndjeshëm i cili është në kontakt me trupin.

Kur jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, ju shkoni me rrjedhën. Shijoni kënaqësinë e gjërave në jetë. Ju keni një natyrë të qetë, të qëndrueshme dhe të vendosur.

Binjakët

Ju jeni shumë i këndshëm: një person i talentuar për të bërë biseda dhe keni gjithmonë ide të këndshme. Bëni gjithmonë përshtypje me dijen dhe optimizmin tuaj për gjithçka.

Mirëpo jeni një romantik i pashpresë. Binjakëve nuk u pëlqen të jenë vetëm, për këtë arsye, kur bien në dashuri, të lindurit e kësaj shenje kanë tendencën që të lidhen shumë me partnerin. Duhet t’i kujtoni vetvetes që të mos jeni nevojtar, sepse kur jeni të dashuruar e vetmja gjë që do të doni është që të shpenzoni çdo sekondë me partnerin. Ju e dini që komunikimi i shpeshtë dhe i shëndetshëm është çelësi i një marrëdhënieje funksionale.

Gaforrja

Ju nuk jeni një budalla në dashuri. Kur bini në dashuri ju e bëni me gjithë shpirt, por sërish tregoheni të kujdesshëm.

Kur vjen fjala tek dashuria, ju jeni duke kërkuar një partner të vërtetë. Jeni të tërhequr ndaj njerëzve që kujdesen për peshën e tyre, janë ambiciozë dhe që udhëheqin veten. Ju jeni një dëgjues fantastik dhe me shumë sens humori. Partneri juaj nuk do të pushojë së qeshuri.

Luani

Ju nuk e keni problem të gjeni dashurinë falë energjisë tuaj magnetike, karizmës, vetëbesimit dhe ngrohtësisë. Jeni një partner besnik dhe kur dashuroheni, dashuroheni me shpirt. Përfundimisht ju pëlqeni lirinë, por kur “bllokoheni” me dikë, kjo do të jetë për një kohë të gjatë.

Mund të behëni pak xheloz dhe mbrojtës territori. Ju e vlerësoni dashurinë mbi çdo gjë tjetër dhe keni nevojë t’ju tregojnë sesa ju adhurojnë. Luanët në përgjithësi janë pak egoist, por në këtë rast mund të jetë një cilësi e dashur.

Virgjeresha

Ju përpiqeni të luani bukur në dashuri, por në fakt jeni të tmerruar nga vuajtja për të. Jeni të vështirë për t’u kuptuar, por e ndjeni dashurinë intensivisht.

Ndonjëherë personat që ju rrethojnë ndihen të frustruar sepse nuk janë të sigurt se çfarë ndodh në mendjen tuaj të shqetësuar. Dashuria ju konsumon. E keni më të lehtë të bëni llogari, të jeni akuzues dhe xheloz më shumë se i qetë dhe i lumtur. Ju jeni i këndshëm, i duruar dhe i lehtë për t’u dashuruar dhe duhet ta mbani mend këtë.

Peshorja

Ju jeni shumë të organizuar dhe të orientuar ndaj qëllimeve. Kur bie fjala për dashurinë, ju do të jeni të lumtur me ose pa të. Prandaj kurrë nuk vendosni dhe do dilnit vetëm me atë që është i duhuri për ju dhe që ju trajton me respekt.

Keni tendencën t’i bëni të presin gjatë të dashuruarit me ju përpara se të bini dakord. Sensi i fortë i vetëvlerësimit nuk do t’ju lejojë që t’i përqaseni takimeve në mënyrë tjetër. Kur bini në dashuri, prioriteti juaj është të ruani paqen dhe harmominë në marrëdhënie. Preferoni komunikimin dhe bisedat e logjikshme.

Akrepi

Ju jeni person shumë seksual dhe i zjarrtë që ka tendencën të mendojë për trupin përpara zemrës. Dashuria është gjithçka për ju. Jeni shumë pasionant dhe marrëdhënia juaj karakterizohet nga drama dhe agresioni.
Jeni shumë kokëfortë dhe përpiqeni të bëni gjithçka sipas mënyrës tuaj. Jeni më të prirur të qetësoheni kur jeni të dashuruar. Një Peshk ose Gaforre mund t’ju luftojë shumë mirë intensitetin tuaj.

Shigjetari

Për ju dashuria është një aventurë. Jeni një shpirt i lirë dhe nuk frikësoheni nga asgjë. Kur bini në dashuri, bini me pak rezerva. Keni tendencën të ndiqni zemrën tuaj. Inteligjenca juaj e lartë zakonisht ju drejton tek një partner inteligjent me të njëjtat shije për udhëtime dhe eksperienca të reja.
Rrallëherë ju pëlqen të qëndroni në një vend për një kohë të gjatë. Ju do të vendosni për dikë i cili nuk dëshiron të vendos.

Bricjapi

Ju nuk keni kohë për marrëdhënie që nuk ju çojnë askund. Do të preferonit të punonit për diçka (si e ardhmja me dikë për të cilin jeni të sigurt), pasi jeni të aftë të shihni një pamje të plotë. I merrni gjërat në jetë shumë seriozisht dhe keni pak durim për partnerët që nuk bëjnë të njëjtën gjë. Jeni të orientuar drejt familjes, kërkoni të sistemoheni dhe të jetoni në mënyrë të rehatshme, një jetë të lumtur.

Ju doni të bini në dashuri, por i rrini larg pasionit të çmendur. Ju do të donit që partneri juaj të ishte dhe miku më i mirë.

Ujori

Ju keni një zemër të madhe. Kur bini në dashuri jepni të gjithë vëmendjen dhe kohën. Vetësakrifikimi juaj ju bën një të dashur të mrekullueshëm. Ju nuk mund të jetoni pa një lloj dashurie që të jetë ekstreme, e nxehtë, pasionante.

Peshqit

Ju jeni i pëlqyeshëm, i ëmbël dhe elastik. Jeni gjithashtu pak i ndjeshëm dhe i përjetoni shumë dhimbjet. Keni frikë mos ju thyhet zemra, por më shumë frikësoheni nëse nuk bini në dashuri. Kur jeni i dashuruar, një argument me partnerin tuaj do të jetë aftësia juaj për të shkatërruar gjithë ditën. Juve nuk ju pëlqen t’i mërzisni njerëzit dhe bëni kompromise për nevojat tuaja me të dashurit. Duhet të jeni të kujdesshëm të mos humbisni veten tuaj në këtë mënyrë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending