Connect with us

Magazina

Do mbulohen me leke kete vit, kjo eshte shenja qe do beje namin ne vitin 2020

Published

on

Kur flasim për karrierë dhe para, pak njerëz mbeten indiferentë: ato janë çështje që na shqetësojnë nga afër dhe kushtëzojnë gjendjen shpirtërore në fusha të tjera të jetës.

Horoskopi mund të na ndihmojë të kemi një vizion të mirë për të ardhmen tonë profesionale dhe ekonomike.

Le të zbulojmë se si do të reagojnë dymbëdhjetë Shenjat e Zodiakut në transitet në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm.

Dashi

Nga pikëpamja e punës, viti 2020 do të jetë një vit plot sfida: Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap do të përfaqësojnë duke ju dhënë shumë mësime të dobishme për tu përmirësuar dhe rritur, me përkushtim dhe sakrificë. Ndonjëherë do të ketë ngadalësime, por me Marsin në krahun tuaj përgjatë gjysmës së dytë të vitit, do të dini se si të luftoni me energji dhe vendosmëri për të arritur qëllimet tuaja. Urani nuk ka siguri ekonomike, por mund të favorizojë episodet individuale të fitimeve të papritura dhe befasuese.

Demi

Planetët në Bricjap garantojnë një qëndrueshmëri të caktuar pune gjatë gjithë vitit, por do të duhet të parandaloni çdo ngjarje të paparashikuar që mund të ndodhë nga gjysma e dytë e dhjetorit. Urani në shenjën tuaj ofron zgjidhje inovative për karrierën tuaj dhe shpesh ju sheh të shkëlqeni në biznesin tuaj sesa si punonjës. Sa për paratë, nga fillimi i prillit deri në fillimin e gushtit mund të mbështeteni në një goditje të vogël të fatit si një dhuratë nga Venera, e cila sjell të ardhura shtesë.

Binjakët

Më shumë se një vit lajmesh, viti 2020 do të jetë një vit pajtimi dhe ju papritmas mund të gjendeni duke bashkëpunuar me njerëz që në të kaluarën ndanin momente të rëndësishme për karrierën tuaj. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni se keni fituar përvojë dhe pjekuri. Forca juaj e brendshme do t’ju udhëheqë edhe në projektet më të vështira. Mundohuni t’i rezistoni ndryshimit të vazhdueshëm dhe të kërkoni në një stabilitet të ri! Nga pikëpamja ekonomike, do të ketë shumë shpenzime, por gjithashtu do të jeni në gjendje të përmirësoni fitimet tuaja.

Gaforrja

Planet në Bricjap në vitin 2020 janë shumë të qarta në kërkesat e tyre: ju duhet domosdoshmërisht të punoni në marrëdhëniet tuaja, përfshirë ato në punë. Fërkimet me kolegët mund të tejkalohen me pak kuptueshmëri, tolerancë dhe mbi të gjitha inteligjencë. Provoni të pyesni veten se çfarë është më e dobishme për suksesin tuaj! Marsi në Dash në gjysmën e dytë të vitit gjithashtu do të bie ndesh me shefat tuaj. Ekonomikisht nuk ka asnjë lajm, por do të ishte më mirë të hiqnim para mënjanë.

Luani

2020 do të jetë një vit plot mundësi të reja nga pikëpamja e punës, por për të bërë një karrierë mund të jetë e nevojshme të bëhet një heqje dorë ose sakrificë (gjithashtu për sa i përket kohës së lirë). Në gjysmën e dytë të vitit Marsi do t’ju japë një nxitje të këndshme të energjisë dhe do të inkurajojë lindjen e aktiviteteve të reja ose bashkëpunimeve të reja me kompani të huaja. Rritja profesionale nuk do të udhëtojë në të njëjtat pista si ajo ekonomike dhe, për të rritur fitimet, duhet të drejtoheni në një hobi artistik.

Virgjëresha

Teknologjia dhe inovacioni do të jenë fjalët kryesore për karrierën tuaj në vitin 2020. Urani në Demi do të ju tregojë talentin tuaj në aktivitete komplekse dhe shpërblyese. Ndryshimi gjithmonë do të jetë një arsye për rritje dhe përmirësim. Saturni dhe Plutoni do t’ju bëjnë të mbani pozicione prestigjioze, të cilat kurrë nuk keni menduar se mund t’i mbuloni. Nga pikëpamja ekonomike / financiare nuk ka asnjë arsye pse të shqetësoheni, përveç nëse keni një partner që nuk njeh kufij të shpenzimeve.

Peshorja

2020 do të jetë një vit shumë i ngarkuar për ju, por do të keni mundësinë të merrni udhëzuesin e Saturnit (i cili do të kalojë përkohësisht në Ujor) në muajt prill, maj dhe qershor. Planetët në Bricjap, siç ndodhi në vitin 2019, do t’ju ​​vendosin para përgjegjësive të rënda në mjedisin familjar dhe Jupiteri mund t’ju ​​detyrojë së pari të bëni një ekspansion të paplanifikuar vendas. Armatoseni me durim dhe respektoni premtimet tuaja. Për të përballuar disa shpenzime është e nevojshme të paraqiteni një krijimtari të vogël.

Akrepi

Bëhuni gati për të jetuar një vit shumë të bezdisshëm, plot befasi, por edhe gabimesh të vogla dhe të bezdisshme. Planetët në Bricjap do t’ju detyrojnë të përballeni me lehtësi disa situata të rëndësishme të punës: një qëndrim i paqëndrueshëm do të ishte kundërproduktiv. Me kalim tranzit të Saturnit në Ujor në muajt prill, maj dhe qershor, ju mund të duhet të neglizhoni karrierën tuaj për shkaqe familjare. Nga pikëpamja ekonomike, mund të mbështeteni tek Venus për të rritur të ardhurat.

Shigjetari

Urani në Dem në vitin 2020 mund të jetë përgjegjës për sëmundjet tuaja të lidhura me punën, përveç nëse jeni të kënaqur me kryerjen e aktiviteteve të përsëritura dhe të pashpresa. Problemi është se, për të ruajtur stabilitetin ekonomik, është e nevojshme t’i nënshtrohen disa kompromiseve të vogla. Planetët në Bricjapi ju bëjnë të humbni kaq shumë kohë edhe për menaxhimin e kaq shumë praktikave burokratike, të domosdoshme për të ruajtur rendin.

Bricjapi

Shenja juaj sigurisht që do të jetë protagonistja e ngjarjeve madhore përgjatë vitit 2020. Nga pikëpamja profesionale nuk ka ndonjë qëllim që nuk mund të arrihet nga ju. Ju jeni këmbëngulës, këmbëngulës dhe tregoni vendosmëri të madhe në gjithçka që bëni. Saturni dhe Plutoni në Shenjën tuaj sjellin ambicie të mëdha dhe Jupiteri garanton rritjen, prosperitetin dhe pasurinë. Do të ketë kaq shumë mundësi për të shfrytëzuar për të rritur popullaritetin tuaj dhe për të bërë përparim të madh. Le Stars ju udhëzojë!

Ujori

2020 duket si një vit interesant në shumë mënyra. Ju keni qenë të vetëdijshëm për ca kohë se ka diçka që vlon në tenxhere dhe, me ndërhyrjen e Uranit, mund të ketë shtrembërime të mëdha në vizionin tuaj të punës. Saturni në pranverë do të kalojë përkohësisht në Shenjën tuaj, duke konsoliduar diçka të rëndësishme. Fitoret e vërteta do të vijnë megjithatë në dy javët e fundit të vitit! Nga pikëpamja ekonomike, gjithçka është e qëndrueshme, por mbani nën kontroll kostot.

Peshqit

Jupiteri në Bricjap flet për vitin 2020 si një vit takimesh të rëndësishme dhe vendimtare, gjithashtu për karrierën tuaj. Mund të njihesh magjikisht me një person që mund të të nxjerrë në rrugën e duhur drejt suksesit. Ju jeni të shoqërueshëm dhe shkëlqyese në bashkëpunime të reja. Mësoni të besoni tek dikush që ka më shumë përvojë se ju në biznesin tuaj. Nga pikëpamja e financave, në gjysmën e dytë të vitit do të duhet të merresh me Marsin në Dash dhe rrjedhjen e parave.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Te forta per femijet/ Ja kush jane 13 super MAMAT VIP qe po i rrisin femijet te vetme

Published

on

By

Jo gjithmonë marrëdhënia mes dy personave funksionon siç duhet dhe për arsye nga më të ndryshmet, çiftet marrin vendimin për t’u ndarë, megjithëse mes tyre mund të ketë fëmijë.

Pavarësisht ndarjes, nënave u duhet të bëhen të forta për fëmijët e të vazhdojnë jetën të vetme, duke u kthyer në heroina që përballen vetëm me çdo vështirësi.

Xing sjell sot për ju 13 super nënat e showbizit shqiptar, që e kanë vazhduar jetën pas ndarjes të vetme me fëmijët e tyre.

Fjolla Morina

Fjolla Morina është nënë e dy vajzave, Lediana dhe Alaya, baballarët e të cilave ka preferuar t’i mbajë larg syrit të publikut.

Megjithatë, sherri me babain e Alayas, Kushtrim Gecin, bëri bujë të madhe në media dhe kudo u përhap lajmi se Fjolla i dha fund marrëdhënies vetëm 2 muaj pas ardhjes në jetë të vogëlushes. Tashmë Fjolla është single dhe në profilin e saj në Instagram tregon se kalon shumë kohë me vajzat e saj.

Bora Zemani

Dy vite më parë, moderatorja e njohur Bora Zemani i dha fund marrëdhënies së saj me dj-n e njohur Vin Velin, me të cilin ka një djalë të quajtur Arbor.

Adrola Dushi

Dy vite më parë, bëri bujë të madhe në media lajmi i ndarjes së modeles së njohur, Adrola Dushit, me partnerin e saj, Adis Patushin. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Troi dhe kanë treguar se bëhen gjithmonë bashkë kur bëhet djalë për Troin.

Jonida Maliqi

Një vit më parë bëri bujë të madhe divorci i këngëtares Jonida Maliqi nga bashkëshorti, Gent Prizreni. Artistja dhe biznesmeni i dhanë fund martesës 17-vjeçare, ndërkohë që janë prindër të një djali të quajtur Dan.

Eneda Tarifa

Në janar të vitit të kaluar, këngëtarja e njohur Eneda Tarifa i dha fund martesës 18-vjeçare me partnerin Erjon Zaloshnja. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Aria.

Graciela Pashaj

Këngëtarja Graciela Pashaj, e njohur si ish-bashkëshortja e Stines, u nda me këtë të fundit në dhjetor të vitit 2018. Ishte Stine ai që lajmëroi ndarjen nëpërmjet një statusi, duke treguar se ruanin ende respekt mes tyre. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Estia, transmeton “Xing.al”.

Anjeza Branka

Në vitin 2009, këngëtarja Anjeza Branka deklaroi publikisht ndarjen nga partneri, Leonard Kodheli, me të cilin ka një djalë të quajtur Leanzo.

Hygerta Sako

6 vite më parë, prezantuesja e njohur sportive, Hygerta Sako, i dha fund martesës me biznesmenin Artur Aligjoni, me të cilin ka një vajzë të quajtur Anais.

Ingrit Gjoni

Pas një lidhjeje 9-vjeçare dashurie e cila pasoi me bashkëjetesë, Ingrit Gjoni humbi partnerin e saj, biznesmenin me origjinë nga Shkodra, Arian Selimin. Prej lidhjes së tyre erdhi në jetë një vajzë që u pagëzua me emrin Coco Antonel.

