Connect with us

Sot

HOROSKOPI javor 6-12 Prill sipas astrologut te famshem Paolo Fox, ja shenja me FAT

Published

on

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Ditët e para të javës do të jenë mjaft të qeta falë pranisë së Diellit në shenjën tuaj. Në jetën sentimentale do të thithni një ajër relaksi dhe do të jeni shumë afër me të dashurit tuaj. Në gjysmën e dytë të javës, marrëdhëniet do të forcohen dhe beqarët do të jenë në gjendje të jetojnë përvoja interesante dhe intensive.

Puna: Në punë mund të ketë divergjenca që mund të rrezikojnë projektin tuaj ambicioz. Sidoqoftë, java mund të fillojë pa shumë pengesa dhe më pas, nga e enjtja, mund të bëheni më nervozë në mjedisin profesional. Shkaku do të japë kuadraturën e dyfishtë Jupiter-Pluton dhe do të ketë një kontrast me drejtuesit dhe kolegët.

Demi

Dashuria: Këtë javë do të ketë shumë mundësi të mira për të rivendosur një lidhje dhe për ta çuar atë më tej. Partneri do të jetë i lumtur t’ju tregojë ndjenjat e tij, por ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Fundjavë e lumtur për zemrat e vetmuara, shumë takime që do të zhvillohen dhe shumë do të jenë intriguese.

Puna: Edhe nëse gjërat në punë mund të duket sikur shkojnë mirë si vaji, së shpejti do të zbuloni se pakujdesia ose zilia mund të komprometojnë ngjitjen tuaj drejt suksesit. Mundohuni ta mbani profilin e ulët duke shmangur edhe diskutimet me kolegët.

Binjakët

Dashuria: Kalimi i Venusit në shenjë do të sjellë revolucione të vërteta në jetën tuaj të dashurisë. Në këtë javë, ju do të kuptoni rëndësinë e një personi të veçantë që mund ta keni nënvlerësuar ose marrë si të mirëqenë. Në mes të javës, planeti Mërkur gjithashtu kthehet të buzëqeshë dhe beqarët gjithashtu do të jenë në gjendje t’i realizojnë ëndrrat e tyre.

Puna: Situata e punës është e pasigurt dhe do t’ju bëjë të zhvendosni vëmendjen tuaj drejt projekteve më pak ambicioze. Përfitoni nga mundësitë e paraqitura për ju dhe përpiquni të zbuloni se cilat mund t’ju sigurojnë më së miri. Periudha nuk është shumë emocionuese, por duhet të rezistosh, së shpejti shumë gjëra mund të ndryshojnë në favorin tënd.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë mund të mbështeteni te Mërkuri, i gatshëm për t’ju garantuar mbështetjen dhe miratimin e njerëzve përreth jush. Sidoqoftë, deri në fund të javës, do të jetë më e lehtë për disa mosmarrëveshje, madje edhe në familje, ose me partnerin tuaj. Beqarët do shijojnë ditët me fat të hënës, sidomos të enjten dhe të premten.

Puna: Fatkeqësisht, mjedisi i punës nuk do t’ju japë rezultatet që prisnit, por prapë mund të mbështeteni në gatishmërinë tuaj për të dalë. Megjithë pasojat jo aq të favorshme në gjendjen shpirtërore dhe energjitë tuaja, do të jeni në gjendje të vazhdoni me angazhimet. Disa shpërqendrime të vogla do t’ju ndihmojnë të kaloni këtë moment pasigurie.

Luani

Dashuria: Nuk është një kohë e lehtë për shenjën tuaj dhe me kundërshtimin e Marsit dhe Saturnit do të keni probleme si në personale ashtu edhe në punë. Shtrëngoni dhëmbët sepse gjërat do të përmirësohen para se të imagjinoni. Ndërkohë, do të duhet ta marresh me pak stres, por për fat Venusi do të kujdeset që të të japë një buzëqeshje duke vendosur një person të veçantë nga ana juaj.

Puna: Këtë javë do të duhet të përballeni me vështirësi shumë të mëdha në punë. Do të duhet të përpiqeni të korrigjoni dhe supozoni qëndrime të qeta dhe jo vetëm në punë. Jini më pak të mërzitur me të gjithë dhe demonstrojuni atyre që kanë menduar keq për ju se jeni duke fshehur një zemër të mirë brenda.

Virgjëresha

Dashuria: Këtë javë më në fund planeti Mërkur do të ndalojë së qeni në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të kthehet të buzëqeshë për ju. Deri atë ditë do të duhet të duroni pak më shumë tension, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja me njerëzit. Disa diskutime më shumë mund të lindin me partnerin, shpesh për arsye të parëndësishme. Beqarët do duhet të përqendrojnë gjithçka në fundjavë, kur të bëjnë takime të shkëlqyera.

Puna: Do të keni shpërblime ekonomike pothuajse menjëherë pas mbylljes së punëve, gjë që do t’ju ndihmojë të përballeni me shpenzime shtesë.

Peshorja

Dashuria: Do të jeni shumë energjikë këtë javë dhe do keni shumë shanse për të forcuar marrëdhënien. Nëse doni të bëni plane për të ardhmen, duhet të tregoni se me të vërtetë kujdeseni. Beqarët do jenë të prirur të rikuperojnë çdo situatë në pritje. Për fat të mirë, yjet do të jenë në anën e tyre dhe nuk do të tremben nga ndonjë pengesë.

Puna: Duke filluar këtë javë me kundërshtimin e Mërkurit, mund të ketë ngadalësime dhe bllokime në vendin e punës ose probleme komunikimi me ata rreth jush. Përdorni ditët e së mërkurës dhe të enjten për të bërë propozime. Këto dy ditë do të jenë super me fat dhe me një hënë të bukur në shenjë.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë do të keni një hënë të bukur që do të ndriçojë ditët tuaja, të gatshme për t’ju dhuruar emocione dhe shumë fat. E enjtja dhe e premtja, në veçanti, do të jenë dy ditë për t’u kujtuar, në të cilat dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë. Beqarët, nga ana tjetër, do të ndjehen pak të lodhur, por për fat të mirë do të jetë dikush në gjendje t’i bëjë ata të harrojnë shqetësimet e tyre.

Puna: Në ditët qendrore të javës aktuale, Hëna do të sjellë shumë mundësi për të hapur bashkëpunime të reja që do t’ju bëjnë të arrini qëllime ambicioze. Shumë prej jush do të mbështeten në miqësi me ndikim për të pasur më shumë siguri, por ata që nuk i kanë ato do të duhet të mbështeten në forcën e tyre.

Shigjetari

Dashuria: Nuk është një periudhë e thjeshtë për shigjetarin nga pikëpamja e ndjenjave: Venera është në kundërshtim dhe do të mbetet atje për një kohë të gjatë. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u përqëndruar në marrëdhënien tuaj dhe për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë. Kujdes nga tensionet në familje ditën e hënë, kur një hënë e pafavorshme do t’ju bëjë shumë nervoz. Fundjavë e mirë për beqarët.

Puna: Puna do të vazhdojë mirë, por mund të jetë e rëndësishme të pëqendroheni mbi ide ambicioze. Në mes të javës do të ketë kontakte të reja dhe mundësi investimi me të cilat mund të përballeni pa rrezik.

Bricjapi

Dashuria: Java jo shumë e mirë për dashurinë, nëse doni ta mbani çiftin të bashkuar së bashku do t’ju duhen sqarime dhe demonstrime të mëtejshme të dashurisë. Edhe midis çifteve të datuara mund të ketë diskutime dhe disa nuk do të jenë të zgjidhshme. Beqarët do të mund të mbështeten në takime të shkëlqyera, të cilat për shumë do të jenë fatale.

Punë: Përdorni sa më shumë këtë javë për të rregulluar planet tuaja dhe për të kërkuar një marrëveshje. Duke filluar nga fundjava Mërkuri nuk do të jetë më në favor të shenjës suaj dhe mund ta keni më të vështirë të pohoni veten. E enjtja dhe e premtja do të jenë dy ditë veçanërisht me fat për sferën profesionale.

Ujori

Dashuria: Në këtë javë Venusi do të sjellë një frymë me ajër të pastër në menunë tuaj. Planeti i favorshëm ju jep ditë plot dashuri dhe veçanërisht ato të shtunës dhe të dielës, të cilat do të jenë super romantike. Edhe beqarët do të jenë në gjendje të marrin me mend se cili është drejtimi i duhur për të marrë dhe më në fund ata do të bëjnë zgjedhjet e duhura.

Puna: Kjo do të jetë një javë me forcë të madhe për ju, ju keni në lidhje planetin Mars që do t’ju japë energjinë që ju nevojitet për të revolucionarizuar jetën tuaj. Dhe ndryshimet e mëdha do të vijnë përpara sesa ta imagjinoni, duhet ta besoni me të gjitha fuqitë tuaja.

Peshqit

Dashuria: Mungon mbështetja planetare këtë javë dhe Hëna në kundërshtim mund t’ju bëjë konfuz dhe të krijoj ankth. Kjo gjendje mund të zgjasë gjatë gjithë javës, por për fat të mirë në fundjavë do të keni mundësi të sqaroheni me partnerin tuaj dhe të bëni zgjedhjet tuaja me besim. Beqarët do kenë një takim që mund të ndryshojë jetën e tyre.

Puna: Mërkuri ju jep një pajisje shtesë në vendin e punës këtë javë. E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë veçanërisht me fat nga ky këndvështrim, edhe nëse një tension i vogël mund t’ju shqetësojë. Përdorni diplomacinë për t’u lidhur me të gjithë njerëzit dhe për të shmangur keqkuptimet. Do të jetë e dobishme t’ju jap një imazh më të mirë dhe më të prirur për harmoninë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sot

Gjerat do ndryshojne per mire kete periudhe/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te kete javen me speciale

Published

on

Dashi

Puna

Mos u merrni me çështje që kërkojnë negociata të tepruara. Lëreni sepse nuk ia vlen në këtë periudhë , ose vendosni për rezultatin. Duhet të jeni më pragmatik nëse doni të jeni në kontroll dhe gjithashtu të keni disa suksese. Nuk mund të presësh që gjithçka të jetë e njëjtë si muaj më parë. Situatat evoluojnë.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku. Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre.

Financat

Do të zgjidhni disa nga problemet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime me vështirësi ose me më shumë tension.

Demi

Puna

Në thelb ju jeni duke bërë mjaft mirë, dhe edhe nëse duhet të vendosni për pak rezultate mediokre, ato do të jenë përsëri më mirë se ato që po predikoni. Është mirë që do të përmirësohesh, por nuk mund të jesh plotësisht jashtë fokusit.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të marrin shumë vendime, të cilat mund të ndikojnë në të ardhmen e afërt. Është një zgjedhje e mençur që do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënie. Beqarët nuk do të kenë shumë shanse në këtë periudhë, duke pasur parasysh situatën e përgjithshme, por mund të jeni të kënaqur me rrethin që tashmë frekuentoni. Mund të ketë disa njerëz interesantë që nuk janë konsideruar kurrë.

Financat

Ngjarjet e papritura këtë javë do të përfshijnë para ose sende. Ndoshta jo gjithçka do të zhvillohet sipas pritjeve apo dëshirave tuaja. Bëni kujdes në gjithçka që ka të bëjë me paratë ose një dokument.

Binjakët

Puna

Shpërbleni veten tuaj në çdo mënyrë këtë javë. Ju do të duhet të mbështeteni në veten dhe forcën tuaj pak më shumë nëse doni ta kaloni këtë periudhë të padëmtuar . Nuk është e lehtë për askënd që të përshtatet.

Dashuria

Çiftet do të kenë momente alternative, por do të jenë në gjendje t’i menaxhojnë më mirë, falë ndërgjegjësimit që kanë pranë tyre dikë që i do vërtet. Beqarët sigurisht që nuk do të marrin vendime që bien ndesh me ata që kanë bërë deri më tani. Ka momente që nuk duhen nënvlerësuar, të cilat mund të evoluojnë së shpejti.

Financat

Kjo do të jetë një javë shumë e mirë përsa i përket financave. Përpiquni të kurseni sa më shumë që të mund të realizoni ato që keni planifikuar.

Gaforrja

Puna

Ende nuk keni ndonjë plan për javën, pasi ndiheni të humbur dhe të mbingarkuar nga ato që ju rrethojnë. Është normale që ndonjëherë të keni reagime të ngjashme.

Dashuria

Çiftet do të kenë gjithmonë disa arsye për të grindur, por nuk do të jetë aq e rëndësishme sa të minojnë marrëdhënien. Thelbësore është të jesh në dispozicion ndaj tjetrit. Beqarët do të përballen këtë javë me shumë guxim, pavarësisht nga fakti se ka disa dyshime që do t’i sulmojnë , veçanërisht në lidhje me një person që është shumë i interesuar.

Financat

Kjo javë do të jetë e favorshme për arritjen e suksesit të vërtetë në punën ose biznesin me të cilin jeni angazhuar. Kjo do të sjellë të ardhura të mira për ju. Vazhdoni kështu!

Luani

Puna

Ju dëshironi që gjërat të bëhen sipas standardeve tuaja, përndryshe nuk do t’i pranoni ato, por nganjëherë thjesht nuk mund të keni një qëndrim të ngjashëm, veçanërisht kur nuk keni punuar aq shumë sa t’i përballoni ato.

Dashuria

Çiftet do të duan ta bëjnë më të lehtë dhe të shkëmbejnë gjeste të vogla të papritura. Kjo do të rrisë bashkëpunimin dhe do të rrisë marrëdhënien . Niceshtë mirë të jesh në gjendje të mbështetesh te njëri-tjetri, pa shtypje. Beqarët do jenë pak të pakujdesshëm dhe pak të shqetësuar. Ajo u luftua nga dëshira për të dalë dhe për të takuar njerëz . Sidoqoftë, ekzistojnë alternativa teknologjike, nëse vërtet nuk mund të merrni takim.

Financat

Gjatë javës, do të duhet të shpenzoni para; kjo mund të krijojë shqetësime të përkohshme.

Virgjëresha

Puna

Të punosh shpesh është gjëja që po të kënaq më shumë në këtë periudhë, pasi nuk mendon për çështje të tjera dhe përqendrohesh në atë që është e dobishme dhe e prekshme. Vazhdoni kështu.

Dashuria

Çiftet duhet të bëjnë disa hapa mbrapa, para së gjithash duke u përpjekur të kuptojnë se çfarë dëshiron njëri-tjetri. Nëse jeni në gjendje të flisni, pa kritika dhe gjykime, atëherë do të arrini në një pikë. Beqarët thjesht nuk mund të presin që dikush t’u japë përgjigje. Ata janë llojet që shkojnë për t’i marrë ato. Ata nuk do të arrijnë shumë duke i bërë presion dikujt. Ndoshta një ekzaminim i ndërgjegjes do të ishte më i përshtatshmi.

Financat

Në përgjithësi, këtë javë do të duhet të kontrolloni mirë burimet tuaja financiare dhe të mendoni me kujdes për secilin shpenzim.

Peshorja

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Prandaj çiftet do të kenë diçka për të diskutuar, pasi partneri ndjen ndarjen tuaj dhe nuk e kupton pse. Do të ishte mirë nëse do të ishit në gjendje t’u tregonit atyre për këtë, pa pasur frikë se mos talleshin me ju. Beqarët nuk do të jenë shumë të interesuar për jetën shoqërore , por nuk do të humbin kohë kur të kenë rastin . Ndoshta ata nuk do të zhvillojnë marrëdhënie të shkëlqyera, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të argëtoheni.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të vlerësoni humbjet dhe dështimet që keni përjetuar gjatë vitit. Bëni kujdes kur punoni ose nënshkruani një dokument financiar ose kontratë.

Akrepi

Puna

Për momentin keni pak qëllime dhe as nuk i keni shumë të qartë. Ju nuk doni të krijoni më shumë dhe nuk doni të punoni shumë fort mbi to . Le të themi se jeni të kënaqur me atë që keni arritur deri më tani.

