Connect with us

Keshilla

5 Sekretet e bukurise qe i bejne grate franceze aq terheqese, jane kaq te thjeshta

Published

on

Në çdo vend, gratë kanë sekretet e tyre t’i mbajtur të reja dhe të bukura.

Por, gratë franceze kanë sharmin më të natyrshëm në botë, sepse ata arrijnë disi të duken 18 edhe në moshën 42 vjeçare, si Audrey Tautou, transmeton Telegrafi.

Sigurisht që nuk ka këshilla universale që mund t’i ndihmojnë të gjithëve, por gratë franceze definitivisht kanë disa zakone të dobishme që i ndihmojnë ata të qëndrojnë simpatik në çdo moshë.

Bright Side ka zbuluar sekretet e rutinës së bukurisë që ndjekin pothuajse të gjitha gratë franceze:

Ato nuk përdorin konturimin

Grave franceze nuk u pëlqen konturimi sepse fsheh tiparet natyrale të fytyrës dhe duket e panatyrshme. Ajo që ato bëjnë dashuri është një skuqje e vogël në faqe për ta bërë veten të duket e freskët dhe me shkëlqim.

Ato nuk shqetësohen nga papërsosmëria

Nëse i hidhni një vështrim më të afërt grave franceze dhe stilit të tyre, do të vini re se pothuajse të gjitha preferojnë një çmenduri të vogël. Mund të ketë të bëjë me flokët, mund të ketë të bëjë me aksesorët e tyre, si një shall, ose mënyrën e qepjes së rrobave të tyre. Kjo u lejon atyre të duken të natyrshëm dhe të lirë, sikur të mos bëjnë asgjë të veçantë për tu dukur bukur.

Ato preferojnë buzët e kuqe

Gjithmonë mund të shkëlqeni pamjen tuaj duke përdorur buzëkuq të kuq. Gratë nga Parisi janë plotësisht të bindura për këtë: nuk ka rëndësi se cili është stili juaj, ju mund të vishni xhinse të grisura dhe një T-shirt ose një fustan me një kapelë të madhe, por shtimi i buzëkuqit të kuq menjëherë do të lartësojë çdo pamje.

Çanta e tyre e grimit nuk është plot me produkte

Gratë franceze kanë vetëm 2 buzëkuqë: një ngjyrë natyrale dhe një e kuqe për një humor të shkëlqyeshëm ose një mbrëmje jashtë.

Ato zgjedhin një fondatinë të lehtë për ta bërë lëkurën e tyre të shkëlqejë, por ato nuk e rivendosin atë çdo orë, kryesisht kështu që ato nuk duken si një mur me suva mbi të. Lëkura e shëndetshme supozohet të shkëlqejë pak. Ato konsiderojnë se kjo është e bukur dhe e natyrshme.

Grimi i syve do të thotë vetëm bojë për rimel për qerpikët. Në mbrëmje, ato mund të shtojnë një grim të çrregullt në sy.

Pra, 6 produktet në çantën e një gruaje franceze përfshijnë: një fondatinë të mirë, një pudër me shkëlqim, bojë për vetulla, një penel dhe dy buzëkuqë. Tani kjo është një ide që të gjithë duhet ta provojnë!

Ato besojnë në fuqinë e dushit të ftohtë

Gratë franceze dinë për rëndësinë e të pasurit një dushi të ftohtë pas një dushi të nxehtë. Kjo stimulon qarkullimin e gjakut dhe ndihmon për të mbajtur tonifikuar lëkurën. Si rezultat, ato gjithmonë duken të freskëta dhe të freskëta.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nese i dashuri juaj ben 1 nga keto 5 gjera atehere duhet te ndaheni menjehere

Published

on

Edhe sikur njeriu perfekt te ekzistonte me siguri qe ne nuk do e donim. Ne dashurohemi me njerez me defekte dhe virtyte por duhet te tregoni gjithmone kujdes me keto sjellje qe do te lexoni me poshte:

Ai bëhet i dhunshëm, edhe pse nuk të qëllon

Ky veprim nuk eshte i pandergjegjshem. Nje djale eshte nje shkaterrues marrdheniesh edhe nese thyen objekte pasi mund te te tremb e nese nuk te godet. Ti nuk e di asnjehere se si mund te degradohen veprimet e tij dhe asnje marrdhenie nuk mund te ndertohet mbi frike.

Ai tradhton

Akti i tradhetise edhe pse nuk mund te jete shkaterrues eshte besim i humbur dhe mungese respekti.Nuk eshte mire qe te kalosh jeten me dike qe vendose deshirat e ti para nevojeve te tua sic jane besimi dhe siguria.

Ai nuk të pranon dhe nuk të prezanton

Eshte koha per te ikur nese del me nje burre prej 6 ose 9 muaj dhe ai nuk te ka bere pjese zyrtare te jetes. Jeni thjeshte duke harxhuar shume kohe nga jeta e cila eshte shume e rendesishme. Ai duhet te te pranoje dhe te te prezantoje nese ai e di qe ti vlen.

Vuan nga varësite

Nje grua qe i qendron prane partnerit nese kohl te veshtira duhet te marri shume vleresime. Kini kujdes nga varesite qe partneri juaj ka pasi ai mund te bej cdo gje per t’i realizuar ato dhe madje dhe ne kurriz te atyre qe quan.

Ai të manipulon

Nje burre do te vazhdoje te luaje me mendjen tende dhe te tregohet i pandershem nese gjate nje diskutimi perdor taktikat e tij manipulative. Lere menjehere nese ke pasur mundesine qe te kuptosh qe ai te ka bere pjese te lojes.

Continue Reading

Keshilla

Maske per floket e dekoloruar dhe te demtuar

Published

on

Pothuajse te gjitha femrat e dine sesa e veshtire eshte qe te kujdesesh per floke te dekoloruar. Dekolorimi eshte nje cngjyrosje e flokut e cila arrihet fale perberseve kimike. Ne ju keshillojme qe te aplikoni dy maskat e meposhtme nese nuk doni qe te shihni floke te ashper apo qe keputen.

Maske me vaj ulliri dhe vaj kokosi

Kombinimi i vajit te ullirit dhe atij te kokesit jane shume dobiprures. Vaj i ullirit eshte i pasur me vitamine E dhe antioksdiante te cilat forcojne floket ndersa vaji i kokosit eshte i pasur me triglyceride te cilat depertojne deri ne thellesi te skalpit te kokes.

Ne nje ene vendosni dy luge gjelle vaj kokosi ne trajte te ngrire, dy luge gjelle vaj ulliri dhe me pas vendoseni ne zjarr per disa minuta. Me ndihmen e nje furce lyeni floket ne gjithe gjatesine e tyre dhe masazhoni me levizje rrethore majat e flokeve dhe skalpin. Lereni masken e pergatitur te qendroje per 3 minuta dhe do te shikoni qe floket tuaj do te jene me te bute.

Maske me veze dhe leng qepe

Kjo maske parandalon keputjen e flokeve, i forcon ata dhe gjithashtu ushqen rrenjen. Veza ka ne permbajtjen e saj Vitamine E e cila ndihmon qe floket te rriten ne menyre te shendetshme. Ndersa qepa permban antioksdante te cilet i mbrojne floket nga veprimi i radikaleve te lira dhe parandalojne keputjen e tyre. Si fillim ne 300 ml uje hidhni 2 kokrra qepe te cilat duhet t’i ndani ne 4 pjese dhe vendosni qe te ziejne. Me pas kullojeni lengun e qepes e lereni derisa te ftohet. Pasi lengu te jete ftohur shtoni 2 luge gjelle vaj ulliri dhe 2 te verdha vezesh. Masken e pergatitur aplikojeni mbi floke dhe lereni te qendroje per 30-40 minuta. Floket tuaj do te jene me te bute dhe me te forte pas perdorimit te pare te kesaj maske.

Continue Reading

Keshilla

Meshkujt nuk i pelqejne keto 10 gjera te vogla te femrat

Published

on

Meshkujt i verejne gjithmone pakujdesite apo gabimet tek femrat. Ndaj ne kete artikull ne kemi sjelle per ju 10 gjera qe meshkujt nuk i pelqejne aspak :

1. Makeup i rende

Kur vendosni make up lekura juaj do te duket me e bukur pasi ju do te mund te fshihne defektet e vogla qe mund te keni. Por mos e teproni sepse meshkujt nuk e pelqejne aspak nje make up te rende.

2. Nje model flokesh i nderlikuar

Meshkujt gjithmone preferojne modele te thjeshta dhe natyrale. Ata mendojne se modelet e nderlikuara te flokeve jane te pershtatshme per diten e karnavaleve.

3. Grimi i renduar i syve

Nese doni te dukeni me terheqese dhe me e bukur atehere duhet te perdroni nje grim te lehte dhe te thjeshte per syte.

4. Vetullat e rena

Tipari kyc ne fytyren e nje femre jane padyshim vetullat. Perdorni nje furce te vecante nese doni qe te keni vetulla te persosura. Pamja juaj do te duket me mire dhe syte do te duken magjike.

5. Kujdesi ndaj depilimit

Ju gjithmone duhet te kujdeseni per nje depilim te perkryer pasi meshkujt duan qe lekura e femres te jete e bute dhe e paster.

6. Lekura e thate

Te prekesh nje lekure te thate nuk eshte nje ndjesi e kendshme. Perpiquni qe te perdorni krem hidratues per trupin here pas here.

7. Dhembe te zverdhur

Per meshkujt dhembet e zverdhur nuk jane aspak terheqes. Nese keni dhembe te zverdhur atehere duhet qe patjeter ti jepni zgjidhje ketij problemi.

8. Buzekuqi

Duhet te jeni te kujdesshme per buzekuqin qe duhet te perdorni nese planifikoni te dilni. Meshkujt pelqejne ngjyrat e lehta te cilat jane afersisht si lekura juaj.

9. Arome e rende parfumi

Keshillohet qe te zgjidhni nje arome e cila ju ben misterioze dhe terheqese per meshkujt.

10. Te grimoheni ne publik

Meshkujt nuk preferojne qe ju te grimoheni ne publik. Mos harroni qe grimin duhet ta realizoni vetem ne shtepi.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!