Connect with us

Magazina

Do mbulohen me leke kete vit, kjo eshte shenja qe do beje namin ne vitin 2020

Published

on

Kur flasim për karrierë dhe para, pak njerëz mbeten indiferentë: ato janë çështje që na shqetësojnë nga afër dhe kushtëzojnë gjendjen shpirtërore në fusha të tjera të jetës.

Horoskopi mund të na ndihmojë të kemi një vizion të mirë për të ardhmen tonë profesionale dhe ekonomike.

Le të zbulojmë se si do të reagojnë dymbëdhjetë Shenjat e Zodiakut në transitet në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm.

Dashi

Nga pikëpamja e punës, viti 2020 do të jetë një vit plot sfida: Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap do të përfaqësojnë duke ju dhënë shumë mësime të dobishme për tu përmirësuar dhe rritur, me përkushtim dhe sakrificë. Ndonjëherë do të ketë ngadalësime, por me Marsin në krahun tuaj përgjatë gjysmës së dytë të vitit, do të dini se si të luftoni me energji dhe vendosmëri për të arritur qëllimet tuaja. Urani nuk ka siguri ekonomike, por mund të favorizojë episodet individuale të fitimeve të papritura dhe befasuese.

Demi

Planetët në Bricjap garantojnë një qëndrueshmëri të caktuar pune gjatë gjithë vitit, por do të duhet të parandaloni çdo ngjarje të paparashikuar që mund të ndodhë nga gjysma e dytë e dhjetorit. Urani në shenjën tuaj ofron zgjidhje inovative për karrierën tuaj dhe shpesh ju sheh të shkëlqeni në biznesin tuaj sesa si punonjës. Sa për paratë, nga fillimi i prillit deri në fillimin e gushtit mund të mbështeteni në një goditje të vogël të fatit si një dhuratë nga Venera, e cila sjell të ardhura shtesë.

Binjakët

Më shumë se një vit lajmesh, viti 2020 do të jetë një vit pajtimi dhe ju papritmas mund të gjendeni duke bashkëpunuar me njerëz që në të kaluarën ndanin momente të rëndësishme për karrierën tuaj. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni se keni fituar përvojë dhe pjekuri. Forca juaj e brendshme do t’ju udhëheqë edhe në projektet më të vështira. Mundohuni t’i rezistoni ndryshimit të vazhdueshëm dhe të kërkoni në një stabilitet të ri! Nga pikëpamja ekonomike, do të ketë shumë shpenzime, por gjithashtu do të jeni në gjendje të përmirësoni fitimet tuaja.

Gaforrja

Planet në Bricjap në vitin 2020 janë shumë të qarta në kërkesat e tyre: ju duhet domosdoshmërisht të punoni në marrëdhëniet tuaja, përfshirë ato në punë. Fërkimet me kolegët mund të tejkalohen me pak kuptueshmëri, tolerancë dhe mbi të gjitha inteligjencë. Provoni të pyesni veten se çfarë është më e dobishme për suksesin tuaj! Marsi në Dash në gjysmën e dytë të vitit gjithashtu do të bie ndesh me shefat tuaj. Ekonomikisht nuk ka asnjë lajm, por do të ishte më mirë të hiqnim para mënjanë.

Luani

2020 do të jetë një vit plot mundësi të reja nga pikëpamja e punës, por për të bërë një karrierë mund të jetë e nevojshme të bëhet një heqje dorë ose sakrificë (gjithashtu për sa i përket kohës së lirë). Në gjysmën e dytë të vitit Marsi do t’ju japë një nxitje të këndshme të energjisë dhe do të inkurajojë lindjen e aktiviteteve të reja ose bashkëpunimeve të reja me kompani të huaja. Rritja profesionale nuk do të udhëtojë në të njëjtat pista si ajo ekonomike dhe, për të rritur fitimet, duhet të drejtoheni në një hobi artistik.

