Connect with us

Aktualitet

Do takoni dike qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot mund të keni një takim të këndshëm ose të bëni një marrëveshje fitimprurëse. Por shumë situata të tjera mund të ndodhin këtë të hënë, dhe ju do të përfitoni prej tyre. Për shembull, mund të takoni dikë që do t’ju ​​pëlqejë shumë sepse do të jetë mirë. Ose do të keni një intuitë të mirë që do të dalë pozitive për punën.

Demi

Keni një qëndrim pozitiv dhe optimist ndaj punës dhe nuk keni frikë nga vështirësitë që mund të hasni në ditët në vijim. Në disa raste është për shkak se ju pëlqen puna që ju është caktuar, në të tjera sepse është dikush në grupin tuaj ose mjedisin e punës që ju tërheq. Një punonjës i ri, dhe ndoshta edhe dikush që tashmë e njihnit, por, për ndonjë arsye, nuk e kishit vërejtur në të kaluarën.

Binjakët

Sot do të jetë një fillim i mbarë i javës, ju jeni pozitiv dhe fati që ndjeni vjen nga ju, jo nga një shans që do t’ju ishte ofruar. Dhe nëse do të ketë ndonjëherë një propozim të ri, kjo është për shkak se ju keni qenë efikas dhe mendjemprehtë dhe keni qenë në gjendje të shfrytëzoni një mundësi gjatë fluturimit. Gjithashtu, nëse doni të bëni diçka të re, kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar altenativat e mundshme.

Gaforrja

Sot sinjalizon se falë aspektit të mirë të Marsit, ju do të jeni në gjendje të merni situatën në dorë në një nivel sentimental. Nëse e keni lënë partnerin tuaj të dominojë deri më tani, ose dikë në familjen tuaj , tani mund t’i ktheni shpinën dhe t’i thoni ose të bëni atë që keni menduar të bëni për muaj. Por ju mungoi guximi, ose u fri kësoheshit nga pasojat, si gjetja e vetvetes vetëm dhe pa mbështetje. Diçka është ndryshuar.

Luani

Nëse keni diçka për të thënë, një deklaratë për të bërë, tani është koha e duhur për të ecur përpara, dhe do të dalë ashtu si keni menduar. Mos hezitoni, lidhja midis Merkurit dhe Venusit në shenjë është shumë e favorshme, dhe meqenëse Urani është retrograd, nuk do të keni ndonjë surprizë të keqe. Java do të jetë shumë pozitive, edhe falë aspektit të mirë të Jupiterit.

Virgjëresha

Keni mundësi të mira për t’u shfrytëzuar në ditët në vijim. Ju mund të merni një marrëveshje të mirë ose të merni disa para sepse iu detyroheshin juve. Por ju gjithashtu mund të bëni një blerje shumë të dobishme që do t’ju ndihmojë të menaxhoni orarin tuaj.

Peshorja

Me Merkurin dhe Venusin duket mirë, ju gjithashtu mund të fitoni më shumë para, të bëni një takim që ju intereson, apo edhe të bëni një udhëtim të këndshëm, ose të arrini një qëllim për ta uruar veten. Java fillon mirë , por mos lejoni që të mbingarkoheni nga vështirësitë dhe shqetësimet në ditët në vijim.

Akrepi

Do të bëni më të mirën tuaj për të fshehur atë që ndjeni, ndoshta nga frika e refuzimit. Në dashuri do të preferoni të jeni të paqartë, më mirë të nënkuptuar sesa të qartë dhe asgjë nuk do t’ju ​​shqetësojë aq shumë sa ata që ju bëjnë pyetje. Sidoqoftë, në disa raste, dëgjimi i mendimit objektiv të një personi të tretë mund t’ju ndihmojë të ndriçoni pak.

Shigjetari

Disa të lindur nga shenja do ta gjejnë veten të ballafaquar me një konflikt që lidhet me autoritetin. Qëndrimi për të adoptuar do të jetë i ndryshëm në varësi të rastit, por nëse jeni shumë autoritativ për të kërkuar përsosmëri tek të tjerët, ulni nevojat tuaja, pëndryshe gjithmonë do të përjetoni një ndjenjë të fortë të pakënaqësisë. Dhe nëse nuk duroni t’ju jepen urdhra, merni parasysh problemet që mund të shkaktojnë.

Bricjapi

Mund të jeni të kënaqur, duket se keni arritur një qëllim ose se një marrëveshje do të ratifikohet shpejt. Një lajm i mirë është në rrugë e sipër, i cili do t’ju lejojë të rigjeni disponimin tuaj të mirë. Dhe përmirësoni pritjet tuaja në të ardhmen Edhe në një nivel sentimental do të ketë një pajtim ose një afrim.

Ujori

Do të jetë një javë pozitive për të lindurit e shenjës që do të rimarrin besimin tek vetja dhe tek e ardhmja e tyre. Ju mund të merni një ofertë ose një premtim, diçka që do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Disa do të ndihen edhe më të përfshirë emocionalisht. Përparime të mira që do t’ju bëjnë të ndiheni më optimist për një të ardhme që në shumë mënyra është ende e pasigurt.

Peshqit

Zgjidhni çdo çështje financiare shpejt. Pëndryshe mund të ndiheni të lëkundur fort derisa ta bëni. Mos i shtyni pagesat, përpiquni të mbani premtimet tuaja, pëndryshe vlerësimet tuaja mund të dështojnë. Ekzistojnë disa detyrime që duhet t’i respektoni, pëndryshe rrezikoni të përballeni me pasoja të mundimshme.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Me rroba banje dhe trupin si ngjale/ Ja si duket Elvana Gjata e zh veshur ne plazh

Published

on

Elvana Gjata eshte shkeputur prej kohes nga muzika dhe kohet e fundit e kemi pare edhe te distancuar nga rrjetet sociale.

Ajo eshte nje femer mjaft terheqse dhe e bukur, pervec zerit te embel qe ka.

Kengetarja e njohur, ka befasuar te gjithe ndjekesit e saj me disa foto te publikuara se fundmi.

Ajo shfaqet e veshur me bikini bardhe e zi te brendit ‘’Chanel” te kombinuara me atleta dhe kapele.

Ne kete rishfaqje, Elvana duket e mrekullueshme dhe super ne forme.

Ne fotot e publikura komentet dhe pelqimet kane qene te shumta nga fansat e saj.

Continue Reading

Aktualitet

Do te keni nje permbysje te gjerave/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 22 SHTATOR 2020

JOSHJE E PAPLANIFIKUAR

E Marte dhe eshte dita e ekuinoksit Vjeshtor Dita e barabarte me Naten

Sot kemi nje ndikim midis Uranit ne Dem me asteroidin Kirki ne Dem

Nje takim i fuqishem shume magnetik

Asteroidi Kirki ne harten e cdo kujt tregon nje pike joshjeje nga e cila jo te jithe e kane mundesine te shpetojne Vetem ata qe ndihmohen nga Yjet

Kirki ne Mitologji eshte ishulli i magjepsur ku marinaret shpetojne nga mbytja por mbeten peng e joshjes apo situatave te magjishme duke menduar se kane gjetur parajsen

Mund te sjelli o shpetimin o humbjen

Urani ne Dem permbys cdo gje e quhet e qendrueshme Ka 10 vjet qe kerkon te mos gjejme zgjidhjen e lehte apo te volitshme sepse e bukura argetimi dhe joshja na pret diku tjeter me ndryshme

Dashi

Duhet sot ne ceshtjet ekonomike te mos josheni nga momanti i magjishem apo realiteti qe ju ofrojne Dicka si prapaskene egziston Po keshtu edhe ne jeten personale

Demi

Ne jeten personale sot keni nje takim me nje person qe ju mbaj per disa kohe duke ju mbushur menden se eshte varianti me i mire per ju Thjesht do ju magjeps

Binjaket

Nje ndryshim pune do ju fus ne nje mendim te eret duke dashur te merreni me dicka qe sjell fitime por qe ju fut ne ujra te panjohura Do merrni nje risk personal pune apo jete personale

Gaforrja

Nje ndryshim drejtimi apo orientimi ne lidhje me qellimet tuaja do ju nxjerr ne nje det me stuhi nga e cila do shpetoni me veshtiresi Po varet si do ta trajtoni vendin e ri

Luani

Do ju ofrojne nje pozicion pune ku do ndjeheni se eshte si nje varke shpetimi ne rastin me te mire dhe ne rastin me te keq do ta cileson si ndryshimin e jetes

Virgjeresha

Do bini ne duar te huaja edhe fizikisht si person por edhe profesionalisht si shfrytezim Do jeni pak a shume si objekt argetimi per dike me johje te madhe

Peshorja

Sot Dielli ne shenjen tuaj dhe do shkelqej per ju dhe ndoshta jeta do marri nje drejim te ri qe nuk e prisnit Ne disa raste do jete drejtim i mire ne disa raste katastrof

Akrepi

Njerzit perball jush do tentojne te bejen nje kryengritje e cila ne fakt do ti hedhi ne krahet e dikujt qe do ti manipuloj deri ne thelb Duhet ta kuptoni qe kjo ska te beje me ju Ata zgjodhen rrugen e tyre

Shigjetari

Ne lidhje me punen do kaloni nje rrezik te madh deri ne humbjen e saj apo te ndonje bashkepuntori qe ju e kishit per zemer Gjithsesi dikush do interesohet per ju Urojme te dali per mire

Bricjapi

Ne dashuri do gjeni nje liman te ri por jo te sigurt Ka mundsi tju nxjerre nga realiteti por do ju shpetoj nga mbytja E mira eshte se duhet te vendosni vete te ktheheni ne realitget

Ujori

Nje shpartallim i cuditshem i planeve tuaja por nje perralle e re e cila ju fut ne boen e saj perrallore dhe ju fal mireqenie te madhe dh dashuri por do jete gjithcka nje magjepsje e bukur

Peshqit

Do ta pranoni dhe sapunin per djath mjafton te mendoni se jeni ju ata qe keni fituar ne lidhje me nje marredhenie personale dhe po shijoni lirine me kusht me nje person tjeter apo joshje ilegale

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi date 22 Shtator i detajuar/ Kjo eshte shenja me fat e dites me parate

Published

on

Dashi Pse çdo person me të cilin takoheni kërkon të futet në debat e madje të ashpër me ju? Pa marrë parasysh se cila është përgjigjja, këshilloheni që të shmangni të gjitha llojet e konfrontimeve, veçanërisht në fundjavë.

Demi Lidhja e nesërme Diellit dhe Plutonit ju bën më energjikë dhe nëse tregoheni i zgjuar do ta përdorni atë energji për të përfunduar një projekt që do duhej të ishte përfunduar kohë më parë. Ky mund të jetë shansi juaj i fundit.

Binjakët Do ju duhet të shmangni debatet me njerëz të vështirë për probleme të vogla në mënyrë që ta koloni mirë ditën. Fakti është se keni gjëra të rëndësishme për të bërë dhe nuk mund t’ia lejoni vetes harxhimin e kohës dhe energjisë me budallallëqe.

Gaforrja Nuk keni mangësi në aftësitë komunikuese nesër, por duhet të siguroheni t’i përdorni ato në mënyrë të zgjuar. Mbi të gjitha ju duhet të bëni kujdes të mos u jepni kundërshtarëve informacion që mund ta përdorin kundër jush.

Luani Këshilloheni shumë nesër të kujdeseni që të mbani edhe një sy pas nesër, sepse përreth do të keni njerëz që pëlqejnë t’ju provokojnë dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra që të dukeni keq. Përballoni provokimet.

Virgjëresha Ato çfarë do të ndodhin në ditët në vijim do të jenë kulminimi i të gjitha mendimeve dhe përpjekjeve që keni bërë për të përmirësuar veten përgjatë vitit të fundit. Udhëhiquni nga mendimet dhe mos u frikësoni t’ia nisni një rruge krejtësisht të re.

Peshorja Nuk keni pse të rre zikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrez ikoni edhe më shumë, veçanërisht në punë.

Akrepi Ju duket sikur jeni me shumë fat aktualisht, por nuk do të mendoni në të njëjtën mënyrë në ditët e ardhshme. Ruani qetësinë dhe planifikoni projekte të ndryshme.

Shigjetari Keni tendencën t’i tregoni botës se sa i fortë jeni, por nuk pse e bëni këtë për të ecur përpara në rrugën tuaj. Drejt sukseseve mund të arrini edhe me më pak dëshirë për t’u dukur.

Bricjapi Mos vizitoni të njëjtat vende të vjetra dhe të shpenzoni kohë me të njëjtat fytyra të vjetra – provoni të udhëtoni pak më shumë se zakonisht nesër. Jeni më i lumtur kur jeni në lëvizje.

Ujori Duhet të jeni plotësisht i bindur mbi ato që jeni në gjendje të bëni para se të merrni angazhime të reja. Mund të keni shumë vetëbesim, por planetet ju këshillojnë se disa situata janë më mirë të shmangen.

Peshqit Lidhja e nesërme mes Diellit dhe Plutonit do ta bëjë më të lehtë për ju të besoni se mund të merrni botën përballë dhe të fitoni. Pa dyshim që mundeni, por pse të merrni një rr ezik të tillë, kur mund të shfrytëzoni edhe njerëzit e tjerë.

Continue Reading

Trending