Connect with us

Aktualitet

Ja si t’i shkurtoni vetë flokët derisa sallonet e parukiereve janë të mbyllura/ Foto

Published

on

Mos u dëshpëroni, mundeni t’i shkurtoni flokët vetë në shtëpi duke përdorur disa truqe

Nëse jeni mësuar që të shkoni rregullisht te floktari, nuk duhet të brengoseni, sepse me këshillat që do t’i lexoni në vazhdim të këtij teksti mund t’i shkurtoni flokët vetë në kushte shtëpie, transmeton Telegrafi.

Këshillat për shkurtimin e skajeve të flokëve të drejta:

Njomni flokët me ujë në mënyrë që më lehtë t’i kontrolloni, pastaj krihni mirë.

– Lidhni flokët në një gërshet të ulët dhe varësisht nga gjatësia e flokëve vini një apo dy llastikë në gërshet.

– Fundin e gërshetit vendoseni në mes të gishtit tregues dhe gishtit të mesëm dhe tërhiqeni poshtë dhe me gërshërë pritni gjatësinë e dëshiruar të skajeve.

– Kjo formë e shkurtimit të flokëve do të duket pak më e gjatë nga pas, mirëpo nëse flokët i qitni përpara ato do të jenë të drejta.

Opsioni i dytë:

– Ndani flokët në pjesë të njëjta dhe qitni përpara edhe nga ana e djathtë edhe nga ana e majtë dhe lidhni me llastik të dy skajet e flokëve.

– Sërish duke përdorur gishtat si kufizim pastaj tërhiqni skajet poshtë, përcaktoni gjatësinë të cilën dëshironi ta shkurtoni dhe pritni me gërshërë.

Nëse dëshironi që flokët t’ju duken plotësisht të drejta kur i shkurtoni shikoni në cilën mënyrë do ta bëni këtë në videon në vazhdim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Aktualitet

Arbana Osmani publikon foton e pare te djalit te saj Diell/ Shikoni sa i mire eshte ai

Published

on

Moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj u bekuan me nje bebush ne muajin tetor. Cifti i njohur i showbiz-it zgjodhen nje emer unik, tipik shqiptar per te voglin.

Ata i vendosen vogelushit te tyre emrin Diell.

Ne rrjetet sociale s’kane munguar momentet e embla me te por portretin e te voglit nuk e kemi pare ende.
Eduarti dhe Arbana ndajne shpesh ne rrjetet sociale foto dhe video me te voglin e tyre.

Se fundmi moderatorja e njohur ka publikuar nje video ne ‘Instastory ku shfaqet Eduarti teksa perkedhel Diellin.

Edhe babi Eduarti ashtu si mami Arbana qenka shume i perkushtuar ndaj vogelushit.

Mbi video teksa na ka faluar disa doza shume te mira dashurie, moderatorja shkruan: ‘Bekimet e mia!’

Continue Reading

Trending