Dashuria

Çiftet do të kërcejnë shumë nga një diskurs në tjetrin, pa vazhdimësi dhe pa zgjidhur asgjë, duke shënuar vetëm një frakturë. E madhe apo e vogël varet si e vlerësoni ju. Ju madje mund ta bëni atë të shëndetshëm nëse jeni të sinqertë. Beqarët nuk do duan të ecin me askënd, por në të njëjtën kohë ata do të dëshironin që të kërkoheshin. Qëndrimi tipik i atyre që nuk dinë se çfarë duan. Mos u shqetëso, përsëri do të jesh i kënaqur!

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz që mund të kenë problemet e tyre financiare ose nevojat financiare. Këto gjëra mund të kenë një efekt negativ në marrëdhëniet tuaja.Gjatë kësaj jave mund të përjetoni gëzimin e një dhuratë, blerjeje, apo të merrni para dhe më shumë. Disa njerëz dinë si t’ju bëjnë të lumtur dhe do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të vendosur humorin tuaj gjatë javës.

Shigjetari

Puna

Ju mund të kujdeseni për çështje dytësore, nëse gjërat që po bëni tani ju vështirësojnë dhe nuk dini si t’i menaxhoni mirë . Merrni kohën tuaj për një herë.

Dashuria

Çiftet kanë nevojë për pak shtytje shtesë për të filluar një projekt të ri, ose thjesht për të vazhduar të jenë një. Sigurisht që nuk mund të ndodhë nga jashtë, prandaj duhet të jemi më të vetëdijshëm.Beqarët sigurisht që nuk do të zgjedhin diçka ndryshe, krahasuar me atë që është bërë javët e fundit, kështu që do të duhet të prisni të njëjtin rezultat!

Financat

Është mirë të dini se financiarisht java do të kërkojë më shumë vetëkontroll dhe më shumë vëmendje.

Bricjapi

Puna

Mos mendoni se kjo javë mund të jetë plotësisht vendimtare për ju. Ju ndoshta nuk jeni distancuar ende nga qëndrime të caktuara , prandaj është e drejtë të përpiqeni të orientoheni më shumë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të mbështeten te njëri-tjetri, por në kuptimin e vërtetë të fjalës . Ju nuk mund të prisni që gjithçka të shkojë normalisht, por kini kujdes që nuk jeni vetëm, të paktën nuk duhet.

Beqarët do kenë disa dyshime fillimisht , veçanërisht ndaj atyre personave që premtojnë, por zakonisht nuk i mbajnë. Mund të ketë një përjashtim, por do të duhet të zbulohet.

Financat

Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por mosmarrëveshjet ose konfliktet në lidhje me paratë nuk përjashtohen.

Ujori

Puna

Më në fund do të jeni në gjendje të merrni një pozicion në punë dhe kjo mund të jetë pika e kthesës që keni pritur. Ju mund të siguroheni që të gjithë janë dakord me ju dhe se ata vërtet ju vlerësojnë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të jenë më konkretë, edhe në lidhje me ndjenjat. Në këtë periudhë keni mundësinë të kuptoni shumë gjëra, kështu që nuk do të ketë justifikime! Beqarët do të gjejnë mënyra për të ngritur veten dhe për të besuar përsëri në dashuri, por jo para se të kenë kaluar një periudhë izolimi, e cila gjithsesi do të shkojë mirë.

Financat

Shpenzime të papritura ose pagesa të humbura janë të mundshme, të cilat do të duhet të bëni këtë javë ose në fillim të dhjetorit.

Peshqit

Puna

Tani më në fund mund të hiqni dorë nga piedestali dhe të kuptoni arsyen e disa sjelljeve në punë nga kolegët tuaj. Jo gjithmonë gjithçka është siç duket.

Dashuria

Çiftet duhet të marrin disa momente për të qëndruar së bashku, ndoshta vetëm, duke u përpjekur të kuptojnë se cili është hapi tjetër për të bërë së bashku.Beqarët nuk do të kenë një shans të mirë për të bërë kontakte me njerëzit që zakonisht tërheqin vëmendjen e tyre, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të ketë lajme pavarësisht.

Financat

Do të prisni konfirmimin e një lajmi ose oferte. Shumë prej jush do të jenë të lumtur të marrin para. Situata do të jetë e ndryshme, sepse janë pikërisht burimet monetare ose të ardhurat e pritshme që do të jenë shkaku i konflikteve dhe mosmarrëveshjeve.

Continue Reading

Sot

Do ju hapen portat e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 23 NENTOR 2020

DYSHIME NE DREJTIMIN QE DUHET TE MARRIM

E Hene dt 23 Nentor dhe rrugetimi yne ka takimin e Neptunit ne Peshk me dy asteroid perball tij Me asteroidin Apollo 1862 dhe asteroidin Atlantis 1198

Apollo eshte i vecante nga te gjithe Perendite e Olimpit .Eshte Bjond me sy boje qielli dhe super Verior
Ai sjell Driten por nga ana sentimentale eshte gjithmone i plagosur nga zgjedhjet qe bene

Atlandis ka te beje me Qyterimin e zhvilluar dhe te humbur per shkak te perdorimit ne menyre te keqe te shkences dhe te teknologjise

Atlanda ishte nje vend i perkryer ku shume Ushtarake te fuqishem donin ta zoteronin duke sjelle si perfundim shkaterrimin

Duket se rrugetimi jone sot i ka te dyja mundesite edhe Dashurine edhe qyterimin por gjithmone ajo cfarre ka mbetur nga perdorimi i keq si i ndjenjes ashtu edhe i shkences dhe zhvillimit

Ku duhet te vemi? Cfarre duhet te zgjedhim ?

Dashi

Sot do jeni enderrimtar te fuqishem dhe natyrisht do merrni nje drejtim apo rruge per nje bashkepunim apo marreveshje te rendesishme

Demi

Sot duhet te keni vemendjen e duhur per vendimet qe do merrni ne jeten tuaj erotike Ka momente ku mendoni qarte por ndikimi i fantazise i zbukuron detajet dhe mund te beni zgjedhjen e gabuar

Binjaket

Per momentin ne vendin ku jetoni apo ne punen qe beni nuk po shikoni te ardhme dhe as enderrime e qetesi Prandaj do kekroni te zhvendoseni apo beni nje ndryshim vendi apo pune

Gaforrja

E ardhmja ne nje projekt apo ceshtje te rendesishme duket e mire dhe ju keni bere maksimalen Por kjo sot nuk varet vetem nga ju Do jeni ne pritje te lajmeve qe vijne nga te tjeret

Luani

Do ta perdorni forcen tuaj ekonomike per te permbushur nje ender ne lidhje me sigurine dhe te ardhmen tuaj Por sot mundesia te beni nje gabim ne rrugen qe do zgjidhni eshte e madhe

Virgjeresha

Do jepnit gjithcaka per nje partner romantik te dashur dhe qe tju nxirte sado pak nga realiteti Cdo gje qe keni bere dhe sakrifikuar do ti jepnit pa mendyshje

Peshorja

Cdo ndjenje e pasigurt apo plan i pasigurt nuk do mund tju prishi qetesine dhe harmonine qe keni vendosur ne perditeshmerine tuaj Do ti fusni ne frigorifer ndjenjat dhe projektet e dyshimta

Akrepi

Dashuria duket sikur ka marre rrugen per te kaluar shkrtetetiren e per te dal ne breg te deshirave tuaja Kjo mbart riskun qe te mos harrij asnjehere tek ju Por mjafton perpjekja

Shigjetari

Duhet te shikoni pak me jashte se shtepia juaj apo vendi juaj i frekuentimit dhe punimit Ka gjera qe duhet te perfeksiononi qe te merrni rol drejtues apo te pershtateni me kushtet e reja teknologjike

Bricjapi

Ka dy menyra qe sot te ndjeheni me te realizuar apo te kompletoheni E para do gjeni dike qe ju pershtatet ne dashuri apo duhet ta pranoni me kushtet e tij apo saj dhe e dyta duhet te ndryshoni punen

Ujori

Teknologjia ju ka prishur pak qetesine pasi e donit ne lartesi me te mire per nivelin tuaj Por gjithmone do jene parate ato qe do mbushin boshlleqet tekonologjike sot

Peshqit

Keni mundesi te filloni nje pune qe ka te veje me inxhinjerite shkencen apo teknologjine Do ishte vendimi me i mire nese ju dilte perpara per nje zgjedhje

Continue Reading

Sot

Do te keni ndryshime te papritura ne cift/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 NENTOR 2020

RENDESIA E DYFISHTE E FUQISE

Sot Dy Planete perfundojne rrugetimin e tyre ne shenjat ku ishin Behet fjale per Diellin qe perfundon me shenjen e Akrepit dhe futet ne Shigjetar dhe Aferdita qe del nga Peshorja dhe Futet ne Akrep

Ne diten e Fundit te Diellit ne Akrep Do takohet me Yjesine e Qendrueshme Bungula Bungula eshte nje yll i bardhe dhe portokalli i dyfishte qe ndodet ne kemben e majte te yjesise se Kentaurit

Bungula eshte nje pike e veshtire e Zodiakut Kalimi i Diellit ne kete Yjesi ka rendesi te dyfishte

Nje version sjell fuqi pasuri fame dhe njohje mbas nje beteje dhe Versioni tjeter krijon armiqesi xhelozi humbje apo sakrifica

Ne marredheniet personale ,pavaresisht joshjes se personalitetit mund te sjell ndryshime te papritura sherre dhe ndarje

Dashi

Pavaresisht se jeta mund tju kete futur ne nje rruge me te sigurt shpirterore dhe ekonomike Krimbi i brendshem do vazhdoj tju gryej ne nje ceshtje xhelozie personale te paperfunduar

Demi

Nje marrdhenie e bukur bashkeshortore mund te prishte papritur ndonese ne pamje te pare cdo gje dukej e bukur e rregullt dhe teper premtuese

Binjaket

Do arrini nje fitore ne pune e cila mund te zgjase fare pak per shkak te nje antixhelozie apo nje personi qe do permbysi gjithcka nga inati

Gaforrja

E veshtire do jete fakti qe ne mendjen tuaj jeni te bindur se keni partnerin e duhur lidhjen e duhur dhe papritur cdo gje te shkembehet me nje ndarje

Luani

Sot fillon nje dite e re per ju por duhet nderkohe te mbyllni disa llogari te mirefillta familjare te cilat ju lane lidhur kembet si me zinxhirr

Virgjeresha

Iken ditet e nje ndikimi te madh qe mund te kishit tek personat qe kishin nevoj te thelloheshin me jeten e psikologjine apo te sheroheshin Nga sot mendoni per vete pasi keni ndryshime te papritura ne sitlin dhe vendin e jeteses

Peshorja

Keni kaluar nje faze te bukur me deshira dhe tani ka ardh momenti qe disa nga keto te behen realitet Ju filloni te mendoni per bazen materiale qe nga sot

Akrepi

Aferdita sot futet ne shenjen tuaj Dashuri te forta emocione te forta dhe tradheti te forta Por ne fund furia e lumit iken dhe ngelet vetem rruga apo gjurmet e nje marrdhenie shkaterimtare Mos lejoni te ike askush

Shigjetari

Me ne fund Dielli po ndricon ne shenjen tuaj Kjo ju sjell ne mendje ditet e bukura me Diell dhe shkelqim Personalisht do arrini te dilni nga burgu Por shpirterisht ju doni te futeni perseri ne burgun e nje marrdhenie torturuese shume pasionante

Bricjapi

Duket sikur asgje nuk ju bene pershtypje per momentin me mendimin se i keni leshuar qente dhe dordolecet tju mbrojne arrat dhe kufijte Por sot fillon dita e fluturimeve Ju vjen nga ajri jo nga Toka

Ujori

Nje permiresim i papritur i jetes suaj personale dhe i nje afati qe lidhet me karrieren qe ju deklaron ne nje pozicion te veshtire por te qendrueshem Kujdesuni te beni edhe udhetime

Peshqit

Nje ndryshim ne menyren se si e shikoni boten do ndodh qe nga dita e sotme Ky ndryshim do lidhet edhe me nje ndryshim pune apo partneriteti ne bashkepunim edhe ne jete

Continue Reading

Trending