Erjona Sulejmani

Pas 2 vitesh martesë, në nëntor të vitit 2017, modelja Erjona Sulejmani dhe futbollisti Blerim Xhemaili i dhanë fund lidhjes së tyre. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Luan.

Xhesika Ndoj

Në moshën 23-vjeçare, Xhesika Ndoj u bë nënë e një vajze nga lidhja e saj me të dashurin, identitetin e të cilit e ka mbajtur të fshehtë nga publiku. Megjithëse ai nuk e dëshironte një fëmijë, Xhesika ishte e vendosur t’a sillte në jetë vajzën, të cilën po e rrit e vetme, pasi zbuloi se partneri i saj kishte një familje tjetër dhe i dha fund gjithçkaje mes tyre.

Grida Duma

Në mars të këtij viti, ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, u divorcua nga bashkëshorti Ilir Shqina, pas një martese 21-vjeçare. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Darjel.

Alberie Hadërgjonaj

Në moshën 15-vjeçare, këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj u martua me Mentor Hadërgjonaj, me të cilin ka dy vajza, Agnesa dhe Anxhelina. Megjithatë, marrëdhënia e tyre përfundoi për shkak për problemeve të shumta dhe tashmë çifti ruan një marrëdhënie korrekte.

Eli Fara

Këngëtarja e njohur Eli Fara i dha fund martesës me bashkëshortin Lul Kapurani kur vajza e tyre, Marina, ishte vetëm disa muajshe. Marina mban mbiemrin e të atit dhe ligjërisht në gjendjen civile është regjistruar me emrin Roxhensa Kapurani.

Hueyda El Saied

Në nëntor të vitit 2017, Hueyda El Saied i dha fund martesës me francezin Michael Tamisier, me të cilin ka një djalë të quajtur Gabriel

Continue Reading

Magazina

Xhensila dhe Ajka bejne ”XING” me njera tjetren/ Mami dhe bija vishen njelloj dhe duken kaq bukur

Published

on

By

Kengetarja e nohur Xhensila Myrtezaj eshte munduar ta mbaje sa me larg syrit te mediave vogelushen e saj Ajka. Ajo eshte treguar gjithmone shume e kujdesshme dhe rastet kur kemi pare ndonje foto te Ajkes jane te rralla

Kohet e fundit, Xhensila ka publikuar me shpesh foto me te voglen e saj dhe na ka kenaqur syrin.
Ajka eshte bere nje zonjush e vogel e cila rritet cdo dite e me shume.

Kengetarja e njohur na ka dhene dozen e sheqerit teksa ka publikuar nje foto me te bijen.
Krah pozes se tyre qe na dha kaq pozivitet sot, Xhensila shkrua: “Shoqja me e mire e mamit.Ajka qumeshtorja”.

Ato shfaqen te veshura njesoj teksa jane duke perqafuar njera-tjetren. Xhensila ka treguar shpesh sesa shume e ka ndryshuar Ajka jeten e saj.

Pak kohe me pare,kengetarja e njohur beri dhe nje tatuazh shume te vecante dedikuar se bijes.

Continue Reading

Magazina

Bieta Sulo ben ”XING” me veshjen/ Keto jane xhinset qe ajo nuk i heq nga trupi

Published

on

Moderatorja e njohur Bieta Sulo eshte nje figure e rendesishme ne ‘Top Chanel’.Ajo eshte ne trasmetim cdo pasdite me emsionin e saj ‘Ftese ne 5’.

Perpos angazhimeve te shumta Bieta eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj. Ne cdo foto apo video te publikuar moderatorja shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet e veshur sportive me nje bluze shumengjyreshe, me xhinse dhe atleta sportive.

Keto xhinse nuk ishin aspak te panjohura per ndjekesit e moderatres. Vetem pak kohe me pare, Bieta ka publikuar foto me po te njejtat xhinse.

Me sa duket moderatores i pelqejne shume dhe ndihet shume rehat me to.

Per Bieten nuk qenka aspak problem qe te postoj foto me te njejten veshje!

Continue Reading

Trending