Connect with us

Magazina

Do merrni nje shperblim ekonomik, astrologia Meri tregon cfare do te ndodhi kete jave…

Published

on

Astrologia Meri ka lajme të mira dhe pozitive për këtë javë, për shkak të ndikimit të Hënës në Bricjap me Uranin në Dem.

Ndryshime në përditshmërinë tonë do vijnë më të organizuara dhe më të qëndrueshme sidomos per shenjat Dem, Virgjerësh dhe Bricjap. Lidhja e bukur e planetit Mërkur në Dash me Afërditen në Binjak do sjell harmoni dhe komunikime te kendshme.

Fillojne dhe hapen rruget e komunikimit ne shume drejtime. Pra ne shume aspekte ne do kemi hapje te reja dhe mundesi te shkembejme ndjenjat dhe informacionet.

Më poshtë parashikimi javor për të gjitha shenjat e horoskopit.

Nje ndryshim pune do ju konvertohet ne nje shperblim ekonomik apo futjen ne nje faze me te mire. Nderkohe ne planin personal keni mesazhe dhe lajme te mira

Demi

Sot ndikimi i henes ne Bricjap do ju sjell nje mbeshtetje ne rrugen e ndryshimve te vazhdueshme qe keni patur deri tani. Lajme ligjore dhe ekonomike do favorizohen. Po ashtu takime te fshehta personale dhe pune

Binjaket

Jeni ne nje moment ku do gjeni mbeshteje dhe njohjet qe do keni do ju ngrene shume moralin dhe qellimet ne jete. Do keni nje marreveshje te fshehte qe do jete ndoshta edhe kunder jush

Gaforrja

Kjo dite do ju sjell nje mundesi bashkepunimi apo rinovimi te nje bashkepunimi. Por ka shanse te vendosni per nje bashkejetese apo lidhje te re ne çift

Luani

Jeni te afte te merrni energjine e momentit dhe te beni shume gjera me inisiativen e planeteve. Do favorizoheni ne pune dhe dashuri

Virgjeresha

Lajmet dhe ndryshimet qe do ndodhin ne diten e sotme do kene nje baze te mire stabiliteti per te ardhmen. Ne lidhje me karrieren mund te keni nje ngritje

Peshorja

Çdo gje qe lidhet me jeten personale do kete vulen e nje rikonfirmimi te suksesshem plus edhe ndonje propozim akoma me i bukur drejte per se drejti. Çeshtjet e pronesise do kene ndryshime

Akrepi

Perpiquni te arrini nje kuote te kenaqeshme ne ceshtjet ekonomike dhe te merrni inisiativa te guximshme ne dukje. Por edhe ne planin e bashkepunimeve mund te futeni ne biseda

Shigjetari

Nje ceshtje e mire ekonomike duhet te hapet para jush e shoqeruar edhe me nje ndryshim ne punen e perditshme apo menyren e organizimit te jetes

Bricjapi

Hena sot ne shenjen tuaj ju sjell nje lajm te mire ne jeten er otike dhe ju hap mundesine te filloni nje jetese me nje partner te sigurt

Ujori

Nje plan sekret apo nje strategji e fshehte do percaktoj nje sukses ne nje ceshtje pune apo familjare. Kryesisht ne lidhje me karrieren do kete prapaskena

Peshqit

Ne diten e sotme duhet te qendroni afer personave te familjes qe kane ne dore te rregullojne ceshtjet tuaja ekonomike apo nje takim me dike qe e keni vene ne sy per jeten personale./teqeshim.live/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending