Connect with us

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Marines dhe Getoarit/ Shikoni sa bukur e kane rregulluar ata vilen ne Kosove

Published

on

Marina Vjollca dhe Getoari jane kthyer prej vitesh tashme ne nje nga ciftet me te pelqyer te ekranit. Vitin e kaluar ne momentin kur cifti i dha fund beqarise me dasmen madheshtore e gjithe vemendja ishte tek ta.

Se fundmi, Marina ka postuar nje pjese te shtepise se tyre edhe pse cifti ka qene gjithmone i
rezervuar per jeten e tyre private.

Shtepia duket mjaft moderne dhe ngjyrat qe mbizoterojne eshte e bardha dhe e zeza.

Tani u shua edhe paksa kurioziteti se si duket shtepia ciftit edhe pse ne video duket vetem nje pjese e saj.

Marina dhe Getoari jane shume te suksesshem ne jeten e tyre profesionale, pasi Getoari po shijon sukseset e kengeve te tij ndersa Marina sapo ka filluar te moderoj emisionin e saj te radhes.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shtepia

Po e largoni partnerin dhe nuk po e kuptoni/ Keto jane 6 sjelljet qe nuk duhet ti beni me

Published

on

Kur behet fjale per nje konflikt te vjeter apo nje zenke duket se keto te fundit ose e ‘krisin’ ose e forcojne nje lidhje. Asnjehere nuk duhet te thuash gjithcka qe ke ne mendjen tende pasi njerezit priren te thone gjerat qe nuk i mendojne.

Edhe pasi te keni shfryre te gjithe dufin apo te keni renditur ankesat tuaja, zenkat mund te jene nje burim i madh stresi.

Celesi i te gjitha marredhenieve sipas ekperteve eshte komunikimi. Gjithashtu shume i rendesishem eshte edhe takti i te thenit gjerat.

Ne menyre qe te mos e thelloni me shume nje zenke, me poshte do te lexoni disa menyra se si duhet te silleni:

1. Qetesohuni.

Ju nuk do te jeni ne gjendje te zgjidhni ne menyre efektive asnje çeshtje ose konflikt qe mund te keni nese nuk mund te qetesoni sistemin tuaj nervor.

2. Reflektoni kur te jeni vetem.

Mos u perpiqni te fshihni as zhgenjimin, as zemerimin por pranoni ndjenjat tuaja. Ndaj te pandikuar nga askush merrni kohe te kuptoni si ndiheni ne te vertete e me pas te flisni me partnerin pasi cdo pasiguri e juaja ndikon ne nje menyre apo ne nje tjeter ne lidhjen tuaj.

3. Shenoni disa shkaktare ose fraza qe potencialisht kane perkeqesuar zenken me partnerin tuaj.

Gjate komunikimit ne cift beni mire qe keto fraza t’i thoni sa me rralle (per te mos thene fare).

4. Kur te jeni gati per te folur perseri jini te sinqerte.

5. Mos harroni te perdorni me shume “UNE” ne vend te “TI” kur te jeni gati te bisedoni perseri me partnerin tuaj.

Njerezit ia drejtojne gishtit tjetrit para se t’ia drejtojne vetes.Analizoni te gjitha ‘gabimet’ tuaja e me pas
shpertheni ne ankesa para se te dilni ne perfundime.

6. Pa provuar te “rregulloni” asgje ne ate sekonde, degjoni deklaratat e partnerit tuaj.

Continue Reading

Shtepia

Me divane te zinj dhe parket te bardhe/ Ja si duket shtepia luksoze e Jonida Maliqit nga brenda

Published

on

Sigurisht qe edhe shtepia e saj mendohet te jete po aq luksoze edhe e kushtueshme pasi Jonida Maliqi njihet per shpenzimet marramendese qe ben per dukjen e saj.

Se fundmi ne “InstaStory” kengetarja e njohur ka zbuluar disa pjese nga shtepia e saj. Ne videon e publikuar Jonida tregon se ka marr nje tapet te ri tek ‘Pierre Cardin’ i cili duket mjaft i bukur.

Ngjyrat qe dominojne jane e bardha, bezha e lehte, e zeza dhe grija.

Abazhuri duket si nje veper e mirefillte arti ndersa mobiliet duken shume praktike. Shtepia duket shume modrne dhe nje luks i vertete.

Cdo gje eshte e thjeshte, fine sepse ka pak gjera por jane ato me te nevojshmet.

Bashke me Joniden eshte edhe mami i saj ku batutat e saj jane krejt spontane. Kengetarja ka treguar se nena e saj eshte mbeshtetja e saj me e madhe dhe se eshte e lidhur shume me te.

Continue Reading

Shtepia

Brenda shtepise luksoze te Xhemi Shehut/ Shikoni sa bukur e ka rregulluar ajo kuzhinen dhe sallonin

Published

on

Bukuroshja e ekranit Xhemi Shehu eshte nje nga personazhet me te dashur per te gjithe publikun shqiptar.

Ajo eshte shume aktive ne rrjetet sociale ne te cilat ka postuar edhe disa foto nga shtepia e saj.
Orinda Huta dhe bashkeshorti i saj Turjan Hyska ishin te ftuar kete here ne shtepine e Xhemit.

Ne nje prej fotove te postuara Xhemi eshte me Orinden dhe Migena Merdanin duke qeshur dhe duke festuar.

Vajzat shfaqen ne kuzhine e cila duket mjaft moderne dhe ngjyra qe mbizoteron eshte e bardha.

Orinda me ane te nje foto te postuar ne rrjetin soial “Instagram” tregon se jane duke pjekur geshtenja ndersa ne nje video degjohet zeri i saj teska thote: “Mbaroi vera, tani eshte koha e geshtenjave, per t’i pjekur ne stufe.”

Darka ka mbledhur ne tavoline edhe Turjanin dhe Edmon Srafen pervec tre mikeshave.

Continue Reading

Trending