Connect with us

Sot

Ditët e këqija nuk zgjasin gjithmonë, zbuloni si do t’u buzëqeshë fati ne 20-26 prill sipas Paolo Fox

Published

on

Dashi: 

Gjatë pjesës së parë të javës do të keni përse të gëzoheni. Raporti në çift do të jetë i kënaqshëm. Një rëndësi të veçantë do të marrë erosi dhe çështjet sentimentale. Do të mund të mbështeteni te miqtë. Më pak entuziazmuese do të jetë pjesa e dytë e javës, pasi marrëdhënia me kolegët do të jetë e acaruar. Do të jenë të shumta angazhimet dhe përgjegjësitë.

Demi: 

Për fat të keq, kjo nuk do të jetë një javë e mbarë për shenjat e tokës në përgjithësi. Për shenjën tuaj në veçanti parashikohet që të hasni pengesa për disa çështje pune, për shkak të zvarritjeve burokratike dhe të mungesës së bashkëpunimit. Do të ketë momente që do të merrni frymë të lehtësuar, por gjithsesi kërkohet një përqendrim më i madh nga ana juaj.

Binjakët:

 Situata parashikohet mjaft pozitive në sferën e dashurisë. Kur vjen puna te çështjet e zemrës, era do të fryjë në anën tuaj.  Edhe në familje do të keni mbarëvajtje. Do të zbuloni gjatë këtyre ditëve cilësi shumë të mira të njerëzve që ju rrethojnë. Beqarët do të kenë mundësi të shumta për sukses gjatë fundjavës. Gjithashtu dhe Hënën do ta keni aleate.  

Gaforrja:

 Kjo nuk do të jetë një ndër javët më të mira në aspektin sentimental. Venusi dhe Marsi në disonancë do të bëhen shkak për mosmarrëveshje me të tjerët. Ky nuk është momenti i përshtatshëm për t’ia kthyer partnerit me të njëjtën monedhë, pasi do ta rëndonit më tepër gjendjen. Ndërkohë, përqendrohuni më shumë dhe në punë.

Luani: 

Do të jeni veçanërisht konkurrues, aq sa do të dukeni të ashpër në sytë e të tjerëve. Edhe pse planetët do të jenë të radhitur në anën tuaj, edhe ju duhet të angazhoheni maksimalisht. Mos ia kurseni ndihmën tuaj as kolegëve, që në këto momente i kanë sytë nga ju. Tashmë ka ardhur momenti që të vilni frytet e punës suaj. Këtë javë do të keni fat edhe në lotari.

Virgjëresha: 

Kombinimet Venus-Neptun dhe Uran-Saturn, nuk janë ndër më të mirët për momentin në shenjën tuaj, prandaj është e këshillueshme që të merrni masat e duhura që të përballoni disa vështirësi në aspektin ekonomik. Bëni çmos që t’ju dalin mirë llogaritë, edhe për të mos shkaktuar tensione në familje. Shmangeni këto kohë çdolloj investimi.

Peshorja: 

Do të keni raste të shumta për sukses gjatë kësaj jave, por ndonjëherë kolegët mund të shfaqin mungesë tolerance ndaj jush. Mos i bëni publike projektet tuaja për momentin, por ruajini për një kohë të mëvonshme. Tani mos bini shumë në sy. Bëjini vetes ndonjë dhuratë dhe merrni një pushim të merituar. Në dashuri këshillohet që të tregoheni të matur, edhe pse duket sikur partneri bën çmos për t’jua sosur durimin.

Akrepi: 

Do të keni mundësinë që gjatë këtyre ditëve të vini në zbatim shumë ide tuajat. Do të merrni përsipër detyra dhe përgjegjësi të shumta. Me siguri që dhe kolegët do të jenë të gatshëm për bashkëpunim. Marrëdhënia me partnerin do të jetë shumë e mirë dhe nuk do të mungojnë emocionet e forta. Përgatituni që fundjavën ta kaloni me argëtime.

Shigjetari: 

Shumë lidhje miqësie, që ishin lënë në harresë, do të rigjallërohen. Do të rivendosni kontaktet me miqtë tuaj të vjetër dhe nuk përjashtohen as njohjet e reja. Këmbimi i ideve do të jetë në qendër të bisedave tuaja, por tek-tuk do të ketë dhe ndonjë mosmarrëveshje. Për fat, raporti me familjarët do të jetë mjaft i mirë. Edhe marrëdhënia me partnerin do të jetë gjithaq e mirë.

Bricjapi: 

Do t’ju ofrohen mundësi të shumta në aspektin profesional, të cilat duhet t’i peshoni mirë. Mos u tregoni impulsivë. Për çdo pasiguri që do të keni, fare mirë mund të mbështeteni te partneri apo te familja. Yjet do t’ju favorizojnë në disa çështje që do të jenë të suksesshme në planin afatgjatë. Mos harroni që buzëqeshja është arma më e mirë kundër zilisë së të tjerëve.

Ujori: 

Pështjellimi i këtyre ditëve mund të rezultojë i dëmshëm për disa çështje të punës dhe nuk duhet nënvlerësuar. Duhet të jeni me mendje të kthjellët, në mënyrë që t’i jepni zgjidhje diçkaje që nuk duhet shtyrë për më vonë. Disa marrëveshje nuk do të shkojnë ashtu siç shpresoni. Vajza, kur vjen puna te ndjenjat, bëjini sytë katër, sepse djalin e ëndrrave mund ta keni përpara syve.

Peshqit: 

Kjo do të jetë një javë paksa e zymtë, pasi do të hasni vështirësi në aspektin profesional. Nuk  do të mungojnë as zënkat dhe debatet e ndezura. Nuk ju mbetet veçse të shtrëngoni dhëmbët dhe të prisni që të vijnë kohë më të mira. Në dashuri do të përjetoni çaste të ëmbla, por në përgjegjësi lidhja juaj do të jetë e qëndrueshme dhe nuk pritet që të ketë risi.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: elo job

  2. Pingback: online dispensary shipping worldwide reviews

  3. Pingback: Buy Steroids

  4. Pingback: Smart Rack

  5. Pingback: here

  6. Pingback: most reliable psilocybin mushroom seller​,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending