Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i fundjaves sipas astrologes Meri, do tju jupet nje mundesi e arte

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 17 DHE 18 PRILL 2020

Nje Dritare ne Qiell Me futejn e Jupiterit ne Bricjap duket sikur cdo gje eshte mbyllur dhe kushtezuar

E vetmja gje qe ka marre rendesi eshte Shteti apo Shtetet si dominance mbi jeten e njeriut Kufijte jane mbylur dhe marredheniet ndernjerezore pothuaj jane eleminuar ne larg esi dhe afersi.

Kjo fund jave shpreh edhe nje here nje pamundesi per te thyer kufijte dhe pengesat por nje mundesi per te ndjere pare dhe shijuar gjerat me te nevojshme te egzistences

Megjithate Aferdita ne Binjak na garanton nje komunikim te kendshem dhe afrimitet ne mesazhe e rrjete sociale si edhe takime me njerez te afert diku ne ambjentet ku jetojme

Nuk mungojne edhe udhetimet e shkurtra ku nuk do mungojne romancat dhe rruget apo menyrat e reja te te jetuarit apo pershtaturit

Bricjapi Shenja qe kerkon Monarki dhe Pushtet apsolut do detyrohet kete periudhe te hap rruget

DashiDuhet te perqendroheni ne nje mundesi apo tek nje person pasi mund te hutoheni nga shumllojshmeria e njerzve qe do ju percojne mesazhe e ndikime ne kete periudhe

DemiNe ceshjet ekonomike periquni te gjeni nje mundesi bashkepunimi me jashte vendit apo me njerez qe mund te riformojne punen tuaj

BinjaketShanset ekonomike dhe errotike duket sikur nuk do mungojne ne jeten tuaj kete periudhe Tendencat e detyrimeve apo kushtezimet shpirterore nuk do ju lejojne ta shijoni si duhet monetin

GaforrjaPretendohet nje ndarje por pretendodet edhe nje martese Shikojeni mire jeten bashkshortore pasi eshte e rendesishme kete kohe Gjithsesi nuk do jetoni dot pa kete presion qe vjen nga te tjeret

LuanetAnkthin dhe stresin pikerisht ju duhet ta eleminoni ne menyren me te mire te mundshme pasi jeni shenja qe mund te ndikoheni me shume

Virgjeresha Nese pranvera nuk vjen me nje lule per ju vlen komplet e kunderta Pranveren ju e prisni qofte edhe me nje mundesi te mire ne jeten errotike apo ne aftesine krijuese

PeshorjaKete fundjave do cliroheni nga ndikimi i nje partneri te fuqishem qe ju drejtonte jeten ne familje apo jeten ne pergjithesi

AkrepiPuna juaj do clirohet nga keqkuptimet apo kufizimet e momentit dhe do jeni me te lire e te pavarur dhe madje me te respektuar

ShigjetariDo vendosen ekuilibrat midis jetes erotike dhe shpenzimeve apo midis nje partneri qe ju donte per interesa ekonomike dhe dikjt qe ju donte me realisht

BricjapiNje perralle te bukur i vejn fundi dhe nese doni te vazhdoj do jeni ju ata qe do ta beni te mundur ecurine e gjerave bukur Ne jeten familjare shpetoni nga nje pergjegjesi apo ju largohet nje ndihmese

UjoriVazhdoni me errotizmin dhe planet tuaja edhe sikur bota te mos rrotullohej me Do gjeni padyshim dicka interesante qe tju beje te ndjeheni mire Ne jeten errotike jeni shume me fat

PeshqitCeshtjet ekonomike sikur shpetojne nga ngerci ku kishin mbetur dhe tashme ju hapet rruga per nje zhvillim me te ndritshem edhe ne planin errotik

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: dumps pin sites

  2. Pingback: social media worker jobs

  3. Pingback: kardinal stick

  4. Pingback: แทงบอลออนไลน์

  5. Pingback: Taux Des crédits à hypothèques | pret-online.beTaux Des prêts Hypothécaires | pret-online.be

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending