Connect with us

Magazina

HOROSKOPI date 10 Prill sipas astrologes Meri, kjo shenje do marr nje shume te madhe parashe

Published

on

Dashi

Edhe pse keni arsye për te qene te stresuar, nuk do te ishte mire qe ta tregonit atë ne publik. Te nxitur edhe nga prezenca e Hënës ne shenjen e Bricjapit, sot do te keni tendencën qe ta teproni me reagimet tuaja emotive

Demi

Mundësi te reja për te lindurit e kësaj shenje do te bëhen te mundura edhe nga prezenca harmonike e Neptunit ne shenjen e Peshqve. Mos u fiksoni pas një historie zhgënjyese e cila nuk po ju lejon te bëheni me ne fund te gëzuar. Mendoni atë me te bukuren qe jeta mund t’iu ofroje

Binjaket

Sot përkushtojuni argëtimit tuaj duke përfituar nga ndikimi pozitiv i Venusit edhe për disa ore te tjera ne shenjen mike te Luanit. Gjate kësaj dite do te keni dëshirën t’i tregoni te tjerëve se çfarë jeni ne gjendje te bëni

Gaforrja

Gjate ditës se sotme nuk do te kënaqeni dot për nga mënyra se si po shkojnë gjerat sa i takon anës sentimentale. Përballja e Hënës me shenjen e Bricjapit do tu shkaktoje lëkundje te gjendjes tuaj te humorit, çka do ta beje te vështirë qe te kuptoheni me njerëzit qe do te keni rrotull

Luani

Gatishmëria dhe shpirtgjerësia juaj janë vlera qe tashme ua njohin te gjithë qe keni përreth. Por sot gjithashtu ju do te keni një dëshirë te veçante për te ndihmuar te tjerët, çka ju sugjerohet edhe nga Jupiteri i cili është prezent ne shenjen tuaj gjate ditës se sotme

Virgjeresha

Nevoja për te ndërtuar diçka vërtet te qëndrueshme dhe te rëndësishme ne jetën sentimentale do tu shoqërojë sot dhe ne ditët ne vazhdim. Kjo nxitet veçanërisht edhe nga prezenca e ndikimit te Hënës ne shenjen mike te Bricjapit. Sot do te arrini te realizoni dëshirat tuajadhe do te merrni nje shume te madhe parashe.

Peshorja

Sot do tu duhet te hiqni dore nga projektet tuaja. Prezenca e Hënës ne shenjen e Bricjapit tregon dukshëm qe sot do te hasni ne disa vështirësi, por tek tuk duken edhe pak rruge daljeje, edhe pse te largëta

Akrepi

Prezenca e Hënës dhe Plutonit ne shenjen e Bricjapit sot është pozitive dhe kjo do tu sjelle shume mundësi te mira për tu shfrytëzuar. Duhet te tregoheni te shkathet për te kapur rastin tu shpëtojë nga dora. Ambicia dhe vendosmëria juaj kane rolin e tyre ne këtë drejtim

Shigjetari

Keni disa ambicie te cilat janë duke ju pritur diku pas ndonjë qoshke. Dhe sot është rasti t’i shfrytëzoni, pasi te tilla nuk qëllojnë për dite. Fale Venusit dhe Jupiterit ne shenjen e Luanit, sot do te keni rastin te kaloni disa momente vërtet te jashtëzakonshme

Bricjapi

Prezenca e Hënës ne shenjen tuaj do tu shtyje te kërkoni te tjera emocione te thella. Sot do ta keni te vështirë qe te kënaqeni me aventura pa te ardhme. Sot do te jeni te interesuar te ndërtoni diçka te qëndrueshme dhe qe te jete ne gjendje tu beje te ndjeheni te lumtur për një kohe te gjate

Ujori

Marrëdhëniet sentimentale gjate kësaj kohe janë shume intensive por edhe shume te turbullta. Kjo për shkak te kundërshtimit te Venusit ne shenjen e Luanit. Ruani ca energji duke mos rendur pas disa gjerave qe dukshëm nuk do te mund t’ju bëjnë te lumtur

Peshqit

Prezenca e Hënës ne shenjen e Bricjapit do tu ndihmoje për te vendosur disa marrëdhënie te qëndrueshme me personat qe keni përreth. Me ta mund te ndani sot disa dëshira dhe ëndrra, por e rëndësishme është qe ata te jene ne gjendje t’iu kuptojnë dhe qe mund tu besoni ne mënyrën me absolute

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending