Connect with us

Magazina

HOROSKOPI date 16 PRILL sipas astrologes MERI, ja shenja me FAT e dites…

Published

on

Dashi

Do të ndiheni të mbushur plot energji gjatë ditës së sotme. Kjo i referohet veçanërisht personave të përfshirë në biznes. Sa i përket marrëdhënies së dashurisë, mos ushtroni presion. Bëni durim dhe lejojeni partnerin/partneren tuaj të vendosë vetë.

Demi

Disa Demë do të karakterizohen nga një sjellje e paekuilibruar, por përpiquni ta shmangni sa më shpejt atë. Kjo nuk do të jetë aspak fitimprurëse, nëse po zhvilloni negociata në biznes. Mbroni veten nga personat që iu kanë zili. Mos dëgjoni këshillat apo kritikat e tyre.

Binjakët

Të lindurit e kësaj shenje mund të zhyten në mendimet e tyre. Do të dëshironit të gjenit një zgjidhje të menjëhershme për problemet tuaja, por mund të mos ndodh kështu. Mos refuzoni këshillat e personave të afërt. Në mbrëmje do të jeni pjesë e një eventi që do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Gaforrja

Endrrat tuaja në lidhje me paratë mund të bëhen realitet nëse kapni në kohë shansin. Yjet ju këshillojnë që të tregoheni me aktiv dhe të dëshmoni se ju vleni më shumë nga sa të tjerët mendojnë. Në përgjithësi, bisedat e hapura me persona jo të ngushtë nuk janë të mirëpritura.

Luani

Luanët mund të harrojnë problemet me të cilat po përballen, pasi dikush pranë jush do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Sa i përket marrëdhënies në dashuri do të ndiheni të pafuqishëm. Ka gjasa të ndërmerrni një vendim të rëndësishëm lidhur me këtë.

Virgjëresha

Të lindurit e kësaj shenje nuk rekomandohen të dyshojnë tek vetja. Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë të arrini fitore si në aspektin personal ashtu edhe atë profesional. Është shumë e rëndësishme të jeni optimistë, të komunikoni qetësisht dhe të respektoni ata që janë më të dobët.

Peshorja

Shumë Peshore do të fokusohen tek çështjet personale. Ka gjasa të rriteni në detyrë. Sa i përket ndjenjave, nuk do të keni shumë fat sot. Bëni kujdes nga disa persona rreth jush. Do të ishte e udhës t’i ndani fitoret vetëm me familjarët dhe miqtë e ngushtë.

Akrepi

Nëse prisni të pasuroheni në kohë rekord, mos harroni ligjet dhe moralin. Ka gjasa të eksperimentoni në fushën e ndjenjave. Ata që janë në një lidhje të fortë dashurinë, duhet ta respektojnë atë. Kënaqeni partnerin/partneren tuaj duke e befasuar me një dhuratë.

Shigjetari

Kjo ditë do t’ju kalojë sikur të ishte një moment i vetëm. Parashikohen një sërë problemesh në lidhje me familjen apo karrierën. Biznesmenët duhet të bëjnë kujdes nga sulmet e konkurrentëve. Sa i përket marrëdhënies romantike, arma më e mirë është vëmendja dhe kujdesit ndaj partneres/partnerit tuaj.

Bricjapi

Bricjapët do të jenë të pakënaqur me rezultatin e kësaj dite. Parashikohen probleme në aspektin profesional. Ka gjasa t’ju dështojë një projekt për të cilin keni kohë që punoni. Rekomandohet të bëni joga pasi do t’ju ndihmojë të qetësoheni emocionalisht.

Ujori

Ujorëve do t’ju duhet t’i përgjigjen një pyetjeje mjaft të vështirë. Ka gjasa të merrni një vendim të rëndësishëm. Mund të ndryshoni profesion ose të vendosni për një tjetër hap në lidhjen tuaj të dashurisë. Kur të merrni një vendim të tillë, konsultoheni me dikë që keni shumë besim.

Peshqit

Kjo ditë për Peshqit mund të jetë pikënisja e diçkaje të madhe. Mund të kërkoni për një vend pune me më shumë të ardhura ose të nisni të reformoni marrëdhëniet familjare. Përpiquni të jeni sa më energjikë dhe të mbështesni të tjerët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Xhensila dhe Ajka bejne ”XING” me njera tjetren/ Mami dhe bija vishen njelloj dhe duken kaq bukur

Published

on

By

Kengetarja e nohur Xhensila Myrtezaj eshte munduar ta mbaje sa me larg syrit te mediave vogelushen e saj Ajka. Ajo eshte treguar gjithmone shume e kujdesshme dhe rastet kur kemi pare ndonje foto te Ajkes jane te rralla

Kohet e fundit, Xhensila ka publikuar me shpesh foto me te voglen e saj dhe na ka kenaqur syrin.
Ajka eshte bere nje zonjush e vogel e cila rritet cdo dite e me shume.

Kengetarja e njohur na ka dhene dozen e sheqerit teksa ka publikuar nje foto me te bijen.
Krah pozes se tyre qe na dha kaq pozivitet sot, Xhensila shkrua: “Shoqja me e mire e mamit.Ajka qumeshtorja”.

Ato shfaqen te veshura njesoj teksa jane duke perqafuar njera-tjetren. Xhensila ka treguar shpesh sesa shume e ka ndryshuar Ajka jeten e saj.

Pak kohe me pare,kengetarja e njohur beri dhe nje tatuazh shume te vecante dedikuar se bijes.

Continue Reading

Magazina

Bieta Sulo ben ”XING” me veshjen/ Keto jane xhinset qe ajo nuk i heq nga trupi

Published

on

Moderatorja e njohur Bieta Sulo eshte nje figure e rendesishme ne ‘Top Chanel’.Ajo eshte ne trasmetim cdo pasdite me emsionin e saj ‘Ftese ne 5’.

Perpos angazhimeve te shumta Bieta eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj. Ne cdo foto apo video te publikuar moderatorja shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet e veshur sportive me nje bluze shumengjyreshe, me xhinse dhe atleta sportive.

Keto xhinse nuk ishin aspak te panjohura per ndjekesit e moderatres. Vetem pak kohe me pare, Bieta ka publikuar foto me po te njejtat xhinse.

Me sa duket moderatores i pelqejne shume dhe ndihet shume rehat me to.

Per Bieten nuk qenka aspak problem qe te postoj foto me te njejten veshje!

Continue Reading

Magazina

Plas debati në “Për’puthen”/ Melisa: Si më ofendosh, turp të të vij. Sindi: Ki kujdes me tonet se…

Published

on

Diten e sotme ne emisionin ‘Perputhen’ u transmetua takimi romantik mes Melises dhe Fatjonit.

Dyshja ne pjesen e dyte te takimit nisen te flasin rreth nje te ardhme se bashku dhe marteses. Ne te gjithe kete bisede ajo cka ben me shume pershtypje eshte fakti se Melisa do t’i ftoje ne dasmen e saj te gjithe pervec Sindit.
Pas kesaj deklarate nga ana e Melises nisen menjehere debate shume te ashpra ne studio.

Melisa: Dihet boterisht antipatia ime, ja e ndjen vet.

Bora: Pse s’duhet te jete Sindi ne dasme

Sindi: Uroj qe Melisa te gjej njeriun e duhur ne jete dhe ta kaloj ate altar nje here ne jete edhe pse e ve ne dyshim

Melisa: Antipati per ofendimet qe ben. Turp te vij qe edhe altarin e perdor per ofendim. Vetem violines ke mesuar me i ra.

Sindi: Zemer te lutem mos ngri zerin dhe diskutojme si njerez, nese

Melisa: Nese do ishim ne jeten reale do nxirrja anen time me te keqe

Sindi: Edhe une kam anen time me te keq

Melisa: Ka me shume se kaq,

Sindi: Pse duhet te cenohem per kete mendim

Melisa: Si te me thuash kurve mua edhe mos e marr si ofendim

Sindi: Ki kujdes me tonet se siç bertet ti mund te bertas dhe une

Melisa: Se ça?

Sindi: Pse e paedukate si puna jote jam une, nuk bertas si puna jote.

Melisa: Nuk flas si puna jote, shyqyr zotit qe ke msu me sha he me ofendu se per tjeter gje ishalla qofshin keta qe jane.

Sindi: Mos flit per te tjeret.

Continue Reading

Trending