Virgjëresha

Teknologjia dhe inovacioni do të jenë fjalët kryesore për karrierën tuaj në vitin 2020. Urani në Demi do të ju tregojë talentin tuaj në aktivitete komplekse dhe shpërblyese. Ndryshimi gjithmonë do të jetë një arsye për rritje dhe përmirësim. Saturni dhe Plutoni do t’ju bëjnë të mbani pozicione prestigjioze, të cilat kurrë nuk keni menduar se mund t’i mbuloni. Nga pikëpamja ekonomike / financiare nuk ka asnjë arsye pse të shqetësoheni, përveç nëse keni një partner që nuk njeh kufij të shpenzimeve.

Peshorja

2020 do të jetë një vit shumë i ngarkuar për ju, por do të keni mundësinë të merrni udhëzuesin e Saturnit (i cili do të kalojë përkohësisht në Ujor) në muajt prill, maj dhe qershor. Planetët në Bricjap, siç ndodhi në vitin 2019, do t’ju ​​vendosin para përgjegjësive të rënda në mjedisin familjar dhe Jupiteri mund t’ju ​​detyrojë së pari të bëni një ekspansion të paplanifikuar vendas. Armatoseni me durim dhe respektoni premtimet tuaja. Për të përballuar disa shpenzime është e nevojshme të paraqiteni një krijimtari të vogël.

Akrepi

Bëhuni gati për të jetuar një vit shumë të bezdisshëm, plot befasi, por edhe gabimesh të vogla dhe të bezdisshme. Planetët në Bricjap do t’ju detyrojnë të përballeni me lehtësi disa situata të rëndësishme të punës: një qëndrim i paqëndrueshëm do të ishte kundërproduktiv. Me kalim tranzit të Saturnit në Ujor në muajt prill, maj dhe qershor, ju mund të duhet të neglizhoni karrierën tuaj për shkaqe familjare. Nga pikëpamja ekonomike, mund të mbështeteni tek Venus për të rritur të ardhurat.

Shigjetari

Urani në Dem në vitin 2020 mund të jetë përgjegjës për sëmundjet tuaja të lidhura me punën, përveç nëse jeni të kënaqur me kryerjen e aktiviteteve të përsëritura dhe të pashpresa. Problemi është se, për të ruajtur stabilitetin ekonomik, është e nevojshme t’i nënshtrohen disa kompromiseve të vogla. Planetët në Bricjapi ju bëjnë të humbni kaq shumë kohë edhe për menaxhimin e kaq shumë praktikave burokratike, të domosdoshme për të ruajtur rendin.

Bricjapi

Shenja juaj sigurisht që do të jetë protagonistja e ngjarjeve madhore përgjatë vitit 2020. Nga pikëpamja profesionale nuk ka ndonjë qëllim që nuk mund të arrihet nga ju. Ju jeni këmbëngulës, këmbëngulës dhe tregoni vendosmëri të madhe në gjithçka që bëni. Saturni dhe Plutoni në Shenjën tuaj sjellin ambicie të mëdha dhe Jupiteri garanton rritjen, prosperitetin dhe pasurinë. Do të ketë kaq shumë mundësi për të shfrytëzuar për të rritur popullaritetin tuaj dhe për të bërë përparim të madh. Le Stars ju udhëzojë!

Ujori

2020 duket si një vit interesant në shumë mënyra. Ju keni qenë të vetëdijshëm për ca kohë se ka diçka që vlon në tenxhere dhe, me ndërhyrjen e Uranit, mund të ketë shtrembërime të mëdha në vizionin tuaj të punës. Saturni në pranverë do të kalojë përkohësisht në Shenjën tuaj, duke konsoliduar diçka të rëndësishme. Fitoret e vërteta do të vijnë megjithatë në dy javët e fundit të vitit! Nga pikëpamja ekonomike, gjithçka është e qëndrueshme, por mbani nën kontroll kostot.

Peshqit

Jupiteri në Bricjap flet për vitin 2020 si një vit takimesh të rëndësishme dhe vendimtare, gjithashtu për karrierën tuaj. Mund të njihesh magjikisht me një person që mund të të nxjerrë në rrugën e duhur drejt suksesit. Ju jeni të shoqërueshëm dhe shkëlqyese në bashkëpunime të reja. Mësoni të besoni tek dikush që ka më shumë përvojë se ju në biznesin tuaj. Nga pikëpamja e financave, në gjysmën e dytë të vitit do të duhet të merresh me Marsin në Dash dhe rrjedhjen e parave.

14 Comments

14 Comments

 1. Pingback: buying weed online in usa

 2. Pingback: Buy Glo Extracts

 3. Pingback: Churches in Amarillo

 4. Pingback: wmodziesila.pl

 5. Pingback: nova88

 6. Pingback: Juul pods for sale

 7. Pingback: บาคาร่าเว็บตรง

 8. Pingback: เงินด่วน 30 นาที ถูกกฎหมาย

 9. Pingback: สินเชื่อโฉนดที่ดิน

 10. Pingback: limanbet giriş

 11. Pingback: recreational weed dispensary Kansas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Astrologia Meri Shehu dhe yjet na zbulojnë për antipatitë sipas shenjës së horoskopit

Published

on

Janë disa karakteristika të caktuara të cilat, secili nga ne nuk arrin dot t’i tolerojë tek të tjerët. Antipatia është subjektive dhe për çdo shenjë zodiakale, është një shenjë tjetër me të cilën nuk arrin dot të shkojë dakord. Horoskopi dhe yjet na zbulojnë antipatitë zodiakale!

Dashi

Një person i gëzueshëm dhe i shoqërueshëm si ty, vështirë se ka antipati që në vështrimin e parë. Por, duke parë natyrën pak ‘gërnjare’ tënden dhe rebele, shpesh të qëllon të kesh rivalë, si në fushën sentimentale, ashtu edhe në atë profesionale. Është një shenjë që, më shumë se kushdo tjetër të bën të humbasësh durimin: Peshorja. Nuk arrin të kuptosh se si ka mundësi që ka njerëz të tillë, të cilët nuk janë në gjendje të shfaqin vetveten ashtu siç janë apo që nuk japin një zgjidhje. Me një person të tillë nuk provon as të diskutosh.

Demi

Ke tendenca për të qenë shumë posesiv/e. Falë durimit tënd dhe maturisë, arrin gjithnjë rezultate optimale, si në fushën profesionale, ashtu edhe në atë personale. Të pëlqen të shijosh suksesin tënd dhe nuk e pranon faktin se dikush mund të të ‘vjedhë’ protagonizmin dhe të mos marrësh dot komplimentet e merituara. Ja përse, mes personave antipatikë për ty, më antipatiku/ja është personi i lindur nën shenjën e Luanit. Në rastin e rivaliteteve të dashurisë, të shpëtojë kush të mundë!!!

Binjakët

Duke qenë se tenton gjithnjë të sillesh në mënyrë sa më miqësore me të gjithë, nuk kuptohet gjithmonë nëse dikush është i këndshëm për ty, ose jo. Je person që pëlqen zbavitjet, shakatë, qeshjet dhe të bësh vazhdimisht batuta, të cilat për ndonjë mund të jenë të pavend.

Gaforrja

Për ty është thelbësore të kesh rreth vetes njerëz të ndjeshëm, që kanë të njëjtat cilësi me ty dhe që duan të kalojnë kohë me familjen. Nuk arrin të konceptosh idenë se dikush mund të jetë indiferent ndaj kësaj të fundit. Ndaj, sjellja e Ujorit për ty është e papranueshme. Nuk arrin të gjesh ëmbëlsi apo butësi në asnjë nga sjelljet e tij. Sigurisht, nuk do jesh ti që do e ndjekësh sa herë që ‘arratiset’.

Luani

Ti ke namin e një personi shumë të drejtë dhe të ndershëm. Zakonisht nuk ke probleme në deklarimin e antipative të tua që, në shumicën e herëve janë për njerëzi fals, jo korrektë dhe aspak të sinqertë në drejtimin tënd, apo në drejtim të njerëzve që ti i do shumë. Shenja me të cilën nuk arrin dot kurrë të shkosh dakord është Akrepi. Mosbesimi i tij është një ndër gjërat më të padurueshme për ty. Edhe pse ka namin si hakmarrës, ti nuk e ke aspak frikë.

Virgjëresha

Është tejet e thjeshtë që një person të jetë antipatik për ty dhe po ta mendosh mirë, mund të gjesh diçka që nuk shkon tek të gjithë shenjat e zodiakut, përfshirë edhe tënden. Por një shenjë që nuk arrin dot kurrë ta kuptosh është ajo e Peshqve. Duket në fakt se keni koncept të ndryshëm për rregullin dhe përpikmërin dhe moskokçarja e tij të acaron shumë. Sipas teje, peshqit nuk arrijnë dot të kuptojnë se bëhen qesharakë dhe aspak realistë sa herë që ndjekin ëndrrat e tyre.

Peshorja

Nuk je person që do grindjet dhe shpesh i bën bisht. Për ty është e rëndësishme të jetosh në paqe në mënyrë që të ruash ekuilibrin e brendshëm. Je fleksibël dhe të pëlqen ta marrësh jetën me lehtësi. Pikërisht për këtë motiv, nuk shkon dot me njerëzit që i bëjnë gjërat më të vështira se ç’duhet. Antipatia jote mund të jetë për shenjën e Demit, që tregon gjithnjë se nuk është aq elastik në mendime sa do duhej për të folur me ty për çdo gjë.

Akrepi

Ti nuk je, pa diskutim, person i kuptueshëm apo që hap rrugë kollaj dhe në pjesën më të madhe të rasteve të udhëheq ‘shqisa e gjashtë’. Ka shumë njerëz për të cilët ndjen antiati që në shikimin e parë, pa motiv dhe kjo ndjenjë të qëndron edhe pas shumë kohësh. Shenja e horoskopit që pa diskutim të çon në debate të ashpra sipas “Shqip”është ajo e Binjakëve. Ti je mosbesues/e nga natyra dhe sheh tek Binjakët personat më pak të besueshëm të gjithë Universit. Cinizmi i tyre shkon përtej esencës tënde.

Shigjetari

Një person i këndshëm dhe alegro si ty nuk ka probleme të shoqërohet me këdo, edhe me persona me zakone apo tradita kulturore tërësisht të ndryshme nga ty. Të pëlqen të udhëtosh dhe të ‘kapësh në ajër’ të gjitha propozimet aventuriere që të bëhen. Antipatia jote është për shenjën e Gaforres, që ka një stil jete shumë të ndryshëm nga ty. Ajo që të irriton më shumë, është fakti se qajnë shpejt. Ty të pëlqen të qeshësh dhe ke përshtypjen se Gaforrja mund të shuajë entuziazmin tënd.

Bricjapi

Qëndrimi yt i jashtëm jep shpesh përshtypjen se jeni person i ftohtë dhe autoritar. Kjo është arsyeja që shpesh ndesheni me njerëzit që nuk durojnë dot të marrin urdhra nga ty. Shenja me të cilën jeni zakonisht në konflikt është Dashi. Përsa i përket kokëfortësisë, është një luftë titanësh. Ti nuk duron dot faktin që Dashi reagon gjithnjë impulsivisht, pa respektuar një planifikim të detajuar. Është një shenjë që nuk e mban dot nën kontroll dhe ‘nxehtësia’ e tij të tremb.

Ujori

Ti je shenja që tërheq antipatitë e personave që ke përreth dhe shpesh as që ndërgjegjësohesh për këtë. Askush nuk arrin të kuptojë sjelljen tënde: ndonjëherë je personi më i pranishëm në botë në jetën e dikujt dhe të nesërmen je zhdukur. Në çdo rast nuk do rregulla, nuk do kufij dhe për këtë arsye hyn në konflikt me shenjën e Virgjëreshës, e cila përpiqet të të imponojë zakonet e saj të bezdisshme. Në shoqëri me një Virgjëreshë ndihesh si në kurth dhe për këtë arsye largohesh pa dhënë shpjegime.

Peshqit

Je person që përshtatet shumë shpejt në situata të ndryshme, por pavarësisht kësaj, nuk heq dorë nga ankesat kur gjërat nuk shkojnë siç do doje dhe ke tendenca për të bërë rolin e ‘viktimës’. Shenja për të cilën ke më shumë antipati është natyrisht ajo shenjë që injoron ankesat e tua dhe ka qëllimin për të të mësuar çfarë është e drejtë dhe  çfarë e gabuar në jetën tënde: Shigjetari. Prepotenca jote dhe mendjemadhësia e Shigjetarit janë origjina e përplasjeve të ashpra dhe të paharrueshme.

Continue Reading

Aktualitet

Shenjat më kokëfortë të horoskopit / Ja përse ndodh ndarja ne çifte nuk është diçka e çuditshme

Published

on

Ndërsa hëna ndikon në baticat, sjelljet tona gjithashtu mund të ndikohen nga universi. Në fund të fundit, kimia na mëson se materia nga e cila përbëhemi vjen drejtpërdrejt nga yjet. 

Më mirë mos i kundërshtoni kurrë; Shenjat më kategorike të horoskopit janë njerëzit që me të vërtetë janë në gjendje t’ju bëjnë të pendoheni për çdo ankesë!

BRICJAPI: vendi i pestë

Edhe pse Bricjapët janë vetëm në vendin e pestë në këtë renditje, mos u mashtroni. Bricjapët janë njerëz që kur thonë diçka, në përgjithësi e respektojnë atë dhe kjo mund t’ju befasojë vërtet. Edhe nëse janë njerëz që nuk janë  gjithmonë kategorikë (strikt), shpesh mund të ndodhë që t’ju lënë pa fjalë për ashpërsinë me të cilën i qasen një situate apo një zgjedhjeje. Sytë hapur me Bricjapët !

UJORI: vendi i katërt

I dashur Ujor , ndoshta meritoni një vend më të lartë në renditjen e shenjave më kategorike (strikte) të horoskopit . Në fund të fundit, edhe ju jeni njerëz që priren të jenë shumë kategorikë kur flasin! Një nga arsyet që ju vendosim kaq poshtë në tabelën e horoskopit të sotëm është se ju Ujori jeni vërtet shumë të mirë me të tjerët. Jeni kategorik, kjo është e vërtetë, por gjithmonë tentoni të bëni një përjashtim për njerëzit që njihni dhe që doni. Duket e pamundur për ta bërë atë siç duhet me ju, por, në realitet, nuk kërkon shumë!

DEMI: vendi i tretë

Duhet të kemi frikë, ose gati, t’i themi Demit jo: ata nuk do ta pranonin kurrë! Demat janë njerëz që nuk mund të bëjnë një hap prapa (mund të jetë kjo arsyeja pse ata janë edhe në renditjen e shenjave të horoskopit që krijojnë gjithmonë probleme , edhe kur nuk ka nevojë?). Të qenit kategorik (strikt), për Demin , është një mënyrë për të pohuar veten. Ata mendojnë se sa më kokëfortë të jenë, aq më të drejtë do të kenë. Shpesh Demi sillet kështu sepse  kanë të drejtë , por nuk mund ta komunikojnë në asnjë mënyrë tjetër veçse duke u bërë të fortë me zgjedhjet dhe vendimet e tyre!

VIRGJËRESHA: vendi i dytë

Të dashur miq të Virgjëreshës , duhet ta pranojmë me të vërtetë që jeni kategorik! (Strikt) Të lindurit e kësaj shenje, në fakt janë persona që nuk e kanë problem të imponohen! Virgjëresha ka gjithmonë një ide shumë të qartë se çfarë dëshiron nga jetë jeta e saj dhe e njerëzve përreth saj gjithashtu! Kjo është arsyeja pse, kur ka një Virgjëreshë përreth, është praktikisht e pamundur të bësh një gabim ose të bësh diçka të gabuar. Arsyeja është e thjeshtë: Virgjëresha është në gjendje t’u tregojë të gjithëve se çfarë duhet të bëjnë dhe si duhet ta bëjnë atë. Kur ajo është pranë, është absolutisht e pamundur të bësh gjëra ndryshe nga sa i mendonte ajo! Është pothuajse  e pamundur të jesh më I rreptë se kaq!

AKREPI: vendi i parë

Në krye të renditjes Sipas Horoskopi.vip sot gjejmë të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit  Sigurisht që nuk duhet të habitemi shumë: Akrepat janë njerëz që janë vërtet të aftë të komandojnë dhe pothuajse gjithmonë në një pozicion “udhëheqësi”. Një Akrep nuk e ka problem të thotë atë që duan dhe si duan. Kur një Akrep ka vendosur diçka, ata nuk mund të pranojnë që dikush të vërë në dyshim mënyrën e tyre të të menduarit ose të jetesës. Kjo është arsyeja pse, sado kategorik (strikt) që është Akrepi , rreth tij krijohet shpesh një botë me njerëz të cilët janë veçanërisht të frikësuar edhe vetëm për ta kundërshtuar atë. Kjo vetëm mund ta bëjë Akrepin edhe më të bindur për idetë e tij/saj nuk ka asnjë më kategorik sa akrepi!

Continue Reading

Aktualitet

Zbulo diçka për partneren tënde / Karakteristikat e çdo femre sipas shenjës suaj të horoskopit

Published

on

Dashi: Unë jam

Karakteristikat: ndërmarrës, i guximshëm, impulsiv, kokëfortë, dinamik, energjik, por jo mevullnet të qëndrueshëm. Ka bukuri fizike. Adhurues i aktiviteteve fizike. Doni aventurën, nuk mund të qëndroni të prisni që gjërat të vijnë vetë, jeni gjithmonë në kërkim. Zakonisht flisni pa u menduar shumë dhe pa I analizuar gjërat paraprakisht. Kjo shkakton ofendim tek të tjerët, mirëpo sjellja juaj bën që të kenë mendim pozitiv për ju.

Planeti: Mars

Mangësia: arrogant, i pamatur.

Demi: Unë kam

Karakteristikat: Stabil, i durueshëm, këmbëngulës, inert. Ka vullnet të jashtëzakonshëm. Adhuron shtëpinë dhe familjen. Është i dhënë pas përfitimeve ekonomike. Nuk heq dorë lehtë. I do gjërat luksoze. Jeni të duruar, mirëpo nuk e tregoni. Herë jeni xhelozë, herë nuk doni t`ja dini për xhelozinë. Në ambient të ri nuk ndiheni rehat, keni ndjesinë se jeni mysafir i padëshiruar.

Planeti: Venera

Mangësia: posesiv, i ngutshëm.

Binjakët: Unë mendoj

Karakteristikat: I zhdërvjelltë, kureshtar, komunikues, I shoqërueshëm, I aftë. Ka pamje rinore dhe shpirt të ri. Jeni elokuent në të folur, , diplomatik dhe burim I pashtershëm I ideve të reja. Jeni gjithmonë në kërkim të gjërave të reja. Zakonisht hasni në problem sepse reagoni shpejt dhe gjykoni në mënyrë të gabuar. Harroni ti shihni faktet para se të reagoni.

Planeti: Mërkuri

Mangësia: sipërfaqësor dhe mosmirënjohës.

Gaforrja: Unë ndiej

Karakteristikat: I përkushtuar, misterioz, ka imagjinatë të fortë. E dhënë pas shtëpisë dhe familjes. Ka vullnet të dobët dhe është I dhënë pas pijes. Është shenja më emocionale. Nga jashtë dukeni se jeni më të fortë, nga brenda jeni shumë të thyeshëm. Keni nevojë për përkrahje emocionale, mirëpo ndjenjat dhe problemet I mbani përbrenda. Dëshirojnë të posedojnë. Dëshirojnë të merren me të kaluarën. Të hollat nuk i harxhojnë lehtë.

Planeti: (sateliti) hëna

Mangësia: së tepërmi i ndjeshëm, koprrac.

Luani: unë dua

Karakteristikat: Dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes. Do të urdhërojë, të shtypë, është autoritar. Është shpirtgjerë, elegant. Nëse i niset rrugës religjoze, bëhet përjashtues, dogmatik. Keni aftësi të dramatizoni, prandaj ndonjëherë e përdorni këtë për të tërhequr vëmëndjen e të tjerëve. Krenaria është problem më I madh që keni. Jeni të sigurtë në vetvetë dhe ndieni se mund të bëni cdo gjë.

Planeti: dielli

Mangësia: Snobizmi.

Virgjëresha: Unë analizoj

Karakteristikat: precis, i ndërgjegjshëm, pedant, racional, mosbesues. Bashkëpunëtor I shkëlqyer, tek i cili mund të mbështeteni gjithnjë. Më shumë beson në arsye sesa në intuit. Botës I paraqiteni si person I qetë dhe në kontroll të cdo situate, porn ë drendi keni një shkallë të lartë nervozizmi dhe shqetësimi. Megjithatë jeni në përpjekje të përmirësimit të vetes. I analizoni gjërat deri në detaje, kjo ju kufizon imagjinatën dhe krijueshmërinë.

Planeti: Mërkuri

Mangësia: vesves, cikërrimtar.

Peshorja: Unë mat

Karakteristikat: i kujdesshëm, i matur, harmonik, ka shije të mirë dhe pamje estetike. Në punë është diplomat, e do punën në grup. Keni shkallë të lartë elegance. Të hollat i shpenzoni pa kontroll. Shmangeni nga situatat që mund tju sjellin probbleme. I bëni të tjerët të ndihen mirë në shoqërinë tuaj.

Planeti: Venera

Mangësia: tekanjoz, harxhon shumë.

Akrepi: Unë dëshiroj

Karakteristikat: kanë vullnet të fortë, janë dinamikë, të shpërqëndruar, këmbëngulës, seriozë, besnikë, posedues. Janë enigmatikë, misteriozë. Janë njerëz shumë ekstrem. Mund të përshkruuhen si të fuqishëm dhe të dobët, si emocional dhe të ftohtë. Jeni kombinim i një personi me emocionet më të mira dhe më të këqija. Intensiteti është celësi i personalitetit tuaj dhe i të gjitha gjërave që bëni. Suksesi për ju paraqet qëllim të rëndësishëm. Jeni shumë këmbëngulës, bëni gjithcka për të arritur atë që doni. Bëjnë gjithcka për miqtë. Motoja e tyre është: Gjithcka ose asgjë.

Planeti: Plutoni

Mangësia: Xheloz

Shigjetari: Unë kuptoj

Karakteristikat: e do lirinë, është entuziast, tip sportist, lakmitar, kryelartë, snob, por gati gjithnjë në anën e ligjit. Jeni zemërgjerë dhe të gatshëm ti ndihmoni të tjerët. Siqeriteti dhe humori janë anë pozitive tuajat. Kryesisht jeni në gjendje të mirë, por nëse ju kap gjendja negative e keni të vështirë të dilni.

Planeti: Jupiteri

Mangësia: i mungon guximi.

Bricjapi: Unë shfrytëzoj

Karakteristikat: serioz, mendimtar, ambicioz, synon suksesin në moshën e shtyyrë. Është këmbëngulës, ka vullnet të madh, i mencur. Arrin cdo gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për veten. Kontrollon ndjenjat. Të motivuar nga fuqia e suksesit, shëndetit dhe statusit. Jeni këmbëngulës, të organizuar dhe në shumë raste dini të keni durim. Jeni të kujdeshshëm me paratë, dini të kurseni. Jeni të përgjegjshëm, praktikë dhe të ftohtë.

Planeti: saturni

Mangësia: i turpshëm.

Ujori: Unë di

Karakteristikat: individualist, origjinal, jokonvencional. Është kontravers, i pakapshëm, mendjelehtë, joshës, kumarxhi. Duk e duron kontrollin. Jeni plot ide, por duhet të mësoni ti dëgjoni edhe të tjerët. Angazhimet janë të rëndësishme për ju, doni të jeni mes të tjerëve për të treguar cilësitë tuaja. E urreni punën fizike.

Planeti: Urani

Mangësia: egoist ndaj të afërmve dhe human ndaj të tjerëve.

Peshqit: Unë besoj

Karakteristikat: person jo i drejtpërdrejtë, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Simbol i njeriut universal. Tolerant, emocional, por lider në punë. Jeton në botën e imagjinatës. Ka intuitë të fortë, është vizionar dhe ndërmjetës i shkëlqyer. Ndonjëherë keni ndjenjën se nuk i takoni kësaj bote. Keni talent dhe sharm të mrekullueshëm. Keni ide të mëdha dhe plane, por duhet ti tregoni. Nuk i gjykoni të tjerët sipas asaj çka kanë bërë por sipas brendësisë së tyre.

Planeti: Neptuni

Mangësia: Dyfytyrësia

Continue Reading

Trending