Connect with us

Aktualitet

Lum kush i ka ne krah, 5 Shenjat e horoskopit qe dashurojne me gjithe zemer

Published

on

Ekzistojnë shenja të zodiakut, të cilat në sajë të një karakteristike ose të një pjese të karakterit, kanë më shumë gjasa të duan të tjerët me shumë pasion.

Dashi

Edhe pse në fillim është e vështirë për ta që të zbulojnë veten dhe të shprehin ndjenjat e tyre, ata gjithmonë përfundojnë duke kuptuar se dashuria është ndjenja më e bukur që mund të ekzistojë. Njerëzit me shenjën e dashit janë shumë të pasionuar në dashuri. Ata pothuajse mund të bëhen partneri ideal në një marrëdhënie. Vetëm njerëzit më të suksesshëm mund të kenë një marrëdhënie me një dash!

Gaforrja

Edhe pse Gaforrja ka ulje dhe ngritje emocionale, ata zakonisht janë shumë të ndjeshëm në një marrëdhënie dashurie. Nëse tashmë keni një marrëdhënie me një gaforre, kijeni kujdes dhe mos e lëshoni kurrë.

Gaforrja kontrollohet nga energjitë e hënës, dhe kjo i ndihmon ata të kenë vibracione të mira gjatë gjithë kohës. Ata kanë nevojë për përkëdhelje dhe të kujdesen për njerëzit që duan. Kur Gaforrja është e dashuruar, ata gjithmonë do të bëjnë gjithçka të jetë e mundur për t’i bërë partnerët e tyre të lumtur.

Demi

Demi është një person jashtëzakonisht i fuqishëm dhe i besueshëm dhe kur ata bien në dashuri ata bëhen krejtësisht të pakapshëm.

Demi gjithmonë do të përpiqet t’ju bëjë të lumtur në një marrëdhënie. Ata do të kujdesen për ju më mirë se kushdo tjetër dhe do t’i njohin të gjitha nevojat dhe zakonet tuaja më mirë se ju. Ata gjithmonë do të përpiqen t’i bëjnë të tjerët të ndihen të veçantë. Dashuria për demin është një magji e vërtetë!

Peshorja

Këta njerëz duan të jetojnë në harmoni me të tjerët, ata janë miqësorë dhe duan të ndajnë gjithçka me të dashurit e tyre. Besohet se ata kanë ardhur në këtë botë për të dashuruar dhe për t’u dashur. Ata nuk njohin kufizime kur bëhet fjalë për dashuri.

Ata duan të kenë nivele të balancuara në të gjitha fushat e jetës së tyre. Ndjenjat janë jashtëzakonisht të rëndësishme për këta njerëz. Ata duan pa kushte dhe presin të njëjtën gjë nga partneri i tyre.

Bricjapi

Bricjapët, si rregull, e duan familjen dhe traditat e saj shumë. Ata janë jashtëzakonisht të përgjegjshëm dhe praktikë, kështu që të fillosh një lidhje me ta është një vendim i shkëlqyer dhe gjithashtu një përgjegjësi! Ju kurrë nuk do të pendoheni për këtë marrëdhënie, sepse ju do të jeni çifti më i mirë!

Ndoshta, bricjapi nuk do të hapet që nga fillimi, por për ta marrëdhëniet e dashurisë janë shumë të rëndësishme, kështu që me kalimin e kohës lidhja juaj do të bëhet më e thellë!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending