Connect with us

Aktualitet

8 Artikuj të Pazakontë që Duhet t’i Ruajmë në Frigorifer

Published

on

Ushqimi nuk është e vetmja gjë që duhet të ruani në frigorifer. Nuk ka asgjë më të mirë se një frigorifer ku mund të mbani gjithçka të freskët duke zgjatur jetën e shumë produkteve të ndryshme. Nga sendet shtëpiake deri tek produktet e bukurisë, ka disa sende që performojnë më mirë kur mbahen brenda frigoriferit.

Ne kemi përgatitur një listë me 8 artikujt që ndoshta nuk i vendosni brenda frigoriferit, por që duhet me patjetër.

Këllëfët e jastëkëve

© floluk / reddit

Ky është truku më i mirë kur keni shumë vapë dhe jeni të djersitur gjatë muajve të verës. Ju mund të vendosni jastëkët tuaj brenda qeseve plastike në frigoriferin tuaj dhe t’i hiqni kur të shkoni për të fjetur. Do të ndjeheni shumë të rifreskuar.

Produktet kozmetike

© Juliettedraper / reddit

Duke mbajtur në frigorifer prduktet tuaja kozmetike, si manikyrin e thonjve, pudrën ose buzëkuqin, do t’i mbani të freskëta dhe nuk do të prishen. Kur i ruani në frigorifer, do të zgjasë jetën e tyre në mënyrë drastike, pasi do t’i mbajë vajrat e tyre të paprekur.

Lapsi i syve

© naatizzle / reddit

Ky truk nuk do të lejojë që maja e lapsit tuaj të syve të thehet vazhdimisht kur ta mprehni atë. Mbajtja e tij në frigorifer do ta bëjë atë më të fortë dhe më të mprehtë.

Krem për sytë

© shutterstock.com

Mbajtja freskët e kremit do të përmirësojë aftësitë e tij. Një krem ​​i freskët për sytë jo vetëm që do të zvogëlojë rrathët e errët poshtë syve, por gjithashtu do të zvogëlojë fryrjen dhe skuqjen rreth syve tuaj.

Kupat metalike dhe rrahëset

© depositphotos.com

Për kremin e përsosur të gatimeve, mund të lini pajisjet e nevojshme në frigorifer përpara se t’i përdorni. Temperatura ndikon shumë në kremin e rrahur dhe pajisjet e ftohta do t’ju ndihmojnë të merrni më me lehtësi me majat e ngurta.

Filmi fotografik

© cottonbro / pexels

Nëse i ekspozohet temperaturave të ngrohta, filmi fotografik mund të shpejtojë procesin e tij të degradimit. Rekomandohet ta ruani në frigorifer për të zgjatur jetën e tij.

Zarfat e mbyllur

Nëse lini një zarf të mbyllur brenda frigoriferit tuaj për disa orë, do të jetë shumë më e lehtë të hapni pa dëmtuar letrën.

Lulet e këputura

Ju duhet t’i vendosni lulet e këputura në frigorifer nëse dëshironi që ato të zgjasin më shumë. Ato do të kenë një pamje më të freskët, duke i bërë të duken sikur sapo i keni blerë ato.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: truther dating

  2. Pingback: canik mete series/order here

  3. Pingback: Anonymous

  4. Pingback: nova88

  5. Pingback: browse this site

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending