Connect with us

Magazina

Horoskopi mujor nga PAOLO FOX; ç’kanë parashikuar yjet për të gjitha shenjat gjatë prillit

Published

on

Dashi: Prilli vjen me lajme të gëzuara. Jo ndonjë mrekulli, por në krahasim me pasigurinë e fillimit të vitit, ka diçka më shumë. Ndoshta, më në fund ka ardhur momenti të tregoni se sa vleni. Nëse keni bërë sa duhet gjatë muajve të fundit, do t’ju caktohet një detyrë e re ose një rikonfirmim. Kush punon si vartës, sigurisht që s’do të ketë çekuilibrime të mëdha, por që nga fundi i vitit të kaluar po vë re ndryshime të përditshme. Ndoshta keni ndryshuar rol, grup ose shefa. Por durimi, në disa raste, është në kufi. Është e qartë që në këtë fazë, shumë gjëra varen edhe nga ashendenti. Të lindurit në shenjën e Dashit që janë më të ekspozuar ndaj diskutimeve, që nuk e përmbajnë dot shpirtin e zjarrtë, rrezikojnë incidentet diplomatike të njëfarë kalibri. Nëse duhet bërë një kërkesë, është më mirë të veproni menjëherë. Për shembull, më datë 15 ose 16, por edhe më datë 21, me Hënën në shenjë, energjia nuk do të mungojë. Tre muajt në vazhdim duhet të menaxhohen më së miri, sepse dihet që deri në qershor do t’ju vijë një lajm ose mund t’ju telefonojnë për një punë të re. S’është ende e qartë.

Gjithsesi, s’është çasti që të tërhiqeni pikërisht tani. Fundi i muajit do të jetë më interesant për ata që punojnë me pagesë ditore. Prilli nuk është i paqartë në planin sentimental, madje është shumë i qartë. Venusi, Marsi dhe Saturni renditen në mënyrë më interesante karshi shenjës suaj. Nëse po përjetoni një lidhje të bukur, ose nëse sapo keni krijuar një lidhje, këshilla është të mos ndaleni. Nga e shtuna e datës 11, Mërkuri lajmëron një përballje pozitive. Historitë që do të lindin në gjysmën e dytë të prillit do të jenë shumë intriguese. Nuk është rastësi që shumë emocione ripërtërihen në këtë fillim pranvere. Jeni shenjë e pranverës. Duhet ta keni vënë re që mes marsit dhe majit, në jetën tuaj ndodh diçka. Në shtëpi, komunikimi është ende i vështirë për çiftet që kanë pasur probleme në fillim të janarit. Gjithsesi, prilli mund të sjellë një spirale reflektimi. Edhe pse prej disa muajsh jeni jo tolerantë, prilli ju nxit të jeni më mirëkuptues. Pra, nëse keni pasur fërkime, mund të uleni në tryezë dhe të reflektoni për zgjidhjen. Takimet e dashurisë janë interesante për një muaj që i sjell shumë sensualitet vështrimit tuaj dhe shton dëshirën për t’i jetuar ndjenjat më plotësisht.

Në këtë periudhë, duhet të vini re një përmirësim në krahasim me fillimin e vitit, sepse janari dhe shkurti kanë qenë goxha të vështirë. Konsultohuni me një ekspert. Është momenti i duhur për të zgjidhur një problem që ju krijon prej shumë kohësh bezdi në jetë, pasi prireni të vuani nga dhimbja e kokës, dhëmbëve dhe nervave.

Demi: Do të vazhdojë vala e forcës që ju karakterizon këtë vit. Vetëm një grup i caktuar i kësaj shenje nuk bëjnë pjesë në këtë kategori, ata që kanë frikë të përmirësohen ose të ndryshojnë nga frika se mos humbin atë që kanë ndërtuar në të shkuarën. Të lindurit në shenjën e Demit duan të jenë përherë të sigurt, të bindur se pavarësisht të gjithave është mirë të kënaqesh, pasi i tremb frika nga e ardhmja. Por në një vit kaq të rëndësishëm do të ishte mëkat të mos shfrytëzonit rastet. Djemtë më të guximshëm duhet t’i mbajnë shpresat te pranvera dhe te prania e Diellit, sidomos nga e diela e datës 19. Nëse jeni në kërkim të punës, duhet t’ju vijnë telefonata, por vetëm nëse keni bërë aplikimet e duhura në fillim të vitit. Kush ka punuar mirë, do të marrë një konfirmim. Për të tjerë, ka ardhur momenti të blejnë një shtëpi, ose nëse e kanë blerë që vjet, ta gëzojnë atë. Projekte favorizuese nga datat 20-30, mundësi që nuk duhen anashkaluar.

Ka ardhur momenti të ligjërohet, zyrtarizohet një lidhje dashurie. Madje edhe ata që janë vetëm tani, po kërkojnë një lidhje afatgjatë. Marsi ka qenë premtues në këtë drejtim. Venusi mbron dashurinë edhe gjatë muajit prill, ndaj është me vend që, nëse jeni vetëm, të rrethoheni nga njerëz pozitivë dhe të mos keni frikë. Nëse jeni ende vetëm dhe në kërkim të shpirtit binjak, pranoni ftesa, udhëtimet nga fundi i prillit dhe fillimi i majit, sepse mund të jenë shumë frytdhënëse. Është një muaj i rëndësishëm për ta harruar të shkuarën. Nëse ka lindur një dashuri e re, mos jini tepër xhelozë, as shumë këmbëngulës. Më mirë t’ia lini në dorë fatit. Duhen trajtuar me kujdes çështjet që lidhen me pronat. Kush është në debate trashëgimie, me familjarë për motive parash, do të ketë një zgjidhje të mirë në favor brenda pak muajve. Periudhë e volitshme për çiftet që munden dhe duan të bëjnë fëmijë.

Është periudhë e shkëlqyer për të kapërcyer shumë probleme, për të gjetur zgjidhjet e duhura. Për më tepër, nga data 19, Dielli do të jetë edhe më i favorshëm, por edhe data 23 nuk mbetet pas. Mundohuni ta shëroni shpirtin tuaj që ka nevojë për paqe. Kushtojini më shumë kohë vetes. Keni nevojë për një vend të paqtë që të rifitoni qetësinë. Ndieni nevojën për të qenë pranë natyrës.

Binjakët: Prilli ju fal elemente të ndryshme force, madje edhe pak fat, po të kihet parasysh që Saturni do të jetë aktiv bashkë me Venusin për disa javë. Kush ka para për të investuar, mund të mendojë të hapë një aktivitet të vogël. Kush po merret prej kohësh me një kauzë dhe po pret një përgjigje, mund të marrë një vendim të favorshëm. Mes prillit dhe qershorit vijnë mundësi të mira. Kush ka përjetuar një krizë ose ka mbetur pa punë vitin e kaluar, mund të shpresojë për një ndryshim të situatës, ose të paktën do të gjejë punë me kohë të pjesshme. Për të përfunduar një projekt, ose për të nisur një jetë të re, është gjithmonë mirë të mbështeteni te gjërat realiste, të jeni me këmbë në tokë. Mund të nisë një bashkëpunim i ri profesional rreth datës 13. Është muaj favorizues për ata që punojnë me telefonata. Mund të themi se është njësoj si në rastin e eksperimenteve që shkojnë shumë mirë deri në fund të vitit.

Ndjenjat mund të zgjohen papritur në prill. Është e qartë që duhet t’i hapni dyert për emocionet. Kjo për shkak se Venusi do të jetë në shenjën tuaj për disa javë rresht, saktësisht deri më 7 gusht. Ndaj keni kohë sa të doni që të flisni për dashurinë, të vlerësoni ndjenjat tuaja. Në disa marrëdhënie është e domosdoshme të kapërcehet njëfarë sikleti dhe të vlerësoni ndjenjat tuaja. Por tani mund të bëni gjithçka, pasi është një periudhë e bukur për ata që duan të përjetojnë një dashuri të re. Edhe ata që kanë një mosmarrëveshje me ish-in, mund të gjejnë fjalët e duhura për ta rifituar marrëdhënien. Aventurat tërheqin dhe mund të shpërqendrojnë ata që janë çift prej kohësh. Bëni kujdes që të mos ngatërroheni. Do të flitet për para, blerje, trashëgimi, çeqe familjare, por jo si vjet. Këtë herë do të ndodhë në mënyrë më konstruktive, sidomos pas datës 13.

Fizikisht ndiheni më mirë, edhe pse nuk keni arritur ende maksimumin. Mund të thuhet se pjesa e dytë e prillit favorizon çdo lloj iniciative në lidhje me mirëqenien. Kujdes bronket, që prej kohësh janë pika juaj më e dobët. Mundohuni ta forconi fizikun, pasi keni pasur probleme. Sëmundjet e lehta stinore ka mundësi t’ju prekin vetëm rreth datës 18. Mundohuni t’i organizoni ditët me ritme pak më të ngadalta.

Gaforrja: Dikush do të marrë një ofertë nga një kompani tjetër, ose do t’i ofrohet mundësia të ndërrojë pozicion. Megjithatë, nëse një program i caktuar nuk është i vlefshëm, nuk ka më vlerë. Duhet të ndryshoni strategji dhe të merreni me diçka të re. Tre muajt në vazhdim do t’ju ndihmojnë për të bërë rinovimin që prisni prej kohësh. Me shumë gjasa, do të merrni oferta pune, ose mund t’ju ofrohen më shumë mundësi se në të shkuarën. Është e rëndësishme të mos anashkaloni asnjë takim që mund të rezultojë fatlum. Mund të bëni një propozim në datat 10 dhe 24. Prania e Diellit do të jetë më aktive nga data 19, prisni të reja interesante. Do të zbuloni diçka pozitive. Koha e veprimit është e kufizuar. Brenda tre muajve duhet të bëni një zgjedhje, një lëvizje fituese. Pra, koha e veprimit nuk është shumë e gjerë. Ata që punojnë me kohë të pjesshme, për tre muaj do ta gjejnë veten tjetërkund. Do të keni një ndryshim në përgjithësi. Është muaji i shpresave të mëdha.

Duke qenë shumë i fokusuar te puna këtë periudhë, mund ta kaloni dashurinë në plan të dytë. Kush po përjeton një dashuri të rëndësishme tani, s’vendos dot për martesë, për shkak të së ardhmes profesionale. Ndërsa ata që janë çift prej kohësh, janë pak të shpërqendruar nga të tretë bezdisës. Me raste, kjo situatë mund të shkaktojë momente sikleti, ashtu siç tregon e diela e datës 12. Për ata që janë vetëm, prilli është muaji i njohjeve interesante, që do të zhvillohen nga korriku e tutje. Mos i nënvlerësoni propozimet që merrni. Nga data 23-30, mundohuni t’i qëndroni më afër partnerit. Nëse keni ndonjë problem shtëpiak ose ekonomik, duhet ta diskutoni nga data 11. Nëse partneri ju thotë se ka ditë që jeni i pakuptueshëm, mos u zemëroni, sepse është pak e vërtetë. Kujdes me skenat në data 7 dhe 18, pasi janë ditët më kritike.

Duhet të rifitoni energjitë. Por nuk gjeni një çast qetësi, sepse çështjet personale dhe profesionale janë në plan të parë. Deri në qershor, forma juaj fizike është më e mbrojtur. Do të jetë më e lehtë të kuroheni, të gjeni terapinë e duhur, veçanërisht pas datës 19, kur Dielli do të jetë në favor të shenjës suaj.

Luani: Shumë nga planetët e shpejtë janë në anën tuaj. Megjithatë, kundërshtimi i Marsit jua bën karakterin edhe më luftarak se zakonisht, ndaj mund të themi se ju pret një pranverë përplasjesh, fitoresh, por edhe zemërimesh. Durimi do t’ju soset të enjten e datës 9 dhe të premten e datës 10, të enjten më datë 16 dhe të premten më datë 17. Nuk bindeni lehtë për të reflektuar kur jeni të vendosur për diçka, ndaj në bashkëpunime dhe biznese mund të bëhet kërdia nëse nuk bini dakord me ortakë dhe bashkëpunëtorë. Ata që punojnë me shkëputje mund të kenë qëndruar tepër gjatë në një vend, pasi kanë ende borxhe për të shlyer ose situata për të zgjidhur. Nëse punoni në një kompani dhe shikoni që nuk ofrohen më perspektivat e duhura për të ecur para, do t’ju lindë ideja për t’u shkëputur ose për të bërë diçka tjetër. E keni shumë të vështirë të ndaleni. Është muaj me nervozizëm, me lëvizje, por si përfundim do të jetë edhe produktiv. Do të ketë nga ata që do të duan të ndërrojnë qytet, ose edhe shtet. Këto janë ndryshime që mund t’i mendojnë edhe të rinjtë nga gjysma e dytë e vitit.

Yjet e dashurisë ju shpërblejnë, sepse do të keni Venusin me ndikim pozitiv për disa muaj. Kjo mund të tregojë jo vetëm mundësinë për të përjetuar dashuri të mëdha, por edhe lehtësinë me të cilën mund të dashurohet zemra juaj, kusht i domosdoshëm për të gjithë ata që kërkojnë prej kohësh një takim special. Do të jetë e lehtë të humbni toruan për njeriun e parë që do të njihni rastësisht. Prilli favorizon takimet plot pasion dhe ky rizgjim pranvere ka lidhje edhe me sensualitetin. Por në këtë periudhë duhet të shmangni marrëdhëniet me njerëzit e lidhur, vetëm që të fitoni një sfidë. Mendoni atë që është më e drejtë për ju. Takimet do të jenë më të lehta në pjesën e parë të muajit. Ditë interesante do të jenë e shtuna e datës 11 dhe e diela e datës 12. Do të tërhiqeni shumë nga një njeri që ju kundërshton, pasi tashmë e keni kuptuar që është më stimulues një marrëdhënie me kontraste.

Pozicionimi i kundërt i Marsit dhe Saturnit mund t’ju shkaktojë ndonjë bezdi të lehtë, ose tension. Mund të kuroheni me metoda natyrore, por nëse ka diçka që nuk shkon, është mirë të bëni një kontroll rreth datës 9. Meqë nxitoni përherë, do të ishte mirë të ndalonit herë pas here, që të mos rrezikoni qëndrueshmërinë e organizmit tuaj. Stresi është dominues, nuk dini të ndaleni. Energjitë tuaja do të jenë më të shumta që nga e shtuna e datës 11, kur Mërkuri nis të bëjë një kthim të rëndësishëm.

Virgjëresha: Është një moment force për shenjën e Virgjëreshës, moment që duhet shfrytëzuar. Këtu përfshijmë edhe ata që janë viktima të melankolisë prej vitesh të tëra, në shumë raste të pamundur për të reaguar. Pozicionimi i yjeve në favorin tuaj do t’ju ndihmojë të gjeni njeriun e duhur për të zgjidhur një problem personal. Gjatë këtyre ditëve, me gjasa do t’ju bëhen propozime të veçanta, nëse po kërkoni një punë të re. Kjo periudhë jo vetëm që do të stimulojë pasionet tuaja të mëdha, por mund t’ju sigurojë edhe fitoren e një sfide në datat 14 dhe 23. Tensionet e mëdha të së shkuarës duken tashmë të kapërcyera prej kohësh, por edhe ju dukeni goxha më të fortë. Për sa i takon aspektit financiar, ka lajme të mira në katër ditët e para të prillit. Do të diskutohen çështje familjare me rëndësi, por duhet zgjidhur edhe një çështje ligjore e lindur në dy vitet e fundit, sidomos nëse ka lidhje me një marrëdhënie të vjetër të ndërprerë që mund të mos jetë vetëm për punë, por edhe për dashurinë. Mos u tregoni patakt, sepse nuk e keni në natyrë, por nëse dalin situata të reja, mos refuzoni vetëm për shkak të paragjykimeve ose frikës.

Ndjenjat janë pak të vakëta vetëm në 10 ditët e para të muajit, pastaj, nga e shtuna e datës 11, gjërat do të përmirësohen. Problemet e vetme mund të lindin nëse ka marrëdhënie të vjetra, nëse ju kundërvihet dikush ose nëse një ish xhelozon për suksesin tuaj. Gjithsesi, asgjë s’mund ta ndalë dëshirën tuaj për fitore. Nëse keni në krah personin e duhur, mos ngurroni. Përndryshe, kërkojeni, sepse nga data 27 do të krijohet një mundësi e rëndësishme dhe intriguese që nuk duhet anashkaluar me një sjellje të matur. Që vjet, është krijuar një klimë shumë favorizuese për çiftet e reja, por edhe për ata që kanë nisur një lidhje të re. Është periudhë e mbarë për trashëgimi dhe ndarje ekonomike në familje.

Prania e shumë planetëve në shenjën tuaj tregon një përmirësim të madh psikofizik dhe kapërcimin e problemeve të së shkuarës. Për shembull, ata që gjatë dy viteve të fundit kanë bërë operacione, tani e dinë që bënë gjënë e duhur, sepse janë më mirë. Por është periudhë e volitshme edhe për të zbuluar se çfarë problemesh shëndetësore keni.

Peshorja: Rreth datës 16 mund të merrni një propozim të bukur. Do të jetë një fazë më krijuese në krahasim me muajt e parë të vitit. Ka ardhur momenti të thoni mendimin tuaj e t’i ndërpritni marrëdhëniet me njerëzit që nuk ju interesojnë. Ambienti profesional nuk është fort i mirë, madje mund të hasni edhe në rivalitet brenda kompanisë ose grupit tuaj të punës. Së fundmi, gjithçka e keni bërë me mund, madje ka nga ata që nuk takohen me familjen sa do të donin, ose kthehen në shtëpi të penduar për punën që bëjnë. Meshkujt duhet të angazhohen në gjithçka që bëjnë. Të pakënaqurit mund të mendojnë të ndryshojnë degën e studimeve gjatë muajve në vazhdim. Pas datës 19, gjithçka do të jetë më e lehtë. Gjithsesi, do të vazhdoni të keni vështirësi në aspektin ekonomik, sidomos nëse duhet të bëni shpenzime që kanë lidhje me shtëpinë.

Bëni kujdes të mos i besoni të parit që do të njihni, më mirë të kontrolloni me kujdes. Burokracia mund t’ju pengojë. Ata që prej kohësh kanë një çështje gjyqësore në proces, mund të marrin një lajm të mirë, por nga fundi i vitit. Në planin sentimental, prilli paraqitet i mirë. Për më tepër, Venusi do të ndikojë në shenjën tuaj dhe ky ndikim do të zgjatë për disa muaj. Ndaj, dashuria mund të menaxhohet më së miri. Ka një shtysë të madhe pozitive. Kush ka kapërcyer ose përjetuar një ndarje gjatë viteve të fundit, tani është gati ta harrojë të shkuarën. Mund të themi se edhe çiftet më të forta nuk kanë kaluar një periudhë të lehtë. Por tani, gjithçka duket më e thjeshtë. Priten përmirësime. Do të merrni rimbursime dhe fitime në pjesën e parë të muajit, por do të keni edhe shpenzime të tepërta nga datat 23 dhe 24. Mund të lindin probleme nëse do t’ju duhet të zyrtarizoni një marrëdhënie, pasi njëri nga dy partnerët nuk është i bindur dhe e shtyn vazhdimisht. Për dashuritë e reja, prilli premton vetëm gjëra pozitive.

Më në fund, do të përjetoni një moment force që do të përfshijë çdo fushë të jetës suaj. Rreth datës 7 do të mund të zgjidhni një problem të vogël personal. Megjithëse do të ndieni njëfarë lodhjeje të akumuluar gjatë muajve të fundit, tani do të shfaqeni më të gëzuar e të qetë.

Akrepi: Duket se disa situata profesionale kanë arritur kulmin e tyre. Ata që nuk mund ta ndryshojnë punën dhe janë vartës, duhet të mundohen të bëjnë minimumin e mundshëm, pa u ekspozuar shumë. Me gjasa, mund të mbeteni disi të pakënaqur, ndaj nga fundi i marsit dhe fillimi i qershorit duhet të vendosni për një kontratë ose marrëveshje. Nëse ajo përfundon, mund të mos dëshironi ta rinovoni, ruani qetësinë dhe mos merrni vendime të nxituara. Është e vështirë të ruani qetësinë në ndikimin e Marsit në shenjën tuaj, por nëse këto tensione shërbejnë për të eliminuar marrëveshje të kota, ose për të shprehur atë që mendoni, atëherë akoma më mirë. Sidomos rreth datës 16 është mirë të jeni të qartë. Do të bënit mirë të organizonit disa raporte, të rishikoni ndonjë situatë, por me kujdes. Të gjithë ata që kanë nisur një punë vjet, nuk duhet të harrojnë se kjo është vetëm një periudhë vlerësimi, jo disfate.

Madje, vjeshta mund të jetë e suksesshme. Favorizohen profesionet krijuese. Venusi nuk është në kundërshtim dhe kjo mund të jetë melhem për dashurinë. Gjithsesi, s’duhet të harroni që këto ditë nuk është e lehtë të ruani qetësinë në punë ose në çështjet praktike. Edhe studentët do të jenë pak në ankth për një provim. Jo të gjitha provat kalohen pa vështirësi dhe sigurisht që në dashuri ka edhe ndonjë tension më shumë. Çiftet që janë bashkë prej kohësh do të kenë më pak probleme, pasi nuk kanë asgjë për të treguar, edhe pse do të diskutojnë shpesh për sjelljet përkatëse. Ndërsa ata që janë të lidhur prej pak kohësh, mund të ndihen keq, sepse mendojnë se nuk kanë shumë kohë për t’i kushtuar dashurisë. Ekziston rreziku që e gjitha kjo të shkaktojë njëfarë sikleti.

Për dashuritë e reja është një periudhë interesante, por jo fort intriguese, pasi gushti do të jetë shumë më i vyer në këtë drejtim. Jeni më mirë se muajin e shkuar, pasi jeni më të fuqishëm, sidomos nga data 20, në varësi edhe të mënyrës me të cilën i merrni gjërat. Shumica e të lindurve në shenjën e Akrepit nevrikosen shpejt dhe rrezikojnë t’i zmadhojnë më kot problemet. Duhet ta shmangni zemërimin dhe të mendoheni mirë.

Shigjetari: Është periudhë e volitshme për punën dhe ndoshta edhe shumë krijuese, në varësi të moshës dhe aftësive. Kush ka përjetuar një krizë, mund të rifitojë qetësinë. Atyre që kanë nisur një projekt të ri, do t’u ofrohet një mundësi e artë. Dielli do të jetë aktiv deri më datë 19, Mërkuri do të jetë që nga data 11. Pranvera do të mbartë emocione të veçanta në aspektin profesional, nisje të reja dhe propozime që nuk duhen nënvlerësuar. Mbështetja vjen nga planetët e shpejtë që mund të ndikojnë edhe në fitimet e shpejta. Duhet të përgatiteni me kujdes për të pranuar një propozim. Për më tepër, gjysma e dytë e prillit ju sjell një grimë fat më shumë. Do t’ju dyfishohen impenjimet, dikush nuk do të dijë se kujt t’i kushtojë më tepër kohë, mes familjes dhe punës. Kujdes me shpërqendrimet! Është gabim të bëni gjithçka me nxitim dhe nga data 27 mund të bëni ndonjë gabim.

Situata profesionale është interesante dhe e gjallë. Nga këndvështrimi personal, vihet re një siklet. Sigurisht që kushdo ka të shkuarën dhe historinë e vet. Nëse prej kohësh po përjetoni një lidhje dhe këto kohë jeni të zënë me të tjera gjëra, mund të përcillni në familje probleme të panevojshme. Nëse keni në plan një tradhti, ose edhe nëse është e paplanifikuar, duhet të bëni kujdes, sepse pranvera do të jetë plot me të papritura. Është e vërtetë që jeni shpirt i lirë dhe ju pëlqen të hulumtoni në botën fantastike të ndjenjave, por tani duhet të përmbaheni. Historitë që lindin në prill nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Bëni kujdes me zgjedhjet. Për shembull, kush do të njihet me dikë të martuar, të lidhur ose jo të lirë, e di mirë se çfarë e pret. Është periudhë dashurish të çuditshme dhe kalimtare. Muaji do të mbyllet më mirë nga ç’nis. Por nëse ka ndonjë histori të dyfishtë prej kohësh, duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm. Çdo fjalë duhet peshuar me kujdes. Të gjitha ndjenjat do të kalojnë një fazë reflektimi të thellë.

Është moment i rëndësishëm në aspektin profesional dhe ju kërkohet gjithmonë të bëni diçka më shumë. Do të lindin mosmarrëveshje të vogla në familje për shkak të pronave. Duhet të mbani gjithçka në kontroll, për të shmangur stresin. Edhe pse e doni natyrën, jetën në ambiente të hapura, ju këshillohet të veproni me kujdes. Sidomos në 11 ditët e para të muajit, veçanërisht rreth datës 5, pasi mund të ekspozoheni ndaj emocioneve të tepruara dhe ndonjë shpërqendrimi të tepërt.

Bricjapi: Ka ardhur momenti i rizgjimit profesional. Ata që e kanë punën në pikëpyetje, në krizë, duhet të nisin të kërkojnë një tjetër, nëse nuk i janë paraqitur raste të vyera gjatë muajve të fundit. Kush punon si vartës, sigurisht që s’mund të presë për ndryshime të mëdha, por mund të kërkoni një përmirësim, ose një kompani tjetër. Gjithsesi, rritja është e dukshme. Është e ngadaltë, por e vazhdueshme, në përpjesëtim të drejtë

me kohën, sigurisht, pasi jetojmë të gjithë në një situatë të ndërlikuar ekonomike. Rezultatet vijnë si pasojë e mungesës së demoralizimit të Bricjapit. Kur kanë një projekt në mendje, nuk ndalen. Nuk duhet të hiqni dorë nga besimi. Të rinjtë që kanë studiuar ose s’janë diplomuar akoma mund të shpresojnë gjatë muajve në vazhdim për një praktikë ose për një punë të qëndrueshme më vonë. I rëndësishëm është përcaktimi i objektivave në bazë të aftësive tuaja dhe shfrytëzimi i ditëve më interesante, si datat 13, 14, 23, 24.

Kur ju thërret dashuria, duhet të përgjigjeni. Sidomos ata që kanë mbetur vetëm prej shumë kohësh, nuk duhet të merren shumë me justifikime. E vetmja mënyrë për të mos e gjetur pasionin është izolimi. Është mirë të bëni një analizë të detajuar se pse po ndodh kjo. Mos ndoshta jeni shumë mosbesues ndaj ndjenjave? Mos lejoni të ndërhyjë dhimbja e shkaktuar nga histori të vjetra të marra fund. Tani duhet të përvetësoni një identitet të ri. Të praktikoni një stil tjetër jete, që edhe lidhjet t’i përjetoni në një mënyrë të re. Nëse keni ndonjë problem familjar për të diskutuar, është mirë ta bëni rreth datës 11. Nëse keni mëdyshje të tepruara, bëni kujdes rreth datës 20, kur mund të lindin disa probleme. Bricjapët e kanë të vështirë të jenë të lumtur, pasi mendojnë se janë më pak fatlumë se shenjat e tjera. Për çiftet që janë bashkë prej kohësh, është mirë të vendosin për martesë, por zemra do t’u rrahë fort edhe atyre që duan marrëdhëniet rastësore.

Prilli do të jetë i mbushur me energji! Nga data 19, Dielli do të jetë në favor të kësaj shenje dhe një kurë e nisur rreth datës 23 mund të rezultojë e suksesshme. Në javën e parë të muajit do të kaloni disa siklete. Ditë problematike do të jenë datat 7 dhe 8, por me pak vullnet, gjithçka mund të kapërcehet! Bëni kujdes me cervikalen dhe shpinën, dy pikat tuaja të dobëta.

Ujori: Ujori është shenja e lirisë që këtë muaj duhet rifituar. Kohët e fundit keni bërë shumë lëshime, duhet të rifitosh hapësirat e tua. Shqetësimi i tepërt që ndien këto ditë lidhet pikërisht me faktin që, më në fund do të dalësh nga një bllokim ose një kushtëzim i gjatë. Në aspektin praktik, prilli mund të sjellë mbylljen e projekteve ose programeve që nuk funksionojnë. Që nga pranvera, duhet të rishqyrtoni disa bashkëpunime që mund të mos kenë më kuptim, ose që duhen modifikuar deri në qershor. Nuk mund të rrini në një vend në këto kushte. Jua thotë edhe Marsi, që ju shton dëshirën për të eksperimentuar në fusha të tjera. Dëshira për të hapur një aktivitet tuajin shtohet për nëpunësit. Ata që kanë nisur një punë të re prej 4-5 vjetësh, e kuptojnë se ka ardhur momenti të ndryshojnë strategji. Me gjasa do të bëni transferime, do të ndryshoni banesë ose do të lindë nevoja të afroheni me vendin e punës. Përvojat në qytete të tjera mund t’ju largojnë nga familja.

Kush është prej vitesh vetëm, nuk kërkon dashurinë për një shoqëri të ngrohtë. Ndonjëherë, dashuria e vërtetë vjen atëherë kur nuk e kërkon. Por në dashuri, do të bënit mirë të ndërpritnit lidhjet që nuk kanë asnjë vlerë. Të lindurit në shenjën e Ujorit që duan të mbyllin një lidhje, nuk do të ngurrojnë, do të flasin qartë. Por ata që janë prej vitesh në një lidhje dhe duan ta legalizojnë atë, nuk do të kenë pengesa. Edhe ata që janë tradhtuar, do të rilindin tani. Do të harroni gjithçka që nuk shkonte dhe do t’i keni sytë nga e ardhmja. Çiftet me fëmijë do të diskutojnë gjatë për përgjegjësitë në lidhje me këtë dhe do të ishte mirë të bini dakord edhe për çështjet më banale. Ka ardhur momenti që beqarët të gjejnë pasione të reja dhe miqësi të këndshme.

Ky është një muaj i mbushur me aktivitete, të cilat duhet t’i programoni me shumë kujdes. Është e rëndësishme të reflektoni për stilin e jetesës, pasi ky nuk është viti që e favorizon më së shumti shëndetin tuaj.

Peshqit: Projektet e zhvilluara në këta tre muaj mund të krijojnë mundësi për risi të rëndësishme, rritje pozitive. Edhe ata që janë munduar t’ju bllokojnë në të shkuarën, nuk do ta ndalin dot përparimin tuaj. Kjo për shkak të ndikimit të Mërkurit në shenjën tuaj deri më datë 11. Një ditë e mbarë për të bërë propozime do të jetë data 9. Kështu do të kenë mundësi edhe ata që duan të bëjnë ndryshime. Nëse ata që kanë çështje ligjore nuk kanë marrë një përgjigje, do ta marrin brenda vjeshtës. Projektet e reja mund të nisin ngadalë, por do të marrin hov më vonë. Edhe nëse keni pasur një bllokim, do të mund të rifilloni nga data 19. Do të jetë pranverë e rëndësishme për ata që punojnë në turizëm, tregti dhe janë në kontakt me njerëz të tjerë. Nëse punoni në një kompani, mund të bëni kërkesë për ngritje. Do të keni sukses në ditët e fundit të muajit. Horoskopi favorizon ata që kanë një aktivitet privat dhe e drejtojnë vetë jetën e tyre profesionale.

Kjo pranverë vë në pikëpyetje vetëm marrëdhëniet që janë prej kohësh në krizë. Para disa muajsh, kemi folur për tradhti që keni përjetuar dhe që keni shkaktuar. Bëni kujdes nëse keni dy lidhje njëkohësisht, sepse do të jetë shumë e vështirë të mbani gjithçka në kontroll. Nuk është e thënë që të kaloni patjetër një krizë në çift, por me gjasa do të ndihet largësia, ndoshta për shkak të stresit të tepërt në punë. Për shumë, tema e shtëpisë, investimeve dhe fëmijëve është motiv grindjesh, ndaj bëni mirë të shmangni debatet në tri fundjavat e prillit. Megjithatë, edhe nëse jeni në një fazë të mundimshme, e thoni gjithmonë ju fjalën e fundit. Nëse doni të ruani një lidhje, mbani nervat, të paktën deri në fillim të qershorit. Tani do të keni takime interesante, por jo shumë përfshirëse. Kush është prej kohësh vetëm, po eksperimenton lidhje të reja, por ka frikë se mos përfshihet dhe lëndohet. Disa lidhje do të kenë shumë pasiguri dhe sjellje kontradiktore. Nuk do t’ju stimulojë më qëndrimi me njeriun e zemrës, por njëkohësisht do të ndieni njëfarë depresioni kur të jeni larg. Janë pak të ngatërruara çështjet e zemrës.

Rizbulimi i emocioneve tuaja, edhe në anën më aventuriere, mund të jetë sekreti që të ndiheni më mirë, ndaj nëse jeni të mërzitur ose bëni një jetë shumë monotone, do të ishte interesante të bëni udhëtime të shkurtra, ta lëshoni veten ose të merreni me një pasion të ri. Pra, të udhëhiqeni nga emocionet.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: True Opinions About Creative Writing Online ($156) · Snippets · GitLab

  2. Pingback: replica watches

  3. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Horoskopi i dates 10 Mars sipas astrologes Christine Haas/ Kjo eshte shenja me FAT e dites ne cdo gje

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Mirë është që gjatë kësaj dite të bëni një bilanc të jetës tuaj dhe të merrni disa vendime. Nëse keni një lidhje dhe dyshoni se partneri nuk po ju qëndron besnik më mirë flisni hapur me të dhe zgjidhni njëherë e mirë çdo gjë. Mund të jenë edhe thjesht hamendësimet tuaja. Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni pak më të duruar sepse tani për tani nuk do ndodhë ndonjë mrekulli. Në punë menaxhojeni me shumë kujdes çdo gjë dhe keni për ta parë do ju realizohen të gjitha planet. Buxheti do jetë i mirë dhe mund të arrini të shlyeni çdo borxh që keni marrë.

Demi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Bëni atë që do ju thotë zemra sot dhe nuk keni për t’u zhgënjyer në asnjë moment. Nëse keni një lidhje mendoni për ndonjë udhëtim në ditët në vijim sepse do ju bëjë mirë. Gjithsesi gjatë kësaj dite emocionet që do përjetoni do jenë goxha të forta. Ju beqarët do keni temperament të fortë dhe do dini çfarë hapash të hidhni e me kë. Në punë nuk duhet të shqetësoheni për asgjë sepse planetët do i keni pranë dhe shefat do ju vlerësojnë përherë. Mund të merrni edhe një detyrë të re shumë më të përshtatshme. Shpenzimet do i shtoni goxha, por situata do vazhdojë të mbetet e mirë.

Binjakët

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Ditë aspak problematike kjo e sotmja. Nëse jeni në një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerit do bazohet tek bashkëpunimi dhe mirëkuptimi reciprok. Do jeni shumë të afërt me njëri-tjetrin dhe do dashuroheni pa dorashka. Ju beqarët duhet të dëgjoni përherë zërin arsyes sepse vetëm ashtu keni për të pasur jetën që keni ëndërruar. Në punë do dini të bëni përpjekjet e duhura dhe gjendja do përmirësohet. Kolegëve të vjetër mund t’iu besoni pa frikë. Jupiteri do jetë planeti që do ua mbrojë financat dhe do bëjë që ato të jenë përherë të mira. Mund të blini edhe ndonjë gjë për qejf.

Gaforrja

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot çdo gjë do ju nevrikosë dhe nuk do jeni aspak në humor. Nëse keni një lidhje Neptuni do ju ndihmojë në çdo moment. Do jeni vërtet shumë xhelozë dhe të pabindur, por pavarësisht fjalëve që do thoni gjatë ditës, në mbrëmje do pendoheni dhe do kërkoni falje. Ju beqarët do jeni sharmantë dhe do merrni ftesa të njëpasnjëshme. Mos u tregoni mendjemëdhenj, por filloni të mendoni seriozisht se çfarë zgjedhjeje do bëni. Në punë do i bëni gjërat me nerv dhe inat prandaj nuk keni për të arritur shumë lart. Ndryshoni sjellje nëse nuk doni të keni vetëm humbje. Në planin financiar mos ndërmerrni rreziqe shumë të mëdha sepse keni për të rrezikuar.

Luani

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot do jeni më entuziastë dhe më të logjikshëm prandaj gjërat do ju ecin edhe më mirë. Nëse keni një lidhje do arrini më në fund t’i zgjidhni edhe disa probleme të hershme dhe do mendoni pozitivisht. Partneri do kujdeset jashtëzakonisht për t’iu bërë të ndiheni si mbi re. Ju beqarët duhet të dëgjoni intuitën sepse ajo do ju çojë në rrugën e duhur. Mund të merrni mesazhe të ngrohta dashurie. Në punë do jeni ambiciozë dhe shumë të përqendruar në objektivat tuaja. Asnjë sfidë nuk do ju trembë. Në planin financiar mos u sforconi shumë, por nëse ju duhet ndihmë kërkoni mbështetje.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fundit, mirë është që sot të jeni më të logjikshëm dhe të mendoheni para se të veproni. Keni për ta parë që me shumë pak përpjekje gjithçka do normalizohet. Nëse jeta juaj ne çift ka qenë e vështirë, gjatë kësaj ditë gjërat do fillojnë të ndryshojnë për mirë. Do ndiheni më të qetë dhe më në harmoni me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqarë, më në fund do e gjeni princin tuaj të kaltër me të cilin do filloni një histori dashurie të jashtëzakonshme. Në punë nuk duhet të filloni një projekt pa marrë parasysh të gjitha pasojat që mund të shkaktojë, pozitive apo negative qofshin ato. Në planin financiar jo çdo gjë do jetë e thjeshtë, prandaj duhet të tregoheni sa më të matur me shpenzimet.

Peshorja

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Mërkuri do e shtojë imagjinatën tuaj gjatë kësaj dite dhe do ju ndihmojë të realizoni të gjitha projektet që kishit menduar. Të shkuarën e hidhur do e lini pas krahëve. Nëse jeni në një lidhje, përveçse partnerë do jeni edhe miq me njëri-tjetrin kështu që çdo moment ka për të qenë i ngrohtë. Çdo problem do e përballoni së bashku. Nëse jeni beqarë do e kaloni gjithë kohën me miqtë dhe mund të keni vetëm dashuriçka platonike sot. Në punë, ndryshe nga zakonisht nuk do doni aspak të luftoni e të ndesheni. Do preferoni të qëndroni në një ambient harmonik sepse kjo gjë do ju frymëzojë më tepër. Financat do jenë në përmirësim e sipër.

Akrepi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot do jeni gati të eksperimentoni në çdo moment dhe mund të ndërmerrni edhe ndonjë rrezik. Ju të dashuruarit do keni një mëngjes të zakonshëm, por pas mesdite shume gjëra do ndryshojnë, Do e surprizoni partnerin dhe në fakt atij do i pëlqejë pafund gjithçka që do i propozoni. Ju beqarët do e rigjeni buzëqeshjen pas kaq shumë kohësh. Për ju mund të fillojë një etapë e re. Në punë nuk keni për të pasur asnjë lloj problemi. Nëse shefat ju propozojnë diçka të re, nuk do mendoheni dy herë para se të pranoni. Në fakt kjo është gjëja më e mirë që mund të bëni. Edhe në planin financiar do merrni masa dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

Shigjetari

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Dielli dhe Plutoni do ju bëjnë më optimistë gjatë kësaj dite dhe të gatshëm për të rimëkëmbur gjithçka që keni lënë pas dore. Ju të dashuruarit do keni një durim të jashtëzakonshëm dhe do përballoni edhe histerinë e partnerit. Për ju më ë rëndësishmja nga të gjitha është ekuilibri dhe harmonia. Deri në fund të ditës do e bëni të logjikojë edhe atë që keni pranë. Ju beqarët do jeni misteriozë dhe do keni shije të veçanta në dashuri. Nuk pritet ndonjë gjë e re për ju. Në punë do jeni profesionistë të vërtetë dhe nuk do ndaleni përballë asnjë lloj sfide. Për ju nuk do ketë asgjë të pamundur. Shpenzimet do i shtoni pak dhe buxheti mund te pësojë tronditje të vogla.

Bricjapi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Ditë e mbushur me surpriza të njëpasnjëshme do jetë kjo e sotmja. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni gjithë kohës mirë pranë atij që doni dhe me fat që e keni në krah. Nuk do mungojnë asnjë çast surprizat, përkëdheljet dhe ledhatimet për të. Nëse jeni beqarë nuk do keni ditën tuaj më me fat dhe do vazhdoni të mbeteni vetëm edhe sot. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Disave do iu bëhen edhe disa propozime të papritura, por mjaft interesante. Në planin financiar do keni më shume fat se kurrë ndonjëherë më parë prandaj duhet të përfitoni për të bere disa investime.

Ujori

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Jeta juaj do jetë e ndriçuar sot dhe nuk do mërziteni për asgjë. Nëse keni një lidhje do kaloni vetëm çaste të lumtura dhe të bukura pranë atij që dashuroni. Si ju ashtu edhe partneri do jeni pozitivë dhe do e merrni çdo gjë shtruar. Ju beqarët duhet të bëni vetëm pak kujdes me nxitimin. Vërtet personat që do takoni janë interesantë, por duhet të prisni pak para se të hidhni hapa. Në punë do jetë Marsi që do iu japë më shumë dinamizëm. Do jeni më të drejtpërdrejtë dhe sipërmarrës. në planin financiar gjërat do fillojnë të kenë përmirësimet e para dhe do ndiheni shumë më të qetë.

Peshqit

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Qielli do hapet sot dhe do lindin rrezet e para te diellit. Nëse jeni në një lidhje do kaloni momente shumë të këndshme pranë atij që dashuroni dhe do ndiheni më të sigurt për të hedhur hapa më tej. Ju beqarëve nuk do iu joshin më aventurat kalimtare dhe do jeni në kërkim të dashurisë së madhe. Mundësitë nuk do jenë shumë të mira, por të paktën do tentoni. Në punë Urani do ju ndihmojë t’i realizoni në mënyrën më të mirë projektet e nisura dhe do merrni plot vlerësime e falënderime. Edhe vetë do e kuptoni se tashmë e keni bërë çdo gjë dhe më mirë. Financat do jenë më të normalizuara.

Continue Reading

Magazina

Horoskopi javor 22-28 Nentor sipas astrologut Jorgo Pulla/ Keto jane 4 shenjat me FAT te javes

Published

on

DASHI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te kesaj shenje fillon një javë e ndritshme pasi gjatë saj do të ketë dy lëvizje planetare, të cilat do t’ju ndryshojnë humorin për mirë dhe do t’ju forcojnë optimizmin. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht, duke krijuar ekstroversion, optimizëm dhe humor për flirtim! Pozicioni i ri i këtyre dy trupave qiellorë mbron që të fillojë një periudhë e cila do të jetë me interes të veçantë për jetën tuaj personale, pasi do të ketë ndryshime në të përmes njohjeve të reja dhe komunikimit me njerëz interesantë.

Dashuria

Lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit do ta ndihmojë shumë komunikimin mes jush dhe partnerit, duke ju nxjerrë nga introversioni i hapësirës së mëparshme. Tani është një javë e mirë për të bërë disa gjëra për ju, edhe nëse mund të vizitoni një vend të preferuar ose të shkoni në një udhëtim në natyrë. Nëse jeni të lirë nga njëra anë pozicioni i ri i Diellit dhe i Mërkurit nga ana tjetër, gjashtëkëndëshi i Aferdites  në shenjën e Bricjapit me Marsin në shenjën e Akrepit tregoni se kjo javë do të jetë veçanërisht intensive, pasi forcon pasionin dhe premton ditë intensive si dhe netë.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit duket se janë në akull për këtë javë dhe sado që dëshironi të përqendroheni te puna, mendja juaj do të jetë diku tjetër. Gjashtëkëndëshi Aferdite/Mars do të ndihmojë shumë në veprimet e koordinuara, ndaj nëse vendosni të merrni masa për një çështje që ka të bëjë me sektorin profesional, përpiquni të ecni “sipas planit” pasi në këtë mënyrë do të rrisni shanset për sukses.

DEMI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te shenjes se Demit këtë javë ka mundësi të ndjeni se keni nevojë për pushim dhe qetësi, pasi periudha e mëparshme ishte veçanërisht intensive kryesisht për fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, diçka që mund t’ju lodhë praktikisht dhe emocionalisht. Lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht tregon se fillon një periudhë e cila do të ketë mundësi për të dëgjuar më shumë ndjenjat dhe nevojat tuaja. Këto ditë kanë nevojë për meditim dhe introspeksion, pasi ato do t’ju ndihmojnë të vendosni prioritetet tuaja dhe të shihni se çfarë është më e rëndësishme për ju këto ditë.

Dashuria

Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin tek Akrepi tregon se kjo do të jetë një javë dashurie që do të ngrejë emocione të forta. Nëse jeni në një lidhje shfrytëzoni momentet që do të kaloni me partnerin për t’u afruar dhe për të kaluar kohë në lidhjen tuaj. Nëse jeni të lirë duket se do të ketë kimi intensive me një person që ndodhet në mjedisin tuaj më të gjerë, diçka që do të krijojë një shqetësim të ëmbël.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që lidhen me punën do ju pushtojnë shumë këtë javë, por mos i lini t’ju krijojnë stres, pasi nëse i trajtoni me vullnet dhe durim, është e sigurt që do të arrini t’i zgjidhni. Dëgjoni intuitën tuaj, e cila do të jetë veçanërisht e fortë këto ditë pasi do t’ju ndihmojë të merrni vendime për zgjedhjet e punës. Kjo javë duket se po krijon momente të mira për të zgjidhur disa çështje që kanë të bëjnë me sektorin financiar.

BINJAKËT JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

kjo javë fillon një periudhë e cila do të theksojë marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, pasi lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht tregon se marrëdhëniet personale, profesionale dhe bashkëpunimet do ju pushtojnë mjaftueshëm. Tani ka mundësi që të krijohen mundësi për zhvillimin e një marrëdhënieje apo diskutime për një bashkëpunim të ri. Komunikimi do të luajë një rol të rëndësishëm në marrëveshjet, marrëveshjet dhe gjithçka tjetër që lidhet me shoqërimin tuaj me të dashurit tuaj.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçantë zhvillimit të një njohjeje që ju intereson ose -nëse jeni në një lidhje- në kontaktin dhe komunikimin që do të keni me partner. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep ju nxit të shprehni ndjenjat tuaja. Nëse jeni të lirë, disa rrethana duket se ju afrojnë me një person që është në përditshmërinë tuaj, me shumë mundësi jeni në të njëjtin vend pune.

Puna dhe Ekonomia

Disa detyrime pune mund t’ju shkaktojnë ankth këtë javë, por mos i paragjykoni situatat, pasi nëse vendosni të merreni me to, është e sigurt që do t’i realizoni. Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se kjo do të jetë një javë me disa diskutime për një bashkëpunim apo disa çështje që shqetësojnë sektorin profesional. Takimet dhe takimet e biznesit do të kenë vendin e tyre të nderit, duke treguar se po fillon një periudhë kur marrëdhëniet dhe bashkëpunimet e biznesit do të jenë në plan të parë.

GAFORRJA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Gaforrja këtë javë mund të sjellë disa çështje që lidhen me jetën e përditshme si punët, dhe detyrimet që nuk ishin në orarin tuaj dhe kështu duhet të rrisni shpejtësinë në mënyrë që të mund t’i integroni ato në ditët tuaja. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 por edhe e Mërkurit në të njëjtën shenjë më 24/11 tregojnë se kjo do të jetë një javë shumë komunikuese, e cila do të sjellë shumë lëvizshmëri, takime, diskutime dhe punë në jetën tuaj të përditshme. Sa më shumë të ndiqni planin tuaj dhe të mos e lini punën për më vonë, aq më e lehtë do të jetë ta konfiguroni atë në përputhje me rrethanat, në rast të ndonjë emergjence.

Dashuria

Koha juaj e lirë duket se do të jetë e kufizuar këtë javë pasi duket se përditshmëria bashkë me detyrimet e saj do ju ndjekë “në këmbë”. Por aspekti i favorshëm gjashtëkëndor mes Aferdites në shenjën e Bricjapit dhe Marsit tek Akrepi ka një këndvështrim tjetër, pasi tregon se pavarësisht se çfarë pune dhe përgjegjësish keni, do të ketë çështje që do t’ju shqetësojnë dhe do të shqetësojnë fushën e marrëdhënieve. Nëse jeni të lirë, një takim me një person specifik do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju lehtësojë atmosferën e ditës, dhe nëse jeni në një lidhje, komunikimi thelbësor me partnerin do t’ju ndihmojë shumë në humorin e të dyve.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet duket se do të japin një prezencë dinamike gjatë kësaj jave, për këtë do t’ju duhet një plan pune për të mos harruar ndonjë detyrim të rëndësishëm por edhe për të vendosur prioritetet e duhura. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Marsin tregon se njerëzit e mjedisit tuaj profesional dhe bashkëpunëtorët do t’ju ofrojnë ndihmën e tyre dhe do të mbështesin praktikisht një bashkëpunim të mirë. Mos hezitoni t’u drejtoheni njerëzve që njihni, të cilët ju kuptojnë, nëse mendoni se keni nevojë për një ndihmë, për disa çështje profesionale.

LUANI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Ne këtë javë me hyrjen e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat përkatësisht 22 dhe 24/11 duket se do të merrni frymë nga periudha introverte që keni kaluar deri tani, pasi psikologjia dhe disponimi juaj do të përmirësohen ndjeshëm. Shkak për këtë mund të jetë një lidhje, një dashuri si dhe angazhimi juaj me një aktivitet, i cili do t’ju mbushë me emocione të këndshme. Përpiquni t’i bëni vetes një “dhuratë” këto ditë dhe kaloni kohë me njerëzit që doni, partnerin apo hobin tuaj të preferuar.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se tani fillon një periudhë e cila do të ketë disa mundësi për aferat tuaja romantike dhe do të sjellë disa zhvillime të këndshme. Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë ideale për të kaluar kohë në marrëdhënien me partnerin dhe për të kujtuar sërish gjërat që ju kënaqin dhe ju mbushin me energji. Nëse jeni të lirë, ka mundësi të keni një njohje të re me një person që do t’ju interesojë shumë, ka shumë mundësi që të ketë edhe një dashuri të re, nëse kjo është diçka që e lejon harta juaj personale.

Puna dhe Ekonomia

Disa çështje profesionale si dhe përgjegjësitë që lidhen me punën do t’ju mbajnë të angazhuar këtë javë, por duket se mënyra se si do t’i trajtoni do të ndryshojë. Pra, me qëndrimin tuaj pozitiv do të ndikoni pozitivisht jo vetëm në zhvillimin e një detyrimi profesional por edhe te njerëzit me të cilët do të shoqëroheni në mjedisin tuaj profesional. Përdorni frymëzimin dhe imagjinatën tuaj, pasi kjo do të jetë një javë shumë kreative për ju.

VIRGJËRESHA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te shenjes se Virgjëreshes, energjitë e juaja  po ndryshojnë këtë javë pasi Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 respektivisht. Për ju tani do të fillojë një periudhë që do të përqendrojë vëmendjen tuaj në përgjegjësitë familjare dhe çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë. Bisedat me njerëzit e afërt do të kenë vendin e tyre të nderit, shfrytëzojini për t’u afruar dhe jo për të krijuar polemika për çështje specifike. Kontakti me të dashurit tuaj do të luajë një rol të madh në humorin tuaj këtë javë.

Dashuria

Afërdita është në një shenjë miqësore për ju dhe këtë javë do të formojë një kend gjashtëkëndore me Marsin që është gjithashtu në një shenjë miqësore për ju. Takimi harmonik Aferdit/Mars do të ndihmojë veçanërisht komunikimin, i cili do të jetë baza për të zhvilluar një njohje që ju intereson dhe për t’u afruar me një person specifik. Kjo javë do të sjellë lajme të mira për çështjet tuaja personale dhe çështjet tuaja emocionale, do t’ju ndihmojë të mbyllni disa çështje pezull dhe të kapërceni disa vështirësi.

Puna dhe Ekonomia

Prezenca juaj fizike mund të jetë në punë këtë javë, por mendimet tuaja duket se janë diku tjetër, me shumë mundësi për ndonjë punë ose disa përgatitje që duhet të bëni në shtëpi. Kjo do t’ju pengojë të përqendroheni, kështu që nuk do të jetë e lehtë të përfundoni disa nga detyrimet tuaja profesionale ose të kaloni më shumë kohë se zakonisht në mënyrë që të jeni në gjendje të përqendroheni. Kushtojini vëmendje gabimeve që fshihen.

PESHORJA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Mesa duket per juve te shenjes se Peshores, introversioni që ka ekzistuar në periudhën e mëparshme do t’i hapë vendin një periudhe të re optimiste dhe ekstroverte, e cila do të jetë shumë e dobishme për marrëdhëniet sociale, personale, madje edhe farefisnore. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë që do të ketë mjaftueshëm komunikim dhe shoqërim me persona që janë në mjedisin tuaj të ngushtë dhe më të gjerë. Diskutimet, udhëtimet dhe takimet do të kenë të drejtën e tyre duke nderuar ritmin e kësaj jave.

Dashuria

Një diskutim do të ketë efekte shumë të dobishme në zgjidhjen e një çështjeje që ka lindur mes jush dhe partnerit ose -nëse jeni të lirë- të afroheni me një person që ju ka tërhequr interesin. Ndikimet astrologjike që do të ndodhin këtë javë do të ndihmojnë në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep do t’ju forcojë vetëbesimin, i cili do të luajë një rol të veçantë në përfundimin e një afere romantike.

Puna dhe Ekonomia

Klima e punës do jetë më e këndshme këtë javë, pasi duket se nuk do të ketë detyrime stresuese të periudhës së mëparshme, të cilat mund të kenë sjellë një klimë e qet por edhe polemika. Me praninë e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit do të vini re se komunikimi do të përmirësohet dhe do të ndihmojë ndjeshëm në trajtimin e çështjeve profesionale.

AKREPI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë, duket se po ndryshoni prioritetet dhe po lini pas pjesën më të madhe të asaj që keni qenë të zënë në të kaluarën. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë e cila do të sjellë prioritet për çështjet që kanë të bëjnë me sektorin ekonomik. Tani do ta gjeni veten duke u shqetësuar më shumë për shpenzimet ose duke menduar më shpesh për ide që mund të rrisin burimet tuaja. Në këto ditë mund të lindë një diskutim me rastin e një çështjeje ekonomike, e cila duhet zgjidhur.

Dashuria

Marsi vazhdon rrugëtimin e tij në shenjën tuaj të zodiakut dhe këtë javë Afërdita do ta takojë nga shenja e Bricjapit, përmes një kendit  të favorshme gjashtëkëndore. Marsi/Afërdita bashkojnë forcat dhe nxjerrin në plan të parë nevojat dhe dëshirat tuaja. Nëse jeni të lirë, ka mundësi të afroheni me një person që është rreth jush, por deri më tani nuk ka pasur rrethana që mund të thyejnë akullin mes jush. Nëse jeni në një lidhje kjo javë është shumë e mirë për t’u shoqëruar dhe për të ecur me partnerin.

Puna dhe Ekonomia

Humori për t’u marrë me disa çështje pune do të rikthehet këtë javë dhe klima në ambientin tuaj profesional do jetë shumë më e mirë se më parë. Çështjet që lidhen me sektorin financiar do të dalin në pah dhe shumica e diskutimeve do të fokusohen tek të ardhurat, shpenzimet dhe detyrimet financiare. Nëse tregtoni në mënyrë profesionale, frymëzimi dhe idetë tuaja krijuese do t’ju ndihmojnë në punë.

SHIGJETARI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Shigjetari këtë javë dhe konkretisht nga data 22/11 fillon zyrtarisht muaji i ditëlindjes suaj pasi Dielli kalon në shenjën tuaj të horoskopit dhe përuron një periudhë shumë interesante me shumë optimizëm dhe mundësi për ju! Dy ditë më vonë më 24/11 do ta ndjekë Merkuri duke treguar se ndër të tjera periudha e ardhshme do të jetë mjaft komunikuese. Diskutimet dhe informacionet do ta kenë të drejtën e tyre në të ardhmen e afërt, por do të duhet të jeni të kujdesshëm pasi stuhia e informacionit për disa çështje ka të ngjarë të krijojë efektin e “telefonit të prishur ”.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën tuaj të zodiakut tregon se kjo javë do të ketë një notë optimiste për jetën tuaj personale, duke treguar se periudha e mëparshme introverte ka marrë fund. Nëse jeni në një lidhje këto ditë do ju ndihmojë shumë të bëni gjëra me partnerin dhe të dilni pak nga rutina që mund të jetë shfaqur fort për shkak të rrethanave të caktuara. Nëse jeni të lirë, gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep mund të sjellë një mundësi për një romancë të vjetër romantike.

Puna dhe Ekonomia

Humori juaj komunikues dhe ekstroversioni që do të shfaqet këtë javë do të përmirësojë edhe klimën në punë dhe marrëdhëniet me njerëzit e ambientit tuaj profesional! Do të ishte mirë t’i jepni prioritet çështjeve që kanë të bëjnë me pjesën financiare të një çështjeje biznesi, pasi duket se detyrimet financiare dhe çështjet që lidhen me të ardhurat, shpenzimet dhe fondin në përgjithësi, do t’ju ​​shqetësojnë shumë edhe këtë javë. dhe periudhën e ardhshme.

BRICJAPI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

kete jave duket se do te dale lodhja e periudhes paraardhese si pasoje nuk do te jete i disponueshem per t’u marre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pune te perditshme dhe disa detyrime pune. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkuarës. Mundohuni të mos e humbni energjinë tuaj në mendime që nuk do të ndryshojnë çështjet që kanë kaluar, pasi kjo do të rrisë lodhjen dhe do të ndikojë në krijimtarinë tuaj.

Dashuria

kete jave duket se do te dale lodhja e periudhes paraardhese si pasoje nuk do te jete i disponueshem per t’u marre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pune te perditshme dhe disa detyrime pune. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkuarës. Mundohuni të mos e humbni energjinë tuaj në mendime që nuk do të ndryshojnë çështjet që kanë kaluar, pasi kjo do të rrisë lodhjen dhe do të ndikojë në krijimtarinë tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mund të keni shumë gjëra në mendje që dëshironi të bëni ose duhet të bëni, por nga mendimi do të jetë e vështirë t’i vini në praktikë. Humori dembel i këtyre ditëve do të prekë edhe ju, gjë që mund të vonojë përfundimin e disa çështjeve. Takimi harmonik Aferdit /Mars tregon se frymëzimi, imagjinata dhe kreativiteti nuk do t’ju braktisin.

UJORI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë humori juaj po ndryshon për mirë dhe një rol të rëndësishëm në këtë ndryshim do të kenë miqtë, kolegët dhe njerëzit me të cilët do të shoqëroheni gjatë këtyre ditëve! Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 dhe do të theksojnë rëndësinë e kontaktit me miqtë dhe njerëzit me mendje të njëjtë. Aktivitetet kolektive si dhe komunikimi do të kenë nderin e tyre këtë javë, e cila duket të jetë shumë aktive për ju.

Dashuria

Takimi me disa miq dhe pjesëmarrja juaj në një aktivitet kolektiv mund të sjellë një njohje të re, edhe aty ku nuk e prisni. Gjashtëkëndëshi i Afërditës, i cili është në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep, ju krijon një terren të përshtatshëm për t’u afruar me njerëzit që ju kanë tërhequr interesin. Nëse jeni në një lidhje këto ditë do të jetë shumë e dobishme të bëni disa gjëra me partnerin tuaj, të takoni miqtë tuaj, të bëni disa nga hobi tuaj dhe të bëni një pushim nga përditshmëria.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet profesionale duket se janë “ngrirë” për pak gjatë kësaj jave, duke qenë se do t’u jepni përparësi dëshirave tuaja, me rezultat që gjithçka tjetër të mbetet pak pas. Mund të ketë mundësi për të zgjidhur disa çështje që vijnë nga e kaluara dhe janë ende pezull. Komunikimi i mirë me njerëzit në mjedisin tuaj profesional do të luajë rolin e vet në shlyerjen e detyrimeve.

PESHQIT JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë do të ndryshojnë prioritetet tuaja dhe do ta kthejnë vëmendjen e tij në fushën profesionale. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht shënon një periudhë të re, e cila mund të ketë më shumë përgjegjësi dhe detyrime profesionale, por do të sjellë edhe mundësi për zhvillimin e disa çështjeve që lidhen me punën. Përfitoni prej tyre pasi duket se do të arrini të gjeni zgjidhje për çështje që deri më tani dukeshin të pazgjidhura.

Dashuria

Kjo javë mund të ketë disa detyrime profesionale që nuk do t’ju lënë aq shumë kohë të lirë, por nuk ka rëndësi nëse koha është sasiore, por cilësore. Gjashtëkëndëshi i Aferdites në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep sjell mundësi për t’u argëtuar me partnerin tuaj, duke bërë gjëra të thjeshta si shëtitja apo takimi me të dashurit tuaj. Nëse jeni të lirë ka shumë mundësi që të shihni një person që e keni parë prej kohësh dhe ky takim do të krijojë një flirt të ri.

Puna dhe Ekonomia

Sektori profesional do jetë në plan të parë nga data 22/11 e në vazhdim pasi prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit sjell lajme që lidhen me punën. Ata mund të sjellin edhe disa diskutime që do të kenë të bëjnë me perspektivën e një bashkëpunimi të ri. Periudha e ardhshme – duke filluar nga kjo javë – do të jetë e përshtatshme që ju të bëni disa lëvizje që kanë të bëjnë me qëllimet e biznesit, por kjo është diçka që kërkon përkushtim. 

Continue Reading

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Trending