Connect with us

Aktualitet

Një miks stilesh; Sfida e një arkitekti për të arreduar bukur një shtëpi me buxhet të kufizuar

Published

on

Një apartament që dominohet nga ngjyra të ngrohta dhe absolutisht befasuese

Një rrugicë e veçuar dhe e qetë, një lagje me banesa individuale, diku-diku edhe vila, ku në njërin krah gjendet Qyteti Studenti e në tjetrin parku i madh i liqenit. Kjo është vendndodhja e apartamentit që Ingrid Martini ka punuar së fundmi për disa miqtë e saj, dhe që ka zgjedhur ta ndajë me ne. Apartamenti ndodhet në katin e tetë të një ndërtese prej dhjetë katesh dhe na ofron pamje surprizë të zonës, përmes të gjitha dritareve dhe vetratave të tij

Përdorim i sofistikuar i linjave, formave, teksturave, e mbi të gjitha, i ngjyrave. Kjo është gjëja e parë që bie në sy, sapo hyn në apartament. Përveç faktit që gëzon privilegjin e pamjeve shumë panoramike, ky apartament ofron edhe shumë mundësi të tjera, si për shembull fakti që ndodhet në një nga zonat më të lakmuara të qytetit të Tiranës.

“Një çift, miq shumë të mirë të mitë, me të cilët kemi punuar edhe në objekte të mëparshme, blenë këtë apartament dhe më besuan mua projektin e interierit të tij, pa më vënë kushte. Pa asnjë kufi apo kundërshti. Kisha liri të plotë, përveç buxhetit në dispozicion; ai ishte i kufizuar”, – na tregon Ingridi. Ishte praktikisht puna e ëndrrave të një arkitekti. Duhej thjesht imagjinatë dhe shumë dashuri për të bërë një punë të bukur, duke qëndruar “out of the box”. E vetmja sfidë ishte buxheti.

MOBILIET janë miks stilesh, duke nisur që nga divani i madh, extra large, me dizajn, i prodhuar në Skandinavi, shumë minimalist, modern, që kombinohet suksesshëm me dy poltrona për ambiente të jashtme, të thurura me kashtë. Kështu, u vendos që motivi kryesor të ishte ngjyra ose më saktë loja me ngjyrat. Është pikërisht përdorimi i guximshëm me ngjyrat, kombinimi i pazakontë i nuancave, vendosja e tyre nëpër pjesë të konsideruara klishe, si tavane ose tualete, një nga arsyet që e kanë bërë arkitekten të spikatë, si një ndër zërat e qartë e me një stil lehtësisht të identifikueshëm. I gjithë apartamenti dominohet nga ngjyra të ngrohta, absolutisht befasuese. Kemi nuance pastel të bezhës, rozës, të së kaltrës, të blusë, të kafes në çokollatë, të së gjelbrës dhe të së verdhës. Për më tepër, në tualete gjejmë të kombinuara në ngjyrat e pllakave lisho: lejla me të verdhë dhe të kaltër me krem.

38 Comments

38 Comments

 1. Pingback: psilocybin mushrooms

 2. Pingback: Generic Adderall

 3. Pingback: kardinal stick

 4. Pingback: Business Transformation Strategy

 5. Pingback: psy-

 6. Pingback: projectio

 7. Pingback: moskva psiholog online

 8. Pingback: psy online

 9. Pingback: uels ukrain

 10. Pingback: DPTPtNqS

 11. Pingback: qQ8KZZE6

 12. Pingback: D6tuzANh

 13. Pingback: SHKALA TONOV

 14. Pingback: Øêàëà òîíîâ

 15. Pingback: russianmanagement.com

 16. Pingback: chelovek-iz-90-h

 17. Pingback: 3Hk12Bl

 18. Pingback: 3NOZC44

 19. Pingback: 01211

 20. Pingback: tor-lyubov-i-grom

 21. Pingback: film-tor-2022

 22. Pingback: hd-tor-2022

 23. Pingback: hdorg2.ru

 24. Pingback: Psikholog

 25. Pingback: Sale Page

 26. Pingback: netstate.ru

 27. Pingback: Link

 28. Pingback: tor-lyubov-i-grom.ru

 29. Pingback: psy

 30. Pingback: chelovek soznaniye mozg

 31. Pingback: bit.ly

 32. Pingback: cleantalkorg2.ru

 33. Pingback: bucha killings

 34. Pingback: War in Ukraine

 35. Pingback: Ukraine

 36. Pingback: Ukraine news – live

 37. Pingback: The Latest Ukraine News

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending