Connect with us

Magazina

Ka ardhur koha ti jepni fund, astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Në sferën sentimentale dhe emocionale do të ketë zhvillime pozitive. Nëse në raportin në çift ka zënka, ky është momenti për tu sqaruar dhe bërë paqe. Mundohuni që të angazhoheni më shumë në sferën profesionale.

Demi

Shtyjini për më vonë diskutimet dhe polemikat, pasi gjatë kësaj dite mund të inatoseni lehtësisht. Jo vetëm ndjenjat por edhe marrëdhëniet me të tjerët nuk do të ecin siç duhet. Edhe në punë, do ju duhet të merrni vendime.

Binjakët

Në dashuri është momenti për të marrë vendime, ndaj nëse një histori nuk funksionon më, ka ardhur momenti për ti dhënë fund. Në punë projektet që keni në duar janë shumë të rëndësishme dhe gjërat do të jenë mjaft pozitive.

Gaforrja

Në këtë periudhë do të jeni të përqendruar në punë, më shumë se në gjithçka tjetër. Projektet mund të marrin jetë pa mundim. Në dashuri nëse nuk jeni në një lidhje serioze, në këtë moment problemet nuk do të mungojnë.

Luani

E mërkura do të jetë mjaft pozitive sa i takon ndjenjave, sidomos për çiftet që nuk kanë shumë kohë që janë formuar. Në mbrëmje do të ketë një rënie të lehtë. Mundohuni që të shmangni debatet, në mënyrë që të gjeni zgjidhje për një problem.

Virgjëresha

Në dashuri çiftet e reja do të përballen me vështirësi. Megjithatë ky është një moment i mirë për të folur qartësisht. Në punë, ka nevojë për vëmendje dhe përkushtim maksimal.

Peshorja

Gjatë ditëve të fundit mund të jeni përballur me një problem, i cili tashmë mund të zgjidhet. Në dashuri mund të flisni hapur dhe sqaroheni. Në punë gjërat do të ecin më së miri, por duhet treguar kujdes me anën ekonomike.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do të ndiheni të lodhur dhe nervoz, por duhet të mundoheni që të relaksoheni dhe shmangni stresin. Në punë, nuk duhet të bëni më shumë se gjërat e domosdoshme. Në fund të muajit, gjërat do të përmirësohen.

Shigjetari

Në dashuri duhet të ndiheni më aktiv. Gjatë kësaj dite bëni mirë që të shmangni debatet, pasi do të jeni shumë të lodhur. Dikush mund të inatoset shumë gjatë kësaj dite, ndaj bëni kujdes.

Bricjapi

Jeni nervoz dhe nuk do të lejoni asnjë lloj gabimi, shkruan noa.al. Kjo gjë mund të shkaktojë pasoja negative në sferën sentimentale, ndaj bëni kujdes.

Ujori

Në dashuri gjërat do të ecin mirë si për ata që janë vetëm edhe për ata që janë në çift. Ndërsa në punë, ka diçka që nuk ju kënaq.

Peshqit

Dashuria momentalisht dashuria do të jetë mjaft e komplikuar dhe ndoshta as ju nuk e dini se çfarë dëshironi në të vërtetë. Përmirësime do të ketë edhe në sferën profesionale